Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 14/10/2012 - 13:48

Συμβόλαιο πως θα κάνεις;

δεν ειναι υποχρεωτικό να κανει συμβόλαιο..τα apple stores πουλάνε και σκέτες συσκευές

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2012 - 13:54

δεν ειναι υποχρεωτικό να κανει συμβόλαιο..τα apple stores πουλάνε και σκέτες συσκευές

Oχι, προς το παρον μονο με συμβολαιο, για US που ρωτησε ο φιλος

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 14/10/2012 - 13:55


#438   jjamess

jjamess

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2012 - 15:53

Εγω επειδη απο 4 πηγα σε 4s θα πω οτι και να φοραει αν δεν βελτιωθουν τα δικτυα αντιο ζωη...το 3g της βοντα σερνεται το ιδιο και στα δυο σαν το σαλιγκαρι της γουατεμαλα...αρα και 2gb ram να ειχε παλι το ιδιο θα σερνοταν.τωρα το πιο μεγαλη οθονη δεν πηγε και 4,8 οποτε δεν ειναι τρελη διαφορα κ ειδικα εφοσον εγινε μακροστενη...




Διαβαζω εδω και πολυ ωρα αυτο το thred. Εχω εδω και 2 χρονια το 3Gs και αυτο μου το χαρισαν (used 1 ετους)
Ειναι πολλα τα λεφτα για το μηλοφωνο, Οχι μονο το 5 , ολες οι συσκευες.
Αυτο ομως που θελω να τονισω σχετικα με την οθονη του 5 σε σχεση με τις προηγουμενες....
Παιζει πολυ σημαντικο ρολο οχι το μεγεθος της οθονης ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΦΟΡΑ του λογου. Απο 1,5 σε 1,7 (δηλαδη
απο ουτε 4:3 ουτε 16:9 σε 16:9!)
Εκει για μενα εχει κανει την υπερβαση η Apple. Την ιδια μπουρδα την εχει κανει και στα iPad.
Το οτι πλεον η οθονη του μηλοφωνου ειναι 16:9 για μενα ειναι η σημαντικοτερη αλλαγη.
Εργα, σειρες (ναι βλεπω στο μηλοφωνο) Youtube....επιτελους θα παιζουν ομοιομορφα στην οθονη του κινητου.
Δεν θα επρεπε να σας απωθει-τρομαζει αυτη η αλλαγη! Ισα ισα μαλιστα.....

Ευχαριστω

#439   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2012 - 16:55

δεν ειναι υποχρεωτικό να κανει συμβόλαιο..τα apple stores πουλάνε και σκέτες συσκευές

Στα apple stores Αμερικής δεν πωλείται σαν σκέτη συσκευή.

#440   billthes

billthes

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:billthes

Δημοσίευση 14/10/2012 - 16:58

Στα apple stores Αμερικής δεν πωλείται σαν σκέτη συσκευή.

Εχεις δίκιο εκανα λάθος..πότε θα τα "ελευθερώσουν" και εκεί..;

#441   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2012 - 17:07

σε 6 ημέρες που θα πάω NY για θέμα υγείας, θα πάρω από εκεί άσπρο, πιστεύω θα έχουνε stock, και μάλιστα θα το ανοίξω μέσα στο apple store. Όσο τρελά γούσταρα το μαύρο το να με αγχώσει, εάν ξεβάψει η όχι η εάν ξεβάφει η υποδοχή που μπαίνει ο νέος connector η στο 3,5 mini jack. Θα το πάρω σε άσπρο και ξεμπερδεύω... Από τα άλλα που (έχω) πως θα ξεμπερδέψω... anyway...


Ελπίζω, ολα να αρχίσουν να πηγαίνουν καλά στην Αμερική αυτή την φορά!!! Υγεία πάνω απ΄όλα...

'δωσε αν μπορείς λινγκ για την θήκη φίλε μου...Ευχαριστώ...


http://www.ebay.co.u...984.m1497.l2649
http://www.ebay.co.u...984.m1497.l2649
και το μοναδικό με μαγνητική όλη η πλάτη
http://www.ebay.co.u...984.m1497.l2649

Εάν δεν βγαίνουν τα links πες μου

#442   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/10/2012 - 18:10

Ελπίζω, ολα να αρχίσουν να πηγαίνουν καλά στην Αμερική αυτή την φορά!!! Υγεία πάνω απ΄όλα...



http://www.ebay.co.u...984.m1497.l2649
http://www.ebay.co.u...984.m1497.l2649
και το μοναδικό με μαγνητική όλη η πλάτη
http://www.ebay.co.u...984.m1497.l2649

Εάν δεν βγαίνουν τα links πες μου

Ολα καλά...τις δυο πρώτες θα τις χτυπήσω...
ευχαριστώ πολύ...
Υ/Σ
ξερεις περίπου πόσες μερες κανουν για να ερθουν???

#443   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2012 - 18:17

Εχεις δίκιο εκανα λάθος..πότε θα τα "ελευθερώσουν" και εκεί..;

Άγνωστο.

#444   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/10/2012 - 18:26

Συμβόλαιο πως θα κάνεις;


Το παίρνεις και χωρίς συμβόλαιο.

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#445   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2012 - 18:57

Ολα καλά...τις δυο πρώτες θα τις χτυπήσω...
ευχαριστώ πολύ...
Υ/Σ
ξερεις περίπου πόσες μερες κανουν για να ερθουν :huh:


κοίτα για την θήκη δεν ξέρω (από Ισραήλ), για το άλλο επειδή θα του πω να την στείλει στην πρεσβεία στο Λονδίνο (και θα μου την φέρουν αυτό το Σαββάτο) είναι σύντομη -2-3 εργάσιμες-
όσο και να κάνει, όπως φαίνεται, για τις 2 επόμενες εβδομάδες δεν θα έχουμε το ι5. Άσε και που ν'α' ρθει δεν ξέρω εάν θα είμαι στους τυχερούς!!!

#446   Hjacker

Hjacker

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2012 - 19:07

Καλοροζικο το νεο iphone αλλα με τα μεχρι στιγμης δεδομενα τα 4/4s ειναι σαφως πιο ποιοτικα λογω του γυαλιου μπρος-πισω που εχουν για μενα ενω το 5 εχει μεγαλο ατου οτι ειναι πιο ελαφρυ.


καλα ρε παιδια και που ειναι ποιο ελαφρυ δλδ?
που θα σε βοηθήσει εσενα το βάρος? να εινα εμφανές ποιο γρηγορο απο τις προηγούμενες εκδοσεις και με καλύτερη μπαταρία και οθόνη θα πρεπει να ειναι για να πιασουν τόπο τα λεφτα που θα επενδύσεις..
γιατι αν ειναι του στυλ διαφορες 4 με 4s δεν αξιζει να κανεις τη αναβάθμιση ειμαι κατοχος του 4.

Καλοροζικο το νεο iphone αλλα με τα μεχρι στιγμης δεδομενα τα 4/4s ειναι σαφως πιο ποιοτικα λογω του γυαλιου μπρος-πισω που εχουν για μενα ενω το 5 εχει μεγαλο ατου οτι ειναι πιο ελαφρυ.


καλα ρε παιδια και που ειναι ποιο ελαφρυ δλδ?
που θα σε βοηθήσει εσενα το βάρος? να εινα εμφανές ποιο γρηγορο απο τις προηγούμενες εκδοσεις και με καλύτερη μπαταρία και οθόνη θα πρεπει να ειναι για να πιασουν τόπο τα λεφτα που θα επενδύσεις..
γιατι αν ειναι του στυλ διαφορες 4 με 4s δεν αξιζει να κανεις τη αναβάθμιση ειμαι κατοχος του 4.

#447   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2012 - 19:45

καλα ρε παιδια και που ειναι ποιο ελαφρυ δλδ?
που θα σε βοηθήσει εσενα το βάρος? να εινα εμφανές ποιο γρηγορο απο τις προηγούμενες εκδοσεις και με καλύτερη μπαταρία και οθόνη θα πρεπει να ειναι για να πιασουν τόπο τα λεφτα που θα επενδύσεις..
γιατι αν ειναι του στυλ διαφορες 4 με 4s δεν αξιζει να κανεις τη αναβάθμιση ειμαι κατοχος του 4.

καλα ρε παιδια και που ειναι ποιο ελαφρυ δλδ?
που θα σε βοηθήσει εσενα το βάρος? να εινα εμφανές ποιο γρηγορο απο τις προηγούμενες εκδοσεις και με καλύτερη μπαταρία και οθόνη θα πρεπει να ειναι για να πιασουν τόπο τα λεφτα που θα επενδύσεις..
γιατι αν ειναι του στυλ διαφορες 4 με 4s δεν αξιζει να κανεις τη αναβάθμιση ειμαι κατοχος του 4.


Τρελός είσαι; Έτσι ρωτάω. Γιατί τί θα σε βοηθήσει αν δεν είσαι τρελός, χοντρός, με μία ίντσα οθόνη, με 5 χρώματα οθόνη και μονοφωνικό ήχο;

#448   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/10/2012 - 20:01

παιδια μολις παρελαβα ασπρο 16αρι απλα υπεροχο ποιοτητα αλουμηνιο ολα οκ πολυ ελαφρυ αρκετα πιο γρηγορο

#449   Hjacker

Hjacker

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2012 - 20:47

Τρελός είσαι; Έτσι ρωτάω. Γιατί τί θα σε βοηθήσει αν δεν είσαι τρελός, χοντρός, με μία ίντσα οθόνη, με 5 χρώματα οθόνη και μονοφωνικό ήχο;

Απο'τι βλεπω μαλλον εσυ εισαι ο τρελος με την απαντηση που δινεις στην παραθεση μου... εσυ δηλαδη ο "λογικος" θα το επαιρνες επειδη ειναι 25 γραμμαρια ελαφρυτερο απο το 4αρι? η επειδη εχει καλυτερο επεξεργαστη,οθονη,σχεδιαση κτλ? τοσο πολυ δλδ καταλαβαινεις την διαφορα των 25 γραμμαρίων?
αλλη φορα διαβαζε καλυτερα τα σχολεια και μη βιαζεσαι να απαντας.
Αν διαβασεις καλυτερα δεν εχω ουτε 5 χρωματον κινητο ουτε μονοφονικο εχω iphone 4 τωρα εσυ αμα υποστηριζεις τοσο πολυ το οτι σου πλασάρουν χωρις αποδείξεις και στατιστικά τρεχα να παρεις οτι σου πλασάρουν...

#450   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2012 - 20:55

καποιος εδω κοντα νομιζω οτι την ψαχνει ...............

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 49

0 μέλη, 49 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες