Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τι πρέπει να ξέρετε πριν αγοράσετε από τον electronic king


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
860 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 13/10/2012 - 01:35

Προφανώς αυτός δεν έχει κανένα στοκ στην άκρη...δεν είναι κατάστημα ηλεκτρονικών με εγκαταστάσεις κτλ. όπως τα ξέρουμε που αγοράζουν χοντρική....παίρνει από εσάς μέσω κάρτας το φρέσκο χρήμα και καπάκι πάει και αγοράζει λιανικός έχοντας ήδη πληρωθεί και μετά μέσω κυκλώματος τα στέλνει στον κάθε πελάτη , άρα το βασικό στην υπόθεση είναι να αποφευγεται η φορολόγηση σε όλη την διαδικασία , αλλιώς δεν θα υπάρχει τιμολογιακή διαφορά...προφανώς αγοράζει από αμερικανικές πολιτείες χωρίς φόρους...π.χ. Τέξας - Αλάσκα κτλ. οπότε όλα αυτά σημαίνουν καθυστέρηση και εσωτερικά στην Αμερική , τα προϊόντα μετά πηγαίνουν με καράβι ευρωπη και εκεί καθυστέρηση και πάει λέγοντας....!!
Δεν νομίζω να αγοράζει χοντρικά...άρα αν δεν υπάρχει μεγάλη διαθεσιμότητα στις πολιτείες χωρίς τους καταναλωτικούς φόρους , τότε θα υπάρχει επιπρόσθετα και μοιραία και άλλη έξτρα καθυστέρηση μέχρι να υπάρξει διαθεσιμότητα κτλ....οπότε στο διάστημα αυτό αναγκάζεται να καθησυχάζει τον πελάτη !!
Τα μηχανήματά του όταν λέτε ότι είναι εγγύηση , νομίζω δεν είναι σωστός ορισμός αυτός...από την στιγμή που πουλά κανονικά Μακ , από όπου και αν τα προμηθευτείς το ίδιο εγγύηση είναι ως μηχανάκια , δεν υπάρχουν καλύτερα ή χειρότερα ποιοτικά Μακ , από την ίδια παραγωγή βγαίνουν....το σωστό μάλλον είναι να λέμε , ότι είσαι σίγουρος όσο και αν περιμένεις στο τέλος όταν θα ανοίξεις το δέμα σου , τότε θα δεις ένα κανονικό Μακ και όχι κάνα πλαστικό μπε-μπε λαπτοπ με τραγουδάκια και πολύχρωμα φωτάκια για παιδάκια άνω των 4 ετών χαχαχα :P !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 13/10/2012 - 01:38


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Lina1981

Lina1981

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/10/2012 - 02:07

Συγνωμη αν θα σου φανουν καπως αυτα που θα σου πω αλλα εχω την εντυπωση οτι τα παραλες λιγο....
Πολυ καλα κανεις και λες το τι σου συνεβει αλλα για να κανουμε λιγο τον δικηγορο του διαβολου εχεις την εντυπωση οτι ο τυπος εχει ορεξη αν το εχει εκει το προιον να θελει να κοροιδεψει κανεναν και να μην το στειλει?
Ο τυπος απο οτι καταλαβα πρεπει να παιζει με πολλα εκατομμυρια και δεν νομιζω να θελει α παιξει την δουλεια του για ενα τηλ η ενα ipad που θα στειλει...
Απλα πιστευω οτι και αυτων τον καθηστερουν καποιοι αλλοι με αποτελεσμα καθηστερει και αυτος...
Και αν οπως λες ειναι αξιοπιστος στα πραγματα που στελνει ε και μερικες μερες παραπανω δεν χαθηκε και ο κοσμος ρε παιδια τι να κανουμε...
Δεν εχω αποψη γιατι δεν εχω παρει τπτ απο αυτον παντος φιλος μου που πηρε ειναι πολυ ευχαριστημενος και χωρις κανενα προβλημα και καθηστεριση...

#18   Lina1981

Lina1981

    iPH Member

  • 212 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 13/10/2012 - 02:12

Μια χαρά τα λες εσύ John. Εγώ το θεωρώ αδιανόητο να δίνεις τόσα λεφτά και να σε δουλεύει πότε θα στο στείλει. Να τύχει κάτι και να μη το στείλει το καταλαβαίνω αλλά να σου λέει το έστειλα και να μην το έχει καν Αγγλία το θεωρώ απατεωνιά.
Αν σου έλεγε από την αρχή δεν το έχω σε στοκ τότε θα έλεγα ΟΚ,αλλά αυτός δεν το λέει αυτό. Τα έχει ΟΛΑ ετοιμοπαράδοτα έτσι λέει.

Να παίζει με τα νεύρα σου 5-6 μέρες να μη δίνει tracking number και μετά να σου λέει τελικά δε στάλθηκε θα σταλεί σήμερα.

Θα δώσω παραπάνω και δεν θα κάνω μάγκα έναν απατεώνα.

Μαρκ να ξερεις οτι ολη η αμερικη ετσι δουλευει συμπληρωνεις την φορμα τραβανε τα λευτα και μετα περιμενει σου λενε δεν το εχω και το περιμενω η οτι περιμενω την κουριερ να ερθει και τετοια λιγοι ειναι αυτοι που εχουν τα προιοντα στο χερι και μετα τραβανε λεφτα και σου λενε στο στελνω...σου μιλαω εκ πειρας

#19   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2012 - 11:10

αυτό είναι που λένε προσφορά και ζήτηση
όσο υπάρχουν διαφορές στη τιμή από Αμερική σε Ευρώπη και το ανεχόμαστε τόσο θα υπάρχουν electoking
καλή η αναφορά για τον εν λόγο κύριο
ευχαριστώ

#20   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 14/10/2012 - 12:23

ωραίο τοπικ.(τωρα σας γραφω απο mcb pro,που αγορασα απ αυτον)
σιγουρα κατι βρωμαει με τον συγκεκριμενο χρηστη,αλλα ρε φιλε απο κατω επρεπε να γραψεις και τα θετικα της υποθεσης ,γιατι δεν ειναι λιγα και οποιος διαβασει αυτο το στορυ σιγουρα ΔΕΝ θα τον προτιμήσει ;)
εν τελη ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
μαλιστα πηρα και 2ο mcb pro με το tracking number του κτλ στην ωρα του,αντε να ειχε κανει 10 μερες αντι για 7.

#21   SOTKOTMAC

SOTKOTMAC

    iPH Elite Poster

  • 1.927 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:SOTKOT21

Δημοσίευση 14/10/2012 - 12:34

συγχαρητηρια ρε παικτη!

For those of us climbing to the top of the food chain, there can be no mercy. There is but one rule: Hunt or be hunted. 


#22   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:21

Επειδή όταν ξεκινάω μια δουλειά θέλω να την τελειώνω, αποφάσισα να συνεχίσω το ξεσκέπασμα του electronic king, απόψε παραθέτω το αποδεικτικό που παράδωσε στην FedEx , ο μικρός μας David Paterson, ο οποίος αν αληθεύουν τα παρακάτω εργάζεται στην εταιρία DP Logistics που ίδρυσε από το 2007, δηλαδή όταν άνοιξε και o king, ενώ σπουδάζει στο οxford οικονομικά
Συνημμένο αρχείο  img002.jpeg   308,48KB   263 λήψεις

Περισσότερες λεπτομέρειες εδώ
https://www.facebook....paterson.39566
Κάντε κι ένα like στη σελίδα του ρε παιδιά.... https://www.facebook.../DPLogisticsLtd

Με άλλα λόγια αυτός λογικά είναι υπεύθυνος για την αποθήκη στην Αγγλία

Τελευταία επεξεργασία από: johnmast, 01/11/2012 - 02:23


#23   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 02/11/2012 - 00:12

Ωραίος....εσύ κάνεις για ντετέκτιβ....το πιστεύω...πολύ καλή δουλειά B) !!

#24   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 17:06

Να σας ρωτησω κ κατι λιγο ασχετο με αυτο αλλα κ σχετικο...Δεν προκειτε να πληρωσουμε παραπανω αμα το παρουμε απο αγγλια οσο πληρωνουμε εκεινη την στιγμη στο paypal ετσι δεν ειναι?εγω εχω παραγγειλει ενα MBP απο εκει την δευτερα κ περιμενω ειχα διαβασει την οδυσσεια του φιλου μας αλλα ειπα να το ρισκαρω...ακομα δεν το εχω ελπιζω μεχρι δευτερα τριτη να το εχω...Εγω μια που θα του πω οτι θα το ανοιξω το case μια που θα το κανω αν δεν το εχω απο εκει κ περα θα δουμε...αρχικα περιμενω ειμαι στις 4 μερες

#25   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 19:56

Μεχρι τωρα παντως το διασκεδαζω πιεζω λιγακι να δω tracking number κτλ κ τους λεω πως θα ανοιξω case κτλ.παροτι ειμαι στις 4 μερες αναμονης.Τα mail ερχονται αμεσα κ με προσφορα ενα χρονο παραπανω εγγυηση κ πως θα το εχω νωρις αυτη την εβδομαδα και με παρακαλουν να μην ανοιξω!ελπιζω πως θα ειναι ετσι διοτι μετα δεν θα το διασκεδαζω τοσο.τους απαντησα ευχαριστω πολυ για την απαντηση κ πως ελπιζω να εχω νεα αλλιως θα το κανω και αμεσως απαντηση!!!χαχα! ευχαριστω παρα πολυ τον johnmast για τις χρησιμες πληροφοριες που μας εδωσε λυπαμαι βεβαια παρα πολυ που τραβηξε ολη αυτη την ταλαιπωρια κ ελπιζω κ εγω κ οι επομενοι αγοραστες να ειναι οσο το δυνατον ευχαριστημενοι απο την αποστολη της αγορας τους!

#26   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:23

Μεχρι τωρα παντως το διασκεδαζω πιεζω λιγακι να δω tracking number κτλ κ τους λεω πως θα ανοιξω case κτλ.παροτι ειμαι στις 4 μερες αναμονης.Τα mail ερχονται αμεσα κ με προσφορα ενα χρονο παραπανω εγγυηση κ πως θα το εχω νωρις αυτη την εβδομαδα και με παρακαλουν να μην ανοιξω!ελπιζω πως θα ειναι ετσι διοτι μετα δεν θα το διασκεδαζω τοσο.τους απαντησα ευχαριστω πολυ για την απαντηση κ πως ελπιζω να εχω νεα αλλιως θα το κανω και αμεσως απαντηση!!!χαχα! ευχαριστω παρα πολυ τον johnmast για τις χρησιμες πληροφοριες που μας εδωσε λυπαμαι βεβαια παρα πολυ που τραβηξε ολη αυτη την ταλαιπωρια κ ελπιζω κ εγω κ οι επομενοι αγοραστες να ειναι οσο το δυνατον ευχαριστημενοι απο την αποστολη της αγορας τους!

μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;; Στις 4 μέρες και του λες θα ανοίξεις case? αν περάσουν 10 τι θα κάνεις;

#27   nikoss123

nikoss123

    iPH Enthousiast

  • 467 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:29

Τί τραβάν και αυτοί οι ταλαίπωροι οι sellers !!!

#28   ashmenios

ashmenios

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Twitter:@billhond
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:30

Θα φωνάξει την Χρυσή Αυγή, τους Ανόνυμους και πάει λέγοντας η ιστορία! :)

#29   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:34

ε στις 10 θα το ανοιξω απλα θελω να πιεσω λιγο ωστε να γινει πανω κατω σωστα κ στην ωρα τους η αποστολη...εγω το περιμενω συμφωνα με αυτα που λενε στις 10 μερες με 15 το πολυ που παει να πει μεχρι την πεμπτη η την αλλη παρασκευη

Τί τραβάν και αυτοί οι ταλαίπωροι οι sellers !!!

αν διαβασεις τι εχει τραβηξει το παιδι παραπανω δεν θα το ελεγες αυτο....κ οντως μολις εστειλα οτι θα ανοιξω case τοτε μονο πηρα ανθρωπινο μηνυμα πριν γραφανε οτι ναναι

#30   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 09/11/2012 - 21:06

γνωμη μου ειναι οτι ο τυπος ή οι τυποι εχουν συστησει μια εταιρεια και αγοραζουν χοντρικη επι πιστωσει τα προιοντα.τα πουλουν και πιο φθηνα για να ρπαξουν ρευστο μεχρι να αρχισουν να τους κυνηγανε οι προμηθευτες τους.τοτε θα εχουν τσεπωσει τα φραγκα και θα εξαφανιστουν.βεβαια αυτο ειναι καλο για εμας τους καταναλωτες,κακο για τους προμηθευτες τους γιατι ειναι απατη.αυτο ειχε γινει κ πριν καποια χρονια με γνωστο καταστημα μοτοσυκλετων στην γρηγοριου λαμπρακη στη νικαια παλια.τσεπωσε μισο εκατομμυριο ευρω ο τυπις και εξαφανιστηκε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες