Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1621   larry

larry

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:11

Λυπάμαι που θα το πω, αλλά ΤΑ ΛΕΓΑ!!!

Και να δείτε ότι και όσοι το είχαν παραγγείλει στα 679 πάλι θα τους πει μα μου....

Κάτι τέτοια μαγαζιά πρέπει να κατηγορείτε για αισχροκέρδεια!!!

Είδε ο τύπος ότι το τηλέφωνο θα βγει στα 739 και σου λέει μ@λ@κ@ς είμαι να το δίνω τόσο φθηνά?

Αφού μπορώ να βγάλω άλλα 60 ευρώ ας τα βγάλω!


Χθες πέρασα από ebw και ρώτησα αν έχουν κανένα νέο σχετικά με το iphone 5 και ακολούθησε ο εξής διάλογος:

-κανένα νέο για παραλαβές iphone 5?
ebw -Τίποτα ακόμη...
-Μα γνωρίζω ότι θα έρθει την παρασκευή
ebw - εμάς μας έχουν πει για τέλος αυτού του μήνα (Οκτωβρίου δηλαδή)
-απ'όσο ξέρω θα έρθουν λίγα κομμάτια
ebw - και πού το ξέρετε αυτό?
- έτσι ακούω (iphonehellas δηλαδή...)
ebw - εμείς κάνουμε μόνοι μας εισαγωγή και μας έχουν πει για αρκετά κομμάτια. ήδη έχω 150 παραγγελίες.
-με την τιμή τί θα γίνει? γιατί από όσο ξέρω έχει 739€ κι εδώ το δίνεις 680€.
ebw - ισχύει η τιμή που έχεις κάνει την παραγγελία

Αυτά ειπώθηκαν. Σε λίγες μέρες θα φανεί αν είναι αλήθεια ή ψέματα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1622   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:13

χαίρομαι που το ξεκαθαρίσαμε..
δεν ειρωνεύτηκα κανένα, αλλά όταν ο άλλος με έχει στην αναμονή 30' ή δεν απαντά, θα κάνω λίγο πλάκα..
από κει και πέρα αν όντως διατηρηθεί το 679,00 (σε Α1429 υποχρεωτικά όμως..για μένα) και δεν δώσουν ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ τους παραγγελίες προτεραιότητα στους "νέους" παραγγέλοντες με τιμή 729,00, τότε ΚΑΙ κύριοι ΚΑΙ καλή περίπτωση αγοράς (με αρκετή αναμονή βέβαια) είναι...
Ολα αυτά όμως...ΟΟΟΟΤΑΝ και ΑΦΟΟΟΟΥ απαντήσουν....αντε ρε ebw...τι κάνετε; τώρα θα αποφασίσετε; τι ρώτησα ρε παιδιά...


δεν θα παρεις με 679 φιλε μου, θα σου απαντησουν ευγενικα ..."

οτι τελειωσε το αρχικο στοκ κλογω μεγαλης ζητησης μπηκατε στ οδευτερο κυμα παραγγελιων που κοστιζει 739...εαν θελεται βεβαια μπορουμε να καταργησουμε την παραγγελια σας κ να σας επιστρεψουμε τα χρηματα.....ευχαριστουμε για την προτιμηση που δινετε στην εταιρια μας"


χαχαχαχαχαχα

#1623   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:14

Εγώ πάντως το έχω παραγγείλει στα 679 από ebw κ μου είπαν ακριβώς ότι κ του φίλου από πάνω για την τιμή. Οποίος θέλει επειδή εγώ το έχω ήδη μου λέει κ του δίνω στοιχεία παραγγελίας να παραλάβει στην θέση μου.

#1624   larry

larry

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:15

δεν θα παρεις με 679 φιλε μου, θα σου απαντησουν ευγενικα ..."

οτι τελειωσε το αρχικο στοκ κλογω μεγαλης ζητησης μπηκατε στ οδευτερο κυμα παραγγελιων που κοστιζει 739...εαν θελεται βεβαια μπορουμε να καταργησουμε την παραγγελια σας κ να σας επιστρεψουμε τα χρηματα.....ευχαριστουμε για την προτιμηση που δινετε στην εταιρια μας"


χαχαχαχαχαχα


και τότε θα πάω στο ινστιτούτο καταναλωτών και δείξω την παραγγελία μου που αναγράφει 679€... Και ευτυχώς δεν παραγγέλνω καφέ, ΑΡΑ δεν φοβάμαι να μου φτήσουν μέσα. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

#1625   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:16

μιλησα πριν απο 1 λεπτο με golden-i και μου ειπαν οτι θα εχουν διαθεσιμα λιγα κομματια την Παρασκευη κυριως 16αρια. Χρωματα δεν μου ειπε. Ρωτησα και σχετικα με το doa τι γινεται και μου ειπε οτι πρεπει να μιλησω με το τεχνικο αυριο 09.00-17.00 . εχει κανεις εμπειρια σχετικα με doa και golden-i?? ρωταω γιατι θελω να παρω και ενα ipad.

#1626   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:17

και τότε θα πάω στο ινστιτούτο καταναλωτών και δείξω την παραγγελία μου που αναγράφει 679€... Και ευτυχώς δεν παραγγέλνω καφέ, ΑΡΑ δεν φοβάμαι να μου φτήσουν μέσα. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ


δεν εχει σχεση ρε φιλε, σου λεω θα πει οτι παρελαβαν πολυ λιγα κομματια κ οτι ηδη πουληθηκαν στην τιμη αυτη, αντε να αποδειξεις οτι ησουν ψηλα στη λιστα...δεν ειναι παρανομο αυτο εκ μερους τους, μπορει οχι ηθικο αλλα σιγουρα οχι παρανομο...

#1627   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:18

μιλησα πριν απο 1 λεπτο με golden-i και μου ειπαν οτι θα εχουν διαθεσιμα λιγα κομματια την Παρασκευη κυριως 16αρια. Χρωματα δεν μου ειπε. Ρωτησα και σχετικα με το doa τι γινεται και μου ειπε οτι πρεπει να μιλησω με το τεχνικο αυριο 09.00-17.00 . εχει κανεις εμπειρια σχετικα με doa και golden-i?? ρωταω γιατι θελω να παρω και ενα ipad.



golden-i προχωρα αφοβα φιλε μου

#1628   tribal

tribal

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:21

Έχετε καταντήσει γραφικοί σ'αυτό το φόρουμ για ενα κωλοτηλέφωνο πια, έλεος! Κ εμείς το θέλουμε αλλά δεν κάνουμε κ έτσι...

#1629   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:23

μιλησα πριν απο 1 λεπτο με golden-i και μου ειπαν οτι θα εχουν διαθεσιμα λιγα κομματια την Παρασκευη κυριως 16αρια. Χρωματα δεν μου ειπε. Ρωτησα και σχετικα με το doa τι γινεται και μου ειπε οτι πρεπει να μιλησω με το τεχνικο αυριο 09.00-17.00 . εχει κανεις εμπειρια σχετικα με doa και golden-i?? ρωταω γιατι θελω να παρω και ενα ipad.


μίλησα 1 λεπτό μετά από σένα με golden-i αθήνα και 3 λεπτά πρίν από σένα με golden-i θεσνικη
ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΛΕΝΕ!!
wtf???

#1630   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:23

golden-i προχωρα αφοβα φιλε μου

δηλαδη με doa ειναι ολα καλα??

#1631   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 30/10/2012 - 18:25

δηλαδη με doa ειναι ολα καλα??



Αψογη εξυπηρετηση νομιζω αυτο τα λεει ολα ναι και με doa ολα καλα

Τελευταία επεξεργασία από: gsfakianakis2, 30/10/2012 - 18:32


#1632   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:13

Αψογη εξυπηρετηση νομιζω αυτο τα λεει ολα ναι και με doa ολα καλα


Μια χαρα. Γιατι σκοπευω να γινω μονιμος πελατης τους

#1633   mkonitsiotis

mkonitsiotis

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:20

Καλησπέρα και απο εμένα, διαβάζω μέρες τώρα το όλο ποστ και όπως και όλοι μας ανυπομονω για την έλευση του νέου iPhone. Ένα νέο που θα πρέπει να γνωρίζετε είναι πως ενώ τα μουλτιραμα θα έχουν και αυτά το τηλέφωνο απο τις 2/11 (παρεμπιπτόντως θα έχουν και 32gb) θα τα δίνουν μόνο με συμβόλαιο wind οποτε πολυ κακό για το τίποτα...καλή τύχη σε όλους που θα προσπαθήσουν να το αγοράσουν την παρασκευη...

#1634   SurfDrifter

SurfDrifter

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:30

Λοιποοον.....

Μολις γυρισα απο public metro mall.

Κρατανε στοιχεια για iphone 5 και μου ειπε οτι τα τηλεφωνα ειναι ηδη στο καταστημα, αλλα θα διατιθονται απο την παρασκευη και οτι ηδη οι 10 πρωτοι εχουν ειδοποιηθει.

Μου ειπε οτι χλωμο με βλεπει για παρασκευη και πιο πιθανον, να εξυπηρετηθω δευτερα-τριτη.

Κρατησε το ονομα μου σε μια λιστα που ειχε ηδη φτασει στη δευτερη σελιδα, αλλα δεν μπορεσα να δω αν ηταν ΟΛΑ για iphone....

Αυτα κι απο μενα απο το ατυπο ρεπορταζ!

#1635   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:42

Λοιποοον.....

Μολις γυρισα απο public metro mall.

Κρατανε στοιχεια για iphone 5 και μου ειπε οτι τα τηλεφωνα ειναι ηδη στο καταστημα, αλλα θα διατιθονται απο την παρασκευη και οτι ηδη οι 10 πρωτοι εχουν ειδοποιηθει.

Μου ειπε οτι χλωμο με βλεπει για παρασκευη και πιο πιθανον, να εξυπηρετηθω δευτερα-τριτη.

Κρατησε το ονομα μου σε μια λιστα που ειχε ηδη φτασει στη δευτερη σελιδα, αλλα δεν μπορεσα να δω αν ηταν ΟΛΑ για iphone....

Αυτα κι απο μενα απο το ατυπο ρεπορταζ!

Αμφιβαλω αν θα υπαρχουν τηλεφωνα την δευτερα....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 36

0 μέλη, 36 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες