Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

jailbreak iphone 3gs με old bootrom στην ios6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
71 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Gavanas78

Gavanas78

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 09:46

Καλημέρα !!!!!!!!! Έχω iphone 3gs στην ios6 χωρίς jailbreak με παλιό bootrom!! Μπορώ να το κάνω jailbreak untethered γιατί νομίζω γίνεται... Αν γίνεται ένας οδηγός θα βοηθούσε απίστευτα!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 25/10/2012 - 09:47

Κατέβασε το redSn0w 0.9.15b2 και αν είσαι σε Windows, κάνε δεξί κλικ και "Άνοιγμα ως διαχειριστής". Μετά πατάς το "Jailbreak" και είσαι έτοιμος! ;)

#3   Gavanas78

Gavanas78

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 09:49

Νίκο για άλλη μια φορά έδωσες τα φώτα σου!!! Σε ευχαριστώ....

#4   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 25/10/2012 - 09:50

Τίποτα φίλε μου.. Καλή σου μέρα... :)

#5   LABROS1986

LABROS1986

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:13

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο forum εχτες εγκατεστησα το ios 6 στο κινητο μου ιphone 3gs και δεν μου δεχετε την καρτα sim το ειχα παρει απο εξω και οταν το πηρα το εσπασα με το jailbreak και του περασα το 4.1 τωρα δεν μπορω να κανω κατι γιατι δεν εχω καθολου κινητο . Μπορω να το φτιαξω? η να το γυρισω αν γινεται βεβαια πισω στο 4.1 . Ευχαριστω πολι εκ τον προτερων .

#6   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:14

Γεια σας παιδια ειμαι καινουργιος στο forum εχτες εγκατεστησα το ios 6 στο κινητο μου ιphone 3gs και δεν μου δεχετε την καρτα sim το ειχα παρει απο εξω και οταν το πηρα το εσπασα με το jailbreak και του περασα το 4.1 τωρα δεν μπορω να κανω κατι γιατι δεν εχω καθολου κινητο . Μπορω να το φτιαξω? η να το γυρισω αν γινεται βεβαια πισω στο 4.1 . Ευχαριστω πολι εκ τον προτερων .



Γι αρχή κάνε Jailbreak με το redSn0w 0.9.15b2 για να ενεργοποιηθεί.

Μετά πήγαινε Ρυθμίσεις-Γενικά-Πληροφορίες- και πες τα modem firmware και τα 5 πρώτα ψηφία από το S/N

#7   LABROS1986

LABROS1986

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:20

ειναι ενεργοποιημενω αλλα οταν θελει wifi η να συνδεθει μεσω itune μου λεει δεν γινετε και προσπαθηστε αργοτερα στα σταδια του ios 6 . εχθες προσπαθησα να του κανω jailbreak με το redsn0w και να βαλω το ipsw του 6 αλλα παλι στο ιδιο σημειο με εβγαζε .

#8   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:26

Δεν είναι ενεργοποιημένο το iPhone αφού κολλάει στο στάδιο της ενεργοποίησης..

Για κάνε το Jailbreak...


Επίσης, κάτι που ξέχασα πριν...

Όταν κάνεις το Jailbreak, μπες στο Cydia και κοίτα αν έχεις SHSH.

Αναρτημένη εικόνα

#9   LABROS1986

LABROS1986

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:41

εχθες ανοιξα το redsnow μετα πατησα το extras ,μετα πατησα το select ipsw εβαλα του το ipsw του 6 μετα εκανα πισω μετα πατησα το jaibreaK κανονικα και εκανα ολοι την διαδιακασια και με ξαναεβγαζε στο αρχικο παλι που σας ειπα δεν μπανει καν στο μενου μπορω να κανω μονο επιγουσες κλησεις οσω για την φωτο πανω δεν μπορω να παω εκει γιατι δεν με βαζει καν στο μενου του iphone .το itune στον υπολογιστη μου λειι το sim found και ουτε ρεστορε δεν μπορω να κανω . Αλλα τωρα ειμαι στην δουλει και δεν το εχω μαζι μου το κινητο .μηπως εχουμε καμια σελιδα με τα βηματα με το πως ακριβως γινετε αλλα και πια ακριβως προγραματα πρεπει να καταβασω . Ευχαρηστω πολυ για την κατανοηση αλλα ερχετε ΣΚ.

#10   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:42

Tο κανεις με το τελευταιο redsn0w 0.9.15b2?

#11   LABROS1986

LABROS1986

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:44

Ναι γιατι αλλιως θα μου εβγαζε το redsnow οτι υπαρχει και πιο καινουργιο redsnow γιαυτο .

#12   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:47

Οκ....

Κατέβασε το Tiny Umbrella, πήγαινε στην καρτέλα "Advanced" και τίκαρε τα "Save All SHSH" και "Request SHSH From Cydia". Μετά πήγαινε στην καρτέλα "General", επέλεξε την συσκευή σου από την στήλη αριστερά(Connected Devices), πάτα "Save SHSH" και κοίτα στο άσπρο πλαίσιο τι θα γράφει. Αν γράψει κάποιο iOS 5.x.x τότε με το redSn0w 0.9.15b2 κάνε Downgrade iOS στο iOS 5.x.x που θα έχεις SHSH.

Αν δεν σου εμφανίσει SHSH για κάποιο iOS 5.x.x, τότε κάνε μέσω του iTunes Restore στο iOS 4.1. Θα πρέπει να έχεις το τελευταίο iTunes, να βάλεις το iPhone σε DFU και κρατώντας πατημένο το Shift να κάνεις κλικ στο Restore και να επιλέξεις την ipsw που θα κατεβάσεις από ΕΔΩ.

Ότι κι από τα δύο αν κάνεις, μετά θα κάνεις Jailbreak με το redSn0w που σου έχω δώσει link.

Τέλος, θα κοιτάξεις αυτά που σου είπα αρχικά(modem firmware και τα 5 πρώτα ψηφία από το S/N). Θα τα γράψεις εδώ και μετά θα δούμε πως θα κινηθείς.

Τελευταία επεξεργασία από: nikoz87, 25/10/2012 - 10:48


#13   Gavanas78

Gavanas78

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 13:04

Νίκο μου κολάει στο jailbreak και δεν συνεχίζει!!! το ανοιγω κανονικά ως διαχειριστής σε laptop με win7

#14   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 25/10/2012 - 13:12

Κάνε μια επανεκκίνηση του PC και άλλαξε θύρα USB.

#15   LABROS1986

LABROS1986

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 17:11

Οκ....

Κατέβασε το Tiny Umbrella, πήγαινε στην καρτέλα "Advanced" και τίκαρε τα "Save All SHSH" και "Request SHSH From Cydia". Μετά πήγαινε στην καρτέλα "General", επέλεξε την συσκευή σου από την στήλη αριστερά(Connected Devices), πάτα "Save SHSH" και κοίτα στο άσπρο πλαίσιο τι θα γράφει. Αν γράψει κάποιο iOS 5.x.x τότε με το redSn0w 0.9.15b2 κάνε Downgrade iOS στο iOS 5.x.x που θα έχεις SHSH.

Αν δεν σου εμφανίσει SHSH για κάποιο iOS 5.x.x, τότε κάνε μέσω του iTunes Restore στο iOS 4.1. Θα πρέπει να έχεις το τελευταίο iTunes, να βάλεις το iPhone σε DFU και κρατώντας πατημένο το Shift να κάνεις κλικ στο Restore και να επιλέξεις την ipsw που θα κατεβάσεις από ΕΔΩ.

Ότι κι από τα δύο αν κάνεις, μετά θα κάνεις Jailbreak με το redSn0w που σου έχω δώσει link.

Τέλος, θα κοιτάξεις αυτά που σου είπα αρχικά(modem firmware και τα 5 πρώτα ψηφία από το S/N). Θα τα γράψεις εδώ και μετά θα δούμε πως θα κινηθείς.

To εκανα το umbrella και μου εβγαλε τρια ιος 4.1 το δεθτερο 4.3.5 και 5.1.1 το θεμα ειναι πιο ipsw να βαλς το 6 η το 5.1.1?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες