Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Πήλινο σκεύος... αντί για iphone 5 (από ebay)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
322 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#211   milaraki13

milaraki13

    iPH User

  • 118 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 21:12

σας ευχαριστώ για τη μεχρι τωρα συμπαράστασή σας και για το καλοπροαίρετο αλλά και κακοπροαίρετο humor, όλα δεκτά. έτσι έχω μαθει να αντιμετωπίζω όλες τις κακουχίες στη ζωή γιατι αυτο εν τέλει δεν είναι και τίποτα :) το ίδιο ελπιζω να κάνετε και εσείς. δεν έχω κάποιο νεότερο και θα πάρει αρκετές μέρες όπως φαίνεται. οτιδήποτε νεότερο έχω θα ενημερώνω.
Ηρθε και χτες η ωραιότατη θήκη απο την more και σας τη παρουσιάζω να δείτε τι ωραία αγκαλιάζει το νέο iphone να χαλαρώσουμε λίγο :)


Αδερφε αν δεν το εχεις πολυπιασει δωστο στην σημανση για αποτυπωματα....το λεω χωρις να σου κανω πλακα,αναγνωριζω τον πονο σου αν και δεν μου΄χει τυχει.
Ελπιζω να εχει καλη εκβαση για εσενα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#212   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2012 - 12:39

Παιδια εγω κανω το εξης ( δεν ξερω αν ¨πιανει ¨ σαν αποδεικτικο μιας κ δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε) : τραβαω βιντεο με το κινητο τη στιγμη της παραλαβης ( χωρις να το καταλαβαινουν αλλοι) κ μετα μεσα στο ταχυδρομειο ανοιγω το δεμα, on camera παντα!

#213   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2012 - 12:45

Παιδια εγω κανω το εξης ( δεν ξερω αν ¨πιανει ¨ σαν αποδεικτικο μιας κ δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε) : τραβαω βιντεο με το κινητο τη στιγμη της παραλαβης ( χωρις να το καταλαβαινουν αλλοι) κ μετα μεσα στο ταχυδρομειο ανοιγω το δεμα, on camera παντα!


πρριτό να σου πω πως είναι παράνομο εάν δεν το γνωρίζει ο άλλος που τραβάς έτσι

#214   SPC

SPC

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:14

σας ευχαριστώ για τη μεχρι τωρα συμπαράστασή σας και για το καλοπροαίρετο αλλά και κακοπροαίρετο humor, όλα δεκτά. έτσι έχω μαθει να αντιμετωπίζω όλες τις κακουχίες στη ζωή γιατι αυτο εν τέλει δεν είναι και τίποτα :) το ίδιο ελπιζω να κάνετε και εσείς. δεν έχω κάποιο νεότερο και θα πάρει αρκετές μέρες όπως φαίνεται. οτιδήποτε νεότερο έχω θα ενημερώνω.
Ηρθε και χτες η ωραιότατη θήκη απο την more και σας τη παρουσιάζω να δείτε τι ωραία αγκαλιάζει το νέο iphone να χαλαρώσουμε λίγο :)

/
xaxaxaaxa ωραιος παρτο στην πλακα οσο μπορεις για να εισαι και εσΥ ενταξει...

#215   zachaoulis

zachaoulis

    iPH Member

  • 231 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:zachaoulis

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:15

μακαρι να πανε ολα καλα φιλε..και καλα κανεις που εχεις χιουμορ γιατι αλλιως θα τα βαφαμε ολα μαυρα!

#216   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:15

Παρόλα αυτά έχει κάθε δικαίωμα να τραβήξει αποκλειστικά το προιόν,κατά την παραλαβή του αλλά και το άνοιγμα.

#217   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:24

πρριτό να σου πω πως είναι παράνομο εάν δεν το γνωρίζει ο άλλος που τραβάς έτσι


Δεν νομιζω οτι ειναι παρανομο να τραβαει καθως η απατη θεωρειται ποινικο αδικιμα και δεν ισχυει ο νομος περι προστασιας προσωπικων δεδομενων.Ετσι νομιζω τουλαχιστον.Oι αποφασεις δικαστηριων παντως λενε οτι μπορουν να χρησιμοποιηθουν τετοια αποδεικτικα στοιχεια αν το αδικημα που γινεται ειναι πιο ευαισθητο στο συνταγμα σε σχεση με αυτο των προσωπικων δεδομενων.

Τελευταία επεξεργασία από: konion2010, 04/10/2012 - 13:30


#218   xarisk

xarisk

    iPH Contributor

  • 1.878 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:24

δινε ενημερωση για να ξερουμε και εμεις σε αναλογη περιπτωση.

#219   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:36

Δεν νομιζω οτι ειναι παρανομο να τραβαει καθως η απατη θεωρειται ποινικο αδικιμα και δεν ισχυει ο νομος περι προστασιας προσωπικων δεδομενων.Ετσι νομιζω τουλαχιστον.Oι αποφασεις δικαστηριων παντως λενε οτι μπορουν να χρησιμοποιηθουν τετοια αποδεικτικα στοιχεια αν το αδικημα που γινεται ειναι πιο ευαισθητο στο συνταγμα σε σχεση με αυτο των προσωπικων δεδομενων.

δεν ειναι ετσι τα ακριβως!
δεν καλυπτεις ενα αδικημα κανοντας ενα αλλο(οπως η μαγνητοσκοπιση προσωπικων δεδομενων,πραγματων),σε ενα δικαστηριο δεν λαμβανεται ως στοιχειο,εκτος και μονο οταν ειναι για το συμφερον του λαου,του εθνους,της πατριδας!
σε μια αντιδικια με αλλον πολιτη απλα δεν γινεται!

#220   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:41

Τελικα δεν ειναι φουστης...Φουτανα ειναι...

#221   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2012 - 13:45

δεν ειναι ετσι τα ακριβως!
δεν καλυπτεις ενα αδικημα κανοντας ενα αλλο(οπως η μαγνητοσκοπιση προσωπικων δεδομενων,πραγματων),σε ενα δικαστηριο δεν λαμβανεται ως στοιχειο,εκτος και μονο οταν ειναι για το συμφερον του λαου,του εθνους,της πατριδας!
σε μια αντιδικια με αλλον πολιτη απλα δεν γινεται!


Σου παραθετω το link που λεει οτι μπορει να χρησιμοποιηθει σε περιπτωσεις οπου το αδικημα θεωρειται σημαντικοτερο και πιο ευαισθητο για το συνταγμα απο αυτο της παραβιασης προσωπικων δεδομενων.Δεν ξερω αν η απατη θεωρειται,μιας και δεν ειμαι νομικος,αλλα μπορει να χρησιμοποηθει σε αντιδικια πολιτη με πολιτη.

http://www.kostasbey...&mnu=3&id=17948

#222   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 14:16

ρε παιδιά τι συζητάμε τώρα,,,,τι παραβίαση πνευματικών δικαιομάτων και μπούρδες τσαμπουνάτε, το πακέτο τραβάει όχι τον τύπο τη στιγμή που το τυλίγει, ο καθένας σκέφτεται μια μ@@@@@κια και τη πετάει στον αέρα....γίναμε όλοι προστάτες των ανθρωπίνων δικαιομάτων αλλα στη κάλπη ρίξαμε ΝΔ...το παλικάρι με το βαζάκι δεν έχει ανθρώπινα δικαιώματα, αλλα ξέχασα αυτός είναι το θύμα, αυτός δεν έχει δικαιώματα.Εσείς άμα δείτε καμιά ληστεία απο το μπαλκόνι μη τραβάτε βίντεο μη θιγούν τα δικαιώματα του ληστή...Ύστερα απορούμε γιατί έχει γιγαντωθεί η Χρυσή αυγή...

#223   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 04/10/2012 - 14:20

ρε παιδιά τι συζητάμε τώρα,,,,τι παραβίαση πνευματικών δικαιομάτων και μπούρδες τσαμπουνάτε, το πακέτο τραβάει όχι τον τύπο τη στιγμή που το τυλίγει, ο καθένας σκέφτεται μια μ@@@@@κια και τη πετάει στον αέρα....γίναμε όλοι προστάτες των ανθρωπίνων δικαιομάτων αλλα στη κάλπη ρίξαμε ΝΔ...το παλικάρι με το βαζάκι δεν έχει ανθρώπινα δικαιώματα, αλλα ξέχασα αυτός είναι το θύμα, αυτός δεν έχει δικαιώματα.Εσείς άμα δείτε καμιά ληστεία απο το μπαλκόνι μη τραβάτε βίντεο μη θιγούν τα δικαιώματα του ληστή...Ύστερα απορούμε γιατί έχει γιγαντωθεί η Χρυσή αυγή...


Ναι αν του φάει του άλλου τα φράγκα και υπερασπιστεί τον εαυτό του θα του καταθέσουν μήνυση οι παρόντες στο ταχυδρομείο για καταπάτηση δικαιωμάτων. Τα συνεργία των καναλιών δεν παίρνουν πλάνα από το δρόμο; Τους πείραξε κανείς; Ή ρώτησαν έναν έναν αν θέλει να βγει στην τηλεόραση;
Ρουφάμε και τα λέμε. Δεν έχουμε μόνο υποχρεώσεις έχουμε και δικαιώματα.

Αναρτημένη εικόνα


#224   steved

steved

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 04/10/2012 - 14:30

Δν εχω διαβασει ολα τα παραπανω αλλα αφου εμπλεκεται paypal φιλε μην ανησυχεις το αργοτερο σε ενα μηνα θα αποζημιωθεις.

#225   ioannisto

ioannisto

    iPH newbie

  • 54 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/10/2012 - 14:33

Παιδια, οταν τραβαω με το κινητο την παραλαβη του δεματος φαινομαι μονο εγω, αντε ισως κ καμια μυτη ή χερι της ταχυδρομικης υπαλληλου. Τωρα οσον αφορα τα προσωπικα δεδομενα δεν γνωριζω το σχετικο νομο, απλως θεωρω οτι στην Ελλαδα, οπως σε ολα τα θεματα, υπερβαλουμε κ στο θεμα των προσωπικων δεδομενων. Δηλ πιανουν επ'αυτοφωρο τον παιδεραστη ή τον εγκληματια κ απαγορευεται να δειξουν τη μουρη του ετσι ωστε να μπορει να βγει απ´ τη φυλακη, να γυρισει στη γειτονια του κ να μην ξερεις οτι ειναι ανωμαλος κ να φυλαξεις τα παιδια σου ( αντε και γ@μ^σου νομοθετη των δικαιωματων των κακουργων)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες