Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

Νέος χρήστης και JailBreak: 10 Must Have Tweaks


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
348 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:42

εγω θα εβαζα επιπλεον το multiflow και το nc settings(αντι sbssettings)...και σιγουρα το remove background(απορω πως λειπει κατι τετοιο απο τη λιστα)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/10/2012 - 21:00

εγω θα εβαζα επιπλεον το multiflow και το nc settings(αντι sbssettings)...και σιγουρα το remove background(απορω πως λειπει κατι τετοιο απο τη λιστα)

Και εγω ncsettings χρησιμοποιω, αλλα για μενα δεν πρεπει να αντικαταστησει στην λιστα το sbsettings. Εχει καποιες επιλογες στις ρυθμισεις πολυ χρησιμες που δεν εχει το ncsettings (και τις οποιες μπορεις να αντικαταστησει εν μερει μονο το springtomize), συν οτι μπορεις να προσθεσεις διακοπτες, κατι που δεν μπορεις να κανεις στο ncsettings.
Για το remove background που λες, υπαρχει αν δεν κανω λαθος το weekillbackground, στο δευτερο μερος της λιστας που εχει φτιαξει ο Νικος.

#48   pinturicchio

pinturicchio

    iPH Hero

  • 4.114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 25/10/2012 - 21:03

μονο το βασικο πρωτο ποστ ειδα και δεν ειδα κατι εκει γι αυτο το πα...αν ειπωθηκε πιο μετα δεν ξερω

Τελευταία επεξεργασία από: pinturicchio, 25/10/2012 - 21:04


#49   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 25/10/2012 - 21:27

μονο το βασικο πρωτο ποστ ειδα και δεν ειδα κατι εκει γι αυτο το πα...αν ειπωθηκε πιο μετα δεν ξερω

Οχι δεν ειναι σε αυτο το θεμα, ειναι σε αλλο (Vol 2) που θα βρεις και αυτο στην ενοτητα cydia store.
Και οντως το τσεκαρα και αναφερει το weekillbackground ο Νικος.

#50   drebel

drebel

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2012 - 07:55

360 battery saver.
Δε θα ξαναχρειαστειτε sbsettings. Εχει πάνω απο 15 διακόπτες με ενα κλικ κ άπειρες δυνατότητες παραμετροποιησης

#51   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 26/10/2012 - 08:02

Το multiflow εμένα γτ δν δουλεύει σωστά; Μου ανοίγει μόνο τις τελευταίες 2 εφαρμογές κ όχι όλες τις υπόλοιπες που έχω ανοίξει!!

#52   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2012 - 11:06

Και κατι αλλο υπαρχουν tweak για notification center


Να κάνεις τι ακριβώς?

Το multiflow εμένα γτ δν δουλεύει σωστά; Μου ανοίγει μόνο τις τελευταίες 2 εφαρμογές κ όχι όλες τις υπόλοιπες που έχω ανοίξει!!


Σε ποιο iOS είσαι? Cracked?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#53   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/10/2012 - 11:22

360 battery saver.
Δε θα ξαναχρειαστειτε sbsettings. Εχει πάνω απο 15 διακόπτες με ενα κλικ κ άπειρες δυνατότητες παραμετροποιησης

Το ειχα τον τελευταιο καιρο πριν αναβαθμισω σε iOS6. Ειχα διαγραψει sbsettings και ncsettings.
Οπως λες και εσυ πολυ καλο, πολυ γρηγορο με πολλους διακοπτες, λειτουργει στην lockscreen, και εχει πραγματα για την μπαταρια που κανενα αλλο δεν εχει. Το ειχα βαλει κ παλιοτερα αλλα ειχε bug στο παραθυρο και ανοιγε αλλα μετα απο 1 sec οι διακοπτες εξαφανιζοταν.
Βεβαια δεν το ειχα πολυ καιρο για να δω αν παιζει κατι με την μπαταρια (κατι που γινοταν με το 360mobilesafe) αλλα τις μερες που το ειχα δεν παρατηρησα κατι.
Για οσους ενδιαφερονται στο cydia θα γραψουν στην αναζητηση 360 και (πριν πατησουν search) θα εμφανιστουν δυο πακετα με κινεζικα γραμματα. Το ενα ειναι το battery saver (μπαινετε μεσα στο πακετο, αυτο που εχει εικονιδιο μια μπαταρια)

#54   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 11:25

Εδω θα ηθελα να γραψω οτι οσοι εχουν ipad να μην διαβαζουν τα παραπανω καθως πλεον ειναι αναφορα σε παρανομο υλικο.Ευχαριστω.

#55   drebel

drebel

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2012 - 11:29

Και το mobile safe ειναι καλο. Χειρισμός απο απόσταση σε περίπτωση κλοπής με SMS.Απο θέματα ασφαλείας θα σε γελασω.Αν καίγεσαι μη βάλεις κατι που μπαίνει τοσο βαθιά στο IOS


#56   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 26/10/2012 - 11:36

Εδω θα ηθελα να γραψω οτι οσοι εχουν ipad να μην διαβαζουν τα παραπανω καθως πλεον ειναι αναφορα σε παρανομο υλικο.Ευχαριστω.

Εγω οχι μονο τα διαβαζω, αλλα με iphone χωρις jailbreak τα δοκιμαζω ολα εκει πλεον..
Ασε που δεν καταλαβαινει τιποτα απο κολληματα κ μπαταριες.. 2,5 μηνες το εχω εχουν περασει τοσα απο πανω του και ουτε μισο κολλημα.. Στο iphone θα ειχα κανει δυο restore σε αυτο το διαστημα για να καθαρισει :-P

Και το mobile safe ειναι καλο. Χειρισμός απο απόσταση σε περίπτωση κλοπής με SMS.Απο θέματα ασφαλείας θα σε γελασω.Αν καίγεσαι μη βάλεις κατι που μπαίνει τοσο βαθιά στο IOS

Παρα πολυ καλο οπως και το αντιστοιχο battery saver που ειπαμε πιο πανω..
Δυστυχως ομως πολλα προβληματα, οποτε το εχω βαλει εχω προβλημα με την μπαταρια..
Συνεχεια κατεβαινει το πακετο, αναβαθμισεις, αλλα ολο ιδια τα βλεπω (τωρα βεβαια εχω κανα μηνα να το βαλω)
Καποια στιγμη ελπιζω να φτιαξει γιατι προσφερει πολυ καλα πραγματα.

#57   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 11:36

Εγω οχι μονο τα διαβαζω, αλλα με iphone χωρις jailbreak τα δοκιμαζω ολα εκει πλεον


Μεγαλο λαθος.Η μαμα apple το ξεκαθαρισε παντως.Και η σκεψη της ειναι τρομερη,γιατι στο ipad θεωρει παρανομο το JB,στο iphone παλι οχι.Συγχαρητηρια για αλλη μια φορα!

#58   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 12:03

Μεγαλο λαθος.Η μαμα apple το ξεκαθαρισε παντως.Και η σκεψη της ειναι τρομερη,γιατι στο ipad θεωρει παρανομο το JB,στο iphone παλι οχι.Συγχαρητηρια για αλλη μια φορα!

Δεν ειναι αποφαση της apple φιλε, ειναι δικαστικη αποφαση.
Μην τα μπερδευεις

#59   sonic13

sonic13

    iPH Contributor

  • 998 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 26/10/2012 - 16:40

Να κάνεις τι ακριβώς?



Σε ποιο iOS είσαι? Cracked?


Στην 5.1.1 ναι cracked

#60   giannis26basket

giannis26basket

    iPH Enthousiast

  • 379 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:giannis26basket

Δημοσίευση 26/10/2012 - 16:44

Να κάνεις τι ακριβώς?



Σε ποιο iOS είσαι? Cracked?



Nα κλεινεις wi-fi και τετοια

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες