Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:51

Καλά ναι.. 5 για κανένα λόγο..

Στο άλλο δε μπορώ να μη συμφωνήσω.. Κάπως έτσι νιώθω και ΄γω. Τη θέλω την αλλαγή..

Απο καιρο Νικο, απλα περιμενα να σιγουρευτω και για το 5αρι κ η αληθεια ειναι οτι δεν με ψηνει απο την πρωτη στιγμη..
Παντως το βασικοτερο ειναι οτι θελω μια αλλαγη μετα απο τοσα χρονια στο iphone, βαρεθηκα..


Νταξει παιδια , και μετα θα ανοιξουμε καινουριο τμημα στο φορουμ που θα λεγεται :

Υπερεξειδικευμενοι iOS χρηστες και εξεχοντα μελη του φορουμ , απαντουν στα προβληματα των μελων της κοινοτητας ...αλλα βασικα εχουν Samsung, WTF?
Τι παραδειγμα θα δωσετε στη νεα γενια;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:55

Iphone δεν είναι για κανένα λόγο.
Εγώ πούλησα το 4ς για να πα΄ρω το 5, αλλα δεν άντεξα στην αναμονή και είπα να πάρω το Galaxy s3, μέσα σε μια εβδομάδα το έδωσα και ξανα πήρα το 4ς.
να πας να δώσεις τόσα χρήματα για να πάρεις μια πλαστικούρα? δεν ξανά κάνω το λάθος. επίσης ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις έξω γιατί ειναι σαν παντόφλα, αν ειναι να βγουμε με το ipad έξω :P
Android vs IOS? η απλότητα του IOS φτάνει! ότι και να λέτε, και ότι και να λένε στα διάφορα καταστήματα για το Galaxy ότι ξέρω γω είναι πολύ καλύτερο απο το iphone, είναι απλά παπατζες! Iphone δεν ηταν και δεν θα γινει ποτέ!

#33   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:56

Εγω απο το 4αρι πηγα τον Αυγουστο στο S3 και πλεον δεν μου περναει καν απο το μυαλο να γυρισω πισω.

Βλεπω το 4s του αδερφου μου και ζαλιζομαι, μου φαινεται πλεον απελπιστικα μικρη και φτωχη η οθονη του.

Οσον αφορα το λειτουργικο, στα χερια μου το android ειναι εξισου σταθερο οσο καιρο το δουλευω, πιο ομορφο και τα widget ειναι το κατι αλλο.

Προς θεου, η αποψη ειναι προσωπικη απο τη δικη μου χρηση, τις δικες μου αναγκες και τις δικες μου απαιτησεις.

Με κάλυψε απολύτως η άποψη αυτή στη ιδια ακριβώς φάση και εγώ..

#34   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:57

Απο καιρο Νικο, απλα περιμενα να σιγουρευτω και για το 5αρι κ η αληθεια ειναι οτι δεν με ψηνει απο την πρωτη στιγμη..
Παντως το βασικοτερο ειναι οτι θελω μια αλλαγη μετα απο τοσα χρονια στο iphone, βαρεθηκα..

Καλά ναι.. 5 για κανένα λόγο..

Στο άλλο δε μπορώ να μη συμφωνήσω.. Κάπως έτσι νιώθω και ΄γω. Τη θέλω την αλλαγή..


Πόσο παράξενο για τα μάτια μου να βλέπω δύο βαρόνους του iPhonehellas να είναι έτοιμοι για τέτοια αλλαγή.

Εγώ θα σας πω τα εξής από τη μεριά μου:

Α) Το μέγεθος του SIII από μετάβαση από iPhone4-4s σου παίρνει βαριά-βαριά 2 μέρες. Μετά είναι σαν να το είχες πάντα.

Β) Η πλαστικούρα είναι μίζον θέμα. Ξέρετε όμως πόσο εύκολα λύνεται με μια απλή θήκη με smooth αίσθηση και καλό πιάσιμο? Αμέσως!

Γ) Το Android στο SIII είναι πιο Smooth από ποτέ. Ιεροσυλία, αλλά μου φαίνεται πιο smooth κι από το iPhone.

Περιμένω να τα κάνετε δικά σας και να ακούσω τις εντυπώσεις σας. Ειλικρινά μετράνε για μένα

#35   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:58

Νταξει παιδια , και μετα θα ανοιξουμε καινουριο τμημα στο φορουμ που θα λεγεται :

Υπερεξειδικευμενοι iOS χρηστες και εξεχοντα μελη του φορουμ , απαντουν στα προβληματα των μελων της κοινοτητας ...αλλα βασικα εχουν Samsung, WTF?
Τι παραδειγμα θα δωσετε στη νεα γενια;

Κοιτα εγω θα συνεχισω να ειμαι εδω, αφου κατα πρωτον θα εχω το ipad.. Το γραφω κ πιο πανω οτι κανω την αλλαγη εκ του ασφαλους απο μια αποψη αφου το iOS δεν θα μου λειψει. Ισως να ηταν κ η βασικοτερη αιτια το ipad που βαρεθηκα ακομα περισσοτερο το iphone..
Αλλα αν παλια ημουν 5 ωρες πανω απο το iphone καθε μερα, τωρα ειμαι μιση ωρα (κ πολυ λεω..)
Φαντασου οτι μετα απο 3,5 χρονια συνεχομενα με jailbreak, το πηγα στην iOS6 απο την μερα που κυκλοφορησε κ το εχω χωρις jailbreak..
Βαρεμαρα γενικα.. Δεν λεω που δεν ειναι καλο το iphone κ το iOS, απλα εγω θελω μια αλλαγη και σε συνδυασμο με τα 460 ευρω του S3 και ετσι οπως το εχω ψαξει κ την εχω δει αυτη την συσκευη, νομιζω αξιζει κ με το παραπανω η αλλαγη..

#36   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 19/10/2012 - 18:58

Iphone δεν είναι για κανένα λόγο.
Εγώ πούλησα το 4ς για να πα΄ρω το 5, αλλα δεν άντεξα στην αναμονή και είπα να πάρω το Galaxy s3, μέσα σε μια εβδομάδα το έδωσα και ξανα πήρα το 4ς.
να πας να δώσεις τόσα χρήματα για να πάρεις μια πλαστικούρα? δεν ξανά κάνω το λάθος. επίσης ντρέπεσαι να κυκλοφορήσεις έξω γιατί ειναι σαν παντόφλα, αν ειναι να βγουμε με το ipad έξω :P
Android vs IOS? η απλότητα του IOS φτάνει! ότι και να λέτε, και ότι και να λένε στα διάφορα καταστήματα για το Galaxy ότι ξέρω γω είναι πολύ καλύτερο απο το iphone, είναι απλά παπατζες! Iphone δεν ηταν και δεν θα γινει ποτέ!


Καλά φίλε, εσύ τερμάτισες την αποφασιστικότητα....

#37   savvastdm

savvastdm

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:05

ειδα το iphone 5 κ το s3 κ για κανενα λογο δε δινω τοσα λεφτα για το s3.. οσο για την οθονη τι σας αρεσει τα ψευτικα χρωματα?? απο την apple θα φυγω μονο σε περιπτωση που σταματησει το jb.. 1 απο τα μειων της apple που δεν το εχει ελευθερο κ κανει τα παντα για να το κλεισει εκει χανει ολο το παιχνιδι.

#38   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:07

Από το 2007 πέρασαν όλα τα iPhone από τα χερια μου..Φέτος τον Απρίλιο πηγα σε android και θα παραμείνω για καιρό..Απλοτητα θέλετε;;Από το s3 κοτσαρω το ανταπτορακι USB και αντιγράφω απευθείας και εκατέρωθεν οτιδήποτε θελω ακόμη και από το σκληρό 2TB μου..Απλότητα..Μια λεξη παρεξηγημένη:):)

#39   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:09

Πόσο παράξενο για τα μάτια μου να βλέπω δύο βαρόνους του iPhonehellas να είναι έτοιμοι για τέτοια αλλαγή.

Εγώ θα σας πω τα εξής από τη μεριά μου:

Α) Το μέγεθος του SIII από μετάβαση από iPhone4-4s σου παίρνει βαριά-βαριά 2 μέρες. Μετά είναι σαν να το είχες πάντα.

Β) Η πλαστικούρα είναι μίζον θέμα. Ξέρετε όμως πόσο εύκολα λύνεται με μια απλή θήκη με smooth αίσθηση και καλό πιάσιμο? Αμέσως!

Γ) Το Android στο SIII είναι πιο Smooth από ποτέ. Ιεροσυλία, αλλά μου φαίνεται πιο smooth κι από το iPhone.

Περιμένω να τα κάνετε δικά σας και να ακούσω τις εντυπώσεις σας. Ειλικρινά μετράνε για μένα

Χαχα οχι και βαρονος ρε συ :-)
Παντως τα γνωριζω ολα αυτα που λες, μου εχουν ξεφυγει ελαχιστα βιντεο στο youtube, εχω παει 2-3 φορες σε μαγαζι για να το δω κ ξαναδω απο κοντα, το ειδα κ απο εναν φιλο, εχω μιλησει ακομα κ με παιδια απο εδω που εκαναν την αλλαγη, εχω διαβασει οτι αρθρο κυκλοφορει..
Το οικονομικο ευτυχως δεν ειναι προβλημα, αφου δεν μιλαμε για τα 740 του iphone, αλλα τα κατα πολυ λιγοτερα του S3, που σε συνδυασμο με αυτα που θα ερθουν απο την πωληση του 4, θα ερθει με ελαχιστα χρηματα στα χερια μου αυτο..
Το μεγεθος ειναι αυτο που με απασχολει εστω κ λιγο, αλλα πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα συνηθειας, ισως κ 2-3 ημερων οπως λες κ εσυ.
Το πλαστικο ειλικρινα δεν με ενδιαφερει, μπορει να μου αρεσουν τα υλικα του 4αριου (κ του 5, αν κ δεν το εχω δει απο κοντα), και σιγουρα δεν ειναι αυτο που νομιζουν μερικοι.. Ειναι πολυ καλη ποιοτητα πλαστικου.. Και αφου βοηθανε να διατηρηθει το βαρος της συσκευης τοσο χαμηλα (μου εκανε εντυπωση ποσο ελαφρυ ηταν) δεν με ενδιαφερει πραγματικα καθολου..
Για το android λιγα ξερω σχετικα, εχω συσκευη android βεβαια (μια αρκετα πιο φτηνη βεβαια που αν θυμαμαι καλα μονο μεχρι την 2,2 εκδοση του android παει), και οι εντυπωσεις μου δεν ειναι κ οι καλυτερες.. Αλλα ειμαι σιγουρος (κ απ´οτι εχω δει δλδ) οτι ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα στο S3...
Θα δουμε, αν κ το βασικο οπως γραφω κ πιο πανω ειναι οτι θελω μια αλλαγη μετα απο τοσα χρονια.. Ειναι κ ο βασικοτερος λογος..


#40   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:11

Χαχα οχι και βαρονος ρε συ :-)
Παντως τα γνωριζω ολα αυτα που λες, μου εχουν ξεφυγει ελαχιστα βιντεο στο youtube, εχω παει 2-3 φορες σε μαγαζι για να το δω κ ξαναδω απο κοντα, το ειδα κ απο εναν φιλο, εχω μιλησει ακομα κ με παιδια απο εδω που εκαναν την αλλαγη, εχω διαβασει οτι αρθρο κυκλοφορει..
Το οικονομικο ευτυχως δεν ειναι προβλημα, αφου δεν μιλαμε για τα 740 του iphone, αλλα τα κατα πολυ λιγοτερα του S3, που σε συνδυασμο με αυτα που θα ερθουν απο την πωληση του 4, θα ερθει με ελαχιστα χρηματα στα χερια μου αυτο..
Το μεγεθος ειναι αυτο που με απασχολει εστω κ λιγο, αλλα πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα συνηθειας, ισως κ 2-3 ημερων οπως λες κ εσυ.
Το πλαστικο ειλικρινα δεν με ενδιαφερει, μπορει να μου αρεσουν τα υλικα του 4αριου (κ του 5, αν κ δεν το εχω δει απο κοντα), και σιγουρα δεν ειναι αυτο που νομιζουν μερικοι.. Ειναι πολυ καλη ποιοτητα πλαστικου.. Και αφου βοηθανε να διατηρηθει το βαρος της συσκευης τοσο χαμηλα (μου εκανε εντυπωση ποσο ελαφρυ ηταν) δεν με ενδιαφερει πραγματικα καθολου..
Για το android λιγα ξερω σχετικα, εχω συσκευη android βεβαια (μια αρκετα πιο φτηνη βεβαια που αν θυμαμαι καλα μονο μεχρι την 2,2 εκδοση του android παει), και οι εντυπωσεις μου δεν ειναι κ οι καλυτερες.. Αλλα ειμαι σιγουρος (κ απ´οτι εχω δει δλδ) οτι ειναι εντελως διαφορετικα τα πραγματα στο S3...
Θα δουμε, αν κ το βασικο οπως γραφω κ πιο πανω ειναι οτι θελω μια αλλαγη μετα απο τοσα χρονια.. Ειναι κ ο βασικοτερος λογος..

Μα κι εμένα ο κυριότερος λόγος αλλαγής ήταν το κίνητρο για να ανακαλύψω κάτι που δεν ήξερα, αλλά και να φύγω από κάτι στο οποίο είχα κορεστεί.

Κι έμεινα εκεί.

#41   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:13

Μολις πιασετε το 5 θα το ερωτευτητε....και εγω πριν ετσι ελεγα....σιγα..τι διαφορες μπορει να εχει κτλ...αλλα ακομα και ας μην μπορω να το λειτουργησω..μονο και μονο που το πιανεις εναι ΑΛΛΟ κινητο...τελειως ομως

#42   SotisDiv

SotisDiv

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:16

Θα δουμε, αν κ το βασικο οπως γραφω κ πιο πανω ειναι οτι θελω μια αλλαγη μετα απο τοσα χρονια.. Ειναι κ ο βασικοτερος λογος..


Και πίστεψε με, δεν θα ξαναγυρίσεις ποτέ πίσω.

#43   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:19

Κάτσε να έρθει και Ελλάδα το 5 και μετα να σας δω με τις αλλαγές σε s3😃

#44   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:22

Μολις πιασετε το 5 θα το ερωτευτητε....και εγω πριν ετσι ελεγα....σιγα..τι διαφορες μπορει να εχει κτλ...αλλα ακομα και ας μην μπορω να το λειτουργησω..μονο και μονο που το πιανεις εναι ΑΛΛΟ κινητο...τελειως ομως

Μπα... Δεν με ψηνει ουτε καν η ιδεα..
Με το 4αρι οταν ειχα το 3G εκανα σαν τρελος να το παρω, τωρα δεν υπαρχει καν για μενα ουτε ως ιδεα..
Δεν με ενδιαφερει ειλικρινα η εξωτερικη εμφανιση και τα υλικα (ποσο μαλλον αν φοβαμαι να το ακουμπησω κ στο τραπεζι!) και δεν νομιζω οτι θα αλλαζα γνωμη αν το επιανα στα χερια μου..
Και το βασικοτερο ειναι οτι πολυ απλα εχω βαρεθει το iOS τοσα χρονια (στο iphone, γιατι στο ipad ειναι αλλιως τα πραγματα) και το γεγονος οτι εχει μεινει σχεδον στασιμο τα τελευταια χρονια και θελω να δοκιμασω κατι διαφορετικο..

Κάτσε να έρθει και Ελλάδα το 5 και μετα να σας δω με τις αλλαγές σε s3😃

Μανο πιστεψε με πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες υπαρχουν να μετανιωσω που εδωσα το 4αρι μου, παρα το οτι δεν πηρα το 5αρι..

#45   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 19/10/2012 - 19:22

Μπα... Δεν με ψηνει ουτε καν η ιδεα..
Με το 4αρι οταν ειχα το 3G εκανα σαν τρελος να το παρω, τωρα δεν υπαρχει καν για μενα ουτε ως ιδεα..
Δεν με ενδιαφερει ειλικρινα η εξωτερικη εμφανιση και τα υλικα (ποσο μαλλον αν φοβαμαι να το ακουμπησω κ στο τραπεζι!) και δεν νομιζω οτι θα αλλαζα γνωμη αν το επιανα στα χερια μου..
Και το βασικοτερο ειναι οτι πολυ απλα εχω βαρεθει το iOS τοσα χρονια (στο iphone, γιατι στο ipad ειναι αλλιως τα πραγματα) και το γεγονος οτι εχει μεινει σχεδον στασιμο τα τελευταια χρονια και θελω να δοκιμασω κατι διαφορετικο..

Μια δοκιμη και με τα δυο θα σε φερει παλι σε ios...ΑΡΚΕΙ να μην εχχεις αγορασει ηδη το galaxy γιατι μετα δεν θα θες να το παραδεχτεις για να δικαιολογησεις και τα λεφτα που εδωσες :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες