Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1186   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:10

Δες τι σκέφτεται ο άλλος!
Ωραίες συμβουλές δίνεις μπράβο σου!



Που είναι το κακό φίλε μου

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1187   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:14

Δες τι σκέφτεται ο άλλος!
Ωραίες συμβουλές δίνεις μπράβο σου!

Δεν ειπε να το κλεψει ο ανθρωπος, λεφτα θα τους δωσει!
Τωρα αν αυτοι υπουλα θελουν να "κρατησουν" τον αλλον με συνδεση και να βγαλουν πολλαπλασιο κερδος, μαλλον λαθος ατομα κραζεις!

#1188   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:28

Εδω το ιντερνετ παμε να πληρωσουμε και μας λενε τι συνδεση εχουμε και ποσα ξοδευουμε τον μηνα.... Και μια φορα στο Πλαισιο την ειπα συγμωμη αλλα δεν θελω να ακουσω, ξερω τι πακετα εχω... Αλλωστε εχω το viber και κανω οικονομια... Και πεταγεται ενας απο διπλα και λεει, ναι αλλα data εχεις για το viber..? Λεω φυσικα και εχω... Κ τι μου λεει..???? Μου λέει δειξε ποσα εχεις...! Το πιστευτε..? Μου ζητησε να του ενεργοποιησω τα data για να δει...

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1189   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:39

Παιδιά ηρεμία, μια ερώτηση θέλω να κάνω.Η παρτίδα που θα έρθει στην ελλάδα θα είναι η ίδια για όλα τα καταστήματα, εννοώ για το ΙΜΕΗ.

#1190   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:40

Όταν πας στο μαγαζί θα τους πεις ότι δεν θες σύνδεση και σου φέρουν μπροστά σου το iPhone5 μέχρι εκεί θες σύνδεση θα λες .Θα έχεις και έναν μάρτυρα μαζί σου και όταν στο φέρουν τότε θα τους πεις μήπως και καλά είναι καλύτερα να μην κάνεις σύνδεση και θα αρχίσεις να τα μασάς και στο τέλος θα τους πεις άσε το μετάνοιωσα θα το πάρω σκέτη συσκευή .Εκεί δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα απολύτως γιατί θα ξέρουν ότι αν δεν στο δώσουν θα κινδυνεύουν με τις συνέπειες του νόμου.


Καλη ιδεα αλλα δεν νομιζω πως ειναι τοσο βλακες να σου φερουν συσκευη μπροστα σου...θα σου ζητησουν αριθμους θα κανουν ολη την διαδικασια για την συνδεση και μετα θα φερουν συσκευη

#1191   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:48

Καλη ιδεα αλλα δεν νομιζω πως ειναι τοσο βλακες να σου φερουν συσκευη μπροστα σου...θα σου ζητησουν αριθμους θα κανουν ολη την διαδικασια για την συνδεση και μετα θα φερουν συσκευη


Μπορείς να προσπαθήσεις .Εξάλλου αν τους πεις ότι θες να το πάρεις με συμβόλαιο αναγκαστικά θα στο φέρουν δεν θα το έχουν κρυμμένο γιατί το χρειάζονται για να γράψουν τους κωδικούς .

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1192   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:51

Καλη ιδεα αλλα δεν νομιζω πως ειναι τοσο βλακες να σου φερουν συσκευη μπροστα σου...θα σου ζητησουν αριθμους θα κανουν ολη την διαδικασια για την συνδεση και μετα θα φερουν συσκευη




Μπορεις να ζητησεις να σου φερουν την συσκευη και καλα να δεις το κουτι οσο ετοιμαζονται τα συμβολαια

#1193   Tolis1975

Tolis1975

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:57

Δεν ειπε να το κλεψει ο ανθρωπος, λεφτα θα τους δωσει!
Τωρα αν αυτοι υπουλα θελουν να "κρατησουν" τον αλλον με συνδεση και να βγαλουν πολλαπλασιο κερδος, μαλλον λαθος ατομα κραζεις!

Δεν ειπε να το κλεψει ο ανθρωπος, λεφτα θα τους δωσει!
Τωρα αν αυτοι υπουλα θελουν να "κρατησουν" τον αλλον με συνδεση και να βγαλουν πολλαπλασιο κερδος, μαλλον λαθος ατομα κραζεις!


Γιατι το βλεπουμε παντα μονοπλευρα αυτο το θεμα? Ποιο ειναι το "υπουλο" της υποθεσης?
Οτι ενα καταστημα-εταιρεια θελει να βγαλει μεγαλυτερο κερδος ή οτι ενα καταναλωτης προσπαθει με καθε τροπο να ικανοποιησει την "καβλα" του και στην ουσια εξαπατα το καταστημα?
Ναι θα το πληρωσει το τηλεφωνο αλλα η αρχικη του προθεση ηταν να παρει συνδεση γιαυτο και ισως πηρε προτεραιοτητα εναντι αλλων πελατων που ηθελαν μονο συσκευη.
Ο καταναλωτης δεν ειναι αγιος και μπορει να εχει το νομο με το μερος του τις περισοτερες φορες αλλα μη ξεχναμε ποσο κραξαμε το "Νομιμο ειναι και ηθικο" , ε σε αυτη την περιπτωση δεν ειναι.
Αν ειχα καταστημα και μου εκανε καποιος αυτη τη "μπινια" τηλεφωνο δε θα εβλεπε και ας καλουσε οποιον ήθελε. Απο την προστασια του καταναλωτη μεχρι εισαγγελεα Αρειου Παγου.

#1194   AKITA

AKITA

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 12:59

Ρε παιδια να ρωτησω κατι οσοι κανεται περσι για 4s προπαραγγελια ειχατε προτεριαοτιτα?Θελω να πω κανοντας μια προπαραγγελια θα με παρουν τηλ για το αν θελω τη συσκευη να μου την κρατησουν η θα μου πουν οτι το κινητο ηρθε αλλα δεν εχει διαθεσιμα κοματια?ελπιζω να εγινα αντιλιπτος....

Τελευταία επεξεργασία από: AKITA, 27/10/2012 - 13:01


#1195   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:08

Γιατι το βλεπουμε παντα μονοπλευρα αυτο το θεμα? Ποιο ειναι το "υπουλο" της υποθεσης?
Οτι ενα καταστημα-εταιρεια θελει να βγαλει μεγαλυτερο κερδος ή οτι ενα καταναλωτης προσπαθει με καθε τροπο να ικανοποιησει την "καβλα" του και στην ουσια εξαπατα το καταστημα?
Ναι θα το πληρωσει το τηλεφωνο αλλα η αρχικη του προθεση ηταν να παρει συνδεση γιαυτο και ισως πηρε προτεραιοτητα εναντι αλλων πελατων που ηθελαν μονο συσκευη.
Ο καταναλωτης δεν ειναι αγιος και μπορει να εχει το νομο με το μερος του τις περισοτερες φορες αλλα μη ξεχναμε ποσο κραξαμε το "Νομιμο ειναι και ηθικο" , ε σε αυτη την περιπτωση δεν ειναι.
Αν ειχα καταστημα και μου εκανε καποιος αυτη τη "μπινια" τηλεφωνο δε θα εβλεπε και ας καλουσε οποιον ήθελε. Απο την προστασια του καταναλωτη μεχρι εισαγγελεα Αρειου Παγου.

Προφανως και ο καθενας απ´την δικη του μερια το βλεπει και με βαση το δικο του συμφερον ;-)
Αν ειναι δυνατον να σκεφτω δηλαδη την καθε εταιρια και ποσο "κακο" θα της κανω αφηνοντας την με ενα συμβολαιο λιγοτερο..
Ο καταναλωτης σκεφτεται το δικο του συμφερον και να ικανοποιησει την καυλα του οπως λες και εσυ, και η εταιρια κοιταει πως θα του φαει οσο το δυνατον περισσοτερα..
Αν νομιζεις τωρα εσυ οτι η ζυγαρια γερνει προς την μερια της εταιριας, τι να σου πω..
Εστω οτι ισορροπει, αφου ψιλολαμογια θα πας να του κανεις με αυτη σου την κινηση, αλλα οχι οτι θα υποστηριξω και τα αρχιλαμογια...

#1196   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:09

Είναι θέμα ΝΟΜΟΥ και ο νόμος λέει ότι ό,τι υπάρχει σε στοκ πωλείται χωρίς όρους και προϋποθέσεις. Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση.

Αναρτημένη εικόνα


#1197   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:12

Να ρωτησω τωρα σχετικα με αυτα που λεγαμε πριν για την προστασια του καταναλωτη... Αν κανω την δηλωση στο public και γραψω οτι θελω να κανω νεα συνδεση και με παρουν τηλεφωνο και με πουν οτι ηρθε ελα να ετοιμασουμε τα χαρτια και αυτα και τους πω, οπα ακυρο, θελω συσκευη μονο θα ειμαι κομπλε...?

Όταν πας στο μαγαζί θα τους πεις ότι δεν θες σύνδεση και σου φέρουν μπροστά σου το iPhone5 μέχρι εκεί θες σύνδεση θα λες .Θα έχεις και έναν μάρτυρα μαζί σου και όταν στο φέρουν τότε θα τους πεις μήπως και καλά είναι καλύτερα να μην κάνεις σύνδεση και θα αρχίσεις να τα μασάς και στο τέλος θα τους πεις άσε το μετάνοιωσα θα το πάρω σκέτη συσκευή .Εκεί δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα απολύτως γιατί θα ξέρουν ότι αν δεν στο δώσουν θα κινδυνεύουν με τις συνέπειες του νόμου.


καλα δεν μπορω να καταλαβω πως νομιζεται οτι ο μαγαζατορας δεν θα προτιμησει κασαδουμπα 750 τωρα αμεσα, κ θα αρκεστει στο εχεις να λαμβανεις με συνδεσεις κ ανανεωσεις που ουτως η αλλως θα γινουν κ δεν εχουν σχεσει με τη συσκευη,λεμε εαν εχει πιθανως στοχους σε συνδεσεις, 1 συνδεση με νοκια η μοτο η iphone μετραει το ιδιο...

εγω σε οσους γερμανους ρωτησα για το 5αρι κ ακουσαν για κασαδουμπα γελαγαν κ τα μουστακια τους, κατευθειαν στον ιδιοκτητη με πηγαιναν κ κραταγε ο ιδιος τα στοιχεια μου, με επιφυλαξεις παντα γιατι κανεις δεν περιμενε πανω απο 2-3 κομματια κ θα επερνα καποιοιυ υπαλληλου το προκρατημενο, χαμος στο ισιωμα παιδια, μονο αυτο λεω...εγω το παραγγειλα απο γερμανικο applsestore κ αν ποτε με παρουν και απο εδω καλως..

#1198   Tolis1975

Tolis1975

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:16

Είναι θέμα ΝΟΜΟΥ και ο νόμος λέει ότι ό,τι υπάρχει σε στοκ πωλείται χωρίς όρους και προϋποθέσεις. Τα υπόλοιπα είναι για λαϊκή κατανάλωση.



Δηλαδη πρωτα θα κανεις "λαμογιά" και μετα θα επικαλεστεις τον ΝΟΜΟ.
Ηθικοτατον.

Α ρε Βουλγαρακη τι ειχες τραβηξει τζαμπα. Τωρα δικαιωνεσαι.

#1199   Mikachuchios

Mikachuchios

    iPH Enthousiast

  • 395 μηνύματα
  • Twitter:@Mikachuchios
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:19

Τη λαμογια (και σιγα τη λαμογια, λες και θα το κλεψεις..) σε αναγκαζουν να τη κανεις για να μη περασει η δικη τους! αν ηταν σωστοι οι μαγαζατορες, κανεις δεν θα σκεφτοταν να το κανει αυτο

Τελευταία επεξεργασία από: Mikachuchios, 27/10/2012 - 13:20


#1200   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:20

Δεν είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ να μη δώσεις το εμπόρευμα αν ο άλλος δεν κάνει νέα σύνδεση;
Αν στη δώσει τη συσκευή έτσι δεν θα κάνεις λαμογιά αλλά αν σου πει μόνο με νέα σύνδεση τότε αυτός είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟΣ.
Ο νόμος δεν ερμηνεύεται επιλεκτικά.

Δηλαδη πρωτα θα κανεις "λαμογιά" και μετα θα επικαλεστεις τον ΝΟΜΟ.
Ηθικοτατον.

Α ρε Βουλγαρακη τι ειχες τραβηξει τζαμπα. Τωρα δικαιωνεσαι.


Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες