Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μειώνονται οι τιμές πώλησης του iPhone 4 και iPhone 4S στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   Yorgos

Yorgos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:24

Δεν μου λεει κατι φιλε μου αυτο..
Καλη η προσφορα, αλλα δεν σημαινει οτι επειδη εβαλε ενα καταστημα μια προσφορα, αλλαζει ολη την αγορα και τις τιμες των μεταχειρισμενων..
Παλι δεν βρισκω που ειναι το κακο και το υπερβολικο ενα 4αρι να πωλειται στα 300-350 ευρω και ενα 4S στα 400-450..

Εμένα με προβληματίζει οτι για πρώτη χρονιά έπεσαν τόσο πολύ οι τιμές στα παλιά μοντέλα. Μήπως και το 5 σε λίγο καιρό μετα την κυκλοφορία του πέσει η τιμή του αρκετα?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:26

Εμένα με προβληματίζει οτι για πρώτη χρονιά έπεσαν τόσο πολύ οι τιμές στα παλιά μοντέλα. Μήπως και το 5 σε λίγο καιρό μετα την κυκλοφορία του πέσει η τιμή του αρκετα?


κράχτης είναι παιδεία για την σελίδα του public. Αν μπορείς να παραγγελία θέλω 5 ..........
πρέπει να έχουν κανα 2 . μούφα είναι ......

#123   zer4w

zer4w

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:31

εγω παντως απο το public δεν μπορω να το αγορασω ενω λεει οτι προστεθηκε στο καλαθι
το καλαθι φενεται αδειο..

#124   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:35

Κάποιος υπάλληλος φαίνεται θα ήθελε να αγοράσει μεταχειρισμένο και αυτός, και είπε να ψαρώσει λίγο κόσμο μπας και πέσουν οι τιμές... :P
Yorgo, ελπίζω να μην είσαι εσύ φίλε μου.. :rolleyes:

#125   Yorgos

Yorgos

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:42

Κάποιος υπάλληλος φαίνεται θα ήθελε να αγοράσει μεταχειρισμένο και αυτός, και είπε να ψαρώσει λίγο κόσμο μπας και πέσουν οι τιμές... :P
Yorgo, ελπίζω να μην είσαι εσύ φίλε μου.. :rolleyes:

Το λεω ξανα. Για πρωτη χρονια εχουν πεσει οι τιμες των παλιων μοντελων.....οποιος καταλαβε καταλαβε.

#126   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:43

Κάποιος υπάλληλος φαίνεται θα ήθελε να αγοράσει μεταχειρισμένο και αυτός, και είπε να ψαρώσει λίγο κόσμο μπας και πέσουν οι τιμές... :P
Yorgo, ελπίζω να μην είσαι εσύ φίλε μου.. :rolleyes:


όχι εχει δυο κομμάτια και τα βάζει για να μπούμε εμείς στην σελίδα τους. Δεν πρόκριτε να πάρεις κανένας σε αυτήν την τιμή ή για να πάρει κανένας γνωστός στο κατάστημα ....

#127   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 08/11/2012 - 13:44

Το λεω ξανα. Για πρωτη χρονια εχουν πεσει οι τιμες των παλιων μοντελων.....οποιος καταλαβε καταλαβε.

Εδώ μέσα όμως αν ήταν όλοι να μιλάγαμε με αινίγματα... Τρέχα γύρευε μετά..
Οπότε κάνε μια μικρή ανάλυση λοιπόν σε αυτό που λες, αν θες βέβαια, δεν πιέζουμε κανέναν..

#128   greekmed

greekmed

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/11/2012 - 17:44

Καλησπέρα,είναι το πρώτο μου πόστ εδώ!
Σκέφτομαι να αγοράσω το iphone 4 8gb(μάλλον σε λευκό) καινούργιο. Δεν βιάζομαι ιδιαίτερα για το αν θα το πάρω τώρα ή μέχρι τις γιορτές.Συμφέρει να περιμένω?Γιατί λογικά θα υπάρξουν νέες προσφορές λόγω εορτών.Υπάρχει περίπτωση να έχει εξαντληθεί μέχρι τότε και να μην πωλείται τουλάχιστον καινούργιο?Ευχαριστώ για τις συμβουλές!

Τελευταία επεξεργασία από: greekmed, 12/11/2012 - 17:52


#129   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/11/2012 - 17:54

Καλησπέρα,είναι το πρώτο μου πόστ εδώ!
<p>Σκέφτομαι να αγοράσω το iphone 4 8gb(μάλλον σε λευκό) καινούργιο. Δεν βιάζομαι ιδιαίτερα για το αν θα το πάρω τώρα ή μέχρι τις γιορτές.Συμφέρει να περιμένω?Γιατί λογικά θα υπάρξουν νέες προσφορές κ&alpha%2

Θα έχεις κάνει μεγάλη γκάφα αν πας και πάρεις καινούριο 4αρι απο μαγαζί.
Ψάξε λίγο στις αγγελίες και θα βρεις στα ίδια λεφτά σφραγισμένο 4s 16 gb

#130   greekmed

greekmed

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/11/2012 - 18:44

Έχω την νοοτροπία,ειδικά όταν η αγορά αφορά σε τόσα χρήματα,να απευθύνομαι σε δοκιμασμένη(από μένα) αντιπροσωπεία -αλυσίδα καταστημάτων.Δεν είμαι κατά των αγγελιών αλλά προσωπικά τις συμβουλεύομαι για άλλου είδους αγορές.Γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει θέμα εξάντλησης των αποθεμάτων για το Iphone 4 8GB(ειδικα των 8BG),διότι μην ξεχνάμε ότι βρίσκεται στην αγορά αρκετό καιρό.Όσο για την τιμη του θεωρώ σχεδόν σίγουρο πως λόγο εορτών θα πέσει στα καταστήματα που προαναφέρω.

#131   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 12/11/2012 - 19:02

Έχω την νοοτροπία,ειδικά όταν η αγορά αφορά σε τόσα χρήματα,να απευθύνομαι σε δοκιμασμένη(από μένα) αντιπροσωπεία -αλυσίδα καταστημάτων.Δεν είμαι κατά των αγγελιών αλλά προσωπικά τις συμβουλεύομαι για άλλου είδους αγορές.Γι αυτό ρωτάω αν υπάρχει θέμα εξάντλησης των αποθεμάτων για το Iphone 4 8GB(ειδικα των 8BG),διότι μην ξεχνάμε ότι βρίσκεται στην αγορά αρκετό καιρό.Όσο για την τιμη του θεωρώ σχεδόν σίγουρο πως λόγο εορτών θα πέσει στα καταστήματα που προαναφέρω.

Το iPhone 4 δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα διαθεσιμότητας λογικά, καθώς ακόμα διατίθεται επίσημα απο την apple.

Πέραν αυτού , σε ότι αφορά τη νοοτροπία που αναφέρεις σχετικά με τις αγορές, εννοείται πως μόνο εσυ κανείς κουμάντο στην τσέπη σου. Αλλα αυτό δε σημαίνει ότι κανεις και την σωστή επιλογή ;)

Εφόσον δίνεις τόσα χρήματα γιατί να τα χαρισεις στους μάγκες της εγχώριας αγοράς;

440€ κάνει το 4αρι (8 Gb)στο πλαίσιο, και 420€ αγόρασε προχθές Φιλος απο εδώ μέσα ένα ΣΦΡΑΓΙΣΜΈΝΟ 4S (16gb).

Οπότε καλύτερα για την τσέπη σου θα ήταν να ασχοληθείς λιγάκι παραπάνω και να κανείς το καλύτερο deal , εφόσον όπως είπαμε δίνεις κι ένα σεβαστό χρηματικό ποσο.


#132   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 12/11/2012 - 19:06

Το iPhone 4 δεν πρόκειται να έχει πρόβλημα διαθεσιμότητας λογικά, καθώς ακόμα διατίθεται επίσημα απο την apple.

Πέραν αυτού , σε ότι αφορά τη νοοτροπία που αναφέρεις σχετικά με τις αγορές, εννοείται πως μόνο εσυ κανείς κουμάντο στην τσέπη σου. Αλλα αυτό δε σημαίνει ότι κανεις και την σωστή επιλογή ;)

Εφόσον δίνεις τόσα χρήματα γιατί να τα χαρισεις στους μάγκες της εγχώριας αγοράς;

440€ κάνει το 4αρι (8 Gb)στο πλαίσιο, και 420€ αγόρασε προχθές Φιλος απο εδώ μέσα ένα ΣΦΡΑΓΙΣΜΈΝΟ 4S (16gb).

Οπότε καλύτερα για την τσέπη σου θα ήταν να ασχοληθείς λιγάκι παραπάνω και να κανείς το καλύτερο deal , εφόσον όπως είπαμε δίνεις κι ένα σεβαστό χρηματικό ποσο.


Σωστά απλός πάρε καινούργιο 4ς . Με λίγα περισσότερα ειναι η νύχτα με την μέρα 4 με 4 σ

#133   greekmed

greekmed

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/11/2012 - 19:10

440€ κάνει το 4αρι (8 Gb)στο πλαίσιο, και 420€ αγόρασε προχθές Φιλος απο εδώ μέσα ένα ΣΦΡΑΓΙΣΜΈΝΟ 4S (16gb).


Μακάρι να βρώ και γώ τέτοια περίπτωση όπως ο φίλος που το βρήκε και Σφραγισμένο.Τότε οκ.

#134   Kostakis4444

Kostakis4444

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/11/2012 - 17:03

Ακουσατε τιποτα για ενδεχομενη ως τα χριστουγεννα μειωση της τιμης του 5 , η του 4ς -4?

το 4ς το εχει 530 σε κατι μαγαζακια, τι παιζει μ αυτα, πως και 100 ευρω κατω?

Τελευταία επεξεργασία από: Kostakis4444, 17/11/2012 - 17:04





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες