Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θα αγοράζατε το νέο iphone 5 με τις τιμές που έχουν διαρρεύσει ? ( ήτοι ο Θεός αγαπάει το χαβιάρι και ο Έλληνας το iphone 5 ? )


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Δημοσκόπηση για την αγορά του νέου iphone 5

Ποιος θα αγοράσει το νέο Iphone 5 σε περίοδο κρίσης και στις τιμές που έχουν διαρρεύσει ???

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#136   timi

timi

    iPH User

  • 192 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2012 - 10:44

Αυτό που δεν καταλαβαίνουν αρκετοί είναι ότι δεν σχολιάζουμε αυτούς που θα τα σκάσουν ούτε για ποιο λόγο, σχολιάζουμε την τιμή καθ'αυτή στην Ελλάδα.
Απορώ το γιατί μερικοί θίγονται και πετάνε ατάκες του στυλ, ο καθένας κάνει ότι θέλει, ζήλια ψώρα, κακία κλπ. Το αν έχουν φάει καζούρα από τους γύρω τους δεν φταίμε εμείς...

Συμφωνώ απόλυτα.. Το topic λέει "αν θα το αγοράζαμε στις τιμές αυτές" τώρα ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του τέλος!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   ckotsogi

ckotsogi

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 18:52

Καλησπέρα και από εμένα.Παρακολουθω μέρες το θέμα και πραγματικά με στεναχωρεί το γεγονός πως αρκετοί σχολιάζουν αρνητικά αυτούς που θα τα σκάσουν για το 5. Κατα την δική μου γνώμη δεν είναι θέμά προβάτων, θύματα , κορόιδα κτλ
Αν κάποιος έχει εισόδημα τον χρόνο πχ 15,000 ευρώ και αγοράσει ένα 3GS με 400ευρω παει να πει πως διαθέτει το 2.6% του εισοδήματος του για κινητό τηλ.
Αν κάποιος έχει εισόδημα τον χρόνο 40,000 ευρώ το αντίστοιχο για εκείνον είναι πολύ παραπάνω από τα 740 ευρώ που έχει το 5
Συμπέρασμα πως η πλειοψηφία με τα 15.000 ευρώ τον χρόνο ζοριζονται πολύ περισσότερο από,αυτούς που θα πάρουν το 5 μετρητά!
Απλά είπα την σκέψη μου χωρίς να θέλω να θιξω κανεναν. Προσωπικά πούλησα το 4s που το είχα πάρει δωρεάν από επιδότηση 460e και θα τσονταρω 220ε να πάρω το 5 απο ebw!




#138   Aprilia

Aprilia

    iPH newbie

  • 28 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 29/10/2012 - 11:33

Πολλά τα λεφτά δυστυχώς !!!

#139   josuts

josuts

    iPH Member

  • 273 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/10/2012 - 22:29

Παρομοιως εχω πουλησει το 4s εδω κ 2 μηνες κ ειμαι χωρις κινητο μαζευοντας τα υπολοιπα μετρητα κ εχω ηδη προπαραγγειλει το 5 εδω στην Αυστρια που μενω κ το περιμενω :)
Η τιμη του εδω απο το Apple Store που παραγγειλα ειναι στα 679 ευρω για το 16αρι

#140   savvastdm

savvastdm

    iPH newbie

  • 67 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2012 - 23:35

προσωπικα πιστευω οτι εφτασε η ωρα της αλλαγης κ να κανω το βημα για το s3. εκτος οτι απογοητευτικα αρκετα με το 5αρι σε σχεση με το 4s. θεωρω οτι η apple δε σεβαστηκε τη χωρα μου κ ως προς την τιμη αλλα κ γενικος σαν χωρα. δεν κολλαω στα 130ευρω κολλαω ομως στο σεβασμο απεναντι στον καταναλωτη κ ειδικα στον ελληνα καταναλωτη.

#141   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 29/10/2012 - 23:44

Δυσκολα θα εδινα αυτο το ποσο που ζηταει το iphone5.Ισως παιζει ρολο και η γενικοτερη κριση αλλα θεωρω πως αξιζει πιο πολυ για να κανεις την μεταβαση απο το 3gs.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες