Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
319 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 28/10/2012 - 19:06

Και το 23 εύκολα γίνεται 26 :)


Και το 26 ευκολα 30 :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   strawb

strawb

    Advanced Member

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:MacBook Pro

Δημοσίευση 28/10/2012 - 19:17

Δεν το ήξερα ότι στην Ελλάδα τρέχουν απο τα μπατσάκια λεφτά και πρέπει να τα πληρώσουμε ακόμα περισσότερα τα νέα μοντέλα του iPhone.
Δεν ντρέπονται λιγάκι, Vodafone, Germanos, Cosmote, Wind και οι λοιποί εκπρόσωποι των Κινητών τηλεφωνίων;
Κρίση υπάρχει δεν το γνωρίζουν αυτοί ή τους έφαγε ο πλούτος ,που αποκτάνε απο τα εμάς τα κορόϊδα, όταν η δημιουργία του στοιχίζει μόνο 200 δολάρια;
Αίσχος!

#288   ChefGeorge

ChefGeorge

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/10/2012 - 19:21

Και το 26 ευκολα 30 :)


θετικη σκεψηηη....το λεω για να το πιστεψω :P

#289   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 28/10/2012 - 19:24

Δεν το ήξερα ότι στην Ελλάδα τρέχουν απο τα μπατσάκια λεφτά και πρέπει να τα πληρώσουμε ακόμα περισσότερα τα νέα μοντέλα του iPhone.
Δεν ντρέπονται λιγάκι, Vodafone, Germanos, Cosmote, Wind και οι λοιποί εκπρόσωποι των Κινητών τηλεφωνίων;
Κρίση υπάρχει δεν το γνωρίζουν αυτοί ή τους έφαγε ο πλούτος ,που αποκτάνε απο τα εμάς τα κορόϊδα, όταν η δημιουργία του στοιχίζει μόνο 200 δολάρια;
Αίσχος!


Φίλε τα φράγκα τα βγάζει η apple όχι όλοι αυτοί....

#290   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:01

Δεν το ήξερα ότι στην Ελλάδα τρέχουν απο τα μπατσάκια λεφτά και πρέπει να τα πληρώσουμε ακόμα περισσότερα τα νέα μοντέλα του iPhone.
Δεν ντρέπονται λιγάκι, Vodafone, Germanos, Cosmote, Wind και οι λοιποί εκπρόσωποι των Κινητών τηλεφωνίων;
Κρίση υπάρχει δεν το γνωρίζουν αυτοί ή τους έφαγε ο πλούτος ,που αποκτάνε απο τα εμάς τα κορόϊδα, όταν η δημιουργία του στοιχίζει μόνο 200 δολάρια;
Αίσχος!

Ωραία λογική #not...

Το τηλέφωνο στοιχίζει 200 δολάρια, το αγοράζει 200 ο Γερμανός και η Vodafone και το πουλάνε 740.

Μήπως και τα παιδιά τα φέρνει ο πελαργός?

#291   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:11

.....
Μήπως και τα παιδιά τα φέρνει ο πελαργός?

Σε λιγο ετσι θα γινεται :) ...παντως ολοι βγαζουν απο κατι.Οι εταιρειες κινητης υποθετω οτι δεν τις νοιαζει το κερδος απο το τηλεφωνο οσο το κερδος απο τα συμβολαια και σιγουρα ενα ακριβο τηλεφωνο λειτουργει σαν κραχτης για ενα πιο ακριβο συμβολαιο.

#292   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:32

Ωραία λογική #not...

Το τηλέφωνο στοιχίζει 200 δολάρια, το αγοράζει 200 ο Γερμανός και η Vodafone και το πουλάνε 740.

Μήπως και τα παιδιά τα φέρνει ο πελαργός?


Πίστεψε με το κέρδος τους είναι πολύ μικρό, δεν το αγοράζουν όσο λες φίλε μου

#293   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:32

Μήπως και τα παιδιά τα φέρνει ο πελαργός?

Τα φέρνει το μήλο, ειναι αυτο που λενε κάτω απ την μηλιά θα πέσει.... :D :D

Τελευταία επεξεργασία από: panosss23, 28/10/2012 - 20:33


#294   bigboysworld

bigboysworld

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:41

Συμφωνώ. Πανάκριβο ναι αλλά όχι και μέτρια συσκευή. το s3 είναι ένα πολύ καλό κινητό και η αλήθεια είναι οτι ενθουσιάστικα όταν το είδα απο κοντά.
Η apple παιδιά δεν έχει φτηνά προιόντα έτσι κι αλλιώς, όπως η mercedes δεν έχει φτηνά αυτοκίνητα. Αμα δεν έχεις απλά δεν το πέρνεις και πέρνεις κάτι άλλο που
είναι πιο value for money. Και για να κλείσω πρέπει ο φίλος που είπε πριν ότι το iphone δεν αξίζει και είναι μέτρια συσκευή πρέπει να συνυπολογίσει την μεταπολιτική αξία
που έχει κάθε προιόν. Πήγαινε σε 2 χρόνια να πουλήσεις το S3 και πήγαινε να πουλήσεις και το iphone 5. Κάμια σχέση και αυτό στο υπογράφω. Αυτο έχει διαμορφοθεί απο
την ίδια την αγορά ετσι, δεν το λέω εγώ. Πολλά παιδιά μέσα απο το φόρουμ μπορούν να το επιβεβαιώσουν.


Παιδιά οταν λεω μέτρια συσκευή πάντα με κριτήριο τα λεφτά που δίνεις. Το S3 σε Hardware ειναι πολυ ανώτερο και με τιμη καμια σχεση τωρα σχεδιαστικα ειναι γουστα του καθενός και δεν μπορει να κριθεί καμια συσκευή οσο για το λειτουργικο που εχω δουλεψει και το ενα και το αλλο προσωπικά δεν εχει να ζηλέψει τιποτα το Android απο το IOS.
Για μενα εκει που υπερτερεί περισσότερο το iphone σε σχεσει με το S3 ειναι στο Marketing, και στα αξεσουάρ που υπαρχουν για την συσκευη ασχετα αν τα περισσότερα αξεσουάρ που θα παρουν για ενα smartphone ειναι θήκη προστασίας και ακουστικά + μεταπολιτική αξια που πουλάς iphone σαν φρεσκο κουλουράκι.
Δηλαδη πραγματικά αν το ψαξετε καλα και πείτε μεσα σας για ποιον λογο θέλω το iphone περα της μούρης κυρίως δεν υπάρχει κατι άλλο, γιατι οτιδήποτε άλλο υπαρχουν και άλλες ποιο φθηνά εναλλακτικές συσκευές στην αγορά που προσφερουν πολλα παραπάνω.
Ολα τα παραπάνω προσωπική μου άποψη απο εναν πρώην κολλημένο iphonakia.

#295   ChefGeorge

ChefGeorge

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:41

παιδια σε οσους εχουμε κανει προπαραγγελια απο καποιο καταστημα βοντα μας ειχαν πει οτι θα μας σταλει ενα sms οταν ειναι.
και ερωτω εγω τωρα εστω οτι ειμαστε στουσ τυχερους αυτο θα ερθει απο πεμπτη η την παρασκευη κατευθειαν?
εχει γινει κατι τετοιο στα προηγουμενα μοντελα ωστε να ξερει καποιος?

#296   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:46

Παρασκευή θα το πάρεις φίλε μου.

#297   panosss23

panosss23

    iPH Enthousiast

  • 498 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2012 - 20:52

ασχετο..... παρατήρησα οτι πολλά μελοι του φόρουμ, αλλάξανε κατεύθυνση και πήγαν στην andoides μερια και συγκεκριμένα στο samsung galaxy s3,και οι λόγοι τους απο όσα διαπίστωσα σε άλλοις ειναι η αργοπορησια του iphone 5 (αναμονη....) σε άλλους η υψηλή τιμή του,(βλεπε s3 καινούριο 450ευρω) σίγουρα υπάρχει και μια μερίδα η οποίοι απλά ήθελαν να δούνε τι ειναι το andoid,
αυτό που δεν (μαρεσει) ειναι οτι αμα τους ρωτούσες κάποτε τι γνώμη έχετε για το iphone θα σου ελεγαν THE BEST το καλύτερο κτλ κτλ.
τώρα ξαφνικά επειδή αγόρασαν το s3 σου βγάζουν μουφα το iphone λογο ελευθερίας?λογο itunes?λογο κάρτα μνήμης?και και και....
ξαφνικά θυμήθηκαν αυτά τα (προβλήματα της αππλε)(γιατι για καπους ειναι προβλημα για αλλους δεν ειναι,αναλογα ποσω ψαγμενος εισαι)
μου έρχεται στο μυαλό μια απορία...κατα πόσο σε αυτα τα άτομα η γνώμη τους καθιστάτε αντικειμενική????

#298   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:00

Φίλε θα στο πω πολύ απλά... Πίσω από μια πολύ όμορφη γυναίκα, πάντα θα υπάρχει ένας άνδρας που την έχει βαρεθεί... B)

Τελευταία επεξεργασία από: Paris1986, 28/10/2012 - 21:05
Delete quote.


#299   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:04

Παιδιά οταν λεω μέτρια συσκευή πάντα με κριτήριο τα λεφτά που δίνεις. Το S3 σε Hardware ειναι πολυ ανώτερο και με τιμη καμια σχεση τωρα σχεδιαστικα ειναι γουστα του καθενός και δεν μπορει να κριθεί καμια συσκευή οσο για το λειτουργικο που εχω δουλεψει και το ενα και το αλλο προσωπικά δεν εχει να ζηλέψει τιποτα το Android απο το IOS.
Για μενα εκει που υπερτερεί περισσότερο το iphone σε σχεσει με το S3 ειναι στο Marketing, και στα αξεσουάρ που υπαρχουν για την συσκευη ασχετα αν τα περισσότερα αξεσουάρ που θα παρουν για ενα smartphone ειναι θήκη προστασίας και ακουστικά + μεταπολιτική αξια που πουλάς iphone σαν φρεσκο κουλουράκι.
Δηλαδη πραγματικά αν το ψαξετε καλα και πείτε μεσα σας για ποιον λογο θέλω το iphone περα της μούρης κυρίως δεν υπάρχει κατι άλλο, γιατι οτιδήποτε άλλο υπαρχουν και άλλες ποιο φθηνά εναλλακτικές συσκευές στην αγορά που προσφερουν πολλα παραπάνω.
Ολα τα παραπάνω προσωπική μου άποψη απο εναν πρώην κολλημένο iphonakia.

Γιατί ρε φίλε να μην το θέλω για τη σταθερότητα και αξιοπιστία του και να το θέλω μόνο για μούρη;
Και εγώ σκέφτηκα από περιέργεια κυρίως να πάω σε galaxy αλλά δε σημαίνει πως το iPhone δεν προσφέρει τίποτα

#300   master1992g

master1992g

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 28/10/2012 - 21:08

Είναι απλό, το ποσοστό των Ελλήνων που μπορούν να αγοράζουν κάθε χρόνο το νέο Iphone έχει μειωθεί δραματικά. Λόγια του τύπου δεν αγοράζω το νέο iphone 5, γιατί είναι ίδιο με το 4s που έχω ή έχει 739 ευρώ και όχι 669, είναι απλά για να λέμε. Γιατί όσοι πήραν το 4s ενώ είχαν το 4, το έκαναν επειδή τους περίσσευαν τα χρήματα, τώρα όμως δεν έχουμε τέτοια περιθώρια(ή πιο ορθά, έχουν στενέψει).Μερικές φορές το να λέμε αλήθειες κάνει καλό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες