Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
319 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 20:07

Διάβασα ότι Κύπρο από ΜΤΝ ανακοινώθηκε τιμή εκκίνησης για το 16άρι 949. Ισχύει;;;;; :o

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 26/10/2012 - 20:08

949....; Αλλα 300 και παιρνεις τον νεο imac.....! WTF....?

#228   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 20:14

Τόσο θα είναι τελικά.. Το λένε στην επίσημη σελίδα στο FaceBook. Τι διάλο γίνεται με τις τιμές; 200 ευρώ καπέλο από Ελλάδα που είναι ήδη με καπέλο 70 ευρώ;
Όποιος έχει iPhone 5 αγορασμένο από Κύπρο είναι εφοπλιστής.

Αναρτημένη εικόνα


#229   wrangler

wrangler

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2012 - 20:46

Τσάμπα πράμα τρέξτε!!Κάποιο ξυπνοπούλι πριν έγραψε "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια ".....μπράβο πανέξυπνε το πέτυχες με την μια !Μωρέ και 2000 ευρώ να πάει θα βρεθούν .....αγοραστές καλά κάνει η apple .Να το θυμηθείτε όποιος πάρει το iphone 5 θα έχει τα αντίθετα αποτελέσματα από την μόστρα που υπολογίζει να κάνει ,θα πάει το κράξιμο σύννεφο που του έπιασαν τον κ@λ@.

Τελευταία επεξεργασία από: wrangler, 26/10/2012 - 20:51


#230   xpep07

xpep07

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 26/10/2012 - 22:00

Εγώ το έχω κλείσει σε voda των ΝΠ από 5 Οκτώβριου
Πήρα τηλ σήμερα στις 09:10 και μου είπαν ότι είναι 5 πιο πριν από εμένα αλλά δεν θα υπάρχει πρόβλημα μιας και είμαι το πρώτο 32αρι booked
Κράτησαν το όνομα της κοπέλας και της είπα ότι θα τα πούμε στις 2/11 @ 9:00
Εχει λείπει το συμβόλαιο μου αλά δεν μπορούν να πουν τιμές με επιδότηση .


#231   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/10/2012 - 22:35

Ελπίζω σε προγράμμα με πάγιο 50 ευρώ να το δώσουν τουλάχιστον 100 ευρώ με 18μηνο χωριά το ότι αυτή αυτή η συσκευή θα έπρεπε να πωλείται φθηνότερα λόγω του ότι στη χώρα μας δεν έχουμε lte ακόμα.

#232   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/10/2012 - 22:37

Ελπίζω σε προγράμμα με πάγιο 50 ευρώ να το δώσουν τουλάχιστον 100 ευρώ με 18μηνο χωριά το ότι αυτή αυτή η συσκευή θα έπρεπε να πωλείται φθηνότερα λόγω του ότι στη χώρα μας δεν έχουμε lte ακόμα.


Οχι...επρεπε να το δινουν τζαμπα επειδη δεν εχουμε lte...
(τι ακουμε θεε μου...)

Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 26/10/2012 - 22:37


#233   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/10/2012 - 22:46

Οχι...επρεπε να το δινουν τζαμπα επειδη δεν εχουμε lte...
(τι ακουμε θεε μου...)

στην Αμερική πάντως το δίνουν 200 $ και έχει και lte εδώ 540 με 24 μηνο

#234   MihalisTsoukalos

MihalisTsoukalos

    iPH User

  • 136 μηνύματα
  • Twitter:@mactsouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 26/10/2012 - 22:58

Αυτο δεν νομιζω να ισχυει, γιατι βλεπουμε οτι κυκλοφορησε πρωτα σε Σλοβακια, Σλοβενια, Ρουμανια.


Ακριβώς!

#235   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 26/10/2012 - 23:02

στην Αμερική πάντως το δίνουν 200 $ και έχει και lte εδώ 540 με 24 μηνο

H Αμερική έχει LTE υποδομή και δίκτυο.
Η Αμερική έχει 200.000.000 κόσμο και δεν μπορείς να τη συγκρίνεις με την Ελλάδα.]
Η Apple σχεδιάζει προϊόντα αποκλειστικά σχεδόν για την Αμερική.
.
.
.
.
Θες κι άλλα; Το hardware του κινητού υπάρχει για LTE.Δεν είναι πρόβλημα της Apple ότι δεν έχει υποστήριξη για LTE. Τα παράπονά στους παρόχους. Εδώ μεγαλύτερες χώρες και δεν έχουν και μας νοιάζει για την Ελλάδα;

Αναρτημένη εικόνα


#236   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 26/10/2012 - 23:22

Ολο το θέμα για μένα είναι οι πάροχοι και όχι η apple φτιάξε μας ρε COSMOTE με μια τούμπανο επιδότηση και ένα καλό πάγιο αφού όλοι πλέον πανε στα καρτοκινητα πχ 300 ευρώ 18 μηνο και 40 πάγιο με 1,5gb ζητάω πολλά;

#237   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 26/10/2012 - 23:58

Ολο το θέμα για μένα είναι οι πάροχοι και όχι η apple φτιάξε μας ρε COSMOTE με μια τούμπανο επιδότηση και ένα καλό πάγιο αφού όλοι πλέον πανε στα καρτοκινητα πχ 300 ευρώ 18 μηνο και 40 πάγιο με 1,5gb ζητάω πολλά;


Δεν μπορει να τα εννοει... troll-αρει :P

#238   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 27/10/2012 - 00:35

Διαβάζω..Διαβάζω...και ξανά διαβάζω..περί ακρίβειας του iPhone και της τσιμπημενης τιμής σε σχέση με άλλες χώρες...
Προφανώς και δεν θα διαφωνησω,αλλα λόγω του ότι είμαι απο τους "μεγάλους" εδω μέσα (λόγω ηλικίας),έχω ζήσει και πολυ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χειρότερα...
Δεκαετία 80...Στη θέση της ευρωπαϊκής ένωσης,υπήρχε η ΕΟΚ..Τα ηλεκτρονικά είδη (όπως και όλα) υποκειντω σε ΛΗΣΤΡΙΚΟΥΣ τελωνειακους δασμους και φόρους πολυτελείας...
Στις αρχες της δεκαετίας,μια καλη έγχρωμη τηλεοραση,(π.χ. Sony)κόστιζε όσο 4-5 βασικούς μισθούς,όταν στις άλλες ανεπτυγμένες ευρωπαϊκές χώρες κόστιζε ΜΙΣΟ βασικό μισθό τους.
Οτιδήποτε ηλεκτρονικό είδος θέλαμε να αγοράσουμε (μικρο βέβαια σε μέγεθος),ψάχναμε για κανα φιλο η μπάρμπα που θα πήγαινε ταξίδι στο εξωτερικό για να μας το φέρει (κρύβοντας το βέβαια στη βαλίτσα και κάνοντας το σταυρο μας μη του την ανοίξουν στο τελωνείο).
Για να καταλάβετε τα μεγέθη,αν το iPhone στις άλλες Ευρωπαϊκές χώρες υπήρχε τη δεκαετία του 80 και είχε ξέρω γω 700 ευρω,στην Ελλάδα με τους ΤΌΤΕ φόρους και προσαυξήσεις,θα κόστιζε ΠΆΝΩ ΑΠΟ 2000 ευρω...

#239   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 27/10/2012 - 01:08

Διαβάζω..Διαβάζω...και ξανά διαβάζω..περί ακρίβειας του iPhone και της τσιμπημενης τιμής σε σχέση με άλλες χώρες...
Προφανώς και δεν θα διαφωνησω,αλλα λόγω του ότι είμαι απο τους "μεγάλους" εδω μέσα (λόγω ηλικίας),έχω ζήσει και πολυ μα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ χειρότερα...
Δεκαετία 80...Στη θέση της ευρωπαϊκής ένωσης,υπήρχε η ΕΟΚ..Τα ηλεκτρονικά είδη (όπως και όλα) υποκειντω σε ΛΗΣΤΡΙΚΟΥΣ τελωνειακους δασμους και φόρους πολυτελείας...
Στις αρχες της δεκαετίας,μια καλη έγχρωμη τηλεοραση,(π.χ. Sony)κόστιζε όσο 4-5 βασικούς μισθούς,όταν στις άλλες ανεπτυγμένες ευρωπαϊκές χώρες κόστιζε ΜΙΣΟ βασικό μισθό τους.
Οτιδήποτε ηλεκτρονικό είδος θέλαμε να αγοράσουμε (μικρο βέβαια σε μέγεθος),ψάχναμε για κανα φιλο η μπάρμπα που θα πήγαινε ταξίδι στο εξωτερικό για να μας το φέρει (κρύβοντας το βέβαια στη βαλίτσα και κάνοντας το σταυρο μας μη του την ανοίξουν στο τελωνείο).
Για να καταλάβετε τα μεγέθη,αν το iPhone στις άλλες Ευρωπαϊκές χώρες υπήρχε τη δεκαετία του 80 και είχε ξέρω γω 700 ευρω,στην Ελλάδα με τους ΤΌΤΕ φόρους και προσαυξήσεις,θα κόστιζε ΠΆΝΩ ΑΠΟ 2000 ευρω...


Συμφωνώ αλλά ΔΕΝ ζούμε σε αυτές τις εποχές...τις οποίες έχω προλάβει και εγώ...
Σήμερα ήμουν μαζί με εάν φίλο ο οποίος ζει στην Αμερική και έχει έρθει για λίγες μέρες στην Ελλάδα. Χρήστης των iOS συσκευών και του 4s, όταν του είπα την τιμή του 5 στα 16gb του έπεσαν τα σαγώνια...και μου είπε , θα πρέπει να είσαι τρελός να δώσεις τόσα χρήματα για να το αγοράσεις, στην Αμερική που το αγοράζουν μόνο με συμβόλαιο το οποίο σου δίνει ένα εξαιρετικό πρόγραμμα και δεδομένα. Φυσικά αυτός ΔΕΝ πρόκειται να κάνει την αλλαγή διότι για τα δικά του δεδομένα δεν συντρέχει λόγος... εάν και τα οικονομικά του είναι εξαιρετικά. Απλά ανέφερα μία άποψη, ενός χρήστη των iOS συσκευών ο οποίος ζει στην πηγή και δραστηριοποιήτε στην τεχνολογική επιστήμη... Αλλά αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η άποψη για την μετά jobs εποχή, αυτά που γίνονται τώρα, μου είπε, ΔΕΝ υπήρχε περίπτωση να γινόντουσαν με τον συγχωρεμένο, iPad mini σχεδιασμός 5 κλπ. Έχουν ένα εξαιρετικό λειτουργικο αλλά έχουν αρχίσει να κυνηγάνε τις άλλες εταιρίες, αυτό θα είναι και η αρχή της πτώσης.
Μην αρχίσει η γκρίνια μία άποψη
μετέφερα...:)

Τελευταία επεξεργασία από: boxer, 27/10/2012 - 01:10


#240   Dimalvel

Dimalvel

    iPH User

  • 135 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 27/10/2012 - 15:20

Έτσι όπως το σκέφτομαι οι πωλήσεις (στην Ελλάδα τουλάχιστον) θα πέσουν κατακόρυφα. Σίγουρα θα υπάρξει ο Ελληνάρας, που θα στερήσει φαί στα παιδιά του ή θα χρεωθεί ένα συμβόλαιο με πάγιο 100 ευρω για 4 χρόνια, απλα για να δείξει στη γκόμενα του και στους φίλους του το αποκτημα του αλλα είναι μειοψηφία. Τώρα το εάν θα συγκινθεί η apple απο την πτώση δεν ξέρω αλλα σίγουρα θα παρατηρηθεί. Είναι κρίμα πάντως. Απλα ας αναλογιστούμε πόσα νοίκια ή προμήθειες ενός σπιτικού είναι 740 ευρώ και γενικά τι μπορεί κάποιος να κάνει με τόσα χρήματα. Είναι τραγικό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες