Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   Lakis77

Lakis77

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Lakis7

Δημοσίευση 02/11/2012 - 04:29

Καλωςορισα και εγω το καινουργιο μου iphone black & slate 16αρι μολις σημερα!! Ειναι κουκλι:) του φορεσα μια διαφανη θηκουλα και ζελατινα και ειναι τζετ!

Ποιά θήκη? επειδή και γω ψάχνω μια διάφανη για όταν πάρω το iphone.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/11/2012 - 12:16

ΜΙΑ συγκεκριμένη παρτίδα ήταν που είχε θέμα με scuffs & chips out of the box στο bezel λόγω ελαττωματικού μηχανήματος στην γραμμή παραγωγής και από ότι είπαν όχι μόνο το εντόπισαν, αλλά και εντόπισαν τα SN των τηλεφώνων της παρτίδας και οι κάτοχοι δικαιούνταν αντικατάσταση αν το ζητούσαν.

Αλλά για τη βαφή δεν έχει ακουστεί πουθενά νομίζω.

Και όλα τα scuffs που δείχνει και στο verge, είναι στο bezel όπου υπήρχε το θέμα και προφανώς ήταν πιο "weak" το υλικό.


Στις πρώτες σελίδες έχει γίνει αναφορά απο πολλούς για το Bezel.

Υπήρχε το πρόβλημα. Προφανώς το διόρθωσαν.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1113   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 02/11/2012 - 12:33

Το είχαμε πει, ήταν τοτε που ειχε ξεσπάσει ο τσακωμος με τους κινέζους και πεταγαν τα 5αρια ο ένας στον αλλο μιας και δεν είχαν κατι αλλο διαθέσιμο. Γιαυτο και οι γρατζουνιές στα σφραγισμένα τεμάχια.

Πέρα απο την πλάκα, δε νομίζω να υπάρχει κάν περίπτωση να έρθουν τέτοιες παρτίδες στην ελλαδα. Αυτές εξαντλήθηκαν ήδη :P

#1114   Kostas_GR

Kostas_GR

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 12:54

Παιδια και εγω σαν Iphone-Junkie παροτι εχω το 4S σκεφτομαι να χτυπησω το 5αρακι! Το μονο που με σταματαει ειναι οι συνεχεις αναφορες για προβληματα...Απο εσας που παραλαβατε τα ελληνικα κομματια τι παρατηρησατε για τα προβληματα που ακουγονται τοσο καιρο?? Εννοω για:
1) Τις συχνες απωλειες σηματος Wifi
2) Το μπλε-μωβ στις φωτογραφιες που τραβαει η καμερα
3) Πολυ ευκολες γρατζουνιες
4) Τη μη σωστη εφαρμογη του περιβληματος του κινητου με αποτελεσμα να υπαρχει light-leak
Και οτι τυχον αλλα προβληματα μπορει να ακουσατε ή να παρατηρήσατε;

#1115   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:01

Παιδια και εγω σαν Iphone-Junkie παροτι εχω το 4S σκεφτομαι να χτυπησω το 5αρακι! Το μονο που με σταματαει ειναι οι συνεχεις αναφορες για προβληματα...Απο εσας που παραλαβατε τα ελληνικα κομματια τι παρατηρησατε για τα προβληματα που ακουγονται τοσο καιρο?? Εννοω για:
1) Τις συχνες απωλειες σηματος Wifi
2) Το μπλε-μωβ στις φωτογραφιες που τραβαει η καμερα
3) Πολυ ευκολες γρατζουνιες
4) Τη μη σωστη εφαρμογη του περιβληματος του κινητου με αποτελεσμα να υπαρχει light-leak
Και οτι τυχον αλλα προβληματα μπορει να ακουσατε ή να παρατηρήσατε;


Γιατι τυρανιέσε ρε μάνα μου...
Αντε και σου γραψαν Χ οτι εχουν προβλημα και Υ οτι δεν εχουν ( με Χ και Υ να εχουν οποια σχεση θέλεις εσυ). Τι θα σημαινει αυτο για σένα ;;;

Συρε παρε ενα αφου το τραβαει ο οργανισμος σου. Αλλαξε το αν δεν εισαι ευχαριστημενος ... απλα

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 02/11/2012 - 13:02


#1116   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:03

Ρε παιδιά εγώ απο το 3G που είχα μέχρι και το 4s που το πούλησα πριν 15 μέρες για να παρω το 5, ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα. :/
Ουτε έχανε το σήμα, ούτε στην κάμερα ουτε τπτ.

#1117   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:07

Παιδια και εγω σαν Iphone-Junkie παροτι εχω το 4S σκεφτομαι να χτυπησω το 5αρακι! Το μονο που με σταματαει ειναι οι συνεχεις αναφορες για προβληματα...Απο εσας που παραλαβατε τα ελληνικα κομματια τι παρατηρησατε για τα προβληματα που ακουγονται τοσο καιρο?? Εννοω για:
1) Τις συχνες απωλειες σηματος Wifi
2) Το μπλε-μωβ στις φωτογραφιες που τραβαει η καμερα
3) Πολυ ευκολες γρατζουνιες
4) Τη μη σωστη εφαρμογη του περιβληματος του κινητου με αποτελεσμα να υπαρχει light-leak
Και οτι τυχον αλλα προβληματα μπορει να ακουσατε ή να παρατηρήσατε;

Μην τραγικοποιειται τα πράγματα
Το 5ρι είναι εξαιρετικό και δεν υπάρχουν τρομερά προβλήματα τουλάχιστον στον βαθμό που τα αναφέρεις
Το Wifi σε εμένα δεν είχε τέτοια θέματα αλλά πλέον έβγαλε update που διορθώνει κάποια μικρά bug που υπήρχαν
Αν το έχεις σαν στόχο να το πάρεις καν το


#1118   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:07

Ρε παιδιά εγώ απο το 3G που είχα μέχρι και το 4s που το πούλησα πριν 15 μέρες για να παρω το 5, ποτέ δεν είχα κανένα πρόβλημα. :/
Ουτε έχανε το σήμα, ούτε στην κάμερα ουτε τπτ.

Αυτο ακριβώς ^^^^^^^

Εχω δεκάδες Apple προιόντα Ολα αψεγαδιαστα !!!

Αλλα και παλι τι σημαινει αυτο. Οτι θα πας και θα παρεις και το δικο σου θα ειναι ενταξει ... 99% θα ειναι αλλα οχι επειδη θα σουγραψουν διαφορα εδω ... Και εαν δεν ειναι το αλλαζεις και τελειωνει η ιστορια ..

#1119   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:16

Ε καλα τώρα όλα, ντάξει... Ας ήσουν άτυχος με το rmbp και θα δω τι θα έλεγες.9/10 μηχανήματα είχαν πρόβλημα και δε μιλάμε για 700 ευρώ,μιλάμε για 2500Ε.
Δεν είναι όλα τέλεια ούτε προσπαθούν όλοι να κατηγορήσουν τσάμπα.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 02/11/2012 - 13:18

Αναρτημένη εικόνα


#1120   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:28

Ε καλα τώρα όλα, ντάξει... Ας ήσουν άτυχος με το rmbp και θα δω τι θα έλεγες.9/10 μηχανήματα είχαν πρόβλημα και δε μιλάμε για 700 ευρώ,μιλάμε για 2500Ε.
Δεν είναι όλα τέλεια ούτε προσπαθούν όλοι να κατηγορήσουν τσάμπα.


Δεν ημουν ομως ρε Μαρκ ... Και ξερεις ποια ειναι η πιθανοτητα σε διαδοχικες κληρωσεις να τραβας συνεχεια το 1 στα 10 ;;;

Αυτο που θελω να πω ειναι η ερωτηση του φιλου δεν εχει νοημα. Οριστε... Γραφω εγω την εμπειρια μου και γραφεις και συ την δικια σου. Τι σημαινει αυτο για τον φιλο μας που ρωτησε ? Του δινει καμμια εγγυηση οτι το δικο του θα ειναι ενταξει ;;; Μονο αν ξερει συνολικα ποσα κυκλοφορουν και ποσα εχουν προβλημα μπορει να κανει μια εκτιμηση (και παλι οχι βεβαιοτητα). Αλλα αυτο δεν προκειται να το μαθει απο τα posts εδω ...

#1121   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:32

Σου είπα είχαν πρόβλημα τα 9/10.. Ήσουν τυχερός γιατί το πήρες πιο αργά.Στην αρχή το 90% είχε πρόβλημα και δεν είναι μικρό ποσοστό.

Δες εδώ πόσα άτομα είχαν πρόβλημα: http://www.iphonehel...ntion-ghosting/

Δεν λέει κάτι η δικιά μου εμπειρία αλλά όταν 10 άτομα που το πήραν έχουν και τα 10 πρόβλημα τότε κάτι λέει. Δεν τα λέω εγώ οι χρήστες τα λένε.
Κι έχω κι άλλες προσωπικές εμπειρίες με πρόβλημα, δεν το λέω έτσι.

Αναρτημένη εικόνα


#1122   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:34

Σου είπα είχαν πρόβλημα τα 9/10.. Ήσουν τυχερός γιατί το πήρες πιο αργά.Στην αρχή το 90% είχε πρόβλημα και δεν είναι μικρό ποσοστό.

Δες εδώ πόσα άτομα είχαν πρόβλημα: http://www.iphonehel...ntion-ghosting/

Δεν λέει κάτι η δικιά μου εμπειρία αλλά όταν 10 άτομα που το πήραν έχουν και τα 10 πρόβλημα τότε κάτι λέει. Δεν τα λέω εγώ οι χρήστες τα λένε.
Κι έχω κι άλλες προσωπικές εμπειρίες με πρόβλημα, δεν το λέω έτσι.


Που ξερεις οτι οσοι γραψαν στο thread ηταν οσοι το πηραν. Εγω ας πουμε το πηρα δεν ειχε προβλημα και δεν πηγα να γραψω στο thread που αναφερεις. Μπορει να υπαρχουν αλλοι χιλιοι σαν εμενα. Και τι εχουμε τοτε 10 στα 1000.

#1123   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:39

Μολις τσιμπησα το ασπρο 16 αρι. ΜΑΜΕΙ το κινητο εχω παθει πλακα! πρωτη δουλεια φωτογραφιες στον ηλιο, κανενα μωβ ιχνος...

#1124   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:40

Που ξερεις οτι οσοι γραψαν στο thread ηταν οσοι το πηραν. Εγω ας πουμε το πηρα δεν ειχε προβλημα και δεν πηγα να γραψω στο thread που αναφερεις. Μπορει να υπαρχουν αλλοι χιλιοι σαν εμενα. Και τι εχουμε τοτε 10 στα 1000.

Επιβεβαιώνεις τον κανόνα. Μακριά από τον κώλο μας κι όπου θέλει ας είναι και μετά κατηγορούμε και αυτούς που είχαν πρόβλημα ότι δυσφημούν. Ένα μεγαλύτερο poll ίσως σε πείσει για το μέγεθος του πρόβληματος:

http://forums.macrum...d.php?t=1422669

Αναρτημένη εικόνα


#1125   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 02/11/2012 - 13:46

Μολις τσιμπησα το ασπρο 16 αρι. ΜΑΜΕΙ το κινητο εχω παθει πλακα! πρωτη δουλεια φωτογραφιες στον ηλιο, κανενα μωβ ιχνος...


Δοκιμασε παλι φιλε μου σε παρακαλω ... Αν δεν σου βγαλει ουτε τοτε ... χρειαζεσαι αυτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 37

0 μέλη, 37 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες