Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Πήλινο σκεύος... αντί για iphone 5 (από ebay)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
322 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:08

αυτό είναι το δεύτερο που θα επικαλεστώ. δεν ξέρω σε τι την βολεύει και το γραψε έτσι...

Το έγραψε έτσι για να βγαινει στα φίλτρα πιο φτηνος πάνω πάνω και να τον προσέχουν...Θα τον κυνηγήσει το eBay και γι αυτο...

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 01/10/2012 - 10:08

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:08

Διαφωνώ !!! Να τον κινηγήσεις μέχρι το τέλος .... Πάνε στο resolution center του paypal και κάνε αναφορά !!! Εγινε με ένα ρολόι από την Αγγλία σε μένα , κράτησε 2 μήνες και συνεργάστηκα μέχρι και με την interpol για να πιαστεί ο απατεώνας και όχι απλά να πάρω τα χρήματα μου....

Του έστελνα mail οτι με κορόιδεψε και μου απαντούσε με πορνοσάιτ και άλλες βρωμιές , γι'αυτό τα πήρα στο κεφάλι και τον τσαλάκωσα !!

#18   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:08

Ναι, 100% feedback με 30 πωλησεις, σιγα

τελικα ουτε καν πωλησεις, μονο αγορες, μαλιστα

Τελευταία επεξεργασία από: jig, 01/10/2012 - 10:12

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#19   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:08

συγνωμη γιατι την τιμη την γραφει στα μεταφορικα και τα μεταφορικα στην τιμη;;; κατι παιζει εδω...


Για να είναι καλυμμένος μάλλον και κάποιος την πάτησε άσχημα από ότι φαίνεται...
Once You Go Mac You Never Go Back

#20   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:09

Εχει 100% feedback αυτός wtf..Εσύ του έκανες feedback?
Ξεκινά με case στο resolution center του eBay .
Και κατευθείαν PayPal..

δεν ειναι πωλητης,αλλα μονο αγοραστης γι αυτο εχει το 100%
δεν πουλαει καποιο αλλο προιον!

#21   spyros83

spyros83

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:09

Πριν αγοράσεις απο κάποιον υπάρχουν τόσα πραγματα που μπορείς να κάνεις για να βεβαιωθείς οτι δεν θα σου στείλει τούβλο! Εγω κάνω συναλλαγές εδώ και 5-6 χρόνια και όχι μόνο απο e-bay και paypal αλλά και απο τα δικάς μας τα εσχο-site που δεν σου παρέχουν σχεδόν καμία κάλυψη. Αλλά άμα ξέρεις δεν την πατάς. Άμα δεν ξέρεις μην ασχολείσαι.

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 01/10/2012 - 10:56
Delete quote.


#22   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:13

καλα ο πωλητης που στην εφερε την εχει βαμμενη.Μην αγχωνεσαι βγαλε φωτογραφιες το χαρτι την αγγελια το αποδεικτικο που σου ηρθε το κουτι για ωρα αναγκης.με τον απατεωνα μιλησες?σε τετοιες περιπτωσεις πρωτα μιλας με τον πωλητη αν δεν βγαλεις ακρη που δεν περιμενω να βγαλεις με την εξυπναδα που πηγε να σου παιξει ανοιγεις case στο ebay.απο εκει και περα αναλαμβανει το ebay και αν παλι δεν πολυ χλωμο αναλαμβανει το paypal.δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις τα λεφτα σου.η χαζομαρα ειναι οτι ο συγκεκριμενος πωλητης εχει μεν 100% feedback αλλα εχει πολυ λιγες πωλησεις.

#23   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:13

Πριν αγοράσεις απο κάποιον υπάρχουν τόσα πραγματα που μπορείς να κάνεις για να βεβαιωθείς οτι δεν θα σου στείλει τούβλο! Εγω κάνω συναλλαγές εδώ και 5-6 χρόνια και όχι μόνο απο e-bay και paypal αλλά και απο τα δικάς μας τα εσχο-site που δεν σου παρέχουν σχεδόν καμία κάλυψη. Αλλά άμα ξέρεις δεν την πατάς. Άμα δεν ξέρεις μην ασχολείσαι.

ακριβως την ιδια λογικη εχουμε!
περνεις παντα το ρισκο!
εγω προσωπικα κανω περιπου στις 20 τον χρονο και σε ολες εχω το ενδεχομενο να χασω χρηματα!

#24   spyros83

spyros83

    iPH User

  • 181 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:13

δεν ειναι πωλητης,αλλα μονο αγοραστης γι αυτο εχει το 100%
δεν πουλαει καποιο αλλο προιον!


Βρήκες μόνος σου ένα πρώτο λόγο για να μην αγοράσεις απο εκεί.... :)

Τελευταία επεξεργασία από: spyros83, 01/10/2012 - 10:14


#25   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:14

30 feedback ελα ρε.καθολου αξιοπιστος

#26   nikoskas

nikoskas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:21

Παιδιά μην το υπεραναλύετε και πλατιάζουμε...κανω χρόνια αγοραπωλησιες και στραβές μου έχουν ξανακάτσει απλά πρέπει να οργανωθώ σε επιχειρήματα. Το paypal λειτουργεί πολύ υπέρ του αγοραστή και με έχει αποζημιώσει και άλλες φορές σε ανάλογες περιπτώσεις. απλά πέρνει κανα μήνα όλο αυτό. Δε ξέρω όμως αν σε αυτή τη περιπτωση θα γίνει το ίδιο γιατί αν έχει μελετήσει βάρη κλπ..τότε δε βλέπω φως. Ισως όμως να τον έχει καταγγήλει και άλλος και να φανεί οτι είναι απατεώνας.
Κανένας για το βάρος? καμιά ζυγαριά κουζίνας να το πετάξετε πάνω μαζί με το κουτί?

#27   themkon

themkon

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Themkon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:23

Πριν κάνεις οτιδήποτε άνοιξε case στο resolution center του ebay. Είναι πολύ επαγγελματικά τα πράγματα στο ebay. Αν θα βγάλεις άκρη δεν ξέρω, οτι θα ενδιαφερθούνε είναι σίγουρο.
Εγώ όσες φορές έχει χρειαστεί να ζητήσω βοήθεια μου το έχουν λύσει το πρόβλημα. Φυσικά όχι με τέτοιο ποσό αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

#28   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.008 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:30

Κανένας για το βάρος? καμιά ζυγαριά κουζίνας να το πετάξετε πάνω μαζί με το κουτί?

Λοιπον, το εβαλα στη ζυγαρια η οποια ομως δεν ειναι ακριβειας
410gr. αλλα ειναι απο Αγγλια με τον uk φορτιστη που ειναι βαρυτερος οποτε και το κουτι

καποιος αλλος με ακριβειας
ειναι πολυ σημαντικο να το γνωριζει για να ξεκινησει την διαδικασια.

ps
Νομιζω παντως οτι ο τυπος εχει βαλει το βαρος που πραγματικα ειναι το 5 στην αποστολη

Τελευταία επεξεργασία από: jig, 01/10/2012 - 10:33

ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#29   fonikoxeris

fonikoxeris

    iPH Enthousiast

  • 393 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:31

Πριν κάνεις οτιδήποτε άνοιξε case στο resolution center του ebay. Είναι πολύ επαγγελματικά τα πράγματα στο ebay. Αν θα βγάλεις άκρη δεν ξέρω, οτι θα ενδιαφερθούνε είναι σίγουρο.
Εγώ όσες φορές έχει χρειαστεί να ζητήσω βοήθεια μου το έχουν λύσει το πρόβλημα. Φυσικά όχι με τέτοιο ποσό αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

εμενα με 500 ευρω τηλεκατευθυνομενο μου εκανε full refund και με κρανος 800 ευρω πριν 2 εβδομαδες μου εστειλε αλλο που δεν εφτασε ποτε σε μενα.δεν υπαρχει περιπτωση να μη βγαλει ακρη.
απλα δεν καταλαβαινω τα γραμμαρια τι ρολο παιζουν.στο site της apple παντως γραφει τα ακριβη γραμμαρια της συσκευης.

#30   marcus0

marcus0

    iPH newbie

  • 82 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:37

Παιδιά μην το υπεραναλύετε και πλατιάζουμε...κανω χρόνια αγοραπωλησιες και στραβές μου έχουν ξανακάτσει απλά πρέπει να οργανωθώ σε επιχειρήματα.


Nikoskas, πραγματικά με στεναχώρησε η περιπέτεια σου και εύχομαι ολόψυχα να βρεις το δίκιο σου με το eBay/PayPal. Αν δεις ότι δεν βγάζεις άκρη, δεν χάνεις κάτι να κάνεις και μια αμφισβήτηση συναλλαγής στην τράπεζα που έχεις εκδόσει την πιστωτική σου.

Αναρωτιέμαι πάντως, δεδομένης και της εμπειρίας σου στις αγοραπωλησίες, δεν σου έκανε εντύπωση ότι πουλούσε ολόκληρο iPhone μόνο με ένα ευρώ και τα μεταφορικά ήταν .. άλλα 699 ? Τέλος πάντων, γενικώς θέλει πάρα πολύ προσοχή με αγορές στο eBay.

Μακάρι να βγει γρήγορα άκρη και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες