Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#526   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/10/2012 - 11:19

Άρα μάλλον κουβά πάνε όσοι κατηγόρησαν τον Α5Χ για τη θερμοκρασία.

Και με τον Α6Χ το ίδιο είναι.

Οπότε μάλλον δε φταίει ο επεξεργαστής.

Ίσως είναι θέμα της retina.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#527   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2012 - 11:21

Άρα μάλλον κουβά πάνε όσοι κατηγόρησαν τον Α5Χ για τη θερμοκρασία.

Και με τον Α6Χ το ίδιο είναι.

Οπότε μάλλον δε φταίει ο επεξεργαστής.

Ίσως είναι θέμα της retina.

το δοκιμασες αυτο που σου ελεγα για τη θερμοκρασια στο ipad3?

#528   cybercriminal

cybercriminal

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Cybercriminal

Δημοσίευση 31/10/2012 - 11:23

Δεν φταίει ο επεξεργαστης ρε παιδιά το iPad 3. Έχω και εγω φυσικά πάντα έχω την μπαταρία στο 20 τα εκατο την φωτεινοτητα δηλαδή και δεν ζεστενετε ποτέ παιδιά. Και το βράδυ είναι λαμπερό πολύ αν την βάλετε στο τέρμα όμως ναι θα ανάβει όλο φυσικά δεν παθαίνει τίποτα αλλα οκ...

#529   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/10/2012 - 11:25

Όχι γιατι Είχα ξεχάσει να το φορτίσω.

Θα το δώ απόψε.

Πάντως αν ισχύει τα όσα λες για τη φωτεινότητα, σε συνδυασμό με το παραπάνω άρθρο, μάλλον θέμα της οθόνης είναι τελικα.

#530   clarco5

clarco5

    iPH newbie

  • 84 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 12:34

Επίσης δεν ξέρουμε αν φορτίζει πιο γρήγορα. Είναι δηλαδή ο lightening connector πιο γρήγορος στη φόρτιση? Πιστεύω είναι ένα αρκετά σημαντικό γεγονός.

EDIT:
Τελικά δεν παίζει ρόλο το cable αλλά ο adapter:
New 12 Watt iPad Adapter Will Charge Your iPad Faster Than Old 10 Watt Adapters, Apple Says

Τελευταία επεξεργασία από: clarco5, 31/10/2012 - 12:42


#531   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 12:41

Επίσης δεν ξέρουμε αν φορτίζει πιο γρήγορα. Είναι δηλαδή ο lightening connector πιο γρήγορος στη φόρτιση? Πιστεύω είναι ένα αρκετά σημαντικό γεγονός.

Αν εχει οντως μικροτερη μπαταρια οπως εχει ακουστει σε συνδυασμο με τον νεο φορτιστη που λεει οτι φορτιζει 20% πιο γρηγορα, η διαφορα θα ειναι αρκετη σε σχεση με το new(old πλεον) ipad.

#532   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:25

Γιατι να με τσουζει?
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!
Ποτε ειναι τα γενεθλια σου να σου στειλω ενα κλοουν να σου φτιαχνει μπαλονια παιδακι μου!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Δεν εχω κανενα προβλημα να σου απαντησω στο αναλογο υφακι....ασε λοιπον τα παιδακι μου και παιδακι σου γιατι στα γαλλικα ειμαι καλυτερος

#533   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:35

Επίσης δεν ξέρουμε αν φορτίζει πιο γρήγορα. Είναι δηλαδή ο lightening connector πιο γρήγορος στη φόρτιση? Πιστεύω είναι ένα αρκετά σημαντικό γεγονός.

EDIT:
Τελικά δεν παίζει ρόλο το cable αλλά ο adapter:
New 12 Watt iPad Adapter Will Charge Your iPad Faster Than Old 10 Watt Adapters, Apple Says


παιδια ενδιαφερον αυτο διοτι το 3αρι κανει και μια μερα να φορτισει και ενταξει ελεος.δεν λεει.ισχυει αυτο;η΄εχει αντικτυπο στην μπαταρια;καποιος;μια απαντηση;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#534   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:41

παιδια ενδιαφερον αυτο διοτι το 3αρι κανει και μια μερα να φορτισει και ενταξει ελεος.δεν λεει.ισχυει αυτο;η΄εχει αντικτυπο στην μπαταρια;καποιος;μια απαντηση;

Οχι δεν νομιζω οτι θα εχει αντικτυπο στην μπαταρια.. Ισως να ειναι λιγο πιο καλη η αργη φορτιση (οπως λεμε και για το iphone για την φορτιση μεσω usb) αλλα προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν προκειται να παθει τιποτα.
Απ´την αλλη οντως ειναι προβλημα το ποσο αργα φορτιζει το ipad αλλα εχω βρει το κολπο αφου τρωει το σκισιμο ολη μερα και ολο το βραδυ μενει για φορτιση και δεν το καταλαβαινεις.. Αν δεν το χρησιμοποιησω τοσο πολυ καθε 2 μερες.

#535   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:50

Οχι δεν νομιζω οτι θα εχει αντικτυπο στην μπαταρια.. Ισως να ειναι λιγο πιο καλη η αργη φορτιση (οπως λεμε και για το iphone για την φορτιση μεσω usb) αλλα προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι δεν προκειται να παθει τιποτα.
Απ´την αλλη οντως ειναι προβλημα το ποσο αργα φορτιζει το ipad αλλα εχω βρει το κολπο αφου τρωει το σκισιμο ολη μερα και ολο το βραδυ μενει για φορτιση και δεν το καταλαβαινεις.. Αν δεν το χρησιμοποιησω τοσο πολυ καθε 2 μερες.

και παλι ρε σπυρο ειναι θεμα, ολο το βραδυ.εγω καποιες φορες βιαζομαι και το θελω να το παρω μαζι και δεν εχει ανεβει ουτε 5%..τραγικο...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#536   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:56

και παλι ρε σπυρο ειναι θεμα, ολο το βραδυ.εγω καποιες φορες βιαζομαι και το θελω να το παρω μαζι και δεν εχει ανεβει ουτε 5%..τραγικο...

Ναι το ξερω απλα το βαζω το βραδυ και φορτιζει φουλ και μετα ολη την επομενη μερα οτι και να γινει θα κρατησει ολοκληρη οποτε παμε παλι στο βραδυ οπου το βαζω ξανα και γεμιζει..
Αλλα ναι αν το χρειαζεσαι και το εχεις ξεχασει να το φορτισεις δεν γινεται τιποτα.. Γεμιζει πολυ αργα αλλα και παλι ειναι λογικο απο μια αποψη, ειναι 10πλασια σε σχεση με του iphone αν δεν κανω λαθος..

#537   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:12

Ποση ωρα κερδιζεις αραγε με τη χρηση του νεου φορτιστη?

#538   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:14

20% περισσότερη ισχύ έχει αλλά δεν φορτίζει πάντα στο φουλ οπότε κανά 10-15% φαντάζομαι λιγότερο.

Αναρτημένη εικόνα


#539   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:16

Στο 4 βεβαια αν ισχυει οντως αυτο που εχει ακουστει για μικροτερη μπαταρια θα ειναι κατι παραπανω απο αισθητη η διαφορα παντως σε συνδυασμο με τον φορτιστη.

#540   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 31/10/2012 - 18:10

Αν εχει οντως μικροτερη μπαταρια οπως εχει ακουστει σε συνδυασμο με τον νεο φορτιστη που λεει οτι φορτιζει 20% πιο γρηγορα, η διαφορα θα ειναι αρκετη σε σχεση με το new(old πλεον) ipad.

Αυτό που έχει ακουστεί?

Δεν προκύπτει από κάπου...

παιδια ενδιαφερον αυτο διοτι το 3αρι κανει και μια μερα να φορτισει και ενταξει ελεος.δεν λεει.ισχυει αυτο;η΄εχει αντικτυπο στην μπαταρια;καποιος;μια απαντηση;

Εντάξει και συ, μια μέρα! Υπερβολικός.

Ένα δεκάωρο max από το 0% θέλει... :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες