Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τι πρέπει να ξέρετε πριν αγοράσετε από τον electronic king


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
860 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/11/2012 - 23:56

Κοίτα για να μένουμε on topic όσο δε σου δίνει το tracking number δεν το έχει στείλε από Αγγλία, γι αυτό να είσαι σίγουρος.
Εσύ φίλε μου μη ψαρώνεις με αυτά που σου λέει, όσο δε σου δίνει tracking number εσύ θα τον ρωτάς πότε θα το στείλει από Αγγλία, και αν σου λέει ότι το έστειλε τότε θα του ξανά ζητάς το tracking number για απόδειξη και θα του λες ότι θα ανοίξεις case στο paypal γιατί και καλά βρήκες αλλού να το πάρεις και άλλα τέτοια. Μη πέφτεις ποτέ στις χαζομάρες που λέει... και μην ενθουσιάζεσαι ότι και να σου λέει αν δεν δεις το tracking number.

Επίσης μη ντρέπεσαι να του μιλήσεις εγώ τις τελευταίες μέρες πριν μου δώσει το tracking number είχα βγει εκτός εαυτού, τον έβριζα, δε μπορεί να σου κάνει τίποτα. Ότι και να σου λέει θα είσαι ψυχρός.
π.χ.
Σου λέει το mac θα το έχεις μέχρι τέλος της εβδομάδας
Προτεινόμενη απάντηση, δώσε μου το tracking number, αλλιώς ανοίγω case στο paypal (και μη τολμήσεις και γράψεις και ευχαριστώ στο τέλος :P)
ή το mac θα το έχεις πολύ σύντομα.
απάντηση που δίνεις εδώ είναι, τη έγινε sam πότε τελικά φτάνει το καράβι/το δέμα μου στην Αγγλία.

Ένας άλλος τρόπος να προετοιμάζεσαι ψυχολογικά και να μη διαβάζεις τις π@π@ ριες που λέει είναι ναι διαβάζεις απλά την τελευταία γραμμή που γράφει στα μηνύματά του, όσο σου λεει thanks Sam να ξέρεις ότι θα λαμβάνεις ότι να ναι απάντηση. Αν κάτω διαβάσεις john να ξέρεις μιλάς με Αγγλία και το mac σου βρίσκεται πιο κοντά σε εσένα ή έχει αποσταλεί <- Αυτό είναι βάση εμπειρίας που σου λέω και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει απλά στατιστικά όποτε διάβασα κάτω john το mac ήταν Αγγλία και έπαιρνα tracking number.

Απλά κάθε φορά που μιλάς μαζί του όσο γελοίο και αν ακούγεται είναι σαν να συναναστρέφεσαι με μαφιόζο, είναι μία μαύρη αγορά κατά τη γνώμη μου, δεν παίρνεις απόδειξη οπότε πρέπει να συμπεριφερθείς ανάλογα, όχι σαν να μπήκες πρώτη φορά σε apple store που κοιτάς ενθουσιασμένος είσαι ευγενικός με ανθρώπους και μηχανήματα, αλλά σε οίκο ανοχής, δηλαδή μπαίνεις για να πάρεις αυτό που θέλεις δίνεις μια περιουσία και φεύγεις ούτε ευχαριστώ ούτε πολλά πολλά.

offtopic
A! και στην ερώτηση αν μια παραγγελία από τον king έχει γίνει επιστήμη η απάντηση είναι ναι ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 10/11/2012 - 09:30

Επειδη οπως ειπα ειχα διαβασει την οδυσσεια σου γιαυτο τον ζοριζω απο τωρα!ξεροντας λοιπον αυτα που ελεγες κ βλεποντας τα δικα μου mail προς το παρον το διασκεδαζω γιατι πρεπει να ομολογησω πως οταν διαβαζα αυτα που εγραφες ελεγα ε ενταξει τα τραβαει λιγο με αυτα που λεει...δεν μου το εχει στειλει ακομα αυτο το ξερω πιστευω οτι με το που τον απειλησα θα ειναι απο τα πρωτα πραγματα που θα στειλει δευτερα πρωι πρωι.Οποτε εγω δευτερα περιμενω το πολυ την τριτη το tracking number αλλιως δεν εχει please dont open case sam john η οποιος αλλος ειναι! :P :P

#33   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/11/2012 - 15:39

Κάποιος είχε αναφέρει ένα γερμανικό site για αγορά Mac αντί για τον electronic king.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου το θυμίσει;

#34   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 12/11/2012 - 02:17

Κάποιος είχε αναφέρει ένα γερμανικό site για αγορά Mac αντί για τον electronic king.
Μήπως μπορεί κάποιος να μου το θυμίσει;


Musicstore.de ή cyberport.de

#35   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/11/2012 - 02:36

Αξιόπιστα και τα 2 αλλά το musicstore είναι πιο εξειδικευμένο σε μουσικά όργανα/ενισχυτές κτλ..Έχει βέβαια και ipad/iPhone κτλ.
Το 2ο είναι και Apple reseller και γενικά έχει καλές τιμές εκτός iPHone. Έχει και το ipad mini και το iPad 4.

Κακή εντύπωση στο πρώτο μου είχε κάνει πριν χρόνια που ήθελα να πάρω μια κιθάρα ότι αρνούνταν να μιλήσουν Αγγλικά..Γερμανικά αν και γνωρίζω λίγο το φοβόμουν να συνεννοηθώ..
Τελικά νευρίασα και πήρα από το thomann.de... :D
Επίσης στο Cyberport δουλεύει κι ένας Έλληνας απ ότι έλεγε ο johnmast οπότε θα μπορέσετε ευκολότερα να συνεννοηθείτε.

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 12/11/2012 - 02:37

Αναρτημένη εικόνα


#36   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 12/11/2012 - 02:55

Το cyberport το διάβασα εδώ στο φόρουμ, δεν το ήξερα.
Από το musicstore έχουν ψωνίσει 2 φίλοι από ένα macbook pro ο καθένας και μου το πρότειναν και από όσο ξέρω συνεννοήθηκαν στα αγγλικά ( κανείς τους δεν ξέρει γερμανικά ).
Προσωπική εμπειρία δεν έχω για να μιλήσω με σιγουριά..

#37   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/11/2012 - 10:59

Τσεκάρετε και το http://www.notebook.de για macbook.

#38   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2012 - 13:42

Επίσης στο Cyberport δουλεύει κι ένας Έλληνας απ ότι έλεγε ο johnmast οπότε θα μπορέσετε ευκολότερα να συνεννοηθείτε.


Στο musicstore.de δουλεύει Έλληνας MarkKnopfler, αν έγραψα καταλάθος για cyberport λάθος μου.

Το cyberport το διάβασα εδώ στο φόρουμ, δεν το ήξερα.
Από το musicstore έχουν ψωνίσει 2 φίλοι από ένα macbook pro ο καθένας και μου το πρότειναν και από όσο ξέρω συνεννοήθηκαν στα αγγλικά ( κανείς τους δεν ξέρει γερμανικά ).
Προσωπική εμπειρία δεν έχω για να μιλήσω με σιγουριά..

Πάντως εγώ στο musicstore μίλησα με τον Έλληνα Σπύρο εκεί, αν θέλει κάποιος το επαγγελματικό του mail μπορεί να μου στείλει ένα pm

Τελευταία επεξεργασία από: johnmast, 12/11/2012 - 13:47


#39   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 12/11/2012 - 13:44

Μπορεί να κατάλαβα κι εγώ λάθος.
Εγώ πάντως με το musicstore είχα μιλήσει πριν χρόνια και αρνούνταν να μιλήσουν Αγγλικά. Θα το άλλαξαν.

Αναρτημένη εικόνα


#40   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2012 - 13:51

Spyridon Mavridis

Ypeuthinos Pwlisewn Ellados
------------------------------------------
Tel +49 (0) 221-8884-1670
Fax +49 (0) 221-8884-.....

E-Mail export-gr@musicstore.de
Net: http://www.musicstore.de

------------------------------------------
MUSIC STORE professional GmbH
Istanbulstrasse 22-26
51103 Köln


Music Store A. Sauer GmbH
District Court cologne 5933 HRB
General Manager: Michael Sauer
VAT: DE-122781682

Gia kathe eidos apories, erwtiseis, dieukrinisei h k paragelies breiskwmai sti diathesei sas apo deutera mexri Paraskeuh apo tis 11:00 pm. mexri 7:30mm.

Oriste tilefwna kai plirofories gia to musicstore.de

#41   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:19

Spyridon Mavridis

Ypeuthinos Pwlisewn Ellados
------------------------------------------
Tel +49 (0) 221-8884-1670
Fax +49 (0) 221-8884-.....

E-Mail export-gr@musicstore.de
Net: http://www.musicstore.de

------------------------------------------
MUSIC STORE professional GmbH
Istanbulstrasse 22-26
51103 Köln


Music Store A. Sauer GmbH
District Court cologne 5933 HRB
General Manager: Michael Sauer
VAT: DE-122781682

Gia kathe eidos apories, erwtiseis, dieukrinisei h k paragelies breiskwmai sti diathesei sas apo deutera mexri Paraskeuh apo tis 11:00 pm. mexri 7:30mm.

Oriste tilefwna kai plirofories gia to musicstore.de


Να 'σαι καλά!! Κρατάμε τα στοιχεία και περιμένουμε τους νέους iMac…

#42   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 15:57

μόλις σήμερα το πρωί έκανα την παραγγελία μου από electonic king τον macbook pro retina το βασικό μοντέλο!!του έκανα προσφορά και την δέχτηκε 40 λίρες κάτω από την τιμή που είχε(σύνολο μου βγήκε 1920 ευρώ με τα μεταφορικά)!!μετά από επικοινωνία που είχα μαζί του(από ότι βλέπω στα email έγραφε Sam κι ελπίζω να μην έχω θέμα) του ζήτησα μόλις έλαβα ενημέρωση από την τράπεζα ότι τράβηξε τα χρήματα να μου πει πότε θα το έχω Ελλάδα/Θεσσαλονίκη και το tracking number..η απάντηση του ήταν ότι τετάρτη ή πέμπτη θα το έχω και πως μέσα στην μέρα θα έχω και το tracking number!!όταν έκανα την παραγγελία έγραφε ότι είναι dispatched from UK και πως είχε ένα σε απόθεμα και 2 είχε ήδη πουλήσει!!να αναφέρω ότι για έξοδα αποστολής πλήρωσα 50 λίρες express shipping αντί για 30 που έγραφε αρχικά για stadar shipping!!επίσης να πω ότι με το που ολοκληρώθηκε η πληρωμή το πρώτο του email έλεγε ότι με ευχαριστεί πολύ για την αγορά κι εάν ενδιαφέρομαι για έξτρα AppleCare με χαμηλή τιμή..ελπίζω μέχρι αύριο να έχω το tracking number και να μην αρχίσω από αύριο τις πιέσεις για άνοιγμα υπόθεσης και τα συναφή!! αυτά από μένα κι εάν έχω νεώτερα θα σας ενημερώσω.-
άντε και καλή μου τύχη :)

#43   johnmast

johnmast

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 12/11/2012 - 18:12

Να 'σαι καλά!! Κρατάμε τα στοιχεία και περιμένουμε τους νέους iMac…


Φίλε tsak, πρόσεχε όταν παραγγέλνεις από Γερμανία το πληκτρολόγιο να είναι το διεθνές και όχι το γερμανικό, θα το βρεις και στο store του musicstore, και καλό είναι να το αναφέρεις αν επικοινωνήσεις και με τον υπεύθυνο πωλήσεων.

#44   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 12/11/2012 - 18:47

παιδιά δεν ξέρω εάν είναι καλό αυτό αλλά μόλις έλαβα email (από Sam πάντα) με το tracking number της παραγγελίας μου και γράφει ότι το στέλνει από UK !!στο site της fedex που έβαλα το tracking number γράφει
Estimated delived


Nov 15, 2012 by 12:00 PM.. άντε να δούμε.- :) :) :)


#45   jeanpoul

jeanpoul

    iPH Enthousiast

  • 515 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:jeanpoulgr

Δημοσίευση 12/11/2012 - 19:03

πρεπει να ομολογησω πως τωρα σιφιλιαστηκα λιγο αλλα ευτυχως ο φιλος μας ο σαμ εστειλε κ εμενα το tracking number για την τεταρτη οτι θα ειναι εδω!!!μολις ειδα το ποστ σου εστειλα κ του λεω μου ειπες σημερα κ ακομα τπτ δεν θελω να ανοιξω case κ μου το εστειλε αντε να τα παρουμε στα χερια μας με το καλο!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες