Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:01

Ειναι οντως υποχρεωμενοι να στο πουλησουν; Αν σου πουν μετα οτι ειναι προκρατημενο για πελατη και το ξεχασα πχ;


Εάν το δεις στο stock είναι υποχρεωμένοι να σου το πουλήσουν αλλιώς παίρνεις την αστυνομία και ρίχνεις και μια μήνυση και έρχονται στα ίσια τους.

Τελευταία επεξεργασία από: slay3rg1, 26/10/2012 - 17:02


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:02

Πάσο τότε σ αυτό έχεις δίκιο αλλά παντού γίνεται το ίδιο. Δε γίνεται μόνο στην Ελλάδα αυτό.
Αγγλία ένας φίλος ήθελε να πάρει το 5 από orange και του φόρτωσαν νέα σύνδεση,δεν του το έδινε αλλιώς...Τα ήθελε και τα έπαθε βέβαια.

ακριβως αυτο λεω αν δεν εκανε κα εις συνδεση τι θα εκαναν οι εταιρίες ;

#1113   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:15

Δίκιο έχεις ακη 100% αλλα έλα που υπερισχύει η μανία να αποκτήσεις το gadget.. Το σωστό αυτο θα ήταν, εσύ πληρώνεις εσύ καθορίζεις τους όρους αγοράς και όχι αυτοι...
Εγώ δεν θα έκανα ποτε νέα σύνδεση γι αυτο το λόγο πάντως...

Αναρτημένη εικόνα


#1114   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 26/10/2012 - 17:29

Εάν το δεις στο stock είναι υποχρεωμένοι να σου το πουλήσουν αλλιώς παίρνεις την αστυνομία και ρίχνεις και μια μήνυση και έρχονται στα ίσια τους.


Δοκίμασέ το και πες μου :P αν και πιστευω θα το βρω και στα apr.

5000 :D

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 26/10/2012 - 17:29


#1115   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:00

Αν δεν θέλει να στο πουλήσει κάποιος, δεν μπορείς να κανείς τίποτα και ας φέρεις και τον Κασιδιαρι, το πιθανότερο να σε πετάξει και απο το μαγαζί του έξω , και ηθικά εσύ είσαι αυτός που αλλάζεις την αρχική συμφωνία.
Τέτοιες ψευτομαγκιες δεν περνάνε σε ιδιωτικές εταιρείες. Μόνο αν έχεις έγγραφο προσφοράς απο την εταιρεία για τη συμφωνία που εχεται κάνει μπορείς να το διεκδικήσεις
Δηλαδή αν σου δώσει έγγραφη προσφορά για πώληση οτι το άτομο σου της συγκεκριμένης συσκευής με το συγκεκριμένο ΙΜΕΙ, τότε ΝΑΙ, διαφορετικά το μπουλο

#1116   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:06

Αν δεν θέλει να στο πουλήσει κάποιος, δεν μπορείς να κανείς τίποτα και ας φέρεις και τον Κασιδιαρι, το πιθανότερο να σε πετάξει και απο το μαγαζί του έξω , και ηθικά εσύ είσαι αυτός που αλλάζεις την αρχική συμφωνία.
Τέτοιες ψευτομαγκιες δεν περνάνε σε ιδιωτικές εταιρείες. Μόνο αν έχεις έγγραφο προσφοράς απο την εταιρεία για τη συμφωνία που εχεται κάνει μπορείς να το διεκδικήσεις
Δηλαδή αν σου δώσει έγγραφη προσφορά για πώληση οτι το άτομο σου της συγκεκριμένης συσκευής με το συγκεκριμένο ΙΜΕΙ, τότε ΝΑΙ, διαφορετικά το μπουλο




Καλα αυτα που λες δεν υπαρχουν πουθενα απο την στιγμη που υπαρχει η συσκευη στο καταστημα και διατιθεται στα ραφια μεσα προς πωληση κανεις δεν μπορει να σου πει δεν πουλαω εχεις καθε δικαιωμα να φωναξεις τον συνηγορο του καταναλωτη και θα δεις μετα ο ψευτομαγκας ο πωλητακος πως θα στο πουλησει ασε 7 χρονια μαγαζι κινητης εχω

#1117   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:10

Αφού βρίσκουν οι εταιρίες κινητής και τα κάνουν, καλά κάνουν. Άκου μπορεί να μην στο πουλήσει και τον μπούλο...
Δηλαδή αν πάω σε μια εταιρία να αγοράσω κινητό (όχι iPhone),σκέτη συσκευή δεν θα μου πουλήσει; iPhone γιατί δεν πουλάει;
Ότι είναι μέσα στο μαγαζί και έχει τιμή είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ ο πωλητής να το πουλήσει χωρίς όρους. Τους όρους τους καθορίζει ο αγοραστής.

Αυτά που λες, μάλλον τα λες γιατί έχεις συμφέρον.

Αναρτημένη εικόνα


#1118   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:18

Να και το public
http://www.public.gr/iphone-5/

#1119   djmikekat

djmikekat

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:24

Συνδεση ΔΕΝ κανω και αν δεν το παρω σκετο στην 1η φουρνια θα το παρω απο εξωτερικο..Γιατι τον παιζουν εδω ολοι τους

#1120   DaiMoS

DaiMoS

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:30

Να και το public
http://www.public.gr/iphone-5/

Το περίμενα ότι και το public θα κάνει το αντίστοιχο στην φόρμα του για νέο συμβόλαιο ή μεταφορά με την Wind!!!
Έχει βάλει και με αστερίσκο οτι προτεραιότητα λαμβάνει η επιλογή νέο συβόλαιο η φορητότητα!!! lol

Τελευταία επεξεργασία από: DaiMoS, 26/10/2012 - 18:32


#1121   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:45

Απαγορευετε στην πωληση ενος προιοντος να υποχρεωσεις των καταναλωτη να αγορασει και ενα αλλο προιον ως προυποθεση. Συνηγορος του καταναλωτη.

#1122   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:46

Απαγορευετε στην πωληση ενος προιοντος να υποχρεωσεις των καταναλωτη να αγορασει και ενα αλλο προιον ως προυποθεση. Συνηγορος του καταναλωτη.


Στον φίλο από πάνω πες τα που μας λέει τον μπούλο και τα συναφή. Αν υπάρχει στοκ στο μαγαζί αποδεδειγμένα είναι υποχρεωμένος ο πωλητής να το πουλήσει χωρίς όρους ή όχι; Ψάχνω το νόμο που το λέει αλλά δεν είμαι καλός με αυτά.

Αναρτημένη εικόνα


#1123   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2.590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:47

Συνδεση ΔΕΝ κανω και αν δεν το παρω σκετο στην 1η φουρνια θα το παρω απο εξωτερικο..Γιατι τον παιζουν εδω ολοι τους

χαχα το μπαιζ ολη μερα :D
iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#1124   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:53

Στον φίλο από πάνω πες τα που μας λέει τον μπούλο και τα συναφή. Αν υπάρχει στοκ στο μαγαζί αποδεδειγμένα είναι υποχρεωμένος ο πωλητής να το πουλήσει χωρίς όρους ή όχι; Ψάχνω το νόμο που το λέει αλλά δεν είμαι καλός με αυτά.

παιδιά μην ψάχνεται κανένα νόμο
σασ το κάνο ποιό απλό, είπα αν θέλει κάποιος να μην το δώσει σε κάποιον ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΩΣΕΙ
τρόποι υπάροχυν αρκετοί
ας πάρουμε λοιπον το παραδειγμα που είπε αρχικα ο φίλος
και μου λέει το iPhone αρχικα με συμβόλαιο και την ώρα που πάω να τιμολογήσω μου λέει το θέλω χωρίς συμβόλαιο,και εγώ λέω δεν στο δίνω, και λέει τότε θα καλέσω τη προστασία του καταναλωτή και όποιον άλλο θέλει, μέχρι να τους φέρει, έχω κάνει τη τιμολόγηση του προιόντος και το προιόν απλά δεν είναι στο στοκ
άρα αν δεν θελει να το δώσει κάποιος έχει πάνω από ένα νόμιμους τρόπους να το κάνει
η ουσία ειναι ότι δεν έχει κανένας το λόγω να τοκάνει, αλλά εγώ για τέτοια συμπεριφορά ανήθικου καταναλωτή θα το έκανα μετά χαράς.

Τελευταία επεξεργασία από: macgalileo, 26/10/2012 - 18:56


#1125   XrysaSyros

XrysaSyros

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Samsung Galaxy Note 2

Δημοσίευση 26/10/2012 - 18:58

Εγω ξερω οτι ο πελατης εχει παντα δικιο!!! Πλεον πρεπει το σλογκαν τους να ειναι καλιο 5 στο χερι. Οχι να κανουν κ τσαλιμια στους πελατες. Ο πελατης πρεπει να παρει αυτο που θελει αλλιως θα παει αλλου. Γιατι για το iphone να ισχυει το ακριβως αντιθετο; Αλλωστε οπως ειπε κ ο μακαριτης, ειναι απλως ενα κινητο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 25

0 μέλη, 25 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες