Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#811   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:42

περισσότερα σημαντικά νέα:

την Παρασκευή 26/10 θα υπάρξουν επίσημες πραγματικές φόρμες ενδιαφέροντος
την 02/11 επίσημη διάθεση
το στοκ για όλη την Ελλάδα για το πρώτο 15ήμερο του Νοεμβρίου δεν θα ξεπερνά τα 5000 κομμάτια
νέα παραλαβή μετά τις 20/11
τα 64αρια ξεχάστε τα
16αρια και λιγα 32αρια
ταο demo των καταστημάτων είναι διαφοερτική παρτίδα και δεν μπαίνει στο πρώτο στοκ που ανέφερα
η ίδια πολιτική θα είναι και από τους 3 παρόχους
τα άλλα δύο παιδιά (δεν τους γνωρίζω) που μιλάμε εδω και καιρό για 02/11 μπορούν να κάνουν και αυτοί μια επιβεβαίωση των παραπάνω για να είναι 100%


λοιπον τώρα που αποδεικνύεται ότι από 12/10 σας είχα πει για 02/11 και στις 24 σας έδωσα όλες τισ λεπτομερειες παρακαλώ λίγο προσοχή και στα παρακάτω για΄τι και αυτά δεν θσας φανουν πιστευτά
λοιπόν

1. δεν υπάρχει κανένας λόγως να κάνετε και στις τρεις εταιρείες φόρμα ενδιαφέροντος γιατί προτεραιότητα έχουν όσοι
έχουν σύνδεση data και voice φυσικά με το πάροχο
και τα σοτιχεία τους μέσα σητν εβοδμάδα θα πάνε σε ενδιάμεσο ο οποίος θα κάνει cross check τα ονόματα και για τους 3 παρόχους
αυτό για να μπορέσει το κινη΄το να κάνει την καλύτερη δυνατή διασπορά
2. τα κομμάτια για retail δεν θα είναι πάνω από 200 για κάθε πάροχο και 300 σύνολο για τους υπόλοιπους μεταπωλητές
3. ξεχάστε το 64αρι, όποιος το ζητήσεις θα μπει στη λίστα για μετά τις 20 Νοεμβρίου
4. αν είναι αρκετοί για 32 άρι επίσης θα υπάρξει θέμα τα κομμάτια είναι ελάχιστα
5. την καλύτερη πιθανότητα λοιπόν τηςν έχεις π.χ. αν έχεις σύνδεση στη vodafone/cosmote/wind , κάνεις μόνο στο δικό σου πάροχο αίτημα, και θέλεις 16αρι (μαυρο η ασπρο δεν εχει διαφορα, είναι σύμφωνα με τις προηγούμενες πωλήσεις οποτε δεν θα υπάρξει μεγάλη απόκλιση)
6. από resellers δεν μπορώ να σας πω πως θα το δώσουν, είμαι σίγουρος όμως ότι την πρώτη ημέρα θα έχουν κομμάτια στα κατασ΄τηματα τους για να υπάρχει και κόσμος έξω από τα μαγαζιά (μαζί με κάμερες !!!)
7. Σίγουρα όποιος θέλει ΑΜΕΣΑ 16αρι και το παλέψει θα βρει από τη πρώτη παρτίδα (πέραν από εδώ η κοινωνία δεν έχει βάλει και τα μαυρα για το iphone 5)
8. την παρασκευή οι πάροχοι θα ξεκινήσουν τηλέφωνα για διαστάυρωση στοιχείων (είναι απίστευτο το ποσοστό που ενώ είναι στη σειρά που έχει διαθέσιμο και τλεικά όταν έρχεται η συσκευή δεν το παίρνει)στατιστικά θα ασας πω ότι αν π.χ. είναι 200 κομμάτια μέχρι και ο 300 έχει σχεδόν 80% πιθανότητα να βρει στο ίδιο χρώμα και έκδοση iphone που θέλει

τα demo δεν εχουν καμία σχέση με τα κομμάτια που θα πουληθούν, ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ (δουλέυουν ομως κανονικά).

νομίζω ότι κάλυψα αρκετές αποροίες, αυρίο ίσως να σας έχω και νεότερα για το πως πανε οι λίστες (αν και δε νομίζω ότι αυτό αφορά ιδιαίτερα εδώ μέσα)
επίσης μεγάλο ποσοστό θα πάει στους εταιρικούς πελάτες, πε΄ριπου το 80% του κάθε παρόχου. (και σωστά λέω εγώ)

Τελευταία επεξεργασία από: macgalileo, 25/10/2012 - 18:43


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#812   panos207

panos207

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Call of duty 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:46

Μόλις γύρισα απο Vodafone Κηφισιάς (Κασαβέτη 4)

Ρωτάω την πωλήτρια οτι επειδή έχω εταιρική επιδότηση αν θα προλάβω μέχρι 15.11.2012 (λήγει η άτιμη) να πάρω το iphone 5, μου απαντάει οτι οσονούπω έρχεται, δηλαδή την ρωτάω πότε? Αρχές Νοεμβρίου....μου λέει δειλά!! Επίσης μου ανέφερε οτι υπάρχει και λίστα ενδιαφέροντως-προπαραγγελίας! Την συμπληρώνουν με τα στοιχεία σου και όταν έρθει (το τιμημένο) σε ειδοποιούν με sms! Την σταύρωσα 3 φορές και έφυγα!!

Αυτά.

#813   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:48

Μόλις γύρισα απο Vodafone Κηφισιάς (Κασαβέτη 4)

Ρωτάω την πωλήτρια οτι επειδή έχω εταιρική επιδότηση αν θα προλάβω μέχρι 15.11.2012 (λήγει η άτιμη) να πάρω το iphone 5, μου απαντάει οτι οσονούπω έρχεται, δηλαδή την ρωτάω πότε? Αρχές Νοεμβρίου....μου λέει δειλά!! Επίσης μου ανέφερε οτι υπάρχει και λίστα ενδιαφέροντως-προπαραγγελίας! Την συμπληρώνουν με τα στοιχεία σου και όταν έρθει (το τιμημένο) σε ειδοποιούν με sms! Την σταύρωσα 3 φορές και έφυγα!!

Αυτά.

μπορείς να την βάλεις στο συμβόλαιο, τουλάχιστον στην cosmote αυτό γίνεται.

#814   panos207

panos207

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Call of duty 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:52

μπορείς να την βάλεις στο συμβόλαιο, τουλάχιστον στην cosmote αυτό γίνεται.


Τι εννοείς για δώσε info!

#815   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:54

Τι εννοείς για δώσε info!


Μπορείς να κάνεις την επιδότηση πιστωτικό υπόλοιπο στο Πλαίσιο και να πάρεις ό,τι θέλεις από εκεί.
Το μπορείς να τη βάλεις στο συμβόλαιο , εννοεί μάλλον ότι μπορείς να την βάλεις σαν έκπτωση στο πάγιο

#816   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:58

Τι εννοείς για δώσε info!

Και εγώ έχω επιδότηση με την cosmote και πήρα τηλέφωνο γιατι μου έστειλαν sms. Ρώτησα και μου είπαν τις τιμές για 12, 18 και 24 μήνες συμβόλαιο και μου είπαν ότι μπορώ να βάλω την επιδότηση στο συμβόλαιο εάν θέλω αλλά αυτό γίνεται μόνο μέχρι 18 μήνες συμβόλαιο. Και μου είπε αναλυτικά πόση έκπτωση θα έχω κάθε μήνα. Πάρε τηλέφωνο την εταιρία που έχεις συμβόλαιο και ρώτα.

#817   panos207

panos207

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Call of duty 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 18:59

Μπορείς να κάνεις την επιδότηση πιστωτικό υπόλοιπο στο Πλαίσιο και να πάρεις ό,τι θέλεις από εκεί.
Το μπορείς να τη βάλεις στο συμβόλαιο , εννοεί μάλλον ότι μπορείς να την βάλεις σαν έκπτωση στο πάγιο


Και εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλα ευτυχώς ήδη δεν πληρώνω πάγιο. Όπως και να έχει την επιδότηση πρέπει να την χρησιμοποιήσω μόνο για αγορά συσκευής και αυτή μόνο απο Vodafone.

Και εγώ έχω επιδότηση με την cosmote και πήρα τηλέφωνο γιατι μου έστειλαν sms. Ρώτησα και μου είπαν τις τιμές για 12, 18 και 24 μήνες συμβόλαιο και μου είπαν ότι μπορώ να βάλω την επιδότηση στο συμβόλαιο εάν θέλω αλλά αυτό γίνεται μόνο μέχρι 18 μήνες συμβόλαιο. Και μου είπε αναλυτικά πόση έκπτωση θα έχω κάθε μήνα. Πάρε τηλέφωνο την εταιρία που έχεις συμβόλαιο και ρώτα.


Thanks φιλε κατάλαβα.

#818   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:04

Και εγώ αυτό καταλαβαίνω αλλα ευτυχώς ήδη δεν πληρώνω πάγιο.


Τι εννοείς ήδη δεν πληρώνεις πάγιο;;;; Ανανέωση δεν θέλεις να κάνεις; Δεν κατάλαβα.

#819   panos207

panos207

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Call of duty 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:10

Έτσι ήταν η συμφωνία του συμβολαίου απο την αρχή (250-300 εταιρικά τηλ) και έτσι δεν πληρώνουμε πάγιο. Η επιδότηση είναι όπως αυτή που παίρνουμε όλοι μας όταν κλείσουμε χρόνο, απλά δεν μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε ως μείωση παγίου.

#820   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:10

Μόλις με ενημέρωσε και εμένα υπάλληλος σε κατάστημα Cosmote. Από 29 του μήνα θα μπουν παραγγελίες στα καταστήματα αλλά (τουλάχιστον στη Cosmote) θα μπορούν να παραγγείλουν για αρχή 1 κομμάτι στο κάθε κατάστημα (προφανώς έως την επόμενη φουρνιά).

¨Εχουν ήδη τις αφίσες στα καταστήματα και αύριο θα κολληθούν στις βιτρίνες (την αφίσα την είδα με τα μάτια μου) Έρχεται! ! ! !

Η ιδιαιτερότητα είναι πως όπως με ενημέρωσε ο δικός μου θα μπορούν να δωθούν αυτές οι συσκευές μόνο σε νέες συνδέσεις. Εγώ πάντως το είπα, ή μου φαίρνουν ένα 16άρι λευκό ή κάνω μεταφορά από Cosmote σε Vodafone...

Αμέσως να με εξυπηρετήσουν. Θα μιλήσουν με το Direct τμήμα για τους εταιρικούς πελάτες γιατί 20 γραμμούλες είναι αυτές και δεν λέει να τις χάσουν. Για αυτό το λόγο δεν έχω πάρει ακόμα και τις επιδοτήσεις. :D

Τις φύλαγα

#821   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:12

Έτσι ήταν η συμφωνία του συμβολαίου απο την αρχή (250-300 εταιρικά τηλ) και έτσι δεν πληρώνουμε πάγιο. Η επιδότηση είναι όπως αυτή που παίρνουμε όλοι μας όταν κλείσουμε χρόνο, απλά δεν μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε ως μείωση παγίου.


Σου είπαν σίγουρα μόνο από vodafone? Δεν μπορείς να την κάνεις πιστωτικό υπόλοιπο στο πλαίσιο όπως στους ιδιώτες;

#822   panos207

panos207

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Call of duty 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:14

Ναι φίλε το είχα ρωτήσει απο την αρχή αυτό με σκοπό να ψωνίσουμε απο αλλού αλλά δεν......
Νομίζω οτι οι ιδιώτες εκτός απο πλαίσιο μπορούν να πάρουν και απο αλλού πράγματα (έτσι είχα ακούσει)

#823   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:19

Μπορεί να γίνομαι κουραστικός αλλά είναι η ουσία...με βάση όλα αυτά που έχουν γραφτεί εδώ σήμερα, κατά πάσα πιθανότητα ( >90% ) θα λανσαριστεί την επόμενη Παρασκευή;

#824   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:23

λοιπον τώρα που αποδεικνύεται ότι από 12/10 σας είχα πει για 02/11 και στις 24 σας έδωσα όλες τισ λεπτομερειες παρακαλώ λίγο προσοχή και στα παρακάτω για΄τι και αυτά δεν θσας φανουν πιστευτά
λοιπόν

1. δεν υπάρχει κανένας λόγως να κάνετε και στις τρεις εταιρείες φόρμα ενδιαφέροντος γιατί προτεραιότητα έχουν όσοι
έχουν σύνδεση data και voice φυσικά με το πάροχο
και τα σοτιχεία τους μέσα σητν εβοδμάδα θα πάνε σε ενδιάμεσο ο οποίος θα κάνει cross check τα ονόματα και για τους 3 παρόχους
αυτό για να μπορέσει το κινη΄το να κάνει την καλύτερη δυνατή διασπορά
2. τα κομμάτια για retail δεν θα είναι πάνω από 200 για κάθε πάροχο και 300 σύνολο για τους υπόλοιπους μεταπωλητές
3. ξεχάστε το 64αρι, όποιος το ζητήσεις θα μπει στη λίστα για μετά τις 20 Νοεμβρίου
4. αν είναι αρκετοί για 32 άρι επίσης θα υπάρξει θέμα τα κομμάτια είναι ελάχιστα
5. την καλύτερη πιθανότητα λοιπόν τηςν έχεις π.χ. αν έχεις σύνδεση στη vodafone/cosmote/wind , κάνεις μόνο στο δικό σου πάροχο αίτημα, και θέλεις 16αρι (μαυρο η ασπρο δεν εχει διαφορα, είναι σύμφωνα με τις προηγούμενες πωλήσεις οποτε δεν θα υπάρξει μεγάλη απόκλιση)
6. από resellers δεν μπορώ να σας πω πως θα το δώσουν, είμαι σίγουρος όμως ότι την πρώτη ημέρα θα έχουν κομμάτια στα κατασ΄τηματα τους για να υπάρχει και κόσμος έξω από τα μαγαζιά (μαζί με κάμερες !!!)
7. Σίγουρα όποιος θέλει ΑΜΕΣΑ 16αρι και το παλέψει θα βρει από τη πρώτη παρτίδα (πέραν από εδώ η κοινωνία δεν έχει βάλει και τα μαυρα για το iphone 5)
8. την παρασκευή οι πάροχοι θα ξεκινήσουν τηλέφωνα για διαστάυρωση στοιχείων (είναι απίστευτο το ποσοστό που ενώ είναι στη σειρά που έχει διαθέσιμο και τλεικά όταν έρχεται η συσκευή δεν το παίρνει)στατιστικά θα ασας πω ότι αν π.χ. είναι 200 κομμάτια μέχρι και ο 300 έχει σχεδόν 80% πιθανότητα να βρει στο ίδιο χρώμα και έκδοση iphone που θέλει

τα demo δεν εχουν καμία σχέση με τα κομμάτια που θα πουληθούν, ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ (δουλέυουν ομως κανονικά).

νομίζω ότι κάλυψα αρκετές αποροίες, αυρίο ίσως να σας έχω και νεότερα για το πως πανε οι λίστες (αν και δε νομίζω ότι αυτό αφορά ιδιαίτερα εδώ μέσα)
επίσης μεγάλο ποσοστό θα πάει στους εταιρικούς πελάτες, πε΄ριπου το 80% του κάθε παρόχου. (και σωστά λέω εγώ)


ξέχασα να αναφέρω ότι demo θα είναι πριν τις 02/11 στα καταστήματα (κάποια Ισως και αύριο!!! - λίγα όμως)

#825   thief7710

thief7710

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Twitter:@@naivethief
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:naivethief

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:44

Λοιπόν. Πατε στην σελιδα της vodafone στη συνεχεια στην σελιδα του iPhone 4S και στην μπαρα της διεύθυνσης αλλάξτε εκει που λεει 4S σε 5 και πατηστε ENTER. Το δοκιμασα πριν λιγο στην πλακα και δούλεψε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες