Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#676   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:12

Μα δεν είπα οτι δεν έχει ωραίο design, ίσα ίσα.. Οτι είναι μία απο τα ίδια όσον αφορά την όψη τουλάχιστον συμφωνώ, και απόρησα να σου πώ την αλήθεια με τον φίλο που έκανε την παρουσίαση και με το που το άνοιξε, πέταξε ένα "Ουάου".. Μα η όψη του είναι ίδια με τα iPhone 4 και 4s!! Απλά ειναι αυτο που λέει ο akiszaki, "Δεν γινεται να σκαω ενα σωρο λεφτα κ να τρεμει η καρδια μου". Και πίστεψε με, όταν πάρεις με το καλό το 5 μην κάνεις το λάθος να το έχεις χωρίς θήκη. Ωραίο το αλουμίνιο, αλλά δεν είναι για πολλά..

Χαχα ευχαριστω, αλλα μαλλον δεν.... Δεν με ψηνει γενικοτερα :-)
Κριμα παντως να φοβασαι να το εχεις χωρις θηκη, το πιο απλο, να το ακουμπησεις καπου ρε παιδι μου να φοβασαι μην γρατσουνιτσει.. Και ακομα κ ενα σημαδακι να γινει (ειδικα στο μαυρο αλουμινιο) ολο εκει θα πεφτει το ματι σου..
Με το ipad την πατησα κ ενω για 2,5 μηνες το ειχα χωρις θηκη του εκανα ενα μικρο σημαδι στο πλαι χτυπησε σπιτι στην ακρη του καλοριφερ.... Πηγα κ πηρα θηκη να το καλυψει να μην το βλεπω...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#677   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:14

Παιδια εχω ενα θεμα με το tapa talk και το iphonehellas. ..
Εχω απ εγκαταστήσει την εφαρμογη απο το tap a talk και εντούτοις ερχονται email ειδοποιησεις καθως και συνεχεις ηδοποιησεις στην μπαρα...
Πως φευγει αυτο...

#678   Thresher

Thresher

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:28

Φιλικά... αγοραζεις iphone 5, και ψάχνεις jb... Αν δε το κάνεις για σπασμένες εφαρμογές τότε οκ, αλλά αν το jb το θες για να κατεβάζεις τσαμπε, τότε κριμα... τοσα λεφτά για το 5 και τσιγγουνευόμαστε να πληρώσουμε τους devs


Το κυριότερο, ναι είναι μερικές εφαρμογές φυσικά και αγοράζω και είμαι υπέρ αλλά μερικές που έχουν βγάλει τα απίστευτα λεφτά και τα apps του τα κρατάνε στα ύψη δεν τα θέλω.
Επίσης θέλω αρκετά προγράμματα απο το cydia π.χ biteSMS, iFile, ssh κτλ..

#679   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:28

Χαχα ευχαριστω, αλλα μαλλον δεν.... Δεν με ψηνει γενικοτερα :-)
Κριμα παντως να φοβασαι να το εχεις χωρις θηκη, το πιο απλο, να το ακουμπησεις καπου ρε παιδι μου να φοβασαι μην γρατσουνιτσει.. Και ακομα κ ενα σημαδακι να γινει (ειδικα στο μαυρο αλουμινιο) ολο εκει θα πεφτει το ματι σου..
Με το ipad την πατησα κ ενω για 2,5 μηνες το ειχα χωρις θηκη του εκανα ενα μικρο σημαδι στο πλαι χτυπησε σπιτι στην ακρη του καλοριφερ.... Πηγα κ πηρα θηκη να το καλυψει να μην το βλεπω...


Κρίμα όντως.. Και εγώ τα ίδια είμαι ρε γμτ και όσον αφορά το ipad σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εγώ πάντως που θα'θελα να πάρω το 5, έχω πολλούς ενδιασμούς για το μαύρο το οποίο μ'αρέσει περισσότερο.. Αυτό το μαύρο αλουμίνιο με σκοτώνει.. :P :P Βάζοντας μια θήκη ξέρω οτι δεν πρόκειται να το ευχαριστηθώ το τηλέφωνο, ακριβώς δηλαδή οτι συνέβη και με το iPhone 4 που είχα. Και πες οτι βάζεις ζελατίνες προστασίας μπρος-πίσω, με το πλαίσιο τι γίνεται? (προβλήματα ο κόσμος! :P )

#680   trololos

trololos

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:41

Αηδία κατάντησε η συζήτηση.

#681   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:42

Απο ποιά άποψη?

#682   trololos

trololos

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:44

Γκρίνια.

#683   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:45

Αναφέρεσαι και στα τελευταια δικά μου ποστ?

#684   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:51

Αν έχετε τα χρήματα πάρτε το και χαρείτε το ο καθένας όπως νοιώθει καλύτερα .... άλλος με ζελατίνες , άλλος με θήκη άλλος naked !!! H ουσία δέν αλλάζει....

Το μαύρο πάντως είναι υπέροχο !!

#685   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:24

Αν έχετε τα χρήματα πάρτε το και χαρείτε το ο καθένας όπως νοιώθει καλύτερα .... άλλος με ζελατίνες , άλλος με θήκη άλλος naked !!! H ουσία δέν αλλάζει....

Το μαύρο πάντως είναι υπέροχο !!


Αυτό ^^^^
Και μην ξεχνατε, ολα τα ενδιαφεροντα γίνονται στην μερια της οθονης, ουτε πισω ουτε στο πλάι.

#686   PhoenixV23

PhoenixV23

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:38

Οχι οτι εχεις αδικο, αλλα δεν παει ακριβως ετσι.. Αλλα ειναι οπως το βλεπει ο καθενας. Οπως και να εχει εδω γραφονται εντυπωσεις κατοχων iPhone 5, το να αναφερεις καποιους προβληματισμους οσον αφορα τη συσκευη και ενδεχομενως καποιος ο οποιος το εχει αποκτησει ηδη να σου πει τη γνωμη του, δεν νομιζω οτι ειναι κακο ή αποτελει γκρινια.

#687   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:44

Γκρίνια.

Aπόλυτο δίκιο!!!
Μερικοι το κανουν ασταματητα, σχεσον σε καθε τους post.
Χειροτεροι και απο την γυναικεια γκρινια.

#688   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 20/10/2012 - 09:20

καλημερα λοιπον το 5αρι μου εχθες το βραδυ το αφηνω απο τα χερια μου στις 22.00 με μπαταρια 88%και σημερα στις 09.00 το πρωι το βρισκω στο 56%,κλειστο wi fi bluetooth,δεν ειναι φισιολογικο.μηπως παιζει οτι δεν εχω καλο σημα στο σπιτι?3g ουτε για πλακα.

#689   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/10/2012 - 09:24

καλημερα λοιπον το 5αρι μου εχθες το βραδυ το αφηνω απο τα χερια μου στις 22.00 με μπαταρια 88%και σημερα στις 09.00 το πρωι το βρισκω στο 56%,κλειστο wi fi bluetooth,δεν ειναι φισιολογικο.μηπως παιζει οτι δεν εχω καλο σημα στο σπιτι?3g ουτε για πλακα.



Το έπαθε και εμένα κάποιος στιγμή ... iOS 6 βλέπεις. Εκανα restore και Set Up As New και έστρωσε. Το ίδιο είχε πάθει και ένα 4s που έχουμε σπίτι. Κάντε και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

#690   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 20/10/2012 - 09:36

Το έπαθε και εμένα κάποιος στιγμή ... iOS 6 βλέπεις. Εκανα restore και Set Up As New και έστρωσε. Το ίδιο είχε πάθει και ένα 4s που έχουμε σπίτι. Κάντε και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα.

δεν νομιζω γιατι το εχω κανει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 32

0 μέλη, 32 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες