Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

Πήλινο σκεύος... αντί για iphone 5 (από ebay)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
322 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:38

Το κεφάλι κάτω, ηρεμία και συνεχής επικοινωνία με paypal-ebay και το θέμα θα λυθεί, δεν είναι τίποτα, καθημερινά αντιμετωπίζουν τέτοιους εκεί...

Καλό κουράγιο!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   nikoskas

nikoskas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:42

πύλινο δοχείο + κουτί αποστολής + χαρτοπετσέτες που είχε μέσα = 395 γραμμάρια το οποιο ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ πάνω στο κουτί απο το ταχυδρομειο.

το χαρτοκούτι, μου κάνει για 100γρ...οταν πάω σπιτι θα το μετρήσω. ε αν ειναι το iphone 5 400gr θα τους πω να η αποδειξη που θέλατε. για αυτό το πάω με το βάρος μηπως βρω άκρη. μου φαίνονται πολύ λιγα τα 395 γραμμαρια.

#33   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:43

σκιστον φιλε...μπορει να παρει εναν 2μηνες αλλα μην τα παρατησεις...!!κανε την καταγγελια σου στο παυπαλ στειλς φωτο..βιντεο οτι εχεις...

καλο κουραγιο..!!

#34   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:46

Βασικά δεν νομίζω να την έχει ψάξει τόσο με το βάρος. Τις προάλλες είχα αγοράσει κάτι ακουστικά τα οποία υποθετικά ήταν αυθεντικά Apple. Εννοείται ότι ήταν μαϊμού...

Άνοιξα το case και έγραψα απλά ότι δεν ήταν το προϊόν που αναγραφόταν στην πώληση και λύθηκε το θέμα κατευθείαν.

Βέβαια πολύ μικρότερο το ποσό, αλλά νομίζω ότι θα βγάλεις άκρη. Το μόνο που με ανησυχεί στην περίπτωση σου, είναι το θέμα ότι έχει 1 ευρώ το προϊόν και 700 τα μεταφορικά.

Εκεί δεν ξέρω τι παίζει.
Once You Go Mac You Never Go Back

#35   kosnic

kosnic

    iPH Member

  • 319 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:46

πύλινο δοχείο + κουτί αποστολής + χαρτοπετσέτες που είχε μέσα = 395 γραμμάρια το οποιο ΑΝΑΓΡΑΦΕΤΑΙ πάνω στο κουτί απο το ταχυδρομειο.

το χαρτοκούτι, μου κάνει για 100γρ...οταν πάω σπιτι θα το μετρήσω. ε αν ειναι το iphone 5 400gr θα τους πω να η αποδειξη που θέλατε. για αυτό το πάω με το βάρος μηπως βρω άκρη. μου φαίνονται πολύ λιγα τα 395 γραμμαρια.

αν το βαρος ειναι τοσο κοντα,ισως να το εχει ψαξει και αυτος!
βγαλε και καμια φωτο απο την συσκευασια και πως ηταν το τουβλο μεσα για παραπανω στοιχεια!

#36   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:49

Εαν συνεχιστούν οι αψιμαχίες το θέμα θα κλειδώσει και οι υπεύθυνοι θα έχουν τις απαραίτητες κυρώσεις.

#37   billaros

billaros

    iPH newbie

  • 44 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:54

καλησπερα και απο μενα φιλε!καταρχας ευχομαι να τα καταφερεις και να βρεις το δικιο σου..λυπαμαι γιαυτο που σου συμβενει γιατι τα 700 ευρω απο οπου και αν προερχονται πονανε....ποσο μαλον οταν ειναι χωρις αντικρισμα!
εγω ειχα ενα θεμα με το paypal πριν λιγο καιρο για μικροποσο αλλα επειδη τους το ανεφερα μου επιστρεψαν τα λεφτα στην καρτα!πιστευω θα βγαλεις ακρη!
απλα αυτο που ηθελα να αναφερω σε ορισμενα ποστ που βλεπω εδω μεσα καποιοι ζητατε 5αρακι απο εξωτερικο για 800 και 900 ευρω πιστευω οτι ειναι αμαρτια για 10 μερες να δωσετε τοσα χρηματα ενω στην ελλαδα το κοστος θα ειναι περιπου τα 700!!

P.S κατ εμε να τον κινηγησεις φιλε μην τον αφηνεις!

#38   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:54

κοιταξτε να βοηθησουμε το παιδι...που την εφαγε..με οποιον τροπο μπορει ο καθενας μας..και αφηστε τα κομπλεξικα σας..!!!

#39   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:55

Φίλε μου ότι και να κανείς, λυπάμαι που στο λέω αλλα το πολύ πολύ να σου επιστρέψουν 1 ευρω! Τα υψηλά μεταφορικά ειναι τρικ που κάνουν οι πωλητές. Οταν αγοράζεις κάτι απο ebay ο πωλητής πληρώνει ένα ποσοστό στο ebay βάση της τιμής πώλησης εκτός των μεταφορικών!!!!!!!! Ετσι λειτουργεί το ebay βάση κανονισμού!
http://pages.ebay.co.../sell/fees.html

#40   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:57

Φίλε μου ότι και να κανείς, λυπάμαι που στο λέω αλλα το πολύ πολύ να σου επιστρέψουν 1 ευρω! Τα υψηλά μεταφορικά ειναι τρικ που κάνουν οι πωλητές. Οταν αγοράζεις κάτι απο ebay ο πωλητής πληρώνει ένα ποσοστό στο ebay βάση της τιμής πώλησης εκτός των μεταφορικών!!!!!!!! Ετσι λειτουργεί το ebay βάση κανονισμού!
http://pages.ebay.co.../sell/fees.html

Αυτό που λες είναι εν μέρει σωστό. Το τρικ αυτό το ξέρει το eBay,δεν είναι χτεσινοί.Δεν είναι δυνατόν να έχει 699 μεταφορικά,ούτε ελέγχει το eBay πόσα βάζουν.
Επίσης σε περίπτωση απάτης γίνεται full refund μαζί με τα μεταφορικά,οπότε θα τα πάρει όλα αν αποδειχτεί.

Αναρτημένη εικόνα


#41   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 10:59

Φίλε μου ότι και να κανείς, λυπάμαι που στο λέω αλλα το πολύ πολύ να σου επιστρέψουν 1 ευρω! Τα υψηλά μεταφορικά ειναι τρικ που κάνουν οι πωλητές. Οταν αγοράζεις κάτι απο ebay ο πωλητής πληρώνει ένα ποσοστό στο ebay βάση της τιμής πώλησης εκτός των μεταφορικών!!!!!!!! Ετσι λειτουργεί το ebay βάση κανονισμού!
http://pages.ebay.co.../sell/fees.html

Πολυ φοβαμαι οτι εχεις δικιο... Ο τυπος το ειχε μελετησει καλα. Βασει κανονισμων δυστυχως ειναι το πιο πιθανο σεναριο επιστοφης μονο του ποσου πωλησης. Φιλε μου ενημερωσε μας συνεχεια με την υποθεση σου να μαθουμε τι εγινε γιατι πιστευω οτι η ιστορια σου ενδιαφερει πολλα ατομα. Επισης ευχομαι ο καρ...λης να παθει αυτο που του αξιζει... και το ευχομαι γιατι εκει οι νομοι ειναι αυστηροι...

Τελευταία επεξεργασία από: ichbin, 01/10/2012 - 11:00


#42   nikoskas

nikoskas

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/10/2012 - 11:00

απο προσωπική πείρα, όταν το paypal αποφασίζει full refund, ειναι εξοδα αντικειμένου μαζί με εξοδα αποστολής. αυτό το 1 ευρώ έχω την εντύπωση οτιτ το έβαλε ωστε το ebay να του κρατήσει το ποσοστό που κρατάει απο το 1 ευρώ...οτι είναι κάτι σα κολπάκι να μη σου κρατάει μεγάλο ποσοστο το ebay

#43   ioik

ioik

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/10/2012 - 11:01

Μακάρι φίλε Mark! Ειναι κρίμα, τόσα λεφτά έδωσε το παιδί! Φίλε, κανε claim στο ebay και θα σου στείλουν άμεσα email με το τηλ του πωλητή αν το έχει δηλώσει! Και αμέσως claim στο paypal!

#44   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 01/10/2012 - 11:02

Τα μηνύματα με τις αψιμαχίες σας μιας και δεν βοηθούν διαγράφησαν.

#45   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 01/10/2012 - 11:03

εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση που μπηκε στη διαδικασια να στειλει εστω και το τουβλο. Βαλε καμμια φωτογραφια απο το πακετο, συνηθως οι απατεωνες δεν κανουν τιποτα, μια και αφηνει επιπλεον ιχνη,π.χ. καμερες στο ταχυδρομειο/κουριερ που χρησιμοποιησε κλπ
οπως και να χει παλικαρι, θα τα παρεις τα λεφτα σου πισω, μια και ειναι κραβγαλεα περιπτωση απατης.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 54

0 μέλη, 54 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες