Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2161   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 07:53

Είσαι από τα μέλη που εμφανίστηκαν ξαφνικά και έκανες την έκπληξη.

Εγώ έχω πειστεί ότι όντως κάποια inside πληροφόρηση την έχεις.

Αλλά έπεσες και έξω σε κάποια πράγματα.

Στις τιμές της Ρουμανίας, στα 0 32άρια, κοκ.

Ένα πράγμα με ξενίζει και πραγματικά δεν θέλω ούτε να προσβληθείς που θα στο πω ούτε τίποτα.

Ένα μήνα τώρα και κάτι έχεις χτίσει ένα πολύ καλό όνομα με τις πληροφορίες που έδωσες.

Σε ευχαριστούμε όλοι για αυτό.

Δεν είχες αναφέρει πουθενά ότι καιγόσουν για αγορά τόσο μεγάλης ποσότητας 32αριών.

Ελπίζω να μη δω τίποτα αγγελίες τώρα που τα πήρες μαζεμένα να τα πουλάς για τίποτα 1000 ευρώ...

Και πάλι συγγνώμη που στο λέω, δε σε ξέρω και δεν έχω καμία πρόθεση να σε προσβάλλω αλλά πολλά έχουν δει τα μάτια μας εδώ μέσα...

Και εσύ στη θέση μου αν έβλεπες κάποιον να έλεγε ότι δεν θα έρθει ούτε ένα 32άρι επί ένα μήνα και ξαφνικά να τα "μαζεύει" όλα από την αγορά, το ίδιο μπορεί να πίστευες.




Είχες γράψει ότι στην πρώτη παρτίδα ήταν να μην έχει ΚΑΘΟΛΟΥ 32άρια, αλλά λόγω της αυξημένης ζήτησης σε 32άρια τελικά, θα έρχονταν λιγότερα 16άρια στην πρώτη παρτίδα και λίγες μέρες μετά θα ερχόταν παρτίδα με 32άρια.

Και στο ποστ που σου έβαλε ο Mark παραπάνω έγραφες ότι τελικά η συγκεκριμένη τράμπα στις παραγγελίες με τα 32άρια δεν θα γίνει (άρα 0 32άρια...)



φίλε μου nsxbass θα σου πω οτι δεν εμφανίστηκα από του πουθενά μια ςκαι είμαι εδώ από 02/2009 (είμαι ένα μήνα μεγαλύτεροσ από εσένα :)
τα 32αρια ξεκαθάρισαν εχθές σαν ποσότητα και είναι πρίπου 120
πουθενά και ποτέ δεν έγραψα ούτε για 0 όυτε για 3-4, έγραφα πάντα για λίγα κομμάτια (η ανακοίνωση του iphonehellas αφήνει να ενωηθεί ότι στη πρώτη παρτίδα δεν θα έχει 32αρι)

φυσικά η αγορά των 32 δεν εχει καμια σχέση με πώληση στη μαυρη αγορά (μάλιστα πούλησα πριν μέρες σφραγισμένο φρέσκο αγορασμένο ipad από 509 στα 430)
δνε έχω καμία σχέση με πώληση προιόντων κινητής τηλεφωνίας
τα 32 αρια που έκανα παραγγελείες εχθε΄ς το βράδυ έγιναν για ένα και μόνο λογο
για να εξασφαλίσω τουλάχιστον ένα (άλλοστε οι παραγγελείες που έκανα από vodafone είναι υποχρεωτικά με σύνδεση, άρα δεν παιζει να κάνω και συνδέσεις μαζί και μετά να τα πουλάω στη μαύρη)
από τη cosmote έβαλα ένα λευκό και ένα μάυρο για ότι κάτσι
και από την wind αν και την έβαλα και αυτή με σύνδεση ξέρω ότι δεν έχουν ου΄τε ένα 32αρι
το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι η vodafone έβγαλε στις 00:30 να μην έχει διαθεσιμότητα και μετά ξανά έβγαλε ότι έχει (δεν έχω μεγάλη εμπιστοσήνη στο eshop τους και αν δεν πάρω από καμία από τισ παραπάνω παραγγελείες δεν θα επλαγώ, διότι αν δνε έχω συσκευή μέχρι τη δευτέρα τουσ τα ακυρώνα όλα)

Μολις τωρα μου δεσμευσαν και το ποσο τελικα απο την καρτα. Οποτε πιστευω να το στειλουν συντομα


και σε μένα το ίδιο με πειραιώς

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2162   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/11/2012 - 07:54

Ακομα τα βγαζει διαθεσιμα.. Πολυ περιεργο..

#2163   spyipad

spyipad

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 02/11/2012 - 07:54

http://www.getitnow..../prod3060017pp/
Σε δυο μέρες δικό σας ;)

#2164   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/11/2012 - 07:59

Macgalileo ειπες σε προηγουμενα ποστ οτι θα μου δωσεις 2 συσκευες. Αν δεν ειναι αληθεια δεν θα σαι ατομο εμπιστοσυνης και λες λασπολογιες :P

Επεσες εξω και για οτε-γερμανο

και σε μένα το ίδιο με πειραιώς


Αν πληρωθηκαν και τα 10 iphone με την πιστωτική.. Αποκλειεται να χεις πιστωτικη με τετοιο πιστωτικο οριο

#2165   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:03

Macgalileo ειπες σε προηγουμενα ποστ οτι θα μου δωσεις 2 συσκευες. Αν δεν ειναι αληθεια δεν θα σαι ατομο εμπιστοσυνης και λες λασπολογιες :P

Επεσες εξω και για οτε-γερμανο



Αν πληρωθηκαν και τα 10 iphone με την πιστωτική.. Αποκλειεται να χεις πιστωτικη με τετοιο πιστωτικο οριο


Υπάρχουν πιστωτικές φίλε μου χωρίς όριο δεν ξέρω αν το ξέρεις ......Έχω δει με τα μάτια μου να χτυπάει ένας Ρώσος 70.000 Ευρώ σε πιστωτική κάρτα.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2166   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:04

Τα site τους αν προσεξεις βγάζουν κατα διαστήματα παραγγελείες αλλα δεν βγάζουν συσκευή , πάνε τζάμπα τα λεφτά στην εταιρεία που τους τα υποστηρίζει
Δεν με παρακολουθείς , η αγορά με κάρτα ειναι μια απο τη cosmote, οι άλλες αγορές ειναι παράδοση και πληρωμή στο κατάστημα μαζί με υπογραφή συμβολαίου

Αλλα το πιστωτικό μου όριο ειναι προ ΔΝΤ στα 8.000 άμα θέλεις κανά δυο πες μου , δεν με χαλάνε τα μίλια που παίρνω !!!

#2167   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:07

φίλε μου nsxbass θα σου πω οτι δεν εμφανίστηκα από του πουθενά μια ςκαι είμαι εδώ από 02/2009 (είμαι ένα μήνα μεγαλύτεροσ από εσένα :)
τα 32αρια ξεκαθάρισαν εχθές σαν ποσότητα και είναι πρίπου 120
πουθενά και ποτέ δεν έγραψα ούτε για 0 όυτε για 3-4, έγραφα πάντα για λίγα κομμάτια (η ανακοίνωση του iphonehellas αφήνει να ενωηθεί ότι στη πρώτη παρτίδα δεν θα έχει 32αρι)

φυσικά η αγορά των 32 δεν εχει καμια σχέση με πώληση στη μαυρη αγορά (μάλιστα πούλησα πριν μέρες σφραγισμένο φρέσκο αγορασμένο ipad από 509 στα 430)
δνε έχω καμία σχέση με πώληση προιόντων κινητής τηλεφωνίας
τα 32 αρια που έκανα παραγγελείες εχθε΄ς το βράδυ έγιναν για ένα και μόνο λογο
για να εξασφαλίσω τουλάχιστον ένα (άλλοστε οι παραγγελείες που έκανα από vodafone είναι υποχρεωτικά με σύνδεση, άρα δεν παιζει να κάνω και συνδέσεις μαζί και μετά να τα πουλάω στη μαύρη)
από τη cosmote έβαλα ένα λευκό και ένα μάυρο για ότι κάτσι
και από την wind αν και την έβαλα και αυτή με σύνδεση ξέρω ότι δεν έχουν ου΄τε ένα 32αρι
το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι η vodafone έβγαλε στις 00:30 να μην έχει διαθεσιμότητα και μετά ξανά έβγαλε ότι έχει (δεν έχω μεγάλη εμπιστοσήνη στο eshop τους και αν δεν πάρω από καμία από τισ παραπάνω παραγγελείες δεν θα επλαγώ, διότι αν δνε έχω συσκευή μέχρι τη δευτέρα τουσ τα ακυρώνα όλα)



και σε μένα το ίδιο με πειραιώς

Προσπάθησα να είμαι όσο πιο προσεκτικός μπορούσα στη διατύπωσή μου και χαίρομαι που δεν παρεξηγηθήκαμε.

Όσο για την παλαιότητα, εννοούσα ότι πρόσφατα ενεργοποιήθηκες αν το θέα, όχι ότι τώρα ήρθες...

Για τα 32άρια όπως το λες δεν έχεις άδικο.

#2168   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:07

Υπάρχουν πιστωτικές φίλε μου χωρίς όριο δεν ξέρω αν το ξέρεις ......Έχω δει με τα μάτια μου να χτυπάει ένας Ρώσος 70.000 Ευρώ σε πιστωτική κάρτα.


Πιστωτικη χωρις οριο δεν υπαρχει. Μην μας τρελανεις. Υπηρχαν προ κρισης εποχες τραπεζες που εδιναν μεχρι 10-15000 ευρω πιστωτικο οριο αλλα τωρα με την κριση ο μεσος ορος κατεβηκε στα 1500-2000 και το ξερω καλα αυτο.

Χωρις οριο ομως στο απειρο δεν υπαρχει

#2169   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:08

Πιστωτικη χωρις οριο δεν υπαρχει. Μην μας τρελανεις. Υπηρχαν προ κρισης εποχες τραπεζες που εδιναν μεχρι 10-15000 ευρω πιστωτικο οριο αλλα τωρα με την κριση ο μεσος ορος κατεβηκε στα 1500-2000 και το ξερω καλα αυτο.

Χωρις οριο ομως στο απειρο δεν υπαρχει

Alex υπάρχουν και είναι οι λεγόμενες χρυσές.

Και πριν κάποια χρόνια τις είχε και η κουτσό Μαρία.

Με την κρίση μαζεψανε τις πολλές αλλά υπάρχουν.

#2170   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:09

Υπάρχουν οι μαύρες πιστωτικές που ειναι χωρίς ΟΡΙΟ πραγματικά , αυτοί που τις έχουν όμως έχουν και καμία 10αρια τράπεζες :)

#2171   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:11

Πιστωτικη χωρις οριο δεν υπαρχει. Μην μας τρελανεις. Υπηρχαν προ κρισης εποχες τραπεζες που εδιναν μεχρι 10-15000 ευρω πιστωτικο οριο αλλα τωρα με την κριση ο μεσος ορος κατεβηκε στα 1500-2000 και το ξερω καλα αυτο.

Χωρις οριο ομως στο απειρο δεν υπαρχει


Και σου ξανά λέω υπάρχει .Εξαρτάται ποιος είσαι και τι γκοφρέ έχεις στην τράπεζα ....Υπάρχουν και εδώ μέσα μέλη με μεγάλο πακέτο και το ξέρω καλά .

Αν δεν ξέρεις κάτι καλό είναι να μην επιμένεις ...

Και θα σου το πω πολύ απλά ....Ο Αμπράμοβιτς λες η κάρτα του να έχει πιστωτικό όριο που κατέβηκε στο νησί και μόνο στο εστιατόριο που έφαγε του κόστισε 4.000 Ευρώ...?Δεν νομίζω ...

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2172   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:18

Στην cosmote απο οτι ειδα μπορεις να την αγορασεις σκετη συσκευη.

#2173   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:20

Υπάρχουν οι μαύρες πιστωτικές που ειναι χωρίς ΟΡΙΟ πραγματικά , αυτοί που τις έχουν όμως έχουν και καμία 10αρια τράπεζες :)



American Express Centurion (BLACK).

#2174   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:20

Μέχρι την άλλη εβδομάδα πιστεύω ότι πολλά μαγαζιά θα το πουλάνε σκέτη συσκευή .Λογικά εκτός από αυτά που έρχονται προμηθεύονται και απ ευθείας από το εξωτερικό για να μπορέσουν να καλύψουν την ζήτηση.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#2175   ababapanos

ababapanos

    iPH Contributor

  • 1.699 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 08:21

Μολις τσιμπισα 2 5αρια απο getitnow ενα ασπρο και ενα μαυρο γιατι ακομα δεν μπορω να αποφασίσω . Θα αποφασίσω τελευταια στιγμη. Εχετε καμια γνώμη ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες