Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2401   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:35

Μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα ένα βιντεο στο youtube από κάποιον που έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.δείτε το βίντεο:http://www.youtube.com/watch?v=rzvQ64j7JO0

Γίνεται να μου το αντικαταστήσουν με την εγγύηση?
Σημείωση: Οι 3 μέρες δεν έχουν περάσει άρα ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ κάνει λόγο για αντικατάσταση συσκευής πριν το πέρας 3 εργάσιμων ημερών αν αυτή αποδειχθεί ελαττωματική.

Και τέλος να σημειώσω και τις εκνευριστικές αποσυνδέσεις από τα δίκτυα wi-fi οι οποίες μου έχουν κοστίσει 90 mbs από το συμβόλαιό μου! ΕΛΕΟΣ δηλαδή!

Κατάλαβα ακριβώς τι λες.

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι ελάττωμα ή απλά λάθος στη συναρμολόγηση (δεν έσφιξαν καλά την οθόνη) αλλά είναι θέμα.

Πήγαινε στο Γερμανό και ο Θεός βοηθός...

Στην ανάγκη γίνε και λίγο "καραγκιόζης" αν σου φέρουν αντιρρήσεις. Φώναξε, γκρίνιαξε, απείλησε με μηνύσεις κτλ...

Για το WiFi που λες τι εννοείς αποσυνδέσεις?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2402   xristomor

xristomor

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:36

Μετά από λίγο ψάξιμο βρήκα ένα βιντεο στο youtube από κάποιον που έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.δείτε το βίντεο:http://www.youtube.com/watch?v=rzvQ64j7JO0

Γίνεται να μου το αντικαταστήσουν με την εγγύηση?
Σημείωση: Οι 3 μέρες δεν έχουν περάσει άρα ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ κάνει λόγο για αντικατάσταση συσκευής πριν το πέρας 3 εργάσιμων ημερών αν αυτή αποδειχθεί ελαττωματική.

Και τέλος να σημειώσω και τις εκνευριστικές αποσυνδέσεις από τα δίκτυα wi-fi οι οποίες μου έχουν κοστίσει 90 mbs από το συμβόλαιό μου! ΕΛΕΟΣ δηλαδή!


Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα με το 4αρι μου, αλλά έχει φάει πτώσεις με το κουτάλι! Να τους το πας πίσω.. Νομίζω ότι σαν αγοραστής έχεις το δικαίωμα να το επιστρέψεις και να πάρεις τα λεφτά σου πίσω εντός μια εβδομάδας από τη στιγμή που το πήρες..

Αυτό το βρήκα στο site του Ινστιτούτου Καταναλωτών:

Μπορείτε να απορρίψετε τα αγαθά, επιστρέφοντας τα στο κατάστημα και ζητώντας την επιστροφή των χρημάτων σας. Αν για οποιαδήποτε αιτία δεν μπορείτε να επιστρέψετε αμέσως τα αγαθά στο κατάστημα, τηλεφωνήστε και ειδοποιείστε ότι απορρίπτετε το αγορασθέν εμπόρευμα. Εφόσον όμως έχετε αποδεχθεί τα αγαθά, δηλαδή τα κρατήσατε για ορισμένο χρόνο ή προσπαθήσατε να τα επισκευάσετε μόνοι σας, έχετε χάσει κάθε δικαίωμα απόρριψης.
Μπορείτε όμως να διεκδικήσετε κάθε έξοδο επισκευής που είναι απαραίτητη ή, αν τα αγαθά δεν μπορούν να επιδιορθωθούν, μπορείτε να διεκδικήσετε τη διαφορά της αξίας των αγαθών μεταξύ της κατάστασης που θα έπρεπε να είναι κι αυτής που βρίσκονται τώρα.
Στην πραγματικότητα, πολλοί αγοραστές συμφωνούν με τις προτάσεις του καταστήματος για μια δωρεάν επισκευή ή για ένα πιστωτικό σημείωμα. Δεν είστε υποχρεωμένοι να το αποδεχτείτε. Τα καταστήματα συνήθως προτιμούν αυτού του είδους τις προσφορές από την πλήρη επιστροφή των χρημάτων σας ή την αποζημίωση. Κατά πόσο είσαστε διατεθειμένοι να διαφυλάξετε τα νόμιμα δικαιώματα σας εξαρτάται φυσικά από την προσωπική ιδιαίτερή σας περίπτωση. Ίσως προτιμάτε να δεχθείτε μιαν δωρεάν επισκευή ή μια ανταλλαγή, αν σας γίνει τέτοια πρόταση – ιδιαίτερα αν είναι δύσκολο για σας να αποδείξετε ότι τα αγαθά ήταν ελαττωματικά όταν τα αγοράσατε ή αν παρουσιάσουν το ελάττωμα τους μετά από βραχύχρονη λειτουργία ή χρήση.

#2403   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:41

Κατάλαβα ακριβώς τι λες.

Δεν ξέρω βέβαια αν είναι ελάττωμα ή απλά λάθος στη συναρμολόγηση (δεν έσφιξαν καλά την οθόνη) αλλά είναι θέμα.

Πήγαινε στο Γερμανό και ο Θεός βοηθός...

Στην ανάγκη γίνε και λίγο "καραγκιόζης" αν σου φέρουν αντιρρήσεις. Φώναξε, γκρίνιαξε, απείλησε με μηνύσεις κτλ...

Για το WiFi που λες τι εννοείς αποσυνδέσεις?

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα με την αντικατάσταση γιατί απλά η συσκευή είναι ελαττωματική, στο θέμα του wi-fi εννοώ ότι συχνά έως πολύ συχνά, ανά 10-15 λεπτά αποσυνδέεται για 1-2 λεπτά και μετά ξανασυνδέεται μόνο του..

#2404   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:44

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα με την αντικατάσταση γιατί απλά η συσκευή είναι ελαττωματική, στο θέμα του wi-fi εννοώ ότι συχνά έως πολύ συχνά, ανά 10-15 λεπτά αποσυνδέεται για 1-2 λεπτά και μετά ξανασυνδέεται μόνο του..

Ενώ το λειτουργείς?

Ή με κλειστή την οθόνη?

#2405   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:49

Ενώ το λειτουργείς?

Ή με κλειστή την οθόνη?

Ενώ το λειτουργώ.. και από ότι έψαξα συμβαίνει και σε πολλούς άλλους.Έχω ios 6.0.1

#2406   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:52

Ενώ το λειτουργείς?

Ή με κλειστή την οθόνη?

λευκο η μαυρο εχεις?

#2407   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:54

Ενώ το λειτουργώ.. και από ότι έψαξα συμβαίνει και σε πολλούς άλλους.Έχω ios 6.0.1

Δοκίμασες επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου?

Αν δε λυθεί έτσι restore+set up as new και αν εξακολουθήσει να υπάρχει βουρ για service.

#2408   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:56

λευκο η μαυρο εχεις?

Λευκό...

Δοκίμασες επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου?

Αν δε λυθεί έτσι restore+set up as new και αν εξακολουθήσει να υπάρχει βουρ για service.

Τώρα το έκανα επαναφορά, θα δω και θα ποσταρω.
Ευχαριστώ για την βοήθεια.

#2409   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:58

Θέλω να πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα με την αντικατάσταση γιατί απλά η συσκευή είναι ελαττωματική, στο θέμα του wi-fi εννοώ ότι συχνά έως πολύ συχνά, ανά 10-15 λεπτά αποσυνδέεται για 1-2 λεπτά και μετά ξανασυνδέεται μόνο του..


Να το πας πίσω αυριο κιόλας και ζητάς αντικατάσταση με σφραγισμένο. Μη δεχθείς τίποτα άλλο..

Ούτε να περάσει απο Service κτλ.. Το θέμα είναι αν θα έχουν να σου δώσουν..

Το άσχημο σε όλο αυτο είναι ο Γερμανός.. Υπομονή να έχεις..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2410   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:02

Να το πας πίσω αυριο κιόλας και ζητάς αντικατάσταση με σφραγισμένο. Μη δεχθείς τίποτα άλλο..

Ούτε να περάσει απο Service κτλ.. Το θέμα είναι αν θα έχουν να σου δώσουν..

Το άσχημο σε όλο αυτο είναι ο Γερμανός.. Υπομονή να έχεις..

Εννοείται, μα από ότι μου είχε πει ο υπάλληλος εκεί, αν συμβεί οτιδήποτε μέσα σε τρεις μέρες μπορώ να το πάω πίσω και να μου δώσουν καινούριο.
Τώρα το θέμα είναι να υπάρχουν κιόλας.. Αν δεν υπάρχει όμως θα χρειαστώ άλλο κινητό όσο θα περιμένω.. Και με την νανο σιμ τι κινητό να βρω... Υπάρχει τρόπος π.χ. κάποιος ανταπτορας για νανο σιμ?

#2411   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:13

Μόλις πήρα τηλέφωνο στην γραμμή εξυπηρέτησης καταναλωτών στον ΓΕΡΜΑΝΟ και μου είπε πως θα το ελέγξουν στο κατάστημα και θα το αντικαταστήσουν αν υπάρχει διαθέσιμο..

#2412   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:15

Υπάρχει κανονικά αντάπτορας για nano sim ζήτα και θα σου δώσουν. Το πολύ 2 ευρώ στοιχίζει.

#2413   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:16

Εννοείται, μα από ότι μου είχε πει ο υπάλληλος εκεί, αν συμβεί οτιδήποτε μέσα σε τρεις μέρες μπορώ να το πάω πίσω και να μου δώσουν καινούριο.
Τώρα το θέμα είναι να υπάρχουν κιόλας.. Αν δεν υπάρχει όμως θα χρειαστώ άλλο κινητό όσο θα περιμένω.. Και με την νανο σιμ τι κινητό να βρω... Υπάρχει τρόπος π.χ. κάποιος ανταπτορας για νανο σιμ?


Υπάρχει ανταπτοράκι ναι.. Πάρε να κάνεις τη δουλειά σου.

Δύσκολα να έχουν συσκευή όμως. Μακάρι να κάνω λάθος.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2414   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:21

Έχω την εντύπωση ότι το ΓΕΡΜΑΝΟΣ στα cosmos δεν είναι franschise αλλά είναι της cosmote. Οπότε δεν ξέρω αν μπορώ να το πάρω από κάποιο κατάστημα που να ανήκει στην cosmote corporation. Θα ρωτήσω και ο Θεός βοηθός, έτσι κι αλλιώς με την ξενέρα που έχω φάει τι και αν περιμένω λίγο ακόμα..

#2415   jimmorrison

jimmorrison

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:31

εμενα γιατι στον γερμανο μου ειπαν οτι θα το εχουν απο δευτερα -τριτη?δεν πηραν ολα τα μαγαζια συσκευες ταυτοχρονα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες