Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 23/10/2012 - 07:53

Δέν θα έχει τόσα κομμάτια στην Ελλάδα οπότε .... :P

Καλημερα gas! Ολοι θα παρουμε βρε! Αισιοδοξια να εχουμε γιατι χανομαστε (σε ολους τους τομεις εκτος απο το iphone)!

Τελευταία επεξεργασία από: XrysaSyros, 23/10/2012 - 07:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 23/10/2012 - 07:55

Καλημερα gas! Ολοι θα παρουμε βρε! Αισιοδοξια να εχουμε γιατι χανομαστε (σε ολους τους τομεις εκτος απο το iphone)!


Χαχά σωστή , καλημέρα !!!

#363   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 08:01

Παιδια..επειδη εχω αηδιασει με ολη αυτη τη φαση..και το παιχνιδακι δεν ειμαι κανενος απλα περιμενω μια κινηταρα...Nokia Lumia 920...ειμαι χρηστης iphone απο το 2g...τετοια κοροιδια δεν εχω ξανανιωσει και να σκεφτομαι ολη την μερα ενα κωλοτηλεφωνο στο κατω κατω

Κινηταρα το lumia 920.
Κυκλοφορεί μέσα στο Νοέμβριο.Θα έρθει στα 699 ευρω σε ολες τις αλυσιδες.Μεχρι τα Χριστούγεννα θα το φέρουν και τα Σκρουτζομαγαζα και θα πουλάνε στην αρχη γύρω στα 600 ευρω.
Αν περιμένεις μέχρι Φεβρουάριο-Μάρτιο,θα έχει πέσει κάτω απο τα 500 ευρω (καινούριο) στα Σκρουτζομαγαζα...Και το κινητο που αγορασες το Νοέμβριο στα 700 ευρω,μετα απο 4 μήνες αν θες να το πουλησεις είναι ζήτημα αν θα πάρεις 300-350 ευρω.(Αφού καινούριο στα Σκρουτζομαγαζα θα έχει κάτω απο 500)...

Συμπέρασμα.Οποιος δεν έχει λεφτα για πέταμα,παίρνει iPhone.

Τελευταία επεξεργασία από: djdog, 23/10/2012 - 08:03


#364   pro8

pro8

    iPH Enthousiast

  • 530 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 08:56

αυτη η wind πλακα εχει...
με πηρε μια κοπελιτσα για να παω στο δυκτιο τους και ζητησα το Iphone 5 και τα αναλογως προγραμμα και χρηματα που θα επιβαρυνθω!
Πηρα απαντηση οτι το iphone 5 θα ρθει στην Ελλαδα σε 5 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!
ΑΑΑ απαντω για αυτο τ΄ονομασανε 5?

#365   georgeko

georgeko

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:00

Καλημέρα, το iphone 5 ήρθε στην Ελλάδα και είναι από χτες σε αποθήκες στην Μαγούλα εκ μέρους της WIND. Λογικά θα το βγάλουν σχεδόν μαζί όλες οι εταιρείες.

#366 Guest_Glousic_*

Guest_Glousic_*

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:06

Καλημέρα, το iphone 5 ήρθε στην Ελλάδα και είναι από χτες σε αποθήκες στην Μαγούλα εκ μέρους της WIND. Λογικά θα το βγάλουν σχεδόν μαζί όλες οι εταιρείες.

Αυτά George είναι μεγάάάάλα λόγια!! :D

#367   sport

sport

    iPH User

  • 117 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:06

Κινηταρα το lumia 920.
Κυκλοφορεί μέσα στο Νοέμβριο.Θα έρθει στα 699 ευρω σε ολες τις αλυσιδες.Μεχρι τα Χριστούγεννα θα το φέρουν και τα Σκρουτζομαγαζα και θα πουλάνε στην αρχη γύρω στα 600 ευρω.
Αν περιμένεις μέχρι Φεβρουάριο-Μάρτιο,θα έχει πέσει κάτω απο τα 500 ευρω (καινούριο) στα Σκρουτζομαγαζα...Και το κινητο που αγορασες το Νοέμβριο στα 700 ευρω,μετα απο 4 μήνες αν θες να το πουλησεις είναι ζήτημα αν θα πάρεις 300-350 ευρω.(Αφού καινούριο στα Σκρουτζομαγαζα θα έχει κάτω απο 500)...

Συμπέρασμα.Οποιος δεν έχει λεφτα για πέταμα,παίρνει iPhone.



Τι λες ανθρωπε μου.Ειδες πολλα μοντελα Iphone να πεφτει η τιμη τους τοσο ευκολα?

#368   Adrianos

Adrianos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:13

Καλημέρα, το iphone 5 ήρθε στην Ελλάδα και είναι από χτες σε αποθήκες στην Μαγούλα εκ μέρους της WIND. Λογικά θα το βγάλουν σχεδόν μαζί όλες οι εταιρείες.



Αν συνδυάσω αυτό μαζί με την απάντηση από την υπάλληλο της WIND, η απόσταση από τη Μαγούλα στα καταστήματα είναι 5 Χρόνια :) Θα περιμένουν να φτιαχτεί ο δρόμος μάλλον :)

#369   georgeko

georgeko

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:15

Αυτά George είναι μεγάάάάλα λόγια!! :D


Να σου πω την αλήθεια εγώ έχω vodafone εταιρικο , αλλά επειδή ασχολούμαι με μεταφορές και τέτοια σε συγκεκριμένες αποθήκες μπορώ να το ξέρω στα σίγουρα αυτό. Θα πάρω από περιέργεια τον υπεύθυνο του εταιρικού μου της vodafone να δω τι θα μου πει.....

#370   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:15

Καλημέρα, το iphone 5 ήρθε στην Ελλάδα και είναι από χτες σε αποθήκες στην Μαγούλα εκ μέρους της WIND. Λογικά θα το βγάλουν σχεδόν μαζί όλες οι εταιρείες.


Ας μας ενημερώσει και ο dream21.

Eυχαριστούμε ξανά για την πληροφορία!

#371   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:20

Προς όσους μιλάνε για κοροϊδία, εμπαιγμό κλπ:

Την κοροϊδία την δημιουργείτε ΕΣΕΙΣ στο μυαλό σας.

Κανένας δεν σας κορόΙδεψε. Το κινητό έχει ένα μόλις μήνα που κυκλοφορεί και κάνετε σαν να πέρασαν 3 χρόνια.

Είχατε την εντύπωση ότι η Ελλαδίτσα μας θα ήταν στην αφρόκρεμα των χωρών που θα το έπαιρναν πρώτες?

Ούτε ΚΑΝ! Η Apple δήλωσε ρητά: ΜΕΧΡΙ το Δεκέμβρη παντού.

Θα δικαιούστε λοιπόν να φωνάζετε (και γω μαζί σας) αν έρθει 1/1/2013 και δεν έχει έρθει.

Όσο για τους παρόχους και τις υποθέσεις που κάνουν, απλά βασίζονται σε σιγουράκια παίζοντας πολύ έξυπνα.

Επίσημη ενημέρωση ΔΕΝ είχαν ποτέ.

Λέει η Cosmote "μέσα στον Οκτώβριο στα καταστήματά μας". Δε λέει "προς πώληση".

Οπότε αν δεν κάνει release η Apple μέσα στον Οκτώβριο, πετάει ένα Demo σε κάθε μαγαζί και λέει "Όπως σας υποσχεθήκαμε, το iPhone 5 μέσα στον Οκτώβριο ήρθε στα καταστήματα της Cosmote, ελάτε να το δείτε, σύντομα και προς πώληση".

Εταιρείες με το 1/5 του μεγέθους της apple κυκλοφορούν προϊόντα και γνωρίσουμε ακριβή ημερομηνία άφιξης.Μέχρι και το Iphone 4s το εφάρμοσε και η apple για την Ελλάδα.Ότι αναφέρεις έχουν να κάνουν περισσότερο με το "νομικό" κομμάτι παρά με το ουσιαστικό.Υπενθυμίζω ότι ειδικά στο κομμάτι κινητής τηλεφωνίας η Ελλάδα είναι στις πρώτες θέσεις παγκοσμίως αναλογικά με τον πληθυσμό της.Ο σεβασμός στον καταναλωτή πρέπει να είναι το πρώτο μέλημα όλων των επιχειρήσεων.Από τη στιγμή που υπήρχε (γιατί υπήρχε ) θέμα διανομής μία ανακοίνωση δεν θα έβλαπτε.Εδώ κολλοσοί σε άλλους κλάδους βγάζουν παρόμοιες ανακοινώσεις , αποσύρουν προϊόντα κλπ.Από τη στιγμή που εσύ προσωπικά είσαι ευχαριστημένος με την "αντιμετώπιση" που έχεις από την apple εμένα δεν μου πέφτει λόγος.Μην το γυρίζεις όμως στα παιδιά εδώ που περιμένουν το αυτονόητο...

#372   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:26

Αντιθέτως μια ανακοίνωση από την Apple θα εκτιμάτο από τους καταναλωτές. Όμως η Apple λόγω του προβλήματος στη συσκευή, ζύγισε τα δεδομένα και αποφάσισε να μην ενημερώσει επίσημα αφού για το τρίτο group είναι καλυμμένη. Τυχόν επίσημη ανακοίνωση θα προκαλούσε πτώση στη μετοχή της, θα "έχανε" ένα βήμα στη διαμάχη με τη Samsung, και από τη στιγμή που τον Οκτώβριο η Google και Microsoft ετοιμάζονται για μεγάλες αποκαλύψεις, η επίσημη παραδοχή από την Apple για το πρόβλημα θα τις αφαιρούσε πωλήσεις.

#373   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:31

Αντιθέτως μια ανακοίνωση από την Apple θα εκτιμάτο από τους καταναλωτές. Όμως η Apple λόγω του προβλήματος στη συσκευή, ζύγισε τα δεδομένα και αποφάσισε να μην ενημερώσει επίσημα αφού για το τρίτο group είναι καλυμμένη. Τυχόν επίσημη ανακοίνωση θα προκαλούσε πτώση στη μετοχή της, θα "έχανε" ένα βήμα στη διαμάχη με τη Samsung, και από τη στιγμή που τον Οκτώβριο η Google και Microsoft ετοιμάζονται για μεγάλες αποκαλύψεις, η επίσημη παραδοχή από την Apple για το πρόβλημα θα τις αφαιρούσε πωλήσεις.


Ποιο πρόβλημα ;

#374   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:33

Αντιθέτως μια ανακοίνωση από την Apple θα εκτιμάτο από τους καταναλωτές. Όμως η Apple λόγω του προβλήματος στη συσκευή, ζύγισε τα δεδομένα και αποφάσισε να μην ενημερώσει επίσημα αφού για το τρίτο group είναι καλυμμένη. Τυχόν επίσημη ανακοίνωση θα προκαλούσε πτώση στη μετοχή της, θα "έχανε" ένα βήμα στη διαμάχη με τη Samsung, και από τη στιγμή που τον Οκτώβριο η Google και Microsoft ετοιμάζονται για μεγάλες αποκαλύψεις, η επίσημη παραδοχή από την Apple για το πρόβλημα θα τις αφαιρούσε πωλήσεις.

Τέτοιες πολιτικές μακροχρόνια είναι πολύ επιζήμιες..

#375   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/10/2012 - 09:34

Ποιο πρόβλημα ;

Σε κάποιες συσκευές αφαιρείται το χρώμα. (μαύρα και άσπρα)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες