Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
319 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/10/2012 - 00:41

Για εμένα θέλω να πιστεύω ότι θα είναι η τελευταία αναβάθμιση.


Ναι σίγουρα, εγω να δεις πόσες τελευταίες αναβαθμισεις έχω κάνει!
Τουλάχιστον μια το εξάμηνο και έτσι λέω στον εαυτό μου μήπως νιώσω λιγότερες ενοχές αλλά τίποτα...
Τώρα που έρχεται και το lumia 920 λέω α κάνω 2 τελευταίες αναβαθμίσεις :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   laz53

laz53

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 26/10/2012 - 00:45

Θα το πάρω διότι όπως είπα παραπάνω από βίτσιο. Τι να κάνουμε ; Δυστυχώς ο καθένας έχει το βίτσιο του (άλλος τα δίνει σε γυναίκες άλλος στο καζίνο κ.λ.π)


Χαχαχαχα. Ωραίος. Φοβάμαι όμως τις αναβαθμίσεις σε γυναίκες.

#123   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.453 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 26/10/2012 - 00:46

Εγω θα ελεγα οσοι ειχαν σκοπο να το παρουν σκετη συσκευη και που εχουν και το μεγαλυτερο προβλημα αντι να τα χωνουν
εδω και πανε στο βροντο ας στειλουν ενα ωραιοτατο χεστηριο mail στην Apple και για το 5αρι αλλα και για τα apps..Αν παρει
καποια εκατονταδες δεν μπορει να μην κανει κατι τουλαχιστον ετσι θελω να πιστευω..
Γιατι καλα ο αλλος να μην παρει το τελευταιο σου τηλεφωνο και να μεινει με το 4αρι η το S..Αμα παρει Crapoid Ομως?Αν παρει
Lumia?Εκει θα την νοιαξει θελει δεν θελει γιατι εκτος απο μειωση δικια της θα εχεις ενισχυσει και αμεσα τον ανταγωνιστη της.

Οποτε για παμε λιγο το κραξιμο στο σωστο σημειο! ! !

#124 Guest_ugotthelooks_*

Guest_ugotthelooks_*

Δημοσίευση 26/10/2012 - 00:50

Καλησπέρα παιδιά, έχω μια απορία δεν ξέρω αν έχει ξανά αναφερθεί, αλλά γιατί οι τιμές σε μη αποκλειστικούς προμηθευτές είναι αρκετά χαμηλότερες; Ενα παράδειγμα τώρα θα πω ότι το SG-SIII στην cosmote έχει 669 ευρώ και για παράδειγμα στο vnp.gr καθώς και σε άλλες σελίδες που τις βρίσκεις μέσω skroutz.gr έχει 465 ευρώ ;

Η το iphone 4s 16gb έχει 669 στην cosmote και το ίδιο και με δώρο θήκη έχει 500 ευρώ στην vnp.gr.

Εννοώ με ποια πολιτική αυτοί τα βάζουν τόσο ποιο φτηνά η ακριβά αντίστοιχα ;

Τελευταία επεξεργασία από: ugotthelooks, 26/10/2012 - 00:52


#125   greekguy

greekguy

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 00:54

αιντεεεε.... Μετά απο 5 iPhone καιρός να την κάνουμε... Πείρα το πρώτο απο Αμερική και περίμενα 3 βδομάδες την κολο hack-o-sim απο Πολωνία για το ξεκλειδώσω. Τα έσκασα κανονικά για το 3G. Από τότε τα πουλάω fix γυρω στα 300-330€ ( να φεύγουν και γρήγορα ) και με την επιδότηση έπαιρνα τα καινούρια... Άσχετα από το πόσα έχει πάρει κερατιάτικα η Cosmote σε 5 χρονια τσάμπα πάγια και η Apple για να παίζω το πουλάκι μου στο App Store, συνειδητοποίησα σε μια κουβέντα με ένα φιλαράκι ότι πλέον δεν παίζω παιχνίδια στο iPhone, οι 14 από τις 17 εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι δωρεάν αλλά και ότι όλες υπάρχουν και για android (από τις οποίες οι περισσότερες είναι και αρκετά πιο όμορφες/χρηστικές στις καινούριες 4,5"+ παντόφλες που βγαίνουν με android ), στην Κύπρο που βρίσκομαι πλέων δεν έχει GPS app της προκοπής άρα το μόνο που με κρατά στο iPhone είναι η ιδέα και το ότι ασχολούμαι με το web design και χρειάζομαι συσκευή να τεστάρω τα mobile versions των site που φτιάχνω. Οπότε με βλέπω να πωλείτε ως έχει και να τσιμπάω ένα HTC ONE X και ενα iPod Touch 4th gen και δεν τρέχει και τίποτα. Ετσι και αλλιώς πιο πολύ γουστάρω να κάνω πειράματα με το Cydia για να φέρω την συσκευή στα μέτρα μου και να κάνω restore καθε μήνα γιατί κάτι κοπάνησε από οτιδήποτε άλλο. Πιστεύω πως πλέον θα έχει μεγαλύτερο χαβαλέ ο πειραματισμός στο Android από ότι στο iOS. Αν ξέρετε κανέναν λοιπόν που ψάχνει για iPhone στη Λεμεσό πείτε του οτι υπάρχει διαθέσιμο σε άριστη τιμή.

#126   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/10/2012 - 00:58

Η αύξηση αναμενόμενη. Τα βλέπαμε απο τις υπόλοιπες χώρες όπως στην Ιταλία. Καμία έκπληξη.

Τιμή απαράδεκτη και απαγορευτική. Και θα το ξαναπώ για όλους αυτούς που γκρινιάζουν.. Καλό είναι και το 4S ακόμα και το 4.

Βίτσιο γραφτηκε πιο πάνω. Τότε καλά μας κάνουν. Μη γκρινιάζετε μετά.

Όσο για την Apple, το έχει χάσει πλέον σε πολλούς τομείς. Ξεγυμνώθηκε. Σεβασμός στο κοινό που ακολουθεί δεν μπορεί να υπάρξει όταν το κοινό στη πλειοψηφία του είναι πρόβατα και ακολουθούν με κλειστά τα μάτια. Όταν το κοινό αρχίσει να αντιλαμβάνεται και να έχει απαιτήσεις, τότε ίσως και η Apple να αναθεωρήσει την υπεροψία της.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#127   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 01:00

αιντεεεε.... Μετά απο 5 iPhone καιρός να την κάνουμε... Πείρα το πρώτο απο Αμερική και περίμενα 3 βδομάδες την κολο hack-o-sim απο Πολωνία για το ξεκλειδώσω. Τα έσκασα κανονικά για το 3G. Από τότε τα πουλάω fix γυρω στα 300-330€ ( να φεύγουν και γρήγορα ) και με την επιδότηση έπαιρνα τα καινούρια... Άσχετα από το πόσα έχει πάρει κερατιάτικα η Cosmote σε 5 χρονια τσάμπα πάγια και η Apple για να παίζω το πουλάκι μου στο App Store, συνειδητοποίησα σε μια κουβέντα με ένα φιλαράκι ότι πλέον δεν παίζω παιχνίδια στο iPhone, οι 14 από τις 17 εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι δωρεάν αλλά και ότι όλες υπάρχουν και για android (από τις οποίες οι περισσότερες είναι και αρκετά πιο όμορφες/χρηστικές στις καινούριες 4,5"+ παντόφλες που βγαίνουν με android ), στην Κύπρο που βρίσκομαι πλέων δεν έχει GPS app της προκοπής άρα το μόνο που με κρατά στο iPhone είναι η ιδέα και το ότι ασχολούμαι με το web design και χρειάζομαι συσκευή να τεστάρω τα mobile versions των site που φτιάχνω. Οπότε με βλέπω να πωλείτε ως έχει και να τσιμπάω ένα HTC ONE X και ενα iPod Touch 4th gen και δεν τρέχει και τίποτα. Ετσι και αλλιώς πιο πολύ γουστάρω να κάνω πειράματα με το Cydia για να φέρω την συσκευή στα μέτρα μου και να κάνω restore καθε μήνα γιατί κάτι κοπάνησε από οτιδήποτε άλλο. Πιστεύω πως πλέον θα έχει μεγαλύτερο χαβαλέ ο πειραματισμός στο Android από ότι στο iOS. Αν ξέρετε κανέναν λοιπόν που ψάχνει για iPhone στη Λεμεσό πείτε του οτι υπάρχει διαθέσιμο σε άριστη τιμή.


Απο τα πιο ωραια post.....Like φιλε!
.
.

Τελευταία επεξεργασία από: Mik3Q, 26/10/2012 - 01:01


#128   GREGORY1975

GREGORY1975

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2012 - 01:03

Εχω το 4ρι 2 χρόνια θέλω ανανέωση τηλεφώνου. ΟΚ έχω επιδότηση σίγουρα όχι όλο το ποσο για 5αρι. Και σκέφτομαι. Έχω ipad3 παει σφαίρα το χρησιμοποιώ αδιάκοπα στη δουλεια μου και κάνει και παπάδες για εμένα. Και το αγόρασα 509 ευρώ Ε όχι 740 είναι αδικαιολόγητα για μιση ιντσα οπότε....επιδότηση και καινούργιο λευκό 4s 16ρι που θα εχει μειωμενη τιμη και όλα καλα

#129   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/10/2012 - 01:34

Πολυ ακριβω για την μιση ιντσα παραπανω την ι δια στιγμη που με 465 παιρνεις αλλα κινητακια που κανουν τα ιδια και ισως και καλυτερα! Αλλα ειπαμε εχε χαρη που οπως ειπε και ενας φιλος ειναι καπως σαν ενα χομπυ να παιρνουμε καιε χρονο κινητακι με μηλαρακι! Παιδια σημερα γυρισα απο φρανκφουρτη και στο αππλε στορ ακομα εχει ουρα καθε πρωι για αγορα μηλοφωνου...! Θα μου πεις γιατι οχι? ουτε κριση εχουνε ουτε 740 το εχουνε....!

#130   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 26/10/2012 - 02:22

Αράξτε ρε τους τα κλέβουμε από τα apps ^^ if you know what I mean ^^
(με πολύ δόση χιούμορ :D)

#131   pashok

pashok

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 06:59

Και σε λίγο καιρό όπως και με το iPad 3 θα μου βγάλει το iPhone 6 και θα λέμε τσάμπα τόσα λεφτά . Οχι δεν θα τους κάνω τι χάρη πάλη τέρμα οι μα....ες έχω το 4 μου φτάνει .για το Siri; Σιγά τα ωα . Και είναι και καλύτερο .http://m.youtube.com/watch?v=OSFKVq36Hgc

#132   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 26/10/2012 - 07:24

Τώρα που αυξήθηκαν οι τιμές των εφαρμογών για κανένα λόγο, θα χαρούν πολλοί να δουν το μαγαζάκι στο UI τους πάλι.

#133   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 26/10/2012 - 07:56

Τελικα καλα εκανα και πηρα το 4s μεταχειρω και καποτε μετα απο 3 μηνες θα παρω το 5 μεταχειρω!!! Εχω καταλαβει απο παλια σαν πρωην κατοχος 3g-3gs-4 16giga-4 32 giga και 4s τωρα οτι συνολικα εχω δωσει πολυ ελαχιστα λεφτα για τις αλλαγες που εκανα και τα εδινα οταν κρατουσαν υψηλη τιμη γιατι τα πουλουσα μεταχειρω σε σωστο χρονο και επειτα καθομουν 1 μιση μηνα με 2 χωρις i phone και μετα ξαναπαιρνα μεταχειρω παλι το επομενο με ελαχιστα χρηματα παραπανω!! Της ταξης των + 30 βαρια + 40 ευρω!! Βεβαια ειμαι λιγο διαστημα ενα μοντελο πισω αλλα δεν με χαλαει..

#134   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/10/2012 - 08:04

Τελικα καλα εκανα και πηρα το 4s μεταχειρω και καποτε μετα απο 3 μηνες θα παρω το 5 μεταχειρω!!! Εχω καταλαβει απο παλια σαν πρωην κατοχος 3g-3gs-4 16giga-4 32 giga και 4s τωρα οτι συνολικα εχω δωσει πολυ ελαχιστα λεφτα για τις αλλαγες που εκανα και τα εδινα οταν κρατουσαν υψηλη τιμη γιατι τα πουλουσα μεταχειρω σε σωστο χρονο και επειτα καθομουν 1 μιση μηνα με 2 χωρις i phone και μετα ξαναπαιρνα μεταχειρω παλι το επομενο με ελαχιστα χρηματα παραπανω!! Της ταξης των + 30 βαρια + 40 ευρω!! Βεβαια ειμαι λιγο διαστημα ενα μοντελο πισω αλλα δεν με χαλαει..

φιλε μου και εγω μια απο ιδια ετσι γιατι καθε χρονο θελουμε 300-350 εκαστος για αλλαγη ουτε ασφαλεια να ειχαμε

#135   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 26/10/2012 - 08:22

Κάποτε όλα τελειώνουν !!ΔΕΝ πρέπει οπως και δήποτε να πάρει κανείς το νέο τηλέφωνο ή την κάθε νέα συσκευή . Εάν έχει χρήματα και
οι επιλογές του δέν του χαλάνε τη ζωή , τότε όλα καλά ... αλλιώς...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες