Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Αναβαθμισμένο iPad 3 στην εκδήλωση της 23ης Οκτωβρίου (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
136 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/10/2012 - 13:24

Αναρτημένη εικόνα

Νέο δημοσίευμα του 9to5Mac φαίνεται να επιβεβαιώνει παλαιότερες πληροφορίες ότι στην επερχόμενη εκδήλωση της 23ης Οκτωβρίου θα δούμε μαζί με το φημολογούμενο iPad mini και μικρή αναβάθμιση στο new iPad (3). Το νέο αυτό μοντέλο θα διαθέτει τον Lightning connector του iPhone 5 και μερικές άλλες εσωτερικές αλλαγές, όπως global LTΕ -χωρίς, βέβαια, να είναι κάτι επιβεβαιωμένο- διατηρώντας τις ίδιες τιμές και χωρητικότητες με τα τωρινά μοντέλα.

Δεν είναι η πρώτη φορά που η Apple αναβαθμίζει με μικρά χαρακτηριστικά συσκευή εν μέσω του ετήσιου κύκλου ανανέωσης αφού είχαμε δει κάτι παρόμοιο και με το iPad 2. Αναμφίβολα, όμως, οι early adopters, ίσως, απογοητευτούν με ένα νέο iPad 3 λίγους μόλις μήνες μετά την πρώτη του κυκλοφορία. Στις 23 Οκτωβρίου αναμένουμε, επίσης, να δούμε και αναβαθμίσεις στις σειρές iMac και Mac mini καθώς και το νέο 13-inch Retina MacBook Pro.


[via 9to5Mac]

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/10/2012 - 13:29

Make my day :)

#3   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 20/10/2012 - 13:55

Κοντα ειναι η 23η Οκτ οποτε θα μαθουμε αλλα υπαρχει λογος να το κανουν τωρα αυτο αφου ανοιξη θα βγαλουν σιγουρα νεο ipad?

#4   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/10/2012 - 14:14

ελπίζω να μην έχει τρομερές αλλαγές γιατί θα απογοητευτούν όλοι με το new pad.

#5   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/10/2012 - 14:56

Μεγάλη βλακεία να αλλάξουν το connector και μόνο χωρίς τίποτα ουσιαστικό. Θα μπορούσαν να περιμένουν τον ετήσιο κύκλο. Αν το κάνουν αυτό ακυρώνουν αμέσως όλους του αγοραστές του ''παλιού new iPad''

#6   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 20/10/2012 - 14:57

Δεν νομιζω να εχει τρομερες αλλαγες απλως θα βαλει το lightning connector και ισως τσιπ σε χαμηλοτερα νανομετρα για να εχει καλυτερη θερμικη συμπεριφορα ωστε να κλειδωσει την αγορα των tablet.Ετσι και αλλιως νομιζω πως το new ipad θα παραμεινει αρκετο καιρο ακομα αφου ειναι με διαφορα το καλυτερο tablet κυριως στην οθονη.

#7   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 20/10/2012 - 14:59

Και όπως διάβασα σε κάποιο σχόλιο... Τι έγινε; Η Apple εφαρμόζει μεθοδολογία Samsung (συνέχει αλλαγές). Να προσέχει μην της κάνει καμία μήνυση.

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 20/10/2012 - 14:59


#8   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:02

Μεγάλη βλακεία να αλλάξουν το connector και μόνο χωρίς τίποτα ουσιαστικό. Θα μπορούσαν να περιμένουν τον ετήσιο κύκλο. Αν το κάνουν αυτό ακυρώνουν αμέσως όλους του αγοραστές του ''παλιού new iPad''


Παντός εαν ισχυει το δημοσίευαμα όσοι έχουμε new iPad όντος τον ήπιαμε :(

#9   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:02

Μεγάλη βλακεία να αλλάξουν το connector και μόνο χωρίς τίποτα ουσιαστικό. Θα μπορούσαν να περιμένουν τον ετήσιο κύκλο. Αν το κάνουν αυτό ακυρώνουν αμέσως όλους του αγοραστές του ''παλιού new iPad''

Μαλλον αναποδα τα εχεις καταλαβει :)

Εαν αλλαξουν μονο τον connector, πως ακριβως ακυρωνουν τους παλιους κατοχους;
Ισα ισα που ειναι πολυ λογικο να αλλαξουν τη θυρα λογω των νεων περιφερειακων , συμβατων με το lighthning...

Απο εκει και περα το ζητημα ειναι να υπαρξουν εσωτερικες βελτιωσεις( οπως εξαλλου ειχε γινει με το iPad2).

Τοτε μπορεις να ισχυριστεις οτι ακυρωνουν καποιους , που και παλι εγω θα διαφωνησω καθως δεν ειχες υπογραψει καποιο συμβολαιο με την εταιρεια σχετικα με τις αναβαθμισεις των μοντελων της.
Εφοσον μαλιστα προσφερουν στην ιδια τιμη ενα βελτιωμενο προιον δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως υπαρχει προβλημα...

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 20/10/2012 - 15:09


#10   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:15

Μαλλον αναποδα τα εχεις καταλαβει.

Εαν αλλαξουν μονο τον connector, πως ακριβως ακυρωνουν τους παλιους κατοχους;
Ισα ισα που ειναι πολυ λογικο να αλλαξουν τη θυρα λογω των νεων περιφερειακων , συμβατων με το lighthning...

Απο εκει και περα το ζητημα ειναι να υπαρξουν εσωτερικες βελτιωσεις( οπως εξαλλου ειχε γινει με το iPad2).

Τοτε μπορεις να ισχυριστεις οτι ακυρωνουν καποιους , που και παλι εγω θα διαφωνησω καθως δεν ειχες υπογραψει καποιο συμβολαιο με την εταιρεια σχετικα με τις αναβαθμισεις των μοντελων της.
Εφοσον μαλιστα προσφερουν στην ιδια τιμη ενα βελτιωμενο προιον δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως υπαρχει προβλημα...


Δεν σε ακυρώνει τελείως έστω εαν ισχύει η αναβάθμιση με world mode LTE όταν έχεις πάρει τον Μάρτιο το new iPad; Εμένα προσωπικά με Γ......ει με την ηλίθια πολιτική τις.
Και γιατί κυρία apple πλασάρησες to new iPad τον μαρτιο του 2012 που είχες βγάλει για την Αμερική σαν το iPad που ειναι συμβατό παγκοσμιως και δεν μας ειπες οτι δεν ειναι συμβατό με ευρωπη και Αυστραλία και είναι άχρηστο και εχει ασυμβατοτητα το δίκτυο Lte ;
Και μετά απο 9 μήνες παει και πλασάρει μοντέλο world mode; Καλα εννοείται ότι δεν μπαίνω στο τρυπάκι για αγορά και να ισχύει στα αλήθεια αλλά έχω να τις ρίξω πολύ κράξιμο σε όλα τα forums-sites ελληνικά η αγγλικά.
Θα μου πεις θα τις κανείς τα μούτρα κρέας.κρεας ξέ κρέας μιλάμε για πολύ κράξιμο που έχω να τις δώσω.
Ελεος

#11   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:17

Δεν σε ακυρώνει τελείως έστω εαν ισχύει η αναβάθμιση με world mode LTE όταν έχεις πάρει τον Μάρτιο το new iPad; Εμένα προσωπικά με Γ......ει με την ηλίθια πολιτική τις.
Και γιατί κυρία apple πλασάρησες to new iPad τον μαρτιο του 2012 που είχες βγάλει για την Αμερική σαν το iPad που ειναι συμβατό παγκοσμιως και δεν μας ειπες οτι δεν ειναι συμβατό με ευρωπη και Αυστραλία και είναι άχρηστο και εχει ασυμβατοτητα το δίκτυο Lte ;
Και μετά απο 9 μήνες παει και πλασάρει μοντέλο world mode; Καλα εννοείται ότι δεν μπαίνω στο τρυπάκι για αγορά και να ισχύει στα αλήθεια αλλά έχω να τις ρίξω πολύ κράξιμο σε όλα τα forums-sites ελληνικά η αγγλικά.
Θα μου πεις θα τις κανείς τα μούτρα κρέας.κρεας ξέ κρέας μιλάμε για πολύ κράξιμο που έχω να τις δώσω.
Ελεος

Για το LTE εχεις απολυτο δικιο...


#12   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:26

Δεν είναι η πρώτη φορά που η Apple αναβαθμίζει με μικρά χαρακτηριστικά συσκευή εν μέσω του ετήσιου κύκλου ανανέωσης αφού είχαμε δει κάτι παρόμοιο και με το iPad 2.


Δεν έχει συμβεί ποτέ (έως τώρα) αναβάθμιση συσκευής iPad πριν από τον συνήθη χρόνο ανανέωσης. Η πηγή του άρθρου δεν αναφέρει ούτε εμμέσως αυτόν τον ισχυρισμό. Το iPad 2 ήρθε 342 μέρες μετά το iPad 1 ενώ το iPad 3 362 μέρες μετά το iPad 2.

Τελευταία επεξεργασία από: Sofoklis, 20/10/2012 - 15:28


#13   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:29

Παντός εαν ισχυει το δημοσίευαμα όσοι έχουμε new iPad όντος τον ήπιαμε :(

Τι γινεται φιλε john;λες να γινει καμμια τετοια μουφα;μετα ειναι για πολλες κλωτσιες!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#14   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:32

Τι γινεται φιλε john;λες να γινει καμμια τετοια μουφα;μετα ειναι για πολλες κλωτσιες!!


Τι να πω έχουν χάσει τα αυγά και τα πασχάλια απο τη στιγμή που μας άφησε ο Steve :(

#15   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/10/2012 - 15:33

Μαλλον αναποδα τα εχεις καταλαβει :)

Εαν αλλαξουν μονο τον connector, πως ακριβως ακυρωνουν τους παλιους κατοχους;
Ισα ισα που ειναι πολυ λογικο να αλλαξουν τη θυρα λογω των νεων περιφερειακων , συμβατων με το lighthning...

Απο εκει και περα το ζητημα ειναι να υπαρξουν εσωτερικες βελτιωσεις( οπως εξαλλου ειχε γινει με το iPad2).

Τοτε μπορεις να ισχυριστεις οτι ακυρωνουν καποιους , που και παλι εγω θα διαφωνησω καθως δεν ειχες υπογραψει καποιο συμβολαιο με την εταιρεια σχετικα με τις αναβαθμισεις των μοντελων της.
Εφοσον μαλιστα προσφερουν στην ιδια τιμη ενα βελτιωμενο προιον δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως υπαρχει προβλημα...



Ελα πες μου τωρα οτι αυτα που λες κανεις πλακα!ελα πεστο!!!!εισαι σοβαρος;;δωσαμε ενα σκασμο λεφτα για να κανει το αυτονοητο;;;;;να μην αλλαξει το μοντελο για ενα τουλαχιστο γαμημενο χρονο;;;τι λες τωρα;;;απαραδεκτο.τι παει να πει θυρα καινουρια καλυτερη θερμικη συμπεριφορα;;εγω δεν το δεχομαι!και θατους τρεξω νομικα φιλε μου!δεν γινεται να πληρωνω κατι και μετα να μου λεει παλιωσε και βγαζω αλλο;ειπαμε!!μηπως οι ελληνες βουλευτες δουλευουν και εκει;;;μονον αυτοι εχουν τετοια τακτικη!!!
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)