Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 4 ψήφοι

Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
319 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#256   YuGo007

YuGo007

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:yugo007sporting

Δημοσίευση 27/10/2012 - 20:43

Το iPhone ΗΤΑΝ μια μοναδικη συσκευή ... Η Apple θα μπορούσε να συνεχίσει να την έχει μοναδική στην αγορα αλλα δεν το κάνει για τους λόγους της ... Το iPhone 5 με το 4s δεν έχει καμία ουσιαστικη διαφορά ώστε εγω σαν κάτοχως 4s να το σκεφτώ να το πάρω ... Εκτ´ος των 700+ ευρώ ... Έλεος !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#257   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:00

χιλια συγνωμη παιδια αλλα ειμαι fun του φορουμ μιας και εισαστε απιστευτη σε γνωσεις και ψαχνεστε ...................... διαβαζω συνεχεια αλλα λογο χρονου και λιγες γνωσεις δεν εχω να προσφερω και πολλα γιαυτο δεν γραφω..................με στεναχωρει πολυ που βλεπω να τρελενεστε και να κακολογιτεε τους ανθρωπους που θελουν να παρουν αυτο το κινητο...............χρησιμοποιοντας παραδειγματα( κριση, προβατα, κλπ)....δεν καταλαβενω γιατι τετοια χολη....................καλα κανει ο καθενας και μπραβο που μπορει.....................εχω ενα EVO ,ενα Hayabusa Turbo και ενα σκουτερ τα αγορασα πριν 6 χρονια δεν τα δανεθστικα απο κανεναν, τα δουλεψα και τα πηρα με 2 δουλειες επι 14 χρονια γιατι αυτα γουσταρα να παρω και τα ηθελα) τωρα με την κριση δεν βγαινει αλλα θελω να τα εχω, δουλευω 2 δουλειες για να τα εχω και συνεχιζω και τα εχω, τωρα θελω αυτο το κινητο να το παρω γιατι το γουσταρω, ποιος ειναι αυτος που θα με κρινει και με ποιο δικαιωμα................ειμαι προβατο.......μ@@@@@@@..........οπως θελει ο καθενας...........οποις δεν γουσταρει την τιμη-χαρακτηριστικα-κ.α ας μην το παρει δεν του εβαλε κανενας το μαχαιρι στο λαιμο βρε παιδια............αλλα μην βγαζετε τα εσωψυχα σας εδω μεσα......................μπορειτε να το παρετε μπραβο καλοριζικο να εισαστε παντα καλα ολα τα αλλα ειναι περιτα

off topic χιλια συγνωμη.......

φίλτατε haya, γιατί θεωρείς ότι αν κάποιος κριτικάρει τότε ζηλεύει ή βγάζει την κακία του.
Δεν θα μπορούσε απλά να προσπαθεί να αφυπνίσει αυτούς που έχουν στερηθεί πιο ουσιαστικά πράγματα στην ζωή (όπως ποιότητα στην διατροφή και στην στέγαση, ασφάλεια, ταξίδια, διασκέδαση κ.α...) για να αγοράσουν υπερτιμημένα αγαθά. Υπάρχουν βέβαια και αυτοί που η ζωή τους τα έχει φέρει έτσι ώστε να μην ξέρουν που να ξοδέψουν τα χρήματα.
Μην ξεχνάς ότι ο καθένας μπορεί να πει ελεύθερα την γνώμη σε μια δημοκρατική χώρα.
Αν εγώ επέλεγα να παίρνω ότι μου κ@υλωνε επειδή απλά μπορούσα την συγκεκριμένη στιγμή χωρίς να αναλογιστώ τυχόν έκτακτα στο μέλλον και δούλευα 2 και 3 δουλειές την ημέρα θυσιάζοντας πάρα πολλά από την ζωή μου, τότε η μόνη μου ελπίδα ήταν να είχα δικούς μου ανθρώπους να με ξυπνούσαν από τον ύπνο του δικαίου.

Υ.Γ.1 Δεν βγάζω καμία χολή και δεν θέλω το κακό κανενός εδώ.
Υ.Γ.2 On topic συζήτηση πάνω στην τιμή πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα κάνουμε.
Υ.Γ.3 Είμαι apple fun, τα έχω να τα σκάσω, αντιδρώ όμως όταν με κλέβουν.

#258   haya

haya

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:20

φίλτατε haya, γιατί θεωρείς ότι αν κάποιος κριτικάρει τότε ζηλεύει ή βγάζει την κακία του.
Δεν θα μπορούσε απλά να προσπαθεί να αφυπνίσει αυτούς που έχουν στερηθεί πιο ουσιαστικά πράγματα στην ζωή (όπως ποιότητα στην διατροφή και στην στέγαση, ασφάλεια, ταξίδια, διασκέδαση κ.α...) για να αγοράσουν υπερτιμημένα αγαθά.

Καλε μου φιλε ουτε οπατερας τους εισαι ουτε η μανα τους εκτος αν νομιζεις οτι θα σωσεις τον κοσμο..........ο καθενας ειναι υπευθηνος για τις πραξεις του και στο τελος που ξερεις τις οικονομικες καταστασεις τον αλλων............οτι πεινανε.........το θεμα με τηνδημοκρατικη χωρα ειναι αλλη συζητηση ................καλα εκανες και τα επερνες και καλα εκανες που δεν τα επερνες......................ο κθενας αγοραζει με την δικη του γνωμη αν στερητε η οχι και στην τελικη δεν ειμαστε εμεις θεοι που θα τους σωσουμε.........να κοιταμε τα δικα μας και αν θες να σωσει καποιον σωσε αυτον που ξερεις οτι υποφερει οχι αυτους που δεν τους γνωριζεις καν πως ειναι και τι ειναι

Υγ 2. κανουμε συζητηση τελικα για το ποσο βλακας ειναι καποιος που θα το παρει
υγ 3. τοσο το κοστολογουν τοσο κανει μεχρι να ερθει εδω, τοσο τελωνειο πρεπει να πληρωσει και τοσα θελει να βγαλει η καθε εταιρια που το φερνει............αν δεν θες μην το περνεις
Υγ 4 οποιος ομως γραψει οτι θα το παρει μερικοι τον περνουν απο τα μουτρα ομως σε αυτο δεν εχεις γνωμη?

#259   hellenicsun

hellenicsun

    iPH Enthousiast

  • 572 μηνύματα
  • Twitter:@FotisVNakos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • GameCenter:hellenicsun

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:32

Μόνο στην Ελλάδα και την Ιταλία αυτές οι τιμές - BTW τις δύο χώρες τις ΕΕ με σοβαρότατα δημοσιονομικά προβλήματα.

Στις υπόλοιπες χώρες της ζώνης του ευρώ, οι τιμές παίζουν από 665 (Λουξεμβούργο) έως 699. Οι δύο κυριότερες τιμές είναι στα 679 (Γερμανία ΠΧ) και 699.

Το iPhone ήταν, είναι και θα είναι μια ακριβή συσκευή. Αλλά όταν αυτό κάθε έτος παίρνει μια αύξηση τιμής από την Apple έως τη χώρα πώλησης με ότι αυτό συνεπάγεται σε ΦΠΑ κλπ, ταυτόχρονα μειώνεται η αγοραστική μας δύναμη. Είναι λογικό όταν φέτος για 1η φορά λέμε πως οι τιμές είναι αδικαιολόγητα υψηλές, του χρόνου (εφόσον η ύφεση διατηρήσει ρυθμό και πορεία) να μη μιλάμε καν για αγορά της συσκευής.

Προφανώς πάνε με λίγες πωλήσεις να έχουν παρόμοια ποσοστά κέρδους αφού ξέρουν πως στην Ελληνική αγορά δε πρόκειται να πιάσουν τα ίδια νούμερα σε ποσότητα.

#260   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:35

φίλτατε haya, γιατί θεωρείς ότι αν κάποιος κριτικάρει τότε ζηλεύει ή βγάζει την κακία του.
Δεν θα μπορούσε απλά να προσπαθεί να αφυπνίσει αυτούς που έχουν στερηθεί πιο ουσιαστικά πράγματα στην ζωή (όπως ποιότητα στην διατροφή και στην στέγαση, ασφάλεια, ταξίδια, διασκέδαση κ.α...) για να αγοράσουν υπερτιμημένα αγαθά.

Καλε μου φιλε ουτε οπατερας τους εισαι ουτε η μανα τους εκτος αν νομιζεις οτι θα σωσεις τον κοσμο..........ο καθενας ειναι υπευθηνος για τις πραξεις του και στο τελος που ξερεις τις οικονομικες καταστασεις τον αλλων............οτι πεινανε.........το θεμα με τηνδημοκρατικη χωρα ειναι αλλη συζητηση ................καλα εκανες και τα επερνες και καλα εκανες που δεν τα επερνες......................ο κθενας αγοραζει με την δικη του γνωμη αν στερητε η οχι και στην τελικη δεν ειμαστε εμεις θεοι που θα τους σωσουμε.........να κοιταμε τα δικα μας και αν θες να σωσει καποιον σωσε αυτον που ξερεις οτι υποφερει οχι αυτους που δεν τους γνωριζεις καν πως ειναι και τι ειναι

Υγ 2. κανουμε συζητηση τελικα για το ποσο βλακας ειναι καποιος που θα το παρει
υγ 3. τοσο το κοστολογουν τοσο κανει μεχρι να ερθει εδω, τοσο τελωνειο πρεπει να πληρωσει και τοσα θελει να βγαλει η καθε εταιρια που το φερνει............αν δεν θες μην το περνεις
Υγ 4 οποιος ομως γραψει οτι θα το παρει μερικοι τον περνουν απο τα μουτρα ομως σε αυτο δεν εχεις γνωμη?

συμφωνείς δηλαδή με τον ωχαδελφισμό και με το "κοίτα την πάρτη σου φιλαράκι". Την ανθρώπινη βλακεία δεν μπορώ να την σχολιάσω μιας και όπως είπε και ο Αϊνστάιν αυτή δεν έχει όρια. Επίσης όπως ο καθένας έχει δικαίωμα να πει ότι αυτά που λέω πηγάζουν απο κακία, ζήλια και αλεπουδίσια κρεμαστάρια έτσι έχω δικαίωμα και εγώ να κατακρίνω κάποιον που κάνει δύο δουλειές για να ποστάρει στο facebook απο το iphone.
Υ.Γ. Θερμή παράκληση χρησιμοποίησε την αυτόματη ορθογραφία τουλάχιστον...

#261   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:51

Καλε μου φιλε ουτε οπατερας τους εισαι ουτε η μανα τους εκτος αν νομιζεις οτι θα σωσεις τον κοσμο..........ο καθενας ειναι υπευθηνος για τις πραξεις του και στο τελος που ξερεις τις οικονομικες καταστασεις τον αλλων............οτι πεινανε.........το θεμα με τηνδημοκρατικη χωρα ειναι αλλη συζητηση ................καλα εκανες και τα επερνες και καλα εκανες που δεν τα επερνες......................ο κθενας αγοραζει με την δικη του γνωμη αν στερητε η οχι και στην τελικη δεν ειμαστε εμεις θεοι που θα τους σωσουμε.........να κοιταμε τα δικα μας και αν θες να σωσει καποιον σωσε αυτον που ξερεις οτι υποφερει οχι αυτους που δεν τους γνωριζεις καν πως ειναι και τι ειναι

Υγ 2. κανουμε συζητηση τελικα για το ποσο βλακας ειναι καποιος που θα το παρει
υγ 3. τοσο το κοστολογουν τοσο κανει μεχρι να ερθει εδω, τοσο τελωνειο πρεπει να πληρωσει και τοσα θελει να βγαλει η καθε εταιρια που το φερνει............αν δεν θες μην το περνεις
Υγ 4 οποιος ομως γραψει οτι θα το παρει μερικοι τον περνουν απο τα μουτρα ομως σε αυτο δεν εχεις γνωμη?

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε! Μπράβο σου που έκανες και 2 δουλειές για να πάρεις αυτα που γούσταρες. Μαγκιά σου. Και όποιος σου λέει το αντίθετο, εδώ πάει η παροιμία Να'ταν η ζηλια ψώρα...

#262   haya

haya

    iPH newbie

  • 95 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/10/2012 - 21:57

λαθος που πηρα το θαρρος να γραψω.........συγνωμη που σε ενοχλει και αυτο με την οθογραφια.....................
Εχεις δικαιο με την βλακεια και τον αινσταιν sorry που ειμαι βλακας μπροστα σε εσενα...........Η εξυπνάδα χάνει τη γοητεία της, όταν περιέχει κάποια δόση κακίας τελικα

#263   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 27/10/2012 - 22:00

λαθος που πηρα το θαρρος να γραψω.........συγνωμη που σε ενοχλει και αυτο με την οθογραφια.....................
Εχεις δικαιο με την βλακεια και τον αινσταιν sorry που ειμαι βλακας μπροστα σε εσενα...........Η εξυπνάδα χάνει τη γοητεία της, όταν περιέχει κάποια δόση κακίας τελικα

καλά έκανες και έγραψες, συζήτηση κάνουμε, συγνώμη αν κάτι από αυτά που είπα τα ερμήνευσες ως προσβολή. Ούτε θίχτηκα με κάτι από αυτά που είπες. Η αναφορά μου για την ανθρώπινη βλακεία ήταν απλά ένας σχολιασμός στο δικό σου "Υγ 2. κανουμε συζητηση τελικα για το ποσο βλακας ειναι καποιος που θα το παρει". Όσο για την ορθογραφία μια θερμή παράκληση έκανα.
Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από: silver82, 27/10/2012 - 22:02


#264   rally170hp

rally170hp

    iPH Addict

  • 1.174 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:Rally170hp

Δημοσίευση 27/10/2012 - 22:22

παιδια οποιος εχει λεφτα κ το παρει μεγια του με χαρα του .τωρα τι λετε εσεις. αυτα ειναι τα προνομια των πλουσιων...........

#265   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2012 - 23:06

οκ έχει καταντήσει κοροιδία κάθε χρόνο θέλω τόσα......................
τώρα όποιος το έχει σαν προτερεότητα να δώσει 730+ μεγιά του
εγώ θα μείνω ακόμη με το 3GS διότι το iiOS 6 τρέχει περίφημα ακόμη
άρα πάμε για το λειτουργικό ως κύριο προτέρημα στις συσκευές της apple και όχι λόγο hardware
εδώ ακόμη τα core 2 duo μηχανήματα της apple είναι αξιοπρεπεί με mountain lion

#266   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 27/10/2012 - 23:07

οκ έχει καταντήσει κοροιδία κάθε χρόνο θέλω τόσα......................
τώρα όποιος το έχει σαν προτερεότητα να δώσει 730+ μεγιά του
εγώ θα μείνω ακόμη με το 3GS διότι το iiOS 6 τρέχει περίφημα ακόμη
άρα πάμε για το λειτουργικό ως κύριο προτέρημα στις συσκευές της apple και όχι λόγο hardware
εδώ ακόμη τα core 2 duo μηχανήματα της apple είναι αξιοπρεπεί με mountain lion

Περα απο το λειτουργικο ειναι κι η retina μεγαλο προτερημα, οταν με το καλο αναβαθμισεις θα το καταλαβεις

#267   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 27/10/2012 - 23:14

Το iPhone ΗΤΑΝ μια μοναδικη συσκευή ... Η Apple θα μπορούσε να συνεχίσει να την έχει μοναδική στην αγορα αλλα δεν το κάνει για τους λόγους της ... Το iPhone 5 με το 4s δεν έχει καμία ουσιαστικη διαφορά ώστε εγω σαν κάτοχως 4s να το σκεφτώ να το πάρω ... Εκτ´ος των 700+ ευρώ ... Έλεος !!

καμια η διπλάσια μνήμη 1gb με το 512 η μεγαλύτερη οθόνη πρώτη φορά στην ιστορία του iPhone και φυσικά ο καινούργιος επεξεργάστης αλλά και το μοναδικό κινητο αυτή την στιγμή στην αγορά της Ελλάδας που λειτουργεί 4g όταν γίνει εμπορικά διαθέσιμο σύντομα απο COSMOTE και Vodafone

#268   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:04

η ζήτηση δημιουργεί την προσφορά. όσο πιο πολύ θα θέλει να αποκτήσει ο Ελληνας μια συσκευή τόσο θα κατεβαίνουν οι επιδοτήσεις και θα ανεβαίνει η τιμή της

κατι εχεις μπερδεψει μου φαινεται!! Θυμασαι καλα τον νομο της προσφορας και της ζητησης;; (Οσο ενα προιον εχει καλη προσφορα εχει καλη ζητηση) στην περιπτωση του i phone 5 η τιμη του δεν ειναι καλη προσφορα αρα δεν θα ειναι και η ζητηση του οπως αναμενεται..

#269   nicnos

nicnos

    iPH newbie

  • 47 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:21

Καλησπερα σε ολους
εγω παντως παιδες πουλησα το 4αρι 400κατοσταρικα και θα βαλω τα υπολοιπα για να το τσιμπισω..

Δεν ξερω τι λεει ο καθενας, αν του φενεται ιδιο το ενα με το αλλο.. παντως φιλοι μου... μονο ιδιο δεν ειναι το 4αρι με το 5αρι..

4s 32αρι στα 789...

Σε καθε ππεριπτωση ειναι πολλα αλλα ... μιλαμε για το καλυτερο

#270   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:12

Καλησπερα σε ολους
εγω παντως παιδες πουλησα το 4αρι 400κατοσταρικα και θα βαλω τα υπολοιπα για να το τσιμπισω..

Δεν ξερω τι λεει ο καθενας, αν του φενεται ιδιο το ενα με το αλλο.. παντως φιλοι μου... μονο ιδιο δεν ειναι το 4αρι με το 5αρι..

4s 32αρι στα 789...

Σε καθε ππεριπτωση ειναι πολλα αλλα ... μιλαμε για το καλυτερο

Eτσι ακριβως ειναι φιλε μου.
Το λεμε εμεις που ηδη το εχουμε, αλλα υπαρχουν μερικοι που συνεχιζουν τα δικα τους ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες