Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Gadgets ToGo


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2009 - 11:49

Καλησπέρα σε όλους,
θα ήθελα κάποιο μικρό feedback για την εφαρμογή Gadgets ToGo.

Έχω ήδη ξεκινήσει ένα μεγάλο update για την εφαρμογή που θα την φέρει στο Version Number 2.0 και θα ήθελα από εσάς να μου πείτε τι θα θέλατε να δείτε σε αυτό το update, όσον αφορά στα widgets αλλα και στο περιβάλλον χρήστη.
Υπάρχει ήδη μια λίστα προς υλοποίηση από μέρους μου, αλλά θα ήθελα να δω κατά πόσο αυτά συμφωνούν με τη δική σας γνώμη!

Το update αυτό μάλλον θα κατυστερίσει να βγεί διότι απαιτέι πολύ δουλειά και γιατί ταυτόχρονα υπηρετώ τη μαμα πατρίδα, θα είναι όμως δωρεάν αναβάθμιση για όλους και πιστεύω ότι θα ανεβάσει κατά πολύ το επίπεδο της εφαρμογής!

Αναμένω να ακούσω τις απόψεις σας για το θέμα με μεγάλο ενδιαφέρον.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων,
Λιάπης Κωνσταντίνος.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 17/12/2009 - 11:56

Κώστα τελικά το δικό μου iPhone έκανε τα δικά του...Μετά από ένα restore δουλεύει ρολόι..Κάτι που θα ήθελα εγώ να δω ας πούμε είναι ένα widget με τον τηλεφωνικό κατάλογο η με τα μηνύματα( δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο).

ezgif_com_crop_2.gif


#33   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 17/12/2009 - 14:27

Κωστα,

καποιες παρατηρησεις και απο μενα,

1. iPod

* την στιγμη που αναπαραγεται ενα τραγουδι, να εμφανιζεται πανω στο εξωφυλλο το ονομα του τραγουδιου και του καλλιτεχνη.

* το μεσαιο button για το play να μην περιεχει και το εικονιδιο του pause. αρχικα να ειναι μονο play button Συνημμένο αρχείο  play_button.jpg   1,77KB   1 λήψεις και μολις να ξεκινησει η αναπαραγωγη να γινει pause button Συνημμένο αρχείο  Button_Pause.png   3,43KB   0 λήψεις

2. Device info

με τις υπαρχουσες πληροφοριες (ειδος συσκευης, ονομα συσκευης, εκδοση κτλ) δεν προσφερει το κατι παραπανω.. με αυτη τη μορφη καλλιστα θα μπορουσε και μην υπηρχε.

* χρειαζεται ακομα:

UDID info
CPU info - utilization
Memory info - Free, used, active, wired
Running processes info + process id
Disk space info / capacity - free, used κτλ (αν μπορεις και στο / και στο /var)
Network info - WiFi IP address, 3G IP address κτλ

ριξε μια ματια και στο SysMon που κυκλοφορει στο AppStore για να καταλαβεις τι εννοω... υπηρχε και στο Cydia (δωρεαν), και ειναι πολυ δυνατη εφαρμογη..

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 17/12/2009 - 14:30


#34   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/02/2010 - 10:49

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να σας ανακοινώσω ότι η εφαρμογή Gadgets ToGo είναι διαθέσιμη δωρεάν για περιορισμένο χρονικό διάστημα!
Σχετικά με το update για το οποίο έχω μιλήσει θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι η έλευση του ipad έφερε μεγάλες αλλαγές στο χρονοδιάγραμμα...
Σε περίπου τρεις μήνες θα είναι έτοιμη η πρώτη μου ipad εφαρμογή για την οποία δεν μπορώ ακόμα να πω κάτι παραπάνω από το ότι θα είναι ο,τι καλύτερο υπάρχει στην κατηγορία του τόσο σε τοπικό επίπεδο όσο και σε παγκόσμιο...

Το ipad φέρνει τον προγραμματισμό για iPhone πλατφόρμα σε άλλο επίπεδο!
Ο ενθουσιασμός μου είναι πολύ μεγάλος και πιστεύω τα αποτελέσματα να φανούν με την κυκλοφορία των εφαρμογών!

Επίσης δωρεάν είναι και η άλλη μου εφαρμογή worldtags!

Ευχαριστώ πολύ
Λιάπης Κωνσταντίνος.

#35   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/06/2010 - 18:03

Καλησπέρα σε όλους, θα ηθελα να σας ανακοινωσω οτι πριν λίγες μέρες η Apple αφού επικοινώνισε μαζί μου τηλεφωνικά, μου ανακοίνωσε ότι πρόκειται να αφαιρέσει την εφαρμογή μου από το app store διότι υλοιποιεί widgets.
Δεν μπόρεσα να κάνω και πολλά, άλλωστε ποιος μπορεί να τα βάλει με την Apple...

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη στα ατομα που αγόρασαν την εφαρμογή και δεσμεύομαι να δώσω κωδικούς για δωρεαν download των νέων εφαρμογών που θα είναι διαθέσιμες από τη νέα σεζόν.

Ευχαριστώ πολύ...

#36   kitkat1

kitkat1

    iPH Contributor

  • 901 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 15:44

Από την Αμερική ; ???

#37   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 19:29

Τι έννοεις;

Αν με κάλεσαν απο Αμερική, ναι εκεί είναι η έδρα της Apple και από εκεί με κάλεσαν...

#38   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2010 - 19:41

Καλησπέρα σε όλους, θα ηθελα να σας ανακοινωσω οτι πριν λίγες μέρες η Apple αφού επικοινώνισε μαζί μου τηλεφωνικά, μου ανακοίνωσε ότι πρόκειται να αφαιρέσει την εφαρμογή μου από το app store διότι υλοιποιεί widgets.
Δεν μπόρεσα να κάνω και πολλά, άλλωστε ποιος μπορεί να τα βάλει με την Apple...

Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη στα ατομα που αγόρασαν την εφαρμογή και δεσμεύομαι να δώσω κωδικούς για δωρεαν download των νέων εφαρμογών που θα είναι διαθέσιμες από τη νέα σεζόν.

Ευχαριστώ πολύ...




Από την μια είναι ένα εξαιρετικό νέο αλλά από την άλλη για εσένα ως προγραμματιστή αλλα και για τους φίλους που έχουν αγοράσει την εφαρμογή είναι πολύ άσχημο.Σαφώς σε εσένα δεν νομίζω ότι θα επιρρίψει κάνεις ευθύνες η θα σου ζητήσει κάτι περαιτέρω..Ίσα ίσα πιστεύω ότι ο κόσμος εφόσον είσαι σωστός απέναντι σε όσους σε στήριξαν με την αγορά της εφαρμογής θα σε στηρίξουν ξανά.Δεν νομίζω ότι θα υπαρξει κάνεις που δεν το σεβαστεί .

ezgif_com_crop_2.gif


#39   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 19:50

Από την μια είναι ένα εξαιρετικό νέο


Αλίμονο αν έκοβαν έτσι τις εφαρμογές μέσω ενός τυποποιημένου email...
Απ οτι έχω κατλάβει καθε εφαρμογη στο app store είναι ας πουμε χρεωμένη σε ένα υπάλληλο της Apple με σκοπό να εξυπηρετούνται οι προγραμματιστές...
Με τον συγκεκριμένο είχα μιλήσει πάλι στο παρελθόν κατα την διαδικασία έγγρισης της εφαρμογής.. οπότε λίγο δύσκολο να έτυχε να με πάρει πάλι ο ίδιος...

Σχετικά με την εφαρμογή, επειδή διαβάζω blogs, ήξερα ότι θα κοπεί κάποια στιγμή και είχα προετοιμαστεί για το τι θα ακούσω....

#40   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2010 - 20:01

Αλίμονο αν έκοβαν έτσι τις εφαρμογές μέσω ενός τυποποιημένου email...


Δεν εννούσα κάτι τέτοιο...Το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ..

ezgif_com_crop_2.gif


#41   thanasis

thanasis

    iPH Guru

  • 9.488 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 11/06/2010 - 20:02

Μετά έχω την εντύπωση ότι δεν είναι άσχημη ιδέα να την βαλεις στο Cydia Store..

ezgif_com_crop_2.gif


#42   xrisis

xrisis

    iPH Member

  • 292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/06/2010 - 20:10

Oντως και αν με καποιο τροπο αυτοι που την εχουν αγορασει να μπορουν να την κατεβασουν δωρεαν (δεν ξερω κατα ποσο γινεται αυτο) :)

#43   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/06/2010 - 20:14

Είχες αναφέρει πριν μερικούς μήνες κάτι για μια εφαρμογή στο iPad...

Θα μας δώσεις κάποια επιπλέον πληροφορία? ;) Πχ αν είναι σε προχωρημένο στάδιο ανάπτυξης, πότε υπολογίζεις για submission, σε ποια κατηγορία θα ανήκει?

Αν δεν μπορείς, είναι απολύτως σεβαστό! :blush:

#44   Cliapis

Cliapis

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2010 - 20:51

Δεν θα ενδωσω προς το παρόν στην ". Σκοτεινή πλευρά" των εφαρμογών!
Σχετικά με τις iPad εφαρμογές, δεν είναι μόνο μια.... Δουλεύουμε σε επαγγελματικό επίπεδο και θα δώσω πληροφορίας για μια από αυτές...

Κατα την προσωπικη μας αποψη, συγγριτικα με τις υπάρχουσες εφαρμογές είναι ένα από τα καλύτερα RSS READER. Στόχος μας είναι να προσφέρουμε τα καλύτερα δυνατά χαρακτηριστικά που διέπουν μια καλή εφαρμογή: ποιότητα λειτουργικότητα , ταχύτητα σε ένα εξαιρετικό user interface!

#45   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 11/06/2010 - 21:00

Το καλό που σου θέλω... να μπορώ να κάνω import τα feeds από το Google Reader. ::)

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες