Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1381   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:49

Το ελπίζω!!! Εβλεπα παλιά topics και δεν έχω ξαναδεί τόσα παράπονα. Μου κάνει εντύπωση!!!

Σε διαβεβαιώ, κάθε χρονιά τα ίδια έχουμε.

Να θυμηθώ όταν πρωτοκυκλοφόρησε το 4άρι? To 4S? Το 3GS?

Κάθε χρόνο στην αρχή τα παράπονα και η γκρίνια είναι πολλά, μάλλον λόγω της μεγάλης αναμονής.

Αν το δεις ψύχραιμα, από τους τόσους που το πήραν εδώ μέσα την Παρασκευή και το Σάββατο, πόσοι είχαν πρόβλημα?

2 αν δεν κάνω λάθος. Ο Βαγγέλης και άλλος ένας φίλος.

Μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1382   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:53

Όποιος δεν γουστάρει μην το πάρει το 5αρι ρε μάγκες...ΕΛΕΟΣ δλδ.

#1383   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:00

Σου βάζω στοίχημα, πως σε λιγότερο από μήνα θα πουλήσεις το 5ρι!!
Πρώτα απ' όλα, απολαμβάνοντας τις εργασίες σου/ τις εφαρμογές/ τα παιχνίδια/ τα έργα στην σχεδόν ΤΕΛΕΙΑ οθονάρα το note2, με τι μούτρα ρε συ :P θα κοιτάξεις την κιτρινισμένη , μακρόστενη οθονούλα του 5??!! :mellow: Μπορείς φυσικά να πουλήσεις το Note2 για να μην έχεις κάτι που θα σε ξενερώνει μετά στο να δεις το 5! :P
Πάντως παιδιά, ως τώρα 2 γνωστοί μου - που είναι κολλημένοι με το μήλο - είδαν χθες το 5ρι και δεν ενθουσιάστηκαν πολύ! (Ως καθόλου)
Θα το δω και γω από Δευτέρα και θα γράψω εντυπώσεις!! Όσοι το πήρατε, καλορίζικο και να το χαρείτε!!! :)

για πρωτη φορα μετα απο χρονια το (πανεμορφο) iphone 5 με αφηνει αδιαφορο, ελεω note 2 (απλα τελειοποιησαν το αψογο note 1). Καλως η κακως η ψαλιδα ανοιξε πολυ υπερ του note 2 κι ειναι μια κλαση πανω απο το μηλο. Απο εκει και περα το 5αρι ειναι το πιο ομορφο μηλο που παρουσιαστηκε κατα τη γνωμη μου και με μια καλη επιδοτηση θα ειναι αξια αναβαθμιση για τους οπαδους της εταιριας.

#1384   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:04

για πρωτη φορα μετα απο χρονια το (πανεμορφο) iphone 5 με αφηνει αδιαφορο, ελεω note 2 (απλα τελειοποιησαν το αψογο note 1). Καλως η κακως η ψαλιδα ανοιξε πολυ υπερ του note 2 κι ειναι μια κλαση πανω απο το μηλο. Απο εκει και περα το 5αρι ειναι το πιο ομορφο μηλο που παρουσιαστηκε κατα τη γνωμη μου και με μια καλη επιδοτηση θα ειναι αξια αναβαθμιση για τους οπαδους της εταιριας.

Το Note εχει iOS? :huh:
Γιατι smartphone χωρις iOS,ΔΕΝ ειναι smartphone...
ΤΕΛΟΣ

#1385   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:05

Που πέρασα και εγώ από τα public και το δοκίμασα δεν με ενθουσίασε.
Το έβαλα δίπλα στο 4S μου άνοιξα και κάποιες εφαρμογές και στα 2 να συγκρίνω τα 2 τηλέφωνα και δεν είχε μεγάλες διαφορές.

ΝΑΙ είναι πιο γρήγορο,στο άνοιξε κλείσε εφαρμογών και γενικά είναι ένα κλικ πιο γρήγορο.
Όμως πείτε με χαζό βλάκα ότι θέλετε,το ότι είναι τόσο ελαφρύ(εν μέρη μπράβο στην apple) δεν με ενθουσιάζει.
Λες και είναι ψεύτικο ρε γμτ
Αν δεν έχει λίγο βάρος να νιώσω ότι κρατάω κάτι στο χέρι μου...
Προσωπικά πάντα!


Παιδιά μην τρελαθούμε, το βάρος είναι απλά απίστευτο...εγώ είμαι αυτός που έχω κριτική στάση, ειδικά στο θέμα της οθόνης την οποία έκαναν 4'' απλά για να την κάνουν...απάτη... καμία πραγματική χρήση...αλλά στο θέμα του βάρους οι άνθρωποι έδωσαν ρέστα... :rolleyes: Μην τα ισοπεδώνουμε όλα...Εγώ έχω το 4αρι και ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ λογος που διστάζω για το 5 είναι η οθόνη ως προς την αναλογία και το μέγεθος... :o Οι εποχές για μικρές οθόνες έχουν περάσει...πόσο μάλλον για μια οθόνη η οποία δεν γνωρίζει και δεν ξέρει τι ήθελε να είναι... Τώρα η δικαιολογία για να την φτάνουν τα δάχτυλα είναι φθηνή και ηλίθια... δλδ για ποια δάχτυλα..., γυναικεία, ανδρικά, ψηλού, κοντού, χοντρου, αδύνατου, τα έχει όλα τα δάχτυλα, είναι αρτιμελής και εάν όχι ποια λείπουν...???? :P ας άφηναν την 3,5, όλα τα άλλα είναι άλλα λογια να αγαπιόμαστε...χαχαχαχα!!!
Υ.Γ
το S3 έχει κάνει 30.000.000 πωλήσεις, τυχαίο...? Δεν νομίζω....

#1386   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:05

Το Note εχει iOS? :huh:
Γιατι smartphone χωρις iOS,ΔΕΝ ειναι smartphone...
ΤΕΛΟΣ

ok, οπως νομιζεις. Ασε εμας τους υπολοιπους να ξερουμε τι απολαμβανουμε καθημερινα...

#1387   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:06

για πρωτη φορα μετα απο χρονια το (πανεμορφο) iphone 5 με αφηνει αδιαφορο, ελεω note 2 (απλα τελειοποιησαν το αψογο note 1). Καλως η κακως η ψαλιδα ανοιξε πολυ υπερ του note 2 κι ειναι μια κλαση πανω απο το μηλο. Απο εκει και περα το 5αρι ειναι το πιο ομορφο μηλο που παρουσιαστηκε κατα τη γνωμη μου και με μια καλη επιδοτηση θα ειναι αξια αναβαθμιση για τους οπαδους της εταιριας.

Απλά...συγκρίνεις ανομοια πράγματα....άρα ψιλοακυρο!

#1388   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:09

Συνήθως αυτό το clicking noise στα 4άρια δεν είναι η κάμερα (αυτό πρώτη φορά το άκουσα προχθές εδώ), αλλά το sleep button.

Δοκίμασε το ίδιο που λες αλλά ακουμπώντας ελαφρά το sleep. Δεν θα ακούγεται.


Μολις το δοκιμασα κρατωντας το sleep .. Ακουγεται το ιδιο ...

Στα σημεια οπου σχεδιαστικα υπευθυνη ειναι η Apple (οπως ειναι το sleep αλλα και ολα τα buttons) σπανια υπαρχει τζογος (εχεις δει πιο εκπληκτικη εφαργμογη απο τη SIM tray του iphone ;) Απο την αλλη ολος ο μηχανισμος autofocus ειναι μεσα στο camera module για το οποιο δεν μπορει να κανει και πολλα ...

Τελευταία επεξεργασία από: ntnskrds, 04/11/2012 - 15:15


#1389   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:10

Το Note εχει iOS? :huh:
Γιατι smartphone χωρις iOS,ΔΕΝ ειναι smartphone...
ΤΕΛΟΣ


Πριν λίγα χρόνια θα το δεχόμουν αυτό που λες.. Τα πράγματα όμως έχουν αλλάξει πολύ. Το Android έχει ανέβει και βελτιωθεί πολύ.

Όσο για το Note II έχει ξεφύγει πολύ. Δεν έχει ανταγωνιστή σε αυτά που προσφέρει αυτη τη στιγμή καλώς ή κακώς. Το μόνο μειον το μεγάλο μέγεθος.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1390   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:12

Σε διαβεβαιώ, κάθε χρονιά τα ίδια έχουμε.

Να θυμηθώ όταν πρωτοκυκλοφόρησε το 4άρι? To 4S? Το 3GS?

Κάθε χρόνο στην αρχή τα παράπονα και η γκρίνια είναι πολλά, μάλλον λόγω της μεγάλης αναμονής.

Αν το δεις ψύχραιμα, από τους τόσους που το πήραν εδώ μέσα την Παρασκευή και το Σάββατο, πόσοι είχαν πρόβλημα?

2 αν δεν κάνω λάθος. Ο Βαγγέλης και άλλος ένας φίλος.

Μην ανησυχείς μια χαρά θα είναι...


Ακριβως οπως τα λεει ο φιλος ... Απο τοτε που η Apple εγινε mainstream (3η - 4η γενια ipod) μονο παραπονα ακους κοντα σε καθε παρουσιαση νεου προιοντος.
Εχω μια καλη εξηγηση για αυτο αλλα δεν ειναι του παρόντος ... :rolleyes:

#1391   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:12

Πριν λίγα χρόνια θα το δεχόμουν αυτό που λες.. Τα πράγματα όμως έχουν αλλάξει πολύ. Το Android έχει ανέβει και βελτιωθεί πολύ.

Όσο για το Note II έχει ξεφύγει πολύ. Δεν έχει ανταγωνιστή σε αυτά που προσφέρει αυτη τη στιγμή καλώς ή κακώς. Το μόνο μειον το μεγάλο μέγεθος.


Τα drop frames στο note 2 τα έχει παρατηρήσει κανείς... ή μόνο το iPhone ψιριζουμε?

#1392   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:14

Τα drop frames στο note 2 τα έχει παρατηρήσει κανείς... ή μόνο το iPhone ψιριζουμε?


Εκει τα περιμενεις ολα. Lag, γρατζουνιες, μυστηριους ηχους , ψυχεδελικα χρωματα στις φωτογραφιες.... ολα .

#1393   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:17

Τα drop frames στο note 2 τα έχει παρατηρήσει κανείς... ή μόνο το iPhone ψιριζουμε?

framedrop? οχι δεν υπαρχουν στο note 2 (στο 1 αρκετα, στο 2 οχι, ελεω jb, ram και τετραπυρηνου). Το μονο μειον κατα τη γνωμη μου ειναι τα αθλια πλαστικα του, που πρεπει να κρυψεις στην αυθεντικη polycarbonate θηκη του (ουτε καν το μεγεθος. Αν θες τετοια οθοναρα, σε ενα συνολο μια χαρα φορητο τοτε ειναι μονοδρομος) - αλλο μειον δεν εχει αυτο το τηλ (παρεμπιπτοντως, μου στοιχισε 570 +50 μια 64αρα καρτα = 620)...

Τελευταία επεξεργασία από: vagreek, 04/11/2012 - 15:19


#1394   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:18

Οι περισσότεροι νομίζω φοβόμαστε την αλλαγή.
Ναι το iOS είναι εύκολο και όμορφο (ένα παιδι 3 χρόνων το λειτουργει) αλλα και το android μια χαρα είναι και όπως λέει ο φιλος ανεβαίνει.
Προσωπικά εμενα το μόνο που με χαλάει είναι η οθόνη την ήθελα σαν του S3.
Και με τα δυο χέρια να το χρησιμοποιώ δεν με πειράζει.
Λοιπόν ας ξεκολλησουμε λίγο με το ότι θα μας πουν παντοφλακιες και να μην φοβόμαστε την αλλαγή.
Το λέω αυτο γιατι και εγω είμαι σε δίλημμα για το android

#1395   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:23

Οι περισσότεροι νομίζω φοβόμαστε την αλλαγή.
Ναι το iOS είναι εύκολο και όμορφο (ένα παιδι 3 χρόνων το λειτουργει) αλλα και το android μια χαρα είναι και όπως λέει ο φιλος ανεβαίνει.
Προσωπικά εμενα το μόνο που με χαλάει είναι η οθόνη την ήθελα σαν του S3.
Και με τα δυο χέρια να το χρησιμοποιώ δεν με πειράζει.
Λοιπόν ας ξεκολλησουμε λίγο με το ότι θα μας πουν παντοφλακιες και να μην φοβόμαστε την αλλαγή.
Το λέω αυτο γιατι και εγω είμαι σε δίλημμα για το android


Ααα οχι .. οχι... Εγω φοβαμαι το σκοτάδι ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες