Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Λυση για phantom usage!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   christosfazer

christosfazer

    iPH Contributor

  • PipPipPipPipPipPip
  • 1.618 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C

Δημοσίευση 11/10/2012 - 14:23

Καλησπερα σε ολουσ!
Καταρχασ να σασ πω οτι ειμαι κατοχος 2 κινητων....του 4 και 4s!Για καποιο λογο λεσ και ηταν κολλητικο κατι επαθαν και τα δυο και ειχαν το γνωστο προβλημα του phantom usage!δηλαδη αν εμπαινεσ στισ ρυθμισεισ---->γενικα--->χρηση εγραφεσ πχ αναμονη 5 ωρεσ και χρηση παλι 5 και ζητημα να ειχα χρησιμοποιησει το κινητο 3 λεπτα μεσα σ αυτεσ τισ 5 ςρεσ με αποτελεσμα να πεφτει η μπαταρια παρα παρα παρα πολυ γρηγορα!Εκει που ειχα αναμονη εωσ 3 μερεσ βρεθηκα να φορτιζω ειδικα το 4s 2 φορες τη μερα!ενασ φιλοσ μου σε ενα 3gs με το ιδιο προβλημα ειχε κανει 2 clean restore και παλι τπτ!
Λοιπον τα βηματα που ακολουθησα ηταν!
-καταρχας και τα 2 τηλεφωνα ειναι jailbroken
-κατεβασα το icleaner απο cydia
-εβαλα το κινητο σε safe mode εκανα clean απωσ ελεγε το προγραμμα και μετα μ ζητησε να κανει respring!πατησα οχι και εκανα μονοσ μου ενα hard reset του τηλεφωνου
-επομενο βημα ανοιξα τα data και ζητησα απο ενα φιλο να μ στειλει ενα mms!
μετα την επομενη πληρη φορτιση και αφου ξαναμετρουσαν οι μετρητεσ το προβλημα ειχε λυθει!πλεον εχω 2 μερεσ και 7 ωρεσ αναμονη και 8 ωρεσ χρηση με 22% μπαταρια(4s)
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   hrcthanos

hrcthanos

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2013 - 13:05

Επιτελους το κινητο εφτιαξε(iphone4)!!οσοι εχετε προβλημα δοκιμαστε το icleaner.

Να'σαι καλα!

#3   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/05/2013 - 15:02

Νομιζω το phantom usage δεν ειναι αυτο..δηλαδη δεν ειναι η ταυτιση των 2 χρονων...εγω ειχα το εξης προβλημα...εστω χρονος χρησης 2 ωρες,κλειδωνω το κινητο...περιμενω ενα 10λεπτο...οταν ξεκλειδωσω και παω να δω μου λεει πχ 2 ωρες και 5 λεπτα στο χρονο χρησης...αυτο το προβλημα ειχα εγω και ΝΟΜΙΖΩ οτι αυτο λεγεται phantom usage...δηλαδη να μετραει χρνο χρησης ανυρπακτο...οχι η ταυτιση των 2 χρονων

#4   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/05/2013 - 15:54

Phantom usage είναι αυτό που λέει del piero από πάνω ... Να έχεις το κινητό κλειδωμένο και αυτό να νομίζει ότι κάτι τρέχει από πίσω

ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#5   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 26/05/2013 - 16:26

Εμενα το εκανε χωρις να ταυτιζονται πο χρονοι...phantom usage 2

#6   mitsospal

mitsospal

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/05/2013 - 19:51

Καλησπερα σε ολουσ!
Καταρχασ να σασ πω οτι ειμαι κατοχος 2 κινητων....του 4 και 4s!Για καποιο λογο λεσ και ηταν κολλητικο κατι επαθαν και τα δυο και ειχαν το γνωστο προβλημα του phantom usage!δηλαδη αν εμπαινεσ στισ ρυθμισεισ---->γενικα--->χρηση εγραφεσ πχ αναμονη 5 ωρεσ και χρηση παλι 5 και ζητημα να ειχα χρησιμοποιησει το κινητο 3 λεπτα μεσα σ αυτεσ τισ 5 ςρεσ με αποτελεσμα να πεφτει η μπαταρια παρα παρα παρα πολυ γρηγορα!Εκει που ειχα αναμονη εωσ 3 μερεσ βρεθηκα να φορτιζω ειδικα το 4s 2 φορες τη μερα!ενασ φιλοσ μου σε ενα 3gs με το ιδιο προβλημα ειχε κανει 2 clean restore και παλι τπτ!
Λοιπον τα βηματα που ακολουθησα ηταν!
-καταρχας και τα 2 τηλεφωνα ειναι jailbroken
-κατεβασα το icleaner απο cydia
-εβαλα το κινητο σε safe mode εκανα clean απωσ ελεγε το προγραμμα και μετα μ ζητησε να κανει respring!πατησα οχι και εκανα μονοσ μου ενα hard reset του τηλεφωνου
-επομενο βημα ανοιξα τα data και ζητησα απο ενα φιλο να μ στειλει ενα mms!
μετα την επομενη πληρη φορτιση και αφου ξαναμετρουσαν οι μετρητεσ το προβλημα ειχε λυθει!πλεον εχω 2 μερεσ και 7 ωρεσ αναμονη και 8 ωρεσ χρηση με 22% μπαταρια(4s)
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ

Είναι καλύτερο να μπαίνεις σε safe mode και να καθαρίσεις με icleaner?

#7   iJohnNic

iJohnNic

    iPH Contributor

  • 1.673 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/05/2013 - 20:05

Παιδιά άκυρο , αλλα πρέπει να είμαστε σε Safe Mode για να χρησιμοποιήσουμε το iCleaner;

iOs 7! 


#8   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 26/05/2013 - 20:07

Οχι δε χρειαζεται.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες