Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 5 ψήφοι

Εντυπώσεις απο το Galaxy S3 και σύγκριση με Iphone.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
343 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2012 - 00:42

Καλησπέρα,προχτες αγορασα το πρωτο μου android και αυτο ειναι το s3
αποφασισα να πουλησω το 4s μου γιατι το ειχα βαρεθει,στο θεμα μας τωρα.

1.απο θεμα εμφανισης το galaxy s3 μου αρεσει πιο πολυ απο το 4s επειδη ειναι οβαλ εχει φοβερες γωνιες,το μπροστα δεν φενεται ψευτικο
αυτο που με χαλαει ειναι το πισω μερος το οποιο ειναι λιγο φτηνο.

2.οσον αφορα την οθονη την τεραστια κατα πολλους εχω να πω οτι με εχει τρελανει και ολο θελω να την βλεπω, στο χερι εφαρμοζει ανετα και με την θηκη flip cover ειναι super και πλεον αμφιβαλλω αν θα μπορω να γυρισω κατω απο 4,5 inch.
οσον αφορα για την super amoled σε συγκριση με την retina υστερει,η retina ηταν μαγεια!

3.ποιοτητα κατασκευης δεν με ενδιαφερει το αποτελεσμα το αισθητικο, ειναι στο ματι πως πεφτει...το γυαλι και το αλουμινιο δεν το ζητησα αυτο καθε αυτο..

4.η καμερα του s3 ειναι εκπληκτικη με πολλεσ επιλογες που λειπουν απο την επισης καταπληκτικη καμερα του iphone 4s...

5.το λογισμικο τωρα...το ios ειναι πιο stylish απλο και ανετο...το android που το χρησιμοποιω πρωτη φορα ειναι πιο ψαγμενο ,smooth(στο s3 τουλαχιστον)και κανεις τα παντα(ποσο μου ειχε λειψει το bluetooth και η αναφορα δεν λεγοτανε,ξεφορτωθηκα την συνδεση με το itunes και ηρεμησα)
με την jellybean ακουω οτι το κινητο ειναι ετη φωτος μπροστα,το ελπιζω.
,
ισως εχω εκστασιαστει και με την οθονη τοσο, που βλεπω το android θεικο :)

6.ΜΠΑΤΑΡΙΑ(ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ)

iphone πιο μαπα πεθαινεις...
galaxy s3 απο χτες πρωτη φορτιση στις 9 βραδυ και τωρα ειναι στο 34% Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΑΓΕΙΑ!


κοιταζα iphone σημερα και τα εβλεπα με απαθεια..
τελικα ολα για μενα ειναι θεμα marketing, η το εχασε στην πορεια η apple δεν υπαρχει αλλος λογος...

με τιμη ενας υγιης αγοραστης που κοιταζει τον ανταγωνισμο.

οτι απορια εχετε καλοδεχουμενη!

Τελευταία επεξεργασία από: Rockettt, 06/10/2012 - 00:44

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 00:48

Καλησπέρα,προχτες αγορασα το πρωτο μου android και αυτο ειναι το s3
αποφασισα να πουλησω το 4s μου γιατι το ειχα βαρεθει,στο θεμα μας τωρα.

1.απο θεμα εμφανισης το galaxy s3 μου αρεσει πιο πολυ απο το 4s επειδη ειναι οβαλ εχει φοβερες γωνιες,το μπροστα δεν φενεται ψευτικο
αυτο που με χαλαει ειναι το πισω μερος το οποιο ειναι λιγο φτηνο.

2.οσον αφορα την οθονη την τεραστια κατα πολλους εχω να πω οτι με εχει τρελανει και ολο θελω να την βλεπω, στο χερι εφαρμοζει ανετα και με την θηκη flip cover ειναι super και πλεον αμφιβαλλω αν θα μπορω να γυρισω κατω απο 4,5 inch.
οσον αφορα για την super amoled σε συγκριση με την retina υστερει,η retina ηταν μαγεια!

3.ποιοτητα κατασκευης δεν με ενδιαφερει το αποτελεσμα το αισθητικο, ειναι στο ματι πως πεφτει...το γυαλι και το αλουμινιο δεν το ζητησα αυτο καθε αυτο..

4.η καμερα του s3 ειναι εκπληκτικη με πολλεσ επιλογες που λειπουν απο την επισης καταπληκτικη καμερα του iphone 4s...

5.το λογισμικο τωρα...το ios ειναι πιο stylish απλο και ανετο...το android που το χρησιμοποιω πρωτη φορα ειναι πιο ψαγμενο ,smooth(στο s3 τουλαχιστον)και κανεις τα παντα(ποσο μου ειχε λειψει το bluetooth και η αναφορα δεν λεγοτανε,ξεφορτωθηκα την συνδεση με το itunes και ηρεμησα)
με την jellybean ακουω οτι το κινητο ειναι ετη φωτος μπροστα,το ελπιζω.
,
ισως εχω εκστασιαστει και με την οθονη τοσο, που βλεπω το android θεικο :)

6.ΜΠΑΤΑΡΙΑ(ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ)

iphone πιο μαπα πεθαινεις...
galaxy s3 απο χτες πρωτη φορτιση στις 9 βραδυ και τωρα ειναι στο 34% Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΜΑΓΕΙΑ!


κοιταζα iphone σημερα και τα εβλεπα με απαθεια..
τελικα ολα για μενα ειναι θεμα marketing, η το εχασε στην πορεια η apple δεν υπαρχει αλλος λογος...

με τιμη ενας υγιης αγοραστης που κοιταζει τον ανταγωνισμο.

οτι απορια εχετε καλοδεχουμενη!

να φαναστω εχεις αυτην την μπαταρια στο s3 αφου εχεις περιορισει τους επεξεργασστες να μην δουλευουν τερμα ε?..γιατι αλλιως το 4s κραταει πολυυυυυ περισσοτερο

#3   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2012 - 00:51

να φαναστω εχεις αυτην την μπαταρια στο s3 αφου εχεις περιορισει τους επεξεργασστες να μην δουλευουν τερμα ε?..γιατι αλλιως το 4s κραταει πολυυυυυ περισσοτερο


δεν εχω πειραξει τιποτα ειναι με βαρια χρηση (ενος πρωτου χρηστη που ανακαλυπτει και ξεσκιζει το τηλεφωνο στα χερια του)

το 4s μου κραταγε 5 ωρες με συγκεκριμενη χρηση,

το μονο που εχω κανει ειναι που εχω ανοιξει την εξοικονομηση ενεργειας.

και επεξεργαστες και τετοια εγω δεν ξερω να πειραζω πιστεψε με.

Τελευταία επεξεργασία από: Rockettt, 06/10/2012 - 00:53

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#4   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 00:53

δεν εχω πειραξει τιποτα ειναι με βαρια χρηση (ενος πρωτου χρηστη που ανακαλυπτει και ξεσκιζει το τηλεφωνο στα χερια του)

το 4s μου κραταγε 5 ωρες με συγκεκριμενη χρηση,

το μονο που εχω κανει ειναι που εχω ανοιξει την εξοικονομηση ενεργειας.

και επεξεργαστες και τετοια εγω δεν ξερω να πειραζω πιστεψε με.

Δεν θυμαμαι απο που ρυθμιζεται..μπορει να ειναι και η εξοικονομηση ενεργειας που λες

#5   Reload

Reload

    iPH User

  • 109 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:reloads2000

Δημοσίευση 06/10/2012 - 01:00

Με ενεργοποιημενη την εξοικονομιση μειωνεις την αποδοση των επεξεργαστων..Προσωπικα την εχω κλειστη για να ευχαριστιεμαι τις δυνατοτητες στο επακρον..Σαν συσκευη ειναι κατα πολυ καλυτερη του 4s..Η οθονη απιστευτη..Εκει που ισως να χανει ειναι στο θεμα του λογισμικου αν και με διαφορους launcher γινεται ακομη πιο smooth..Ελπιζω με την jelly bean να γινει ακομη καλυτερο..

#6   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 06/10/2012 - 01:05

Με ενεργοποιημενη την εξοικονομιση μειωνεις την αποδοση των επεξεργαστων..Προσωπικα την εχω κλειστη για να ευχαριστιεμαι τις δυνατοτητες στο επακρον..Σαν συσκευη ειναι κατα πολυ καλυτερη του 4s..Η οθονη απιστευτη..Εκει που ισως να χανει ειναι στο θεμα του λογισμικου αν και με διαφορους launcher γινεται ακομη πιο smooth..Ελπιζω με την jelly bean να γινει ακομη καλυτερο..

Πρωτη φορα ακουω να λενε οτι καποια συσκευη ειναι καδλυτερη απο την αλλη και ας εχει χειροτερο λογισμικο...που ουσιαστικα ειναι το 80% τηε συσκευης...εννοω απο εκει κρινεται περισσοτερο.

#7   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 06/10/2012 - 01:07

σκεψου τι θα γίνεται με το s4… καλοριζικο φιλαρακι!

#8   Rocket

Rocket

    iPH Contributor

  • 1.085 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2012 - 01:10

σκεψου τι θα γίνεται με το s4… καλοριζικο φιλαρακι!


σε ευχαριστω το εχω λιωσει δεν σου λεω τιποτα!! :P

 SIA -  MIDNIGHT DECISIONS   :wub:


#9   dimos1

dimos1

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 01:17

Καλορίζικο φιλαράκι..Δεν θα βρεις κάτι άλλο καλύτερο εκεί έξω...Προσωπικά σαν πρώην κάτοχος iphone 4 Και νυν SGS 2 είμαι απόλυτα ευχαριστημένος...Το κινητό είναι τρομερό και η οθόνη από άλλον πλανήτη... Κι όταν πάρουμε το jelly bean στα κινητά μας θα μιλάμε με άλλα δεδομένα..Πλέον η έκδοση 4.1.1 κάνει το android όπως το ονειρεύτηκαν οι δημιουργοί του...Σκέψου εμείς σαν χρήστες ;)

#10   ElectTheDeaD

ElectTheDeaD

    iPH Member

  • 334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2012 - 02:12

Με γεια :)
Είναι κινητάρα πραγματικά το s3!
Το πήρα 8 Ιουνίου και το έδωσα πριν 1 εβδομάδα με βαριά καρδιά..
Πραγματικά η μόνη συσκευή που λυπομουν να δώσω!

Το έχω σε μεγάλο τώρα βέβαια (note 2 :P)

#11   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2012 - 07:13

Ακριβως ετσι.Απο 4 ηρθα στο sgs3.Το μονο μικρο αρνητικο ειναι καποιες φορες ελαχιστο λαγκ οταν βγαινεις στην αρχικη οθονη αφου εχεις ανοιξει εφαρμογες.Οντως το 4 φαινεται πλεον πολυ μικρο οσον αφορα την οθονη.

#12   aristidis7

aristidis7

    iPH Addict

  • 758 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:aris_volos@yahoo.com

Δημοσίευση 06/10/2012 - 07:42

Παιδια καλημέρα ! Επειδή το σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή... Σε σχέση με 4ς το gps λοκαρει το ίδιο γρήγορα ; Η ποιότητα ήχου είναι καλή ; Κ το εξωτερικό ηχείο απο ένταση τι λέει ;

#13   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2012 - 08:37

Παιδια καλημέρα ! Επειδή το σκέφτομαι να κάνω ανταλλαγή... Σε σχέση με 4ς το gps λοκαρει το ίδιο γρήγορα ; Η ποιότητα ήχου είναι καλή ; Κ το εξωτερικό ηχείο απο ένταση τι λέει ;

Στο gps οπως και στα υπολοιπα παρομοια αποδοση.Μια βδομαδα λιγο προσαρμογη θελει και μετα δεν θες να γυρισεις πισω.Παρε και μια 32gb εξωτερικη εγω πηρα με 20 ευρω απ το ebay class10 της samsung και εισαι αψογος.Οπως ολες οι συσκευες ετσι και εδω δεν ειναι ολα τελεια αλλα ειναι συνολικα πολυ καλυτερο.

#14   flat

flat

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 06/10/2012 - 10:06

Καλημερα παιδια,οσο αναφορα την συσκευη απο αποψη σιγκρυσης με το iphone 5 τι λεει,εσεις που τα εχετε στα χερια σας?

#15   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/10/2012 - 10:07

Εγω πηρα κ μια μπαταρια mugen 4600mAh κ κραταει κατι μερες με βαρια χρηση :P. Μπορει να γυριζα σε iphone μονο αν ειχε σε ολες τις εκδοσεις προεγκατεστημενο το cydia

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες