Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1351   eftsak

eftsak

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Twitter:@efi_ts
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:08

μολις γυρισα απο vodafone θεσσαλονικης περιοχη θεαγενειο. Πηγα να παρω νανο σιμ και εναν ανταπτορα. τωρα ειμαι με μια νανο σιμ μεσα σε ανταπτορα για μικρο σιμ μεσα σε ανταπτορα για κανονικη σιμ μεσα σε ενα παλιο νοκια.. :D

ρωτησα για την παρασκευη και μολισ ειπα για σκετη συσκευη μου ειπε οτι δεν θα ερθει παρασκευη και οτι παρασκευη αρχιζουν μονο οι παραγγελιεσ... οτι να ναι!!!!! Τοση βλακεια δεν την αντεχω >:(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1352   tsitas

tsitas

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:12

Είναι ακριβώς έτσι
και υπάρχει και ένα σενάριο κάποια κομμάτια από μια εταιρεία να πανε σε θυγατρική της σε Βαλκανική χώρα, μιας κια υπάρχει ταυτόχρονη διάθεση (απλά συζήτηση γίνεται, δε νομίζω να γίνει στο τέλος)
Γενικά όπως τα έιπαμε και από 15/10, η πιαθανότητα για 64αρι είναι μηδενική, 32αρι πάνε σε γνωστούς αγνώστους και άγιος ο θεός για 16αρι
τα επόμενα, δεν έχουμε όμως ακόμη καθαρή εικόνα ποσότητας, θα είναι προς παράδοση 20/11

ο τελικό όγκος που ήρθε είναι ο αρχικός που σας είχα αναφέρει (χωρίς τα demo) περίπου 4.500 κομμάτια για όλους (η τράμπα με τα 32αρια δεν θα γίνει τελικά)


ρε macgellileo.... (ονομα κια πράμα) ούτε καφέ να διάβαζες.
και στα 54σου ξημεροβραδιάζεσαι στο φόρουμ για να μας ενημερώσεις που πως και πότε τόσα κομμάτια... (άλλα ποτέ σίγουρα ,παντα διφορούμενα).
να ρίξεις και καμιά τράπουλα να μας πεις πότε θα έχουμε 64. και ποιοι γνωστοί ρε μάγκα. εδώ δεν έχουμε λεφτά να φάμε, θα δίνουμε 1000ρικα για τηλέφωνα?

#1353   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:12

μολις γυρισα απο vodafone θεσσαλονικης περιοχη θεαγενειο. Πηγα να παρω νανο σιμ και εναν ανταπτορα. τωρα ειμαι με μια νανο σιμ μεσα σε ανταπτορα για μικρο σιμ μεσα σε ανταπτορα για κανονικη σιμ μεσα σε ενα παλιο νοκια.. :D

ρωτησα για την παρασκευη και μολισ ειπα για σκετη συσκευη μου ειπε οτι δεν θα ερθει παρασκευη και οτι παρασκευη αρχιζουν μονο οι παραγγελιεσ... οτι να ναι!!!!! Τοση βλακεια δεν την αντεχω >:(


ρε καλα στα λεει, ΔΕΝ φτανει ουτε για διανομη σε καθε καταστημα, τι ΔΕΝ καταλαβαινετε ρε...ΜΗΝ περιμενετε να δειτε 5αρια την παρασκευη...τρωτε το μουσι των παροχων...

#1354   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:13

μολις γυρισα απο vodafone θεσσαλονικης περιοχη θεαγενειο. Πηγα να παρω νανο σιμ και εναν ανταπτορα. τωρα ειμαι με μια νανο σιμ μεσα σε ανταπτορα για μικρο σιμ μεσα σε ανταπτορα για κανονικη σιμ μεσα σε ενα παλιο νοκια.. :D

ρωτησα για την παρασκευη και μολισ ειπα για σκετη συσκευη μου ειπε οτι δεν θα ερθει παρασκευη και οτι παρασκευη αρχιζουν μονο οι παραγγελιεσ... οτι να ναι!!!!! Τοση βλακεια δεν την αντεχω >:(

Εεεεμ...αυτά φοβάμαι...ακόμα δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση από τους παρόχους..μήπως μας τα γυρίσουνε για 2/11;;;;;;;;

Τελευταία επεξεργασία από: Leo10, 29/10/2012 - 12:14


#1355   macgalileo

macgalileo

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:44

ρε macgellileo.... (ονομα κια πράμα) ούτε καφέ να διάβαζες.
και στα 54σου ξημεροβραδιάζεσαι στο φόρουμ για να μας ενημερώσεις που πως και πότε τόσα κομμάτια... (άλλα ποτέ σίγουρα ,παντα διφορούμενα).
να ρίξεις και καμιά τράπουλα να μας πεις πότε θα έχουμε 64. και ποιοι γνωστοί ρε μάγκα. εδώ δεν έχουμε λεφτά να φάμε, θα δίνουμε 1000ρικα για τηλέφωνα?

άμα δεν σου αρέσουν αυτά που γράφω να μην τα διαβάζεις
αν δεν έχεις, δεν έχω, δεν έχουμε λεφτά για κάτι δεν σημαίνει ότι δεν μπορούμε να συζητάμε
τι να σου κάνω εκεί που είμαι δεν έχω ξεκάθαρη εικόνα και δεν λέω αρλούμπες
αν δεις το ιστορικό, θα δεις ότι γράφω, στη συνέχεια είναι και αυ΄το που συμβαίνει , απλά δεν πάιρνω εγώ τις αποφάσεις και γιαυτό ποτέ δεν λέω κάτι 100%

#1356   Traianus

Traianus

    iPH User

  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:47

Με όσα καταστήματα μίλησα μου είπαν ότι την Παρασκευή θα φέρουν μόνο 16άρια. Για τα 32άρια και 64άρια δεν έχουν ακόμα κάποια ενημέρωση.

Επίσης ξέρει κανείς τι γίνεται με τους golden members στα golden i? Υποτίθεται έχουν σαν προνόμια να μπορούν να παραλάβουν πρώτοι γενικά για όλες τις συσκευές. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι όταν είχε έρθει το νέο iPad , είχαν στείλει e-mail και σε οδηγούσε σε ένα λινκ για να πληρώσεις , και παραλάμβανες πρώτος.

Να περιμένουν όπως θα κάνει όλος ο κόσμος ...απο τα μεσάνυχτα μου φαίνεται πρέπει να παει κανεις να περιμένει και οποίος θέλει ας πει οτι ειναι member...

#1357   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:49

ρε macgellileo.... (ονομα κια πράμα) ούτε καφέ να διάβαζες.
και στα 54σου ξημεροβραδιάζεσαι στο φόρουμ για να μας ενημερώσεις που πως και πότε τόσα κομμάτια... (άλλα ποτέ σίγουρα ,παντα διφορούμενα).
να ρίξεις και καμιά τράπουλα να μας πεις πότε θα έχουμε 64. και ποιοι γνωστοί ρε μάγκα. εδώ δεν έχουμε λεφτά να φάμε, θα δίνουμε 1000ρικα για τηλέφωνα?


Φίλε καλοπροαίρετα στο λέω....ο macgalileo, μέχρι στιγμής, σε ό,τι είπε έχει βγει σωστός!!!

#1358   sgae58

sgae58

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:59

καλημερα μολισ μιλησα με κατ/μα cosmote και μου ειπα οτι παρασκευη θα εχουν μονο demo και διαθεσιμοτητα απο 15/11.

#1359   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2012 - 13:01

καλημερα μολισ μιλησα με κατ/μα cosmote και μου ειπα οτι παρασκευη θα εχουν μονο demo και διαθεσιμοτητα απο 15/11.


οτι σου λεω και εγω...αυτα ακουω, ουτε για δειγμα προς αγορα...κοροιδευουν τον κοσμο....στην κοσμο...χααχαχαχαχαχα

Τελευταία επεξεργασία από: greg3301, 29/10/2012 - 13:02


#1360   vromogato

vromogato

    iPH User

  • 172 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:vromogato

Δημοσίευση 29/10/2012 - 13:06

μολις γυρισα απο vodafone θεσσαλονικης περιοχη θεαγενειο. Πηγα να παρω νανο σιμ και εναν ανταπτορα. τωρα ειμαι με μια νανο σιμ μεσα σε ανταπτορα για μικρο σιμ μεσα σε ανταπτορα για κανονικη σιμ μεσα σε ενα παλιο νοκια.. :D

ρωτησα για την παρασκευη και μολισ ειπα για σκετη συσκευη μου ειπε οτι δεν θα ερθει παρασκευη και οτι παρασκευη αρχιζουν μονο οι παραγγελιεσ... οτι να ναι!!!!! Τοση βλακεια δεν την αντεχω >:(

Γειτόνισσα μην τους βάζεις δύσκολα. Είναι και Δευτέρα πρωί!

#1361   themkon

themkon

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Themkon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2012 - 13:07

καλημερα μολισ μιλησα με κατ/μα cosmote και μου ειπα οτι παρασκευη θα εχουν μονο demo και διαθεσιμοτητα απο 15/11.

Αρα λοιπόν αν σου είπαν κάτι τέτοιο πρέπει να τους κάνουμε μύνηση για παραπληροφόρηση. Καθαρά πολλά διαφημιστικά μυνήματα σε ραδιόφωνα και internet λένε καθαρά οτι απο 2/11/12 θα είναι διαθέσιμο για αγορά απο τα καταστήματα της cosmote, εστώ και μία συσκευή.

#1362   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2012 - 13:07

Κάποιος είχε πει για εσωτερική επίσημη ενημέρωση 2/11....μπορεί να επιβεβαιώσει;;;

#1363   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2012 - 13:09

Αρα λοιπόν αν σου είπαν κάτι τέτοιο πρέπει να τους κάνουμε μύνηση για παραπληροφόρηση. Καθαρά πολλά διαφημιστικά μυνήματα σε ραδιόφωνα και internet λένε καθαρά οτι απο 2/11/12 θα είναι διαθέσιμο για αγορά απο τα καταστήματα της cosmote, εστώ και μία συσκευή.

ναι σιγα θα τους κλασεις τα @@...φιλε μου θα σου πει τελειωσαν, αντε βγαλε ακρη, εφεραν συσκευες απλα δεν θα φτασουν καν στα καταστηματα, δεν λενε ψεμματα...οπως πχ υπαρχει διαθεσιμο στα applestores αλλα με 4weeks delay...

Κάποιος είχε πει για εσωτερική επίσημη ενημέρωση 2/11....μπορεί να επιβεβαιώσει;;;


ναι ο φ...τσος μου ο καντιλαναφτης...τι ρωτας ρε φιλε κ εσυ, στον ιδο κουβα βραζουμε ολοι...

#1364   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2012 - 13:11

ΕΠΙΣΗΜΑ 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ COSMOTE!!!!!

https://twitter.com/COSMOTE

#1365   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 29/10/2012 - 13:12

Κάποιος είχε πει για εσωτερική επίσημη ενημέρωση 2/11....μπορεί να επιβεβαιώσει;;;


Ναι. Δείτε και την 1η σελίδα του iPhoneHellas. Είναι επιβεβαιωμένο.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες