Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1201   Tolis1975

Tolis1975

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:26

Μαρκ δε μιλησα για καποιον πελατη που θα μπει στα κουφα σε ενα μαγαζι και με το ζορι θα πρεπει να κανει συνδεση για να παρει κινητο αλλα στην περιπτωση που ο αλλος θα υπογραψει/στειλει φορμα ενδιαφεροντος ή προπαραγγελια κινητου με την προυποθεση οτι θα κανει και συνδεση και οταν παει στο μαγαζι να τους πει φερτε το κινητο μονο.
Αυτος αθετηση συμφωνιας δεν κανει? Δεν σπαει καποιο προσυμφωνο? Οσο επισημο και ανεπισημο ειναι αυτο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1202   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:31

Μαρκ δε μιλησα για καποιον πελατη που θα μπει στα κουφα σε ενα μαγαζι και με το ζορι θα πρεπει να κανει συνδεση για να παρει κινητο αλλα στην περιπτωση που ο αλλος θα υπογραψει/στειλει φορμα ενδιαφεροντος ή προπαραγγελια κινητου με την προυποθεση οτι θα κανει και συνδεση και οταν παει στο μαγαζι να τους πει φερτε το κινητο μονο.
Αυτος αθετηση συμφωνιας δεν κανει? Δεν σπαει καποιο προσυμφωνο? Οσο επισημο και ανεπισημο ειναι αυτο.

Δεν μιλησε κανενας για φορμα προπαραγγελιας η οτιδηποτε τετοιο.
Μπαινεις σε ενα καταστημα και τους λες οτι θες αυτη την συσκευη.
Σου λενε οτι δεν την εχουν.
Τους ρωτας εσυ στην περιπτωση που κανω συνδεση τι γινεται; (εχουν το κουραγιο να απαντησουν οχι σε ενδεχομενο νεας συνδεσης, η απαγορευονται οι ερωτησεις και δεν μου το ειπαν?)
Σου λενε οτι υπαρχει η συσκευη τοτε..
Που η λαμογια, ποιος εχει δικιο κ ποιος αδικο;

#1203   Tolis1975

Tolis1975

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:34

Να ρωτησω τωρα σχετικα με αυτα που λεγαμε πριν για την προστασια του καταναλωτη... Αν κανω την δηλωση στο public και γραψω οτι θελω να κανω νεα συνδεση και με παρουν τηλεφωνο και με πουν οτι ηρθε ελα να ετοιμασουμε τα χαρτια και αυτα και τους πω, οπα ακυρο, θελω συσκευη μονο θα ειμαι κομπλε...?


Όταν πας στο μαγαζί θα τους πεις ότι δεν θες σύνδεση και σου φέρουν μπροστά σου το iPhone5 μέχρι εκεί θες σύνδεση θα λες .Θα έχεις και έναν μάρτυρα μαζί σου και όταν στο φέρουν τότε θα τους πεις μήπως και καλά είναι καλύτερα να μην κάνεις σύνδεση και θα αρχίσεις να τα μασάς και στο τέλος θα τους πεις άσε το μετάνοιωσα θα το πάρω σκέτη συσκευή .Εκεί δεν θα μπορούν να κάνουν τίποτα απολύτως γιατί θα ξέρουν ότι αν δεν στο δώσουν θα κινδυνεύουν με τις συνέπειες του νόμου.


Η συζητηση ξεκινησε απο αυτο.

Τελευταία επεξεργασία από: Tolis1975, 27/10/2012 - 13:40


#1204   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:37

Να μην δωσουμε ουτε euro στα ελληνικα μαγαζιά. Να μας τα στειλουν οσοι μπορουν απο το εξωτερικο. Να κάνουμε κατι δεν ξερω. Εστω να μας πουν ποσοι ειναι εξωτερικο ή ποιος πρόκειται να πάει και να κάνουμε μια λίστα να μας τα φέρουν απο εκεί. Αν γίνει αυτό μετά θα μας παρακαλάνε να τα αγοράσουμε απο εδώ. Έχει καταντήσει αϊδία αυτό το πράγμα κάθε χρόνο εδω στο ελλαδιστάν.

#1205   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:37

μαλωνετε ολοι χωρις λογω μια κ οι συσκευες στο 1ο κυμα δν θα υπαρχουν πουθενα, θα ειναι μαγικη εικονα, σαν να μην ηρθε ποτε το κινητο....προτεινω να ανοιξει θεμα με ποσους εκαναν προπαραγγελια κ ποσοι το πηραν τελικα την αλλη παρασκευη....

#1206   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:40

Η συζητηση ξεκινησε απο αυτο.

Αν ο Κωστας εννοουσε οτι απλα μπαινεις σε ενα καταστημα και τους λες αυτο κ αυτο, τοτε οπως σου ειπα κ πριν δεν βλεπω που ειναι το κακο. Εγω για αυτη την περιπτωση μιλουσα.
Αν εννοουσε τωρα να κανεις προπαραγγελια κτλ με ορο να κανεις και συνδεση, τι να σου πω.. Κατα ενα ποσοστο εχεις δικιο. Τουλαχιστον ηθικα. Βασει νομου βεβαια δεν νομιζω..

#1207   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:42

Μαρκ δε μιλησα για καποιον πελατη που θα μπει στα κουφα σε ενα μαγαζι και με το ζορι θα πρεπει να κανει συνδεση για να παρει κινητο αλλα στην περιπτωση που ο αλλος θα υπογραψει/στειλει φορμα ενδιαφεροντος ή προπαραγγελια κινητου με την προυποθεση οτι θα κανει και συνδεση και οταν παει στο μαγαζι να τους πει φερτε το κινητο μονο.
Αυτος αθετηση συμφωνιας δεν κανει? Δεν σπαει καποιο προσυμφωνο? Οσο επισημο και ανεπισημο ειναι αυτο.


Εγώ έτσι θα κάνω πάντως αν δεν βρω 32gb που μου είπαν ότι θα μου δώσουν.Στα @@@@@ τους γράφω όλους τους μαγαζάτορες! Τι πάει να πει πρώτα τα συμβόλαια! Εγώ δεν γουστάρω να με τρώνε κάθε μήνα λεφτά! Με το νταβατζιλίκι να μου τα πάρουν επειδή θέλω Iphone? Να πάνε να @@@@@@@@ Θα τους κάνω ρόμπα σε όλο το μαγαζί!

#1208   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:43

Μαρκ δε μιλησα για καποιον πελατη που θα μπει στα κουφα σε ενα μαγαζι και με το ζορι θα πρεπει να κανει συνδεση για να παρει κινητο αλλα στην περιπτωση που ο αλλος θα υπογραψει/στειλει φορμα ενδιαφεροντος ή προπαραγγελια κινητου με την προυποθεση οτι θα κανει και συνδεση και οταν παει στο μαγαζι να τους πει φερτε το κινητο μονο.
Αυτος αθετηση συμφωνιας δεν κανει? Δεν σπαει καποιο προσυμφωνο? Οσο επισημο και ανεπισημο ειναι αυτο.



Και μονο που στις φορμες προκρατησης η εστω ενδιαφεροντος σου δινουν ως μονη επιλογη να παρεις το τηλεφωνο με συνδεση ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ.

#1209   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:43

Εγώ έτσι θα κάνω πάντως αν δεν βρω 32gb που μου είπαν ότι θα μου δώσουν.Στα @@@@@ τους γράφω όλους τους μαγαζάτορες! Τι πάει να πει πρώτα τα συμβόλαια! Εγώ δεν γουστάρω να με τρώνε κάθε μήνα λεφτά! Με το νταβατζιλίκι να μου τα πάρουν επειδή θέλω Iphone? Να πάνε να @@@@@@@@ Θα τους κάνω ρόμπα σε όλο το μαγαζί!

Μαζι σου. !

#1210   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 13:58

Προβλέπω να γίνεται χαμός την Παρασκευή στη Document απ'αυτούς που έχουν δώσει προκαταβολή και δεν θα πάρουν...από εδώ έχει δώσει κανείς να μας πει τι γίνεται;

Συνεπώς, καλά έλεγε κάποιος συμφορουμίτης ότι κοροϊδευει τον κόσμο. Εφόσον δεν μπορεί να εξυπήρετήσει όλους αυτούν την ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ που έχει υποσχεθεί ας πάρει μόνο από 4 άτομα προκαταβολές. Ή ας πει ότι θα σας εξυπηρετήσουμε μέχρι 20/11.

οσοι εχουν δωσει προκαταβολη ολοι θα παρουν. Αυτοι που εχουν κανει προκρατηση μονο αν περισσέψουν

#1211   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 27/10/2012 - 14:04

με ebw ειχαμε καμια εξελιξη? ειμαι περιεργος να δω ποτε θα το φερουν σε αυτη την τιμη

#1212   vromogato

vromogato

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:vromogato

Δημοσίευση 27/10/2012 - 14:05

Δηλαδή είναι ηθικό να εκμεταλλεύονται τη ζήτηση του iPhone 5 οι εταιρίες και να πουλάνε και συνδέσεις μαζί. Αλλιώς δεν έχει κοκό σου λέει. Ρε άντε από κει.

#1213   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 27/10/2012 - 14:08

Εγώ έτσι θα κάνω πάντως αν δεν βρω 32gb που μου είπαν ότι θα μου δώσουν.Στα @@@@@ τους γράφω όλους τους μαγαζάτορες! Τι πάει να πει πρώτα τα συμβόλαια! Εγώ δεν γουστάρω να με τρώνε κάθε μήνα λεφτά! Με το νταβατζιλίκι να μου τα πάρουν επειδή θέλω Iphone? Να πάνε να @@@@@@@@ Θα τους κάνω ρόμπα σε όλο το μαγαζί!

Μετα παρε το κινητο, φορα μια παλια βερμουδα και πηγαινε στο πιο κυριλατο εστιατοριο ή μπαρ και να εχεις ακομα μαζι σου την προστασια του καταναλωτη για οταν φας πορτα...

Δεν λεω πως εχεις δικιο ή αδικο, απλα θελω να δειξω ποσες προεκτασεις εχει το θεμα, καποιοι επιλεγουν ποιες θα δεχτουν, καποιοι τις δεχονται ολες και καποιοι δεν συμβιβαζονται ποτε...

#1214   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 27/10/2012 - 14:11

με ebw ειχαμε καμια εξελιξη? ειμαι περιεργος να δω ποτε θα το φερουν σε αυτη την τιμη


Εγώ επικοινώνησα το πρωι με ebw και μου ειπαν, οτι η παραλαβή θα γίνεις τελος του Μήνα, αρχές του άλλου..τώρα περιμένουμε!

#1215   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 27/10/2012 - 14:12

ΧαΧα οταν τα λεγα για Χριστούγεννα και εάν έπεσαν να με φάνε κάποιοι...

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 17

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες