Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Sonic Jump από την SEGA


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Moly

Moly

    News Team

  • 193 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • GameCenter:-moly-

Δημοσίευση 17/10/2012 - 11:28


Αναρτημένη εικόνα

Μετά τα Sonic The Hedgehog 4 [iTunes link], Sonic & SEGA All-Stars Racing [iTunes link] και Sonic Spinball [iTunes link], η SEGA ανακοίνωσε τον ερχομό ενός ακόμη παιχνιδιού με πρωταγωνιστή το δημοφιλή σκαντζόχοιρο στην πλατφόρμα του iOS.

Το παιχνίδι είναι το Sonic Jump και όπως μπορείτε να διακρίνετε στην παραπάνω εικόνα, θα αποτελεί μια πλήρως ανανεωμένη μεταφορά του original παιχνιδιού. Το Sonic Jump για iOS θα είναι διαθέσιμο μέχρι το τέλος της εβδομάδας στα €1.59.

[via TouchArcade]


Τελευταία επεξεργασία από: Moly, 17/10/2012 - 11:28


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   IreneK1990

IreneK1990

    iPH Elite Poster

  • 3.236 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 17/10/2012 - 16:28

Τελειο φαινεται! Εχει βγει στο εξωτερικο?

#3   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 18/10/2012 - 09:47

Κυκλοφόρησε!


Play as Sonic or his friends leaping through familiar and new Sonic worlds to battle Dr. Eggman, as you tilt and tap your way through fixed Story levels and Arcade infinite modes. Available for iPhone®, iPod® touch and iPad® in stunning HD graphics – take to the sky!

MULTIPLE CHARACTERS
Play as your favourite characters including Sonic, Tails & Knuckles, each with their own unique abilities.

AMAZING WORLDS
Jump across the legendary Green Hill Zone or take to new worlds including Mountain & Jungle Zones.

STORY MODE
Leap through 36 different levels on a quest to stop the evil Dr. Eggman.

ARCADE MODE
Jump until you drop in the infinite Arcade Mode, where where it ends depends on how long you can jump for.

BOSS BATTLES
Fight in epic boss battles between Sonic and his arch-rival Dr. Eggman!

CHALLENGE FRIENDS
Compete against friends to see who can jump highest in Arcade Mode or set epic scores in leaderboards.

UNLOCK MORE
Collect rings as you play the game, or purchase them in store, to unlock characters, power ups and more.

COMING SOON
We are working hard to bring you more characters and new worlds in future FREE updates.


[iTunes link - Τιμή: 1,59€]
Behind the Scenes...

#4   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 18/10/2012 - 11:06

Την καλύτερη κίνηση είχε κάνει η SEGA όταν αποσύρθηκε από την ανάπτυξη κονσολών και αφιερώθηκε στην ανάπτυξη τίτλων.

#5   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/10/2012 - 11:15

Την καλύτερη κίνηση είχε κάνει η SEGA όταν αποσύρθηκε από την ανάπτυξη κονσολών και αφιερώθηκε στην ανάπτυξη τίτλων.


no offence αλλά από το nights in to dreams να καταλήγει σε sonic jump θεωρώ "κατάντια" (όταν ένα studio έχει βγάλει τέτοια διαμάντια)

Τελευταία επεξεργασία από: paularas, 18/10/2012 - 11:20


#6   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 18/10/2012 - 11:39

Εγω σαν segaκιας που ήμουν πιστεύω ότι κάποια στιγμη η sega θα ξαναγυρίσει στις κονσόλες κ θα κάνει το μπαμ!! Μην πω κ σε κινητά κ γίνει χαμός τώρα !!

Ασε που πιστεύω πως sega Saturn κ dreamcast ήταν πολυ καλύτερες κονσόλες απο playstation k playstation 2 αντίστοιχα απλα η Sony είχε όνομα κ μάρκετινγκ.

#7   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 18/10/2012 - 12:20

Ήταν άτυχη σε πολλά η SEGA. Δεν ξέρω ακριβώς τι πήγε στραβά με Saturn και Dreamcast, το σίγουρο όμως είναι πως ήταν φοβερές κονσόλες. Απλά ό,τι κι αν έκανε, η Sony τότε ήταν χιονοστιβάδα, ήταν ασταμάτητη. Η δυναμική της άρχισε να κόβει μόνο απ' το PS3 και έπειτα. Γι' αυτό λέω πως ήταν πολύ έξυπνη στροφή της SEGA τότε. Το αν θα επιστρέψει, δε μένει παρά να το δούμε. Προς το παρόν με καλύπτει ως developer.

Τελευταία επεξεργασία από: ifrit, 18/10/2012 - 12:21


#8   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 18/10/2012 - 12:27

αντίγραφα / κόπιες.... αυτό ήταν που έλιωσε τον ανταγωνισμό

#9   ifrit

ifrit

    iPH Contributor

  • 1.238 μηνύματα
  • Twitter:@ifritakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ifrit

Δημοσίευση 18/10/2012 - 12:31

αντίγραφα / κόπιες.... αυτό ήταν που έλιωσε τον ανταγωνισμό

Το σκέφτηκα φυσικά κι εγώ, αλλά δεν έχω (εγώ τουλάχιστον) καθαρή εικόνα για τα παγκόσμια ποσοστά πειρατείας στα προγενέστα PS. Στην Ελλάδα (φυσικά) άγγιζε απίστευτα νούμερα, απλά δεν ήθελα να το γράψω ως επιχείρημα, απ' τη στιγμή που κρίνω από το μικρόκοσμό μου. Αλλά ναι, ίσως συνετέλεσε κι αυτό. Αν και κατά τη γνώμη μου, μικρό ρόλο παίζει η πειρατεία σε αυτά τα θέματα, πιστεύω πως μόνο εδώ λατρεύεται ως θεότητα το αντιγραμμένο παιχνίδι, και η επιτυχία της Sony είχε να κάνει με τις απίστευτες αποκλειστικότητες.

Σε αυτό το σημείο να ζητήσω συγγνώμη για τα off-topic από τους διαχειριστές, και αν θέλουν ας κάνουν την συζήτησή μας ένα split στο bla bla για παράδειγμα.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες