Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2911   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 20/11/2012 - 14:12

κατεληξα πως δεν αξιζει η τοση αναμονη για την συσκευη,διοτι κυκλοφορησε 14/09 και επισημα 21/09...εχουμε 20/11 και ακομη δεν εχουμε παραλαβει.αν λοιπον οι φημες επαληθευτουν και κυκλοφορησει το νεο iphone μετα τον απριλιο τοτε πιο το οφελος μιας συσκευης 740 ευρω η οποια σε εμας ηρθε παρα μα παραααααααααααααααααααα πολυ καθυστερημενα....και σαφως το οτι θα ειναι το πρωτο iphone που θα γινει γρηγορα η διανομη του....που ισχυριστηκαν στο keynote...αποδειχθηκε περιτρανα οτι ηταν λογια εντυπωσιασμου.φαινομενο τετοιο δεν παρατηρηθηκε με καμμια συσκευη του ανταγωνισμου.δεν ακουσα κανεναν να λεει οτι περιμενε το ταδε samsung 2 μηνες.ουτε οτι υπηρχε λιστα αναμονης προπαραγγελιας που τελικα δεν τηρηθηκε με ευλαβεια...για αλλη μια φορα.βλεπω καθημερινα ολοι επικοινωνουν με τα καταστηματα,ρωτανε,ολοι περιμενουν απο μερα σε μερα,αλλα τελικα τιποτα.δεν ξερω τι αλλο να πω.ισως να μην το παρω τελικα.


Κάθεσαι και χαλιέσαι τόσες μέρες εδώ μέσα.. Για ποιο λόγο?

Όταν είναι να το πάρεις θα το πάρεις..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2912   Stergios1983

Stergios1983

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2012 - 14:23

προσωπικά εγώ δεν χαλιέμαι για την συσκευή .μου την δίνει ότι δεν ξέρουν να σου δώσουν μια πλήρη εικόνα του προβλήματος με της εισαγωγές του iphone5 και σου λένε από μέρα σε μέρα..για εμένα και τα δικά μου πιστεύω είναι κοροϊδία πες μου κύριε στα ίσα δεν ξέρω πότε θα το έχουμε γιατί δεν ξέρουμε τι μας γίνετε η δεν έχουμε λεφτά να αγοράσουμε ποσότητες....θα το σεβαστώ αλλά όχι αυτό που κάνουν για να μην χάσουν πελάτες!!!!

#2913   Spok

Spok

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 20/11/2012 - 14:27

προσωπικά εγώ δεν χαλιέμαι για την συσκευή .μου την δίνει ότι δεν ξέρουν να σου δώσουν μια πλήρη εικόνα του προβλήματος με της εισαγωγές του iphone5 και σου λένε από μέρα σε μέρα..για εμένα και τα δικά μου πιστεύω είναι κοροϊδία πες μου κύριε στα ίσα δεν ξέρω πότε θα το έχουμε γιατί δεν ξέρουμε τι μας γίνετε η δεν έχουμε λεφτά να αγοράσουμε ποσότητες....θα το σεβαστώ αλλά όχι αυτό που κάνουν για να μην χάσουν πελάτες!!!!


Τώρα μααααλιστα! Συμφωνώ μαζί σου 100% φυσικά αλλά και που δεν μας συμβαίνει αυτό! Είναι πάρα πολλές φορές που εχω παραγγείλει-ζητήσει πράγματα (οτιδήποτε) και με "κοροϊδεύουν" έτσι. Και μην αρχίσουμε να μιλάμε για μάστορες!!!! (ναι σήμερα θα έρθω... όχι αύριο θα έρθω κ.λ.π. κ.λ.π.)

#2914   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2012 - 20:27

προσωπικά εγώ δεν χαλιέμαι για την συσκευή .μου την δίνει ότι δεν ξέρουν να σου δώσουν μια πλήρη εικόνα του προβλήματος με της εισαγωγές του iphone5 και σου λένε από μέρα σε μέρα..για εμένα και τα δικά μου πιστεύω είναι κοροϊδία πες μου κύριε στα ίσα δεν ξέρω πότε θα το έχουμε γιατί δεν ξέρουμε τι μας γίνετε η δεν έχουμε λεφτά να αγοράσουμε ποσότητες....θα το σεβαστώ αλλά όχι αυτό που κάνουν για να μην χάσουν πελάτες!!!!

ξερεις γιατι δεν ενημερωνουν και λενε απο μερα σε μερα?γιατι αν απο σεπτεμβριο μας λεγανε οτι θα ερθει τελη νοεμβρη πολλοι-κι εγω μεσα σ αυτους- θα παιρναμε αλλο κινητο.ακομα γλυκοκοιταζω το sgiii.
Χθες λοιπον στον γερμανο λαρισας μου ειπαν για μεσα δεκεμβρη!!!!δεν γαμιουνται λεω εγω...
θα ξαναρωτησω,απο λαρισα-απο οποιοδηποτε μαγαζι-το εχει παρει κανεις?

#2915   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 20/11/2012 - 20:33

ξερεις γιατι δεν ενημερωνουν και λενε απο μερα σε μερα?γιατι αν απο σεπτεμβριο μας λεγανε οτι θα ερθει τελη νοεμβρη πολλοι-κι εγω μεσα σ αυτους- θα παιρναμε αλλο κινητο.ακομα γλυκοκοιταζω το sgiii.
Χθες λοιπον στον γερμανο λαρισας μου ειπαν για μεσα δεκεμβρη!!!!δεν γαμιουνται λεω εγω...
θα ξαναρωτησω,απο λαρισα-απο οποιοδηποτε μαγαζι-το εχει παρει κανεις?


και γω περιμενα πως και πως να το παρω αυτη τη βδομαδα και τελικα με πηραν απο την κοσμοτε και μου λενε θα ερθει μεσα δεκεμβρη περιπου..τσατιστηκα και παρηγγηλα το s3 απο κοσμοτε σε γκρι..!ειχα βεβαια το s3 αλλα το πουλησα για να παρω το 5ari και εδω και ενα μηνα περιμενω..βαρεθηκα..λεω να παρω το s3 γιατι μεχρι να βγει το 5 εδω θα κυκλοφορησει το 5s οποτε λεω να χτυπησω το 5s...

#2916   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2012 - 20:57

και γω περιμενα πως και πως να το παρω αυτη τη βδομαδα και τελικα με πηραν απο την κοσμοτε και μου λενε θα ερθει μεσα δεκεμβρη περιπου..τσατιστηκα και παρηγγηλα το s3 απο κοσμοτε σε γκρι..!ειχα βεβαια το s3 αλλα το πουλησα για να παρω το 5ari και εδω και ενα μηνα περιμενω..βαρεθηκα..λεω να παρω το s3 γιατι μεχρι να βγει το 5 εδω θα κυκλοφορησει το 5s οποτε λεω να χτυπησω το 5s...

και πολυ καλα εκανες!!!

#2917   italos

italos

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2012 - 21:24

δοκιμάζω τα όρια μου...
είμαι έτοιμος να πάρω καινούργιο 4s
ΕΛΕΟΣ

#2918   Diomidis

Diomidis

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/11/2012 - 21:32

Πάντος η γνώμη μου είναι να πάρετε κανα τηλέφωνο σε κανα κατάστημα γιατι ενώ είχα μπει σε αναμονή και στην cosmote , και στη wind και στη vodafone ... δεν με έχουν πάρει ακόμα καν.
Πήρα τηλέφωνο σε κατάστημα της vodafone ένα πρωί και μου είπαν οτι έχουν και λευκα και μαύρα iPhone 5 και πέρασα εκείνη την μέρα και πήρα ...

#2919   Daizy

Daizy

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 20/11/2012 - 22:26

Παιδιά καλησπέρα, έχω παραγγείλει απο τη Wind Πειραιά 3/11/2012 το 5 16 GB λευκό και μου είχαν πει είστε 15η στη λίστα θα σας ειδοποιήσουμε και μάλιστα είχα συζητήσει με τον πωλητή και για την αναβάθμιση του συμβολαίου μου. Από τότε περιμένω, και σήμερα που πέρασα μου είπε ότι δεν ξέρει ακόμα πότε θα του παραδώσουν και ότι λέει θα το μάθούν υτην προηγούμενη μέρα. Ωστώσο βλέπω μέσα από τα δικά σας post ότι πολλοί έχετε ήδη βρει συσκευές και ότι παραδόσεις γίνονται. Τι τρέχει με τη Wind ? Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για παραλαβές της συγκεκριμένης εταιρείας?

#2920   mad4paok

mad4paok

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 21/11/2012 - 01:22

Φίλε μου να σου πω την γνώμη μου. Κατ'αρχήν μία απορία... Δεν έχεις iphone 5? Τουλάχιστον έτσι γράφει κάτω απο την photo σου.
Όπως και να έχει, κάποιο κινητό έχεις σίγουρα. Θέλω να πω δηλαδή οτι ψυχοφθόρα κάνεις εσύ την όλη διαδικασία (όπως και πολλοί άλλοι) και δεν είναι απο μόνη της.
Είναι θέμα ζωής ή θανάτου μια συσκευή?

Εγώ όπως εχω πει εδω πολύ καιρό, δεν το πήρα αμέσως και περίμενα να δω εντυπώσεις χρηστών πρώτα (οτι πράγμα και να ήταν δε θα το έπαιρνα αμέσως).
Συγκεκριμένα σκοπεύω να το πάρω την άλλη εβδομάδα. Αν δεν το βρω αμέσως... ε και? Έχω κινητό να κάνω την δουλειά μου.

Μην τρελλαίνεστε ρε παιδιά

Πολύ καλά τα λές...και στην τελική περιμένουμε και παίρνουμε το 5S απευθείας!!!

#2921   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 21/11/2012 - 11:31

προς ενημερωση ολων....ειδα τιμολογια αγορας iphone 5 16gb vodafone...και το καταστημα το αγοραζει 697,41 τελικη τιμη....οποτε καταλαβατε γιατι η τιμη πηγε 740...οπως σας ειχα πει...η μαμα apple το πουλαει πλεον ακριβα στους παροχους οποτε δεν φταιει το φπα...αλλα οτι πρεπει να βγαλουν και το κερδος τους τα καταστηματα.


αυτη ειναι η τιμη του αντιπροσωπου της ελλαδας στα υπολοιπα καταστηματα... οχι της apple

#2922   HarrisCasual

HarrisCasual

    iPH Enthousiast

  • 351 μηνύματα

Δημοσίευση 21/11/2012 - 11:38

κατεληξα πως δεν αξιζει η τοση αναμονη για την συσκευη,διοτι κυκλοφορησε 14/09 και επισημα 21/09...εχουμε 20/11 και ακομη δεν εχουμε παραλαβει.αν λοιπον οι φημες επαληθευτουν και κυκλοφορησει το νεο iphone μετα τον απριλιο τοτε πιο το οφελος μιας συσκευης 740 ευρω η οποια σε εμας ηρθε παρα μα παραααααααααααααααααααα πολυ καθυστερημενα....και σαφως το οτι θα ειναι το πρωτο iphone που θα γινει γρηγορα η διανομη του....που ισχυριστηκαν στο keynote...αποδειχθηκε περιτρανα οτι ηταν λογια εντυπωσιασμου.φαινομενο τετοιο δεν παρατηρηθηκε με καμμια συσκευη του ανταγωνισμου.δεν ακουσα κανεναν να λεει οτι περιμενε το ταδε samsung 2 μηνες.ουτε οτι υπηρχε λιστα αναμονης προπαραγγελιας που τελικα δεν τηρηθηκε με ευλαβεια...για αλλη μια φορα.βλεπω καθημερινα ολοι επικοινωνουν με τα καταστηματα,ρωτανε,ολοι περιμενουν απο μερα σε μερα,αλλα τελικα τιποτα.δεν ξερω τι αλλο να πω.ισως να μην το παρω τελικα.

Aυτο ειναι επιστημη... Λεγετε marketing και μεχρι στιγμης το εχουν πετυχει στο μεγιστο δυνατο...

#2923   sak4s

sak4s

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2012 - 14:26

ξερεις γιατι δεν ενημερωνουν και λενε απο μερα σε μερα?γιατι αν απο σεπτεμβριο μας λεγανε οτι θα ερθει τελη νοεμβρη πολλοι-κι εγω μεσα σ αυτους- θα παιρναμε αλλο κινητο.ακομα γλυκοκοιταζω το sgiii.
Χθες λοιπον στον γερμανο λαρισας μου ειπαν για μεσα δεκεμβρη!!!!δεν γαμιουνται λεω εγω...
θα ξαναρωτησω,απο λαρισα-απο οποιοδηποτε μαγαζι-το εχει παρει κανεις?

Φίλε μετά από δεκάδες τηλεφωνήματα σε Γερμανό wind και Voda άκουγα το ίδιο πράγμα:δεν γνωρίζουμε πότε,μάλλον 15-20/11 αλλά και αυτό χωρίς κάτι σίγουρο..Αλλά και τότε να έρθουν υπάρχει τεράστια λίστα,οπότε καταλαβαίνεις μου έλεγαν.Τελικά το πήρα από media markt την προηγούμενη εβδομάδα εκεί που δεν το περίμενα..

#2924   ariskom

ariskom

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 21/11/2012 - 14:55

Το έγραψα και στο topic της Cosmote, αύριο παραλαμβάνουν τα καταστήματα Cosmote συσκευές, περίπου διπλάσιες απ'ότι την πρώτη φορά, τότε πήραν δύο ο καθένας συν τα live demo, τώρα θα πάρουν νομίζω σίγουρα 4... Επιβεβαιωμένο 100%...!

#2925   Gerzzz

Gerzzz

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2012 - 14:57

Το έγραψα και στο topic της Cosmote, αύριο παραλαμβάνουν τα καταστήματα Cosmote συσκευές, περίπου διπλάσιες απ'ότι την πρώτη φορά, τότε πήραν δύο ο καθένας συν τα live demo, τώρα θα πάρουν νομίζω σίγουρα 4... Επιβεβαιωμένο 100%...!


Άντε να δούμε...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες