Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:26

Μια δοκιμη και με τα δυο θα σε φερει παλι σε ios...ΑΡΚΕΙ να μην εχχεις αγορασει ηδη το galaxy γιατι μετα δεν θα θες να το παραδεχτεις για να δικαιολογησεις και τα λεφτα που εδωσες :P

Κοιτα, το οτι θεωρω μια πολυ καλη συσκευη το iphone γενικοτερα (3αρια-4αρια και το 5αρι), οπως και το iOS και το ποσο απλο κ σταθερο ειναι, δεν προκειται να το κρυψω ποτε.. Αλλωστε οπως σου ειπα δυσκολα το αποχωριζομαι και εγω αφου θα συνεχισω (εννοειται) να εχω το ipad.
Αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να μετανιωσω για κατι, θελω μια μεγαλη αλλαγη και ενας ειναι ο δρομος..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:28

Αν δεν είχα τις εφαρμογές του App Store και πολλά αγορασμένα tweaks θα το είχα πουλήσει ήδη...Εύκολα.
Τώρα θα περιμένω λίγο ακόμα να κάνω απόσβεση τα χρήματα που έδωσα και όταν βγει το S4 και μ αρέσει (και με την ελπίδα να έχει καλύτερα υλικά κατασκευής) θα το τσιμπήσω.
Δεν αποκλείω επίσης και τη σειρά Lumia. Με ψήνει πολύ κι αυτή.

Αναρτημένη εικόνα


#48   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:31

Τι γίνεται ρε μαζική αποχώρηση από την Apple...?Εμένα ακόμα να μην με υπολογίζεται...;-)

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#49   giannis26basket

giannis26basket

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:giannis26basket

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:35

Τι γίνεται ρε μαζική αποχώρηση από την Apple...?Εμένα ακόμα να μην με υπολογίζεται...;-)



Οπως τα λες φιλε μου την κανουν ολοι σιγα-σιγα..;)

#50   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:40

Το θέμα του πλαστικού και το μεγεθος τις οθόνης μου έφυγε μιας και το συνήθισα μεσα σε 2 μέρες.Σε καθαρά προσωπικό επίπεδο είπα φέτος και του χρόνου επειδή θα πάμε και για 5S δεν τον βλέπω για αγορά το 2014 με το 6αρι το ξανα συζητάμε.

Δεν το έχω μετανιώσει ειλικρινά που έδωσα 480€ για το πλαστικό τηλέφωνο τις samsung και ούτε θα το μετά νιώσω.
Απο εκεί και πέρα η αγάπη μου για τα Macintosh δεν πρόκειται να σταματήσει όσα android κινητά αγοράσω και μιλάει ένας κολλημένος appleλακιας μέχρι αηδίας.



Αν δεν είχα τις εφαρμογές του App Store και πολλά αγορασμένα tweaks θα το είχα πουλήσει ήδη...Εύκολα.
Τώρα θα περιμένω λίγο ακόμα να κάνω απόσβεση τα χρήματα που έδωσα και όταν βγει το S4 και μ αρέσει (και με την ελπίδα να έχει καλύτερα υλικά κατασκευής) θα το τσιμπήσω.
Δεν αποκλείω επίσης και τη σειρά Lumia. Με ψήνει πολύ κι αυτή.


1)Mark και εγω έχω δώσει πάνω απο 500€ σε purchases απο applestore και απο cydia.Δεν το σκέφτομαι έτσι μιας και επειδη έχω iPad μπορώ να τις εκμεταλλευτώ και εκεί.
2)Μην περιμένεις αλουμίνιο απο samsung και το S4 στην παρουσίαση τον Φεβρουάριο που μας έρχεται πλαστικό θα είναι.
3)εντάξει δεν την παλεύω για lumia+windows με τίποτα.

#51   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:44

1)Mark και εγω έχω δώσει πάνω απο 500€ σε purchases απο applestore και απο cydia.Δεν το σκέφτομαι έτσι μιας και επειδη έχω iPad μπορώ να τις εκμεταλλευτώ και εκεί.
2)Μην περιμένεις αλουμίνιο απο samsung και το S4 στην παρουσίαση τον Φεβρουάριο που μας έρχεται πλαστικό θα είναι.
3)εντάξει δεν την παλεύω για lumia+windows με τίποτα.


1)Δεν έχω ipad γι αυτό το σκέφτομαι,είναι πεταμένα λεφτά δλδ αν φύγω σχεδόν.
2)Ντάξει ας μην έχει αλουμίνιο,ας αλλάξει κάτι άλλο...
3)Έχεις ποτέ ασχοληθεί με ένα lumia 800 και καλύτερο να δεις; Είναι λίγο περίεργη φάση το metro αλλά είναι θέμα συνήθειας κι αυτό. Από ποιότητα κατασκευής είναι καλύτερα από Samsung σίγουρα.

Αναρτημένη εικόνα


#52   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:44

Iphone δεν είναι για κανένα λόγο.
Εγώ πούλησα το 4ς για να πα΄ρω το 5, αλλα δεν άντεξα στην αναμονή και είπα να πάρω το Galaxy s3, μέσα σε μια εβδομάδα το έδωσα και ξανα πήρα το 4ς.
να πας να δώσεις τόσα χρήματα για να πάρεις μια πλαστικούρα? δεν ξανά κάνω το λάθος. επίσης ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις έξω γιατί ειναι σαν παντόφλα, αν ειναι να βγουμε με το ipad έξω :P
Android vs IOS? η απλότητα του IOS φτάνει! ότι και να λέτε, και ότι και να λένε στα διάφορα καταστήματα για το Galaxy ότι ξέρω γω είναι πολύ καλύτερο απο το iphone, είναι απλά παπατζες! Iphone δεν ηταν και δεν θα γινει ποτέ!


Το οτ κρινεις την πλαστικουρα οπως αποκαλεις με την ποιοτητα ενος iphone χωρις να αναφερεις οτι και το s3 ειναι 200 ευρο πιο φθηνο αν και μη οριμη σκεψη με λιγο σαλιο θα την καταπιω! Ποσο ανωριμο ειναι ομως φιλε μου οταν γραφεις ¨οτι ντρεπεσαι να κυκλοφορησεις και οτι ειναι σαν παντοφλα¨ τοτε σορρυ αλλα δεν ψαχνεις ενα κινητο για τις δικιες σου αναγκιες αλλα ενα για τα ματια του κοσμου! Θυμα προπαγανδας μοιαζεις περισσοτερο...τρομερα παιδικη αποψη...δλδ εγω να ντρεπομαι να βαζω μωβ μπλουζακια με V γιατι καποιοι σαν εσενα θα με πουν γκει? Ο χριστος.....

#53   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:46

Το οτ κρινεις την πλαστικουρα οπως αποκαλεις με την ποιοτητα ενος iphone χωρις να αναφερεις οτι και το s3 ειναι 200 ευρο πιο φθηνο αν και μη οριμη σκεψη με λιγο σαλιο θα την καταπιω! Ποσο ανωριμο ειναι ομως φιλε μου οταν γραφεις ¨οτι ντρεπεσαι να κυκλοφορησεις και οτι ειναι σαν παντοφλα¨ τοτε σορρυ αλλα δεν ψαχνεις ενα κινητο για τις δικιες σου αναγκιες αλλα ενα για τα ματια του κοσμου! Θυμα προπαγανδας μοιαζεις περισσοτερο...τρομερα παιδικη αποψη...δλδ εγω να ντρεπομαι να βαζω μωβ μπλουζακια με V γιατι καποιοι σαν εσενα θα με πουν γκει? Ο χριστος.....


200 ευρό; για βάλε άλλα 150 minimum.Για ελληνικές τιμές μιλάμε. iPhone 5 740 περίπου και το galaxy το βρίσκεις του κουτιού 460. Αν βάλεις ότι με 20-30 ευρώ παίρνεις και κάρτα 64 GB κάτσε λογάριασε τη διαφορά.

Αναρτημένη εικόνα


#54   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:49

200 ευρό; για βάλε άλλα 150 minimum.Για ελληνικές τιμές μιλάμε. iPhone 5 740 περίπου και το galaxy το βρίσκεις του κουτιού 460. Αν βάλεις ότι με 20-30 ευρώ παίρνεις και κάρτα 64 GB κάτσε λογάριασε τη διαφορά.

Με 30 ευρω 64αρα καρτα αποκλιεταιιιιιι

#55   georgioskio

georgioskio

    iPH Contributor

  • 1.766 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:georgioskio

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:51

1)Δεν έχω ipad γι αυτό το σκέφτομαι,είναι πεταμένα λεφτά δλδ αν φύγω σχεδόν.
2)Ντάξει ας μην έχει αλουμίνιο,ας αλλάξει κάτι άλλο...
3)Έχεις ποτέ ασχοληθεί με ένα lumia 800 και καλύτερο να δεις; Είναι λίγο περίεργη φάση το metro αλλά είναι θέμα συνήθειας κι αυτό. Από ποιότητα κατασκευής είναι καλύτερα από Samsung σίγουρα.

Aυτο με τα πεταμενα λεφτα σε apple store που λενε ολοι ποτε δεν το καταλαβα!!Δηλαδη ειναι προτιμοτερο να μεινεις σε ενα τηλεφωνο που δεν σε καλυπτει(για διαφορους λογους οπως κορεσμος κτλ...) μονο και μονο για καποιες εφαρμογες που λογω του οτι δεν σε καλυπτει πλεον το τηλεφωνο ισως και να μην χρησιμοποιεις...??
XS Max 256 Gb Space Gray

#56   nikolai92

nikolai92

    iPH Enthousiast

  • 385 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:56

200 ευρό; για βάλε άλλα 150 minimum.Για ελληνικές τιμές μιλάμε. iPhone 5 740 περίπου και το galaxy το βρίσκεις του κουτιού 460. Αν βάλεις ότι με 20-30 ευρώ παίρνεις και κάρτα 64 GB κάτσε λογάριασε τη διαφορά.



Η διαφορα 740-460 ειναι 280.αφενος, Το γνωριζω απλα ειμαι λιγο πιο προληπτικος. Διαβαζοντας προσεκτικα οσα ειπε,βλεπεις οτι γραφει σε χρονο αοριστο. Εφοσον ειχε γινει πιο πριν και δεν γνωριζω ποσο, ελαβα υποψιν οτι η τιμη του s3 δεν θα ειχε πεσει τοσο.αφετερου αναφερεται στο 4s οπου η τιμη του ειναι 670. Δηλαδη διαφορα 210.

#57   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:57

Να σε ρωτήσω κάτι....τη συσκευή χρησιμοποιείς τώρα ? .... Και γιατί σκέφτεσαι την μετάβαση?



Κύριε maxsto, Σε εσένα ΔΕΝ απαντάω, διότι με μύησες στον αμαρτωλό κόσμο του iPhone και τόσα χρόνια ΔΕΝ μπορώ να απεξαρτηθώ :P ... επίσης Διάβασε και κανα τίτλο... 4αρι λέμε ....χοχοχο θα σε πάρω τηλέφωνο τώρα που θα φύγω από το μαγαζί... :o το S3 μου αρέσει και είναι πιο κοντά σε αυτά που θέλω τώρα από ένα κινητο...
Επίσης επειδή ακούω πολλά για το πλαστικό και τα καταλαβαίνω, το δικό μου 4αρι πάντα το έχω σε θήκη τύπου Zero 5 διάφανη και πολύ λεπτή για να μην το χτυπήσω και πάθω κανά έμφραγμα :P ...οπότε στην ουσία και εγώ πλαστικό πιάνω κάθε μέρα και μάλιστα κακής ποιότητας...

#58   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:58

Aυτο με τα πεταμενα λεφτα σε apple store που λενε ολοι ποτε δεν το καταλαβα!!Δηλαδη ειναι προτιμοτερο να μεινεις σε ενα τηλεφωνο που δεν σε καλυπτει(για διαφορους λογους οπως κορεσμος κτλ...) μονο και μονο για καποιες εφαρμογες που λογω του οτι δεν σε καλυπτει πλεον το τηλεφωνο ισως και να μην χρησιμοποιεις...??

Μα δεν είπα ότι δεν με καλύπτει, είπα ότι αν άλλαζα με τα τωρινά δεδομένα θα σκεφτόμουν αυτό. Προς το παρόν μένω με το 4S. Αν έχεις αγοράσει GPS kai 4-5 ακόμα ακριβές εφαρμογές που χρησιμοποιείς καθημερινά τότε ναι το σκέφτεσαι.
Αν έχεις δώσει και 50-60 σε tweaks ακόμα περισσότερο.

Με 30 ευρω 64αρα καρτα αποκλιεταιιιιιι

Με καμμιά 25αριά στο eBay βρίσκεις 32. Δεν βρίσκω τώρα 64 αλλά είχα βρει κάπου τόσα στο παρελθόν..

Αναρτημένη εικόνα


#59   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:58

Νταξει παιδια , και μετα θα ανοιξουμε καινουριο τμημα στο φορουμ που θα λεγεται :

Υπερεξειδικευμενοι iOS χρηστες και εξεχοντα μελη του φορουμ , απαντουν στα προβληματα των μελων της κοινοτητας ...αλλα βασικα εχουν Samsung, WTF?
Τι παραδειγμα θα δωσετε στη νεα γενια;


Το παράδειγμα να είναι ανοιχτόμυαλοι.. Χωρίς παρωπίδες.. :)

Κάτσε να γίνει όμως πρώτα..

Πόσο παράξενο για τα μάτια μου να βλέπω δύο βαρόνους του iPhonehellas να είναι έτοιμοι για τέτοια αλλαγή.

Εγώ θα σας πω τα εξής από τη μεριά μου:

Α) Το μέγεθος του SIII από μετάβαση από iPhone4-4s σου παίρνει βαριά-βαριά 2 μέρες. Μετά είναι σαν να το είχες πάντα.

Β) Η πλαστικούρα είναι μίζον θέμα. Ξέρετε όμως πόσο εύκολα λύνεται με μια απλή θήκη με smooth αίσθηση και καλό πιάσιμο? Αμέσως!

Γ) Το Android στο SIII είναι πιο Smooth από ποτέ. Ιεροσυλία, αλλά μου φαίνεται πιο smooth κι από το iPhone.

Περιμένω να τα κάνετε δικά σας και να ακούσω τις εντυπώσεις σας. Ειλικρινά μετράνε για μένα


"Βαρόνοι".. Αυτοί συνήθως δεν έχουν λεφτά...? :P

Το πλαστικό όντως είναι άσχημο αλλά όπως είπα μετά απο μια μέρα δε το καταλαβαίνεις. Τουλάχιστον δε σε ενοχλεί..

Αυτό για το Smooth το λενε πολλοί. Εμένα μια χαρά μου φάνηκε..

Αν γίνει η μετάβαση, σίγουρα θα πω 2 λογάκια.. 3 μέρες δε μου ήταν αρκετές..

Μολις πιασετε το 5 θα το ερωτευτητε....και εγω πριν ετσι ελεγα....σιγα..τι διαφορες μπορει να εχει κτλ...αλλα ακομα και ας μην μπορω να το λειτουργησω..μονο και μονο που το πιανεις εναι ΑΛΛΟ κινητο...τελειως ομως


Φοβάσαι να το πιάσεις το 5.. Με όλα αυτά τα προβλήματα.. Δε μου κάνει αίσθηση καμία. Τις διαφορές τις είδαμε και τις ξέρουμε.. Αν δηλαδή τις λες διαφορές..

Ένα τηλ ερωτεύτηκα και αυτό ήταν το 4..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#60   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 20:00

Μα δεν είπα ότι δεν με καλύπτει, είπα ότι αν άλλαζα με τα τωρινά δεδομένα θα σκεφτόμουν αυτό. Προς το παρόν μένω με το 4S. Αν έχεις αγοράσει GPS kai 4-5 ακόμα ακριβές εφαρμογές που χρησιμοποιείς καθημερινά τότε ναι το σκέφτεσαι.
Αν έχεις δώσει και 50-60 σε tweaks ακόμα περισσότερο.
Με καμμιά 25αριά στο eBay βρίσκεις 32. Δεν βρίσκω τώρα 64 αλλά είχα βρει κάπου τόσα στο παρελθόν..

στο skoroutz εχει με 70

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (2)