Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#3781   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 17/12/2012 - 11:44

φίλε για να ησυχασεις πήγαινέ το για αλλαγή. κι εγω το Κινητο το έχω 2-3 βδομάδες αλλά το βράδυ μου τρώει 2-3 % . δεν είναι δυνατόν να σου καταναλώνει 30% ενώ τα έχεις όλα κλειστά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#3782   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2012 - 12:10

Καταρχήν εδώ έχεις και δίκιο και άδικο... :)
To 4αρι έχει αισθητά καλύτερη αυτονομία απο το 4s...
Tώρα για το 5αρι απο εσάς όλους εδώ που διαβάζω μάλλον τα ίδια με το 4s πάνω κάτω πρέπει να είναι ίσως και λίγο καλύτερα :)


4 είχα και είμαι περίπου στα ίδια....

#3783   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 17/12/2012 - 12:12

και εγω 4 ειχα και μπορω να πω οτι μετα απο 1,5 μηνα χρησης του iphone 5 η μπαταρια του εχει φτασει στα επιπεδα του 4 .

#3784   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 17/12/2012 - 12:23

Την πρώτη φορά (απο τη στιγμή που το έβγαλα απο το κουτί) το έφτασα στο 5% και μετά το έβαλα στη φόρτιση!! μέχρι στιγμής μόνο έτσι το φορτίζω, το φτάνω δηλαδή κάτω του 5% η ξεφορτίζει τελείως και το φορτίζω στο 100%, επίσης προσέχω να μην το αφήνω στη πρίζα πολύ ώρα αφότου ολοκληρωθεί η φόρτιση!!
Μήπως έπρεπε να κάνω κάτι διαφορετικό;;;;

καλυτερα να μην το αφηνεις να πεφτει τοσο χαμηλα. δεν ειναι καλες για την μπαταρια οι συχνες βαθιες αποφορτισεις.

#3785   GiannisSot

GiannisSot

    iPH Enthousiast

  • 534 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 17/12/2012 - 14:03

Πέρασε μια εβδομάδα που έχω στην κατοχή μου ένα μαύρο 5άρι, το οποίο είναι και το πρώτο μου iPhone, και δεν το αλλάζω με τίποτα!!!
Είναι πανέμορφο, είναι φορητό όσο κανένα άλλο κινητό, όλα στο iOS δουλεύουν άψογα, δεν κολλάει, δεν έχει ίχνος lag, οι εφαρμογές είναι πολύ πιο προσεγμένες και ποιοτικές από κάθε άλλο οικοσύστημα και έχω την γνώση από top androids(HTC Desire, Motorola RAZR, Samsung Galaxy S3) αλλά και από Windows Phone(Nokia Lumia800 & 710).
Eιδικά μετά το S3 είπα πως δεν υπάρχει γυρισμός σε μικρότερη οθόνη, αλλά αυτή η 4ιντση Retina του iPhone 5 είναι χάρμα οφθαλμών γιατί δεν στερεί κάπου όπως ανάλυση, ισορροπία χρωμάτων και λευκό-μαύρο. Όταν μάλιστα προέρχεσαι από 4 σερί AMOLED οθόνες, έχεις απαιτήσεις.
Το κυριότερο από όλα είναι κάτι που δεν το προσφέρει κανένα άλλο κινητό, είναι η αίσθηση πολυτέλειας που προσφέρει αυτή η κατασκευή. Δεν σας λέω ψέματα αλλά το προσέχω σαν κόσμημα. Η κατασκευή του 5αριού είναι σκάλες ανώτερη από τον ανταγωνισμό.
Λάτρεψα επίσης όλο το integration του iOS με το iCloud, iTunes, Photo stream etc...

Αν ζούσε ο Steve Jobs θα ήθελα να του σφίξω το χέρι και να τον ευχαριστήσω για αυτό που έφτιαξε.
Αυτά τα ολίγα διθυραμβικά από έναν very happy iPhone5 owner.

Τελευταία επεξεργασία από: GiannisSot, 17/12/2012 - 14:03


#3786   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 17/12/2012 - 14:07

Πέρασε μια εβδομάδα που έχω στην κατοχή μου ένα μαύρο 5άρι, το οποίο είναι και το πρώτο μου iPhone, και δεν το αλλάζω με τίποτα!!!
Είναι πανέμορφο, είναι φορητό όσο κανένα άλλο κινητό, όλα στο iOS δουλεύουν άψογα, δεν κολλάει, δεν έχει ίχνος lag, οι εφαρμογές είναι πολύ πιο προσεγμένες και ποιοτικές από κάθε άλλο οικοσύστημα και έχω την γνώση από top androids(HTC Desire, Motorola RAZR, Samsung Galaxy S3) αλλά και από Windows Phone(Nokia Lumia800 & 710).
Eιδικά μετά το S3 είπα πως δεν υπάρχει γυρισμός σε μικρότερη οθόνη, αλλά αυτή η 4ιντση Retina του iPhone 5 είναι χάρμα οφθαλμών γιατί δεν στερεί κάπου όπως ανάλυση, ισορροπία χρωμάτων και λευκό-μαύρο. Όταν μάλιστα προέρχεσαι από 4 σερί AMOLED οθόνες, έχεις απαιτήσεις.
Το κυριότερο από όλα είναι κάτι που δεν το προσφέρει κανένα άλλο κινητό, είναι η αίσθηση πολυτέλειας που προσφέρει αυτή η κατασκευή. Δεν σας λέω ψέματα αλλά το προσέχω σαν κόσμημα. Η κατασκευή του 5αριού είναι σκάλες ανώτερη από τον ανταγωνισμό.
Λάτρεψα επίσης όλο το integration του iOS με το iCloud, iTunes, Photo stream etc...

Αν ζούσε ο Steve Jobs θα ήθελα να του σφίξω το χέρι και να τον ευχαριστήσω για αυτό που έφτιαξε.
Αυτά τα ολίγα διθυραμβικά από έναν very happy iPhone5 owner.


Quick... someone make this a sticky !!! :D

(BTW, συμφωνω απόλυτα)

#3787   gasgion

gasgion

    iPH Member

  • 318 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:gasgion

Δημοσίευση 17/12/2012 - 14:07

να ξερεις .... there is no return my friend....!

#3788   varaderum

varaderum

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 17/12/2012 - 14:12

Και το δικό μου 5αράκι είναι άψογο!
..ούτε σημάδια, ούτε καθυστερήσεις, ούτε κολήματα ..και από μπαταρία σχεδόν ίδιο με το 4s (..και ακόμα είναι καινούριο).

#3789   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 17/12/2012 - 14:42

Αναρτημένη εικόνα

Όταν μου έρχεται μαιλ απο το gmail γιατι δεν μπορω να κάνω διαγραφή απο το mail app αλλα μόνο φύλαξη όπως την εικόνα;

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#3790   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 17/12/2012 - 14:47

Αναρτημένη εικόνα

Όταν μου έρχεται μαιλ απο το gmail γιατι δεν μπορω να κάνω διαγραφή απο το mail app αλλα μόνο φύλαξη όπως την εικόνα;


Γιατι στα settings του mail account εχεις ενεργοποιημένο το 'Archive Messages'

#3791   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/12/2012 - 16:39

Για κάποιο λόγο πριν λίγες μέρες το 5αρη μου ξεκίνησε και χάνει μπαταρία χωρίς λόγο. Το μόνο νέο app που έχω βάλει είναι το Google Maps. Τα έχω όλα κλειστά. Μήπως υπάρχει κανένας τρόπος ή καμία εφαρμογή που μπορεί να μου βρει τι πάει λάθος?

#3792   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2012 - 16:41

Επανέφερες μήπως προηγούμενο Backup?

Απο υπ. τοποθεσίας - συστήματος κάτω χαμηλά τι έχεις ενεργοποιημένο?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3793   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/12/2012 - 16:49

Επανέφερες μήπως προηγούμενο Backup?

Απο υπ. τοποθεσίας - συστήματος κάτω χαμηλά τι έχεις ενεργοποιημένο?

Τα έχω απενεργοποιημένα και δεν επανέφερα τίποτα. Και να φανταστείς πριν κοιμηθώ κάθε νύκτα κλείνω όλα τα τρέχοντα apps. Το ξεκίνησε εδώ και 2 μέρες περίπου.

#3794   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/12/2012 - 17:42

Τα Apps και να μην τα κλείσεις δεν υπάρχει πρόβλημα.

3G, Data κτλ τα αφήνεις ανοιχτά? Πόσο χάνεις περίπου % το βράδυ?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3795   amvro

amvro

    iPH Member

  • 221 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/12/2012 - 19:14

Μετα απο αρκετη υπομονη για τα δικα μου δεδομενα....πηρα σημερα στα χερια το δικο μου iphone 5 white 16 g.λοιπον αυτο που καταλαβα μεσα σε λιγα λεπτα αφου επιασα τη συσκευη στα χερια μου ηταν οτι ε ρε φιλε δε γινετε αδικα κακος χαμος με το iphone.ενιασα σα να επιανα στα χερια μου κατι απο κοσμηματοπολειο.μακραν το πιο καλο προιον καθημερινης χρησης για τον ανθρωπο.τι τα ρουχα μας και τα αμαξια μας καλυτερα ειναι?πραγματικο αριστουργημα και σας το ορκιζομαι δεν νομιζω πως ειμαι fanboy....πολλοι πλεον το κραζουν για διαφορους λογους,μπορει να εχουν και δικιο,αλλα οπως λενε και στη σαλονικα...... Σαν τη χαλκιδικη και σαν το iphone δεν εχει............

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες