Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Πήλινο σκεύος... αντί για iphone 5 (από ebay)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
322 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:28

Για όλους εσάς που γελάτε και κοροϊδεύετε και κάνετε κακοπροαίρετη κριτική εύχομαι να σας φάνε 10.000Ε και να έρθετε να το πείτε. Μετά θα κάνω quote τα λόγια σας.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:29

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υπερασπιστούμε τη βλακεία γενικότερα.



Κανείς δεν είπε να υπερασπιστούμε την βλακεία αλλα δεν ειναι ανάγκη να υπερασπιστούμε ουτε την κακιά του καθένα που λέει ένα καλά να πάθεις. Αν δεν έχεις κάτι καλό να πεις να βοηθήσεις καλύτερα να μην μιλάς καθόλου όταν ο άλλος ειναι στενοχωρημένος. Ετσι και αλλιώς δεν νομίζω ο φίλος που το έπαθε να μην νιώθει ήδη κάπως! Πολύ απ ´ όσους το παίζουν πονηροί εδώ μέσα την έχουν πάθει έστω και σε μικρότερο βαθμό και δεν ειναι όλοι βλάκες. Οποίος μπορεί να βοηθήσει τον φίλο καλά θα κάνει...οποίος δεν μπορεί ας μην το πριζει με τέτοια σχόλια τώρα που ψάχνει λύση.

#93   georgepap7

georgepap7

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:30

πραγματικα γιατι τοση κακια??:(

#94   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:35

Φιλε εχεις και τη δικη μου συμπαθεια αμεριστη..επειδη ειναι αρκετα τα χρηματα,σου προτεινω να το κηνυγησεις με ολους τους δυνατους τροπους που προαναφερθηκαν και να μην απογοητευτεις ουτε στιγμη..κανε οτι εχει ειπωθει..και με τη ταπεζα και με το ebay και με paypal..

Και τελος μια προσωπικη συμβουλη προς ολους..μην αγοραζετε ουτε τσιχλα απο το ebay..

#95   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:36

Και τελος μια προσωπικη συμβουλη προς ολους..μην αγοραζετε ουτε τσιχλα απο το ebay..


Έχεις άδικο σ αυτό αλλά να μην το αναλύσουμε εδώ γιατί είμαστε off.

Αναρτημένη εικόνα


#96   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:41

καλησπερα κ απο εμενα

κατ αρχην λυπαμαι πολυ για το παθημα :(
δεν μπορει μια συσκευη ειναι ουτε ενος μηνα, καινουρια κ εχει κανει ντορο σε ολο τον κοσμο να πωλειται 1€
ο πωλητης το γραφει κ με κοκκινα τεραστια γραμματα οτι "για την αποστολη πληρωνετε 699€"

σαφως κ προκειται για στημενη απατη

για να βοηθησω τον φιλο λοιπον ας πω οτι μπορω

κατ αρχην πρεπει ν ανοιξεις case στο ebay
μπορεις να τηλεφωνησεις στο paypal στην αμερικη κ να ζητησεις τα χρηματα σου πισω (ειναι τρομερα εξυπηρετικοι) - item not as described, κ οχι μονο αυτο, το αντικειμενο δεν ειναι καν αυτο που παρουσιαζει οτι θα επρεπε να περιμενεις
μπορεις να επικοινωνησεις κ με το ebay τηλεφωνικα (με λιγο search θα βρεις το τηλεφωνο)

ασε το θεμα του βαρους στην ακρη
δεν μας καιει το τι πραγματικα πηραμε, αλλα αν εχει το ιδιο βαρους ?? (ρητορικα ρωταω, μην με παρεξηγησεις)
δεν πιστευω πως απο το καλουπι αυτο βρηκε μονο ενα τηλεφωνο, αρα μιλαμε για μεγαλη κομπινα
report κ στην apple θα εκανα, κ στην γαλλικη αστυνομια

αν χρειαζεσαι βοηθεια στην συνταξη των γραμματων (για το πως θα στηριξεις το case σου) στειλε μου πμ να σε βοηθησω οπως μπορω

κ παλι λυπαμαι πολυ

Έχεις δίκιο σε όλα..Paypal δεν έχει έδρα κάπου στην Ελβετία; Νομίζω κάπου έλεγε Lausanne που είχα δει χωρίς να είμαι 100% σίγουρος.

Επειδή είχα επικοινωνήσει τελευταία με paypal, το νούμερο που αναγράφεται για επικοινωνία, ειναι στο δουβλινο,Ιρλανδία! Το ξέρω γιατι χρησιμοποίησα Skype(έχω συνδρομή απεριόριστη προς όλη την Ευρώπη) και στον έλεγχο των κλήσεων μου έβγαλε κλήση προς δουβλινο,Ιρλανδία! Σαν γλώσσα επικοινωνίας έχουν μόνο αγγλικά, οπότε αν δεν τα γνωρίζεις καλά βάλε κάποιον άλλον να συνεννοηθεί γιατι μιλάνε αρκετά γρήγορα!


#97   kabamaru2372

kabamaru2372

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:41

Δεν ξέρω κατα πόσο θα ασχοληθεί το ebay! Θα πετάξει το μπαλάκι στο paypal! Συνήθως έτσι γίνεται αν η πληρωμή γίνει με paypal! Εγώ πάντως δυο φορές που χρειαστηκα βοήθεια απο paypal,ήταν σχετικά γρήγοροι!

ebay και paypal = μια εταιρια....

#98   airbus

airbus

    iPH Member

  • 267 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:45

μπορεις να ανεβασεις φωτο τι σου εστειλε?

#99   tasos1

tasos1

    iPH Addict

  • 780 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:45

Κανείς δεν είπε να υπερασπιστούμε την βλακεία αλλα δεν ειναι ανάγκη να υπερασπιστούμε ουτε την κακιά του καθένα που λέει ένα καλά να πάθεις. Αν δεν έχεις κάτι καλό να πεις να βοηθήσεις καλύτερα να μην μιλάς καθόλου όταν ο άλλος ειναι στενοχωρημένος. Ετσι και αλλιώς δεν νομίζω ο φίλος που το έπαθε να μην νιώθει ήδη κάπως! Πολύ απ ´ όσους το παίζουν πονηροί εδώ μέσα την έχουν πάθει έστω και σε μικρότερο βαθμό και δεν ειναι όλοι βλάκες. Οποίος μπορεί να βοηθήσει τον φίλο καλά θα κάνει...οποίος δεν μπορεί ας μην το πριζει με τέτοια σχόλια τώρα που ψάχνει λύση.



Σωστά ρε παιδία καλός η κακός έγινε τώρα δεν χρειάζεται να τα ακούει κιόλας και έχει κ τον πόνο του .
Βοηθείστε το παλικάρι αν μπορείτε και μην γράφεται λαλακιες

Δηλαδή αν ήσασταν εσείς στην θέση του ?

#100   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 14:54

Paypal 00353 1 436 9111
Πριν πάρεις, καλό θα ειναι να έχεις ανοίξει ένα claim με όλα τα στοιχεία για να μπορούν να έχουν πρόσβαση σε όλα τα στοιχεία πωλητή αγοραστή!

Τελευταία επεξεργασία από: ioik, 01/10/2012 - 14:56


#101   nmamag

nmamag

    iPH User

  • 129 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 15:58

Εφοσον εχεις πεσει θυμα απατης απο οτι φαινεται μπορεις συμβουλευομενος καποιο καλο δικηγορο να ζητησεις και απο ebay-paypal επιπλεον χρηματα για ψυχικη οδυνη καθως και για την αναστατωση και ηθικη αναταραχη που σου προξενησε αυτη η αγορα.

το αντικειμενο 1 € και τα μεταφορικα 699 € ειναι πολυ καραμπινατο για να περασε ετσι απο το ebay-paypal

#102   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:08

Εφοσον εχεις πεσει θυμα απατης απο οτι φαινεται μπορεις συμβουλευομενος καποιο καλο δικηγορο να ζητησεις και απο ebay-paypal επιπλεον χρηματα για ψυχικη οδυνη καθως και για την αναστατωση και ηθικη αναταραχη που σου προξενησε αυτη η αγορα.

το αντικειμενο 1 € και τα μεταφορικα 699 € ειναι πολυ καραμπινατο για να περασε ετσι απο το ebay-paypal

Φίλε μου, ας πάρει τα λεφτά που έδωσε ο άνθρωπος και θα δεις που θα του περασει η ψυχική οδύνη!!!

#103   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:11

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα, οσες φορες παντως ειχα προβλημα με το ebay-paypal (απο τοτε τουλαχιστον που αλλαξε η πολιτικη τους πριν κανα χρονο περιπου αν θυμαμαι καλα), πηρα τα χρηματα μου πισω στο ακεραιο οποτε πιστευω οτι εχεις πολυ καλες πιθανοτητες να γινει το ιδιο και με σενα

#104   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:25

Φίλε μόλις μέτρησα το UK το δικό μου: 0.399Kg με ζυγό ακριβείας. :·(

#105   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 16:30

Όλα μέσα εννοείται όπως το πήρα, χωρίς μόνο τη μανίσια ζελατίνα του κουτιού.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες