Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/10/2012 - 17:49

και εγω ακριβως στο ιδιο διλλημα ειμαι, εδωσα το 4 αρι μου, και κοιταζω κλεφτα προς sg3 kai google nexus, διαβαζα 2-3 μερες σε παρακειμενο σαιτ που ασχολειται με android.
επισης τσεκαρα και τις συσκευες απο κοντα, και οι 2 με jelly bean και τις βρηκα smooth και σχετικα πολυ user friendly,απλα λογω παραμονης(μεγαλης στο ios) τα μενου μου φαινονται διαφορετικα,αλλα σαν hardware μια χαρα και οι τιμες καινουρια 315 και 460 nexus και sg3 αντιστοιχα ειναι πολυ καλες.
πολυ προβληματισμενος ειμαι........................

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:01

Εγω ειμαι προβληματισμενος τελικα αν πρεπει να δωσω το 4αρι μου η οχι.. Το εχω 2 χρονια ηδη κ μπορεις να πεις οτι το εχω ψιλοβαρεθει..
Το πιο πιθανο παντως ειναι να το δωσω με επομενο μαλλον το S3. Εχω ακουσει πολλα καλα λογια, εχω διαβασει ακομα περισσοτερα, εχω δει απο βιντεο οτι κυκλοφορει αλλα κ απο κοντα κ μαλλον εχω καταληξει..
Εκ του ασφαλους βεβαια κατα μια εννοια αφου εχω το ipad κ το iOS δεν θα μου λειψει. Απλα με το ipad ειναι πιο ευκολη η αποφαση να κανω την αλλαγη..

#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:02

Πρίν λίγο καιρό είχα την ευκαιρία να δουλέψω το S3 ενός φίλου για 3 μέρες..

Εντυπώσεις? Οι καλύτερες. Η οθόνη όπως ειπώθηκε είναι άψογη. Εργαλείο πραγματικά.

Το μόνο μειον που θες λίγο χρόνο να συνηθίσεις, το μέγεθος και το πλαστικό της πλάτης..

Πλέον, μετά και απο αυτό, απο εκεί που έλεγα πως δε πρόκειται να πάω ποτέ τη σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη μετάβαση. Το μόνο που με κρατάει, αγορές απο AppStore - Cydia και αξεσουάρ.. Προς το παρόν..

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/10/2012 - 18:03

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   maxsto

maxsto

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:06

Καλησπέρα, εκτός από τις συγκρίσεις που έχουν γίνει για το πιο είναι καλύτερο, πιο γρήγορο, οθόνη κλπ Καλο θα είναι να ακούσουμε απόψεις / εντυπώσεις εμπειρίες αρχικά προβλήματα που αντιμετώπισαν , ως μέσος χρήστης , που σχημάτισε από την μετάβαση από το ένα τηλέφωνο στο άλλο και συνεχίζουν να είναι κάτοχοι της συσκευής. Από το iOS σε android ή το αντίστροφο.
ΑΛΛΑ από χρήστες που έκαναν την μετάβαση, και όχι γιατί δεν θα αγόραζαν ποτέ το ένα ή το άλλο.
Για να δούμε λοιπόν :)


Να σε ρωτήσω κάτι....τη συσκευή χρησιμοποιείς τώρα ? .... Και γιατί σκέφτεσαι την μετάβαση?

#20   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:09

Για μενα το πλαστικο ειναι μειονεκτημα, τοσο καιρο εχω συνηθισει την υπεροχη αισθηση των υλικων του iPhone κι ετσι το πλαστικο με ξενερωνει...Επισης, καθαρα υποκειμενικα , δεν υπαρχει συγκριση στο στυλ και την εμφανιση των δυο συσκευων.

Δεν ειναι απλα ενα τηλεφωνο , ειναι ενα gadget που το χαιδολογεις τις περισσοτερες ωρες της μερας, ε θελεις να ειναι τρυφερο στο αγγιγμα :P

Σε οτι αφορα το iTunes, η ελλειψη του σου λυνει τα χερια στην ανταλλαγη αρχειων , αλλα παραλληλα σου στερει το ιδανικο backup.

Κι επισης θεωρω πως δυσκολα θα μπορουσα να αποχωριστω το Cydia και το Appstore.

Σε οτι αφορα τα benchmarks κτλ νομιζω οτι σε αυτο το επιπεδο συσκευων ειναι κατι χαζο και ας αφησουμε αυτες τις συγκρισεις για τα καθε λογης προβατακια....



#21   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:10

Πριν μερικές μέρες έπαιξα ενα s3 ενός φίλου καλο δεν λέω αλλα προσωπικά αυτο που με κρατάει εκτός το iOS ειναι και αυτο το forum που πραγματικά ότι ώρα ειναι ότι προβλημα και να έχεις θα βρεις λυση 😏

#22   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:15

Πρίν λίγο καιρό είχα την ευκαιρία να δουλέψω το S3 ενός φίλου για 3 μέρες..

Εντυπώσεις? Οι καλύτερες. Η οθόνη όπως ειπώθηκε είναι άψογη. Εργαλείο πραγματικά.

Το μόνο μειον που θες λίγο χρόνο να συνηθίσεις, το μέγεθος και το πλαστικό της πλάτης..

Πλέον, μετά και απο αυτό, απο εκεί που έλεγα πως δε πρόκειται να πάω ποτέ τη σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη μετάβαση. Το μόνο που με κρατάει, αγορές απο AppStore - Cydia και αξεσουάρ.. Προς το παρόν..

Μια απ´τα ιδια Νικο.. Με κρατανε καποια πραγματα, αλλα ευτυχως υπαρχει κ το ipad, καπως ειναι καλυτερα τα πραγματα.
Οθονη απιστευτη, το ποσο ελαφρυ ειναι επισης μου εκανε εντυπωση. Το μεγεθος με προβληματιζει κ μενα, αλλα πιστευω συνηθεια ειναι.
Ποιοτικα δεν ειναι iphone, αλλα λιγο με ενδιαφερει. Για πλαστικο ειναι παρα πολυ καλη ποιοτητα, ακομα κ η πλατη που εχουν ακουστει πολλα..

#23   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:25

Μια απ´τα ιδια Νικο.. Με κρατανε καποια πραγματα, αλλα ευτυχως υπαρχει κ το ipad, καπως ειναι καλυτερα τα πραγματα.
Οθονη απιστευτη, το ποσο ελαφρυ ειναι επισης μου εκανε εντυπωση. Το μεγεθος με προβληματιζει κ μενα, αλλα πιστευω συνηθεια ειναι.
Ποιοτικα δεν ειναι iphone, αλλα λιγο με ενδιαφερει. Για πλαστικο ειναι παρα πολυ καλη ποιοτητα, ακομα κ η πλατη που εχουν ακουστει πολλα..


Σπύρο συνήθεια και μόνο.. Τη πρώτη μέρα μου φαινόταν κάπως τόσο το μέγεθος αλλά και το πλαστικό. Μετά δε το σκέφτεσαι.

Στη ποιότητα των υλικών και μόνο, είναι πίσω.. Αλλά πραγματικά όπως λες, δε με νοιάζει. Θέλω μια αλλαγή..

Απλά τα λεφτά που έχω δώσει σε AppStore και Cydia σε βάζουν πάλι σε δεύτερες σκέψεις..

Και κάτι τελευταίο.. Καινούργιο το S3 το βρίσκεις κοντά 470. Δέλεαρ.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/10/2012 - 18:26

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#24   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:28

Σπύρο συνήθεια και μόνο.. Τη πρώτη μέρα μου φαινόταν κάπως τόσο το μέγεθος αλλά και το πλαστικό. Μετά δε το σκέφτεσαι.

Στη ποιότητα των υλικών και είναι πίσω.. Αλλά πραγματικά όπως λες, δε με νοιάζει. Θέλω μια αλλαγή..

Απλά τα λεφτά που έχω δώσει σε AppStore και Cydia σε βάζουν πάλι σε δεύτερες σκέψεις..

Και κάτι τελευταίο.. Καινούργιο το S3 το βρίσκεις κοντά 470. Δέλεαρ.

460 Νικο, χτες το ειδα στο easybuyworld.
Εχουν ακουστει καποια πραγματα για το συγκεκριμενο, αλλα θα το ρισκαρω αμα ειναι κ θα το παρω απο εκει, ειναι μεγαλο δελεαρ οπως λες η συγκεκριμενη συσκευη σε αυτη την τιμη..

#25   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:32

460 Νικο, χτες το ειδα στο easybuyworld.
Εχουν ακουστει καποια πραγματα για το συγκεκριμενο, αλλα θα το ρισκαρω αμα ειναι κ θα το παρω απο εκει, ειναι μεγαλο δελεαρ οπως λες η συγκεκριμενη συσκευη σε αυτη την τιμη..


Δίκιο έχεις. Έπεσε και άλλο.. Τελευταία φορά που το είχα τσεκάρει ήταν κοντά στα 470.

Όντως έχουν ακουστεί διάφορα.. Αν πας όμως και το πάρεις απο εκεί δε νομίζω να έχεις πρόβλημα..

Αν το κάνεις τελικά περιμένω εντυπωσεις.. :)
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#26   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:34

Δίκιο έχεις. Έπεσε και άλλο.. Τελευταία φορά που το είχα τσεκάρει ήταν κοντά στα 470.

Όντως έχουν ακουστεί διάφορα.. Αν πας όμως και το πάρεις απο εκεί δε νομίζω να έχεις πρόβλημα..

Αν το κάνεις τελικά περιμένω εντυπωσεις.. :)

Εννοειται Νικο, και εσυ το ιδιο αν με προλαβεις κ το παρεις πρωτος :-)
Εγω μεσα στον επομενο μηνα παντως σχεδον σιγουρα θα το εχω παρει..

#27   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:41

Εννοειται Νικο, και εσυ το ιδιο αν με προλαβεις κ το παρεις πρωτος :-)
Εγω μεσα στον επομενο μηνα παντως σχεδον σιγουρα θα το εχω παρει..


Α το αποφάσισες ε? :)

Θα με προλάβεις τότε.. Αν και 'γω σε κανα μήνα το κόβω αν το πάρω απόφαση..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#28   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:45

Α το αποφάσισες ε? :)

Θα με προλάβεις τότε.. Αν και 'γω σε κανα μήνα το κόβω αν το πάρω απόφαση..

Απο καιρο Νικο, απλα περιμενα να σιγουρευτω και για το 5αρι κ η αληθεια ειναι οτι δεν με ψηνει απο την πρωτη στιγμη..
Παντως το βασικοτερο ειναι οτι θελω μια αλλαγη μετα απο τοσα χρονια στο iphone, βαρεθηκα..

#29   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:47

Καλά ναι.. 5 για κανένα λόγο..

Στο άλλο δε μπορώ να μη συμφωνήσω.. Κάπως έτσι νιώθω και ΄γω. Τη θέλω την αλλαγή..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#30   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:50

Τελικά φαίνεται πως αρκετοί σκέφτονται την αλλαγή από iPhone σε S3.
Και εγώ ανάμεσα σε αυτούς :P
Σκέφτομαι όμως πολύ το πόσο εύκολα γίνονται όλα με macbook air, ipad και iPhone.
Με το galaxy θα μπορώ να το συγχρονίζω με τα άλλα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες