Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Εντυπώσεις απο το Galaxy S3 και σύγκριση με Iphone.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
343 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   kopoylos

kopoylos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@kopoylos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:kostugos

Δημοσίευση 07/10/2012 - 21:17

Ελπίζω να μην κλείσει το θέμα...διασκεδαζω απίστευτα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/10/2012 - 21:24

Ελπίζω να μην κλείσει το θέμα...διασκεδαζω απίστευτα...


εγω φταιω που το ανοιξα :P

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#333   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 07/10/2012 - 21:25

Διάβασα όλο το ποστ παίδες και λέω να πω και εγώ την εμπειρία μου! Από τότε που πήρα iphone το 3gs συγκεκριμένα δεν άλλαξα άλλο κινητό! Δλδ πήρα το 4 κ μετά το 4ς! Αλλά και το iPad! Ειμουν φανατικός κ γενικά εκραζα τα android!! Το 5 όμως ήταν μεγάλη απογοήτευση και αποφάσισα να πάω στο galaxy s3 το οποίο και με εντυπωσιάζει μέχρι τώρα! Πιο πολύ βέβαια σαν συσκευή παρά ως λογισμικό! Το λογισμικό είναι καλό και παραμετροποίησιμο αλλά έχει ένα θέμα με την ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ της ram! Όταν ανοίγω τον browser και τον δουλεύω για ώρα όταν πατάω το home button για να επιστρέψω στην αρχική οθόνη το κινητό lagαρει και αργεί να μου φόρτωσει τα εικονίδια πράγμα αρκετά εκνευριστικό και πράγμα το οποίο ποτέ δεν έκανε το ios! Βασικά αυτό είναι και το μοναδικό παράπονο μου έως τώρα! Κατα τα αλλά θα πρέπει να βγάλει κάτι εξαιρετικο πάλι η αππλε για να με ξανακερδίσει!!




Οταν λες το 5 ήταν απογοήτευση τι εννοείς; Το πήρες και δεν σου αρεσε; Γιατι εγώ που το έχω μόνο απογοήτευση δεν νιώθω

#334   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2012 - 21:26

Ελπίζω να μην κλείσει το θέμα...διασκεδαζω απίστευτα...


Εγώ να δεις!
:P

#335   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 08/10/2012 - 00:17

Καλα πλακα κανετε ε

Ενα απλο photoshop χρειαζεται



Χαχαχαχα δεν μπορω παρα να μην γελασω...Εαν εχεις την εντυπωση οτι θα καθομουν στις 1 μιση το βραδυ να κανω photoshop τοτε 2 πραγματα συμβαινουν 1) οτι σαν android fun καπως πρεπει να το αντικρουσεις 2) κανεις τετοια για παραπλανηση οποτε το θεωρεις δεδομενο..

Υ.Γ : Παντως στην προπαγανδα ειμαι καλος..Πειραξα και το ρολοι ωστε να συμβαδιζει με την ωρα που εκανα ποστ..

Για να σου λυσω και την απορια παρε και αυτη την φωτο..Συγκρινε ωρες και σου βγαινουν μια χαρα

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.jpg   47,74KB   30 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: Panos1985, 08/10/2012 - 00:22


#336   gatakos

gatakos

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2012 - 01:52

Οταν λες το 5 ήταν απογοήτευση τι εννοείς; Το πήρες και δεν σου αρεσε; Γιατι εγώ που το έχω μόνο απογοήτευση δεν νιώθω


Όπως στο λέω φίλε μου τρομερή απογοήτευση!! Η apple σου έδωσε τον ίδιο σχεδιασμό κινητού για 3 σερί χρόνια με μία μεγαλύτερα μονοπατη οθόνη χωρίς τπτ άλλο! Τπτ όμως!! Στα ίδια λεφτά! Ε αυτό δικέ μου στο μυαλό μου είναι κλεψιά!! Δίνεις 700 ευρώ το χρόνο το λιγότερο που θέλεις είναι ένα καινούργιο κινητό όχι ένα κινητό το ίδιο και το ίδιο! Άποψη μου βέβαια! Ίσως σπάστηκα Γτ πήγα από 4 σε 4s ίσως Γτ περίμενα πιο πολλά!!! Ίσως ίσως ίσως.... αλλά σπαστηκα πολύ με την apple και ειμουν πολύ φανατικός και καλός πελάτης της!! Αλλά δεν πειράζει του χρόνου πάλι!! :)

Τελευταία επεξεργασία από: gatakos, 08/10/2012 - 01:54


#337   taksidiotis25

taksidiotis25

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2012 - 02:55

Οταν λες το 5 ήταν απογοήτευση τι εννοείς; Το πήρες και δεν σου αρεσε; Γιατι εγώ που το έχω μόνο απογοήτευση δεν νιώθω

μου σηκώθηκε...........



















Η τρίχα:D:lol:


#338   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2012 - 06:45


36% αναμονη 15% ομιλια...ναι μαλιστα, μαμαει το κινητο μπραβο!

καλημερα,για οσους ειχαν αντιρρήσεις για το θεμα της μπαταριας στο s3 ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ

το κινητο ειναι στο 62% για 23 ωρες με χρηση browsing,live wallpaper,και ενα δεκαλεπτο παιχνιδι!


να τα εκατοστησει βρε ;)

#339   kopoylos

kopoylos

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Twitter:@@kopoylos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:kostugos

Δημοσίευση 08/10/2012 - 06:46

Εγώ να δεις!
:P

😊😉

#340   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/10/2012 - 07:59

μου σηκώθηκε...........



















Η τρίχα :D :lol:



Σοβαρα?...οτι μπορει νιωθει ο καθενας τελικα!!!Εστω και για την τριχα εννοω!!! :)


(Υ.Γ) πρεπει να τα σχολιαζεται ολα απλα για να γεμιζουμε μηνυματα που δεν βοηθανε πουθενα? Οσο για το χιουμορ καλυτερα να μην σχολιαστει)


Όπως στο λέω φίλε μου τρομερή απογοήτευση!! Η apple σου έδωσε τον ίδιο σχεδιασμό κινητού για 3 σερί χρόνια με μία μεγαλύτερα μονοπατη οθόνη χωρίς τπτ άλλο! Τπτ όμως!! Στα ίδια λεφτά! Ε αυτό δικέ μου στο μυαλό μου είναι κλεψιά!! Δίνεις 700 ευρώ το χρόνο το λιγότερο που θέλεις είναι ένα καινούργιο κινητό όχι ένα κινητό το ίδιο και το ίδιο! Άποψη μου βέβαια! Ίσως σπάστηκα Γτ πήγα από 4 σε 4s ίσως Γτ περίμενα πιο πολλά!!! Ίσως ίσως ίσως.... αλλά σπαστηκα πολύ με την apple και ειμουν πολύ φανατικός και καλός πελάτης της!! Αλλά δεν πειράζει του χρόνου πάλι!! :)


Οκ δεν θα διαφωνισω μαζι σου...ισως οπως ειπα και σε αλλο ποστ επειδη εγω το κινητο το εχω για τις αναγκες τις δουλειας μου πιο πολυ να μην με ενοχλει που δεν εγινε αλλαγη στο περιβαλλον του. Απλα ολα γινονται γρηγοροτερα και χωρις κανενα κολλημα. Τεσπα καθενας εχει αλλες απαιτησεις απο ενα κινητο.

Τελευταία επεξεργασία από: elekas, 08/10/2012 - 08:05


#341   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:48

Όπως στο λέω φίλε μου τρομερή απογοήτευση!! Η apple σου έδωσε τον ίδιο σχεδιασμό κινητού για 3 σερί χρόνια με μία μεγαλύτερα μονοπατη οθόνη χωρίς τπτ άλλο! Τπτ όμως!! Στα ίδια λεφτά! Ε αυτό δικέ μου στο μυαλό μου είναι κλεψιά!! Δίνεις 700 ευρώ το χρόνο το λιγότερο που θέλεις είναι ένα καινούργιο κινητό όχι ένα κινητό το ίδιο και το ίδιο! Άποψη μου βέβαια! Ίσως σπάστηκα Γτ πήγα από 4 σε 4s ίσως Γτ περίμενα πιο πολλά!!! Ίσως ίσως ίσως.... αλλά σπαστηκα πολύ με την apple και ειμουν πολύ φανατικός και καλός πελάτης της!! Αλλά δεν πειράζει του χρόνου πάλι!! :)

Κοιτα...αν το τηλεφωνο το εχεις για καμια κληση κανενα μηνυμα και να παιζεις κανενα παιχνιδακι που και που σπασμενο..και το 3g σου φτανει....οταν ομως περνας πολλα tweak που τραβανε πολυ ram και θεματα που τραβανε ακομα περισσοτερο τοτε θα δεις τι διαφορα εχει το 4 με το 4s και τι διαφορα θα εχει το 4s με το 5.....αμα στο 4 μεινεις με 40mb ram δεν παει πουθενα.,..κολαει παντου...εγω στο 4s με 40Mb ram επαιζα asphalt 7 και δεν κολαγε πουθενα...φαντασου το 5 που εχει και διπλασια ram και ακομα καλυτερο επεξεργαστη...αλλα οπως ειπα και στην αρχη.ειναι οπως το χρησιμοποιει ο καθενας.Οποτε αν δεν τα εχεις φτασει στα ορια τους μην προτρεχεις

#342   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 08/10/2012 - 16:21

Πριν λιγο καιρο <καποιος> ειχε πει οτι το iPhone 5 θα ντροπιασει το Galaxy S3..Τωρα καταλαβα γιατι αρχισαν να το βγαζουν και σε κοκκινο.. :blush:

#343   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2012 - 17:05

Πριν λιγο καιρο <καποιος> ειχε πει οτι το iPhone 5 θα ντροπιασει το Galaxy S3..Τωρα καταλαβα γιατι αρχισαν να το βγαζουν και σε κοκκινο.. :blush:


Χαχα σωστός :P
Ο ceo της Foxconn αν θυμάμαι καλά

#344   tamtakos

tamtakos

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 08/10/2012 - 18:57

Χαχαχαχα δεν μπορω παρα να μην γελασω...Εαν εχεις την εντυπωση οτι θα καθομουν στις 1 μιση το βραδυ να κανω photoshop τοτε 2 πραγματα συμβαινουν 1) οτι σαν android fun καπως πρεπει να το αντικρουσεις 2) κανεις τετοια για παραπλανηση οποτε το θεωρεις δεδομενο..

Υ.Γ : Παντως στην προπαγανδα ειμαι καλος..Πειραξα και το ρολοι ωστε να συμβαδιζει με την ωρα που εκανα ποστ..

Για να σου λυσω και την απορια παρε και αυτη την φωτο..Συγκρινε ωρες και σου βγαινουν μια χαρα


Μαλλον δεν καταλαβες. Δεν ειπα οτι ΕΣΥ εκανες φωτοσοπια. Απλα ειπα οτι δεν μπορουμε να στηριζομαστε σε εικονες γιατι πολυ απλα καποιος μπορει να τις αλλαξει. Μα και εγω παραδεχομαι παραπανω οτι εκανα φωτοσοπ και οχι οτι την εδειξα για πραγματικη φωτο. Και φυσικα κανει καραμπαμ οτι πηρα τα λεπτα για ποσοστο. Απλα ηθελα να δειξω οτι τα παντα μπορουν να γινουν. Αν ηθελα να κάνω κατι πιο ¨σοβαρο¨ θα τραβαγα δευτερη φωτογραφια στις 2:21. Οχι στις 2:19 πχ γιατι θα επρεπε να κανω κοκκινα και τα νουμερα ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες