Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θα αγοράζατε το νέο iphone 5 με τις τιμές που έχουν διαρρεύσει ? ( ήτοι ο Θεός αγαπάει το χαβιάρι και ο Έλληνας το iphone 5 ? )


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Δημοσκόπηση για την αγορά του νέου iphone 5

Ποιος θα αγοράσει το νέο Iphone 5 σε περίοδο κρίσης και στις τιμές που έχουν διαρρεύσει ???

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#46   vasilakis

vasilakis

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:22

ναι θα το παρω...ας ειναι καλα η υψηλη επιδοτηση του εταιρικου μου πακετου ειδαλλως και το 4S τελειο ειναι... :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:24

Μονο για γελια ειναι οσοι λενε οτι δεν θα αγοραζαν το καινουριο μηλο μονο και μονο γιατι αυξηθηκε η τιμη του 60 ευρω... δλδ αποφασισαν να διαθεσουν 679 για μια συσκευη και το μετανιωσαν γιατι τελικα θα δωσουν 739 ... Τρατζικ!

#48   afanoulis

afanoulis

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:nikiforosvin

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:27

θα το τσιμπησω απο πολυ καλη επιδοτηση της cosmote μιας και μιλουσα σημερα μαζι τους...

η πραγματικοτητα ειναι πως οτιδηποτε στην τεχνολογια που σημερα ειναι top, αυριο θα βγει το καλυτερο του... και οσοι ασχολουνται φυσικα το ξερουν και το "νιωθουν" οπως το εννοω... αλλα αυτες οι σκεψεις που εβαλε η apple σε ολους περι γρηγορης ανανεωσης των μοντελων της ειναι αλλο ενα στα αρνητικα που δειχνουν την αλλαγη του μοτιβου της εταιριας που ηταν τα περασμενα ετη.

#49   elekas

elekas

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:28

Μονο για γελια ειναι οσοι λενε οτι δεν θα αγοραζαν το καινουριο μηλο μονο και μονο γιατι αυξηθηκε η τιμη του 60 ευρω... δλδ αποφασισαν να διαθεσουν 679 για μια συσκευη και το μετανιωσαν γιατι τελικα θα δωσουν 739 ... Τρατζικ!


Σωστοτατος!!! Το εχω γραψει και εγω...τρως τον γαιδαρο και σε χαλαει η ουρα :)

#50   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:39

Μονο για γελια ειναι οσοι λενε οτι δεν θα αγοραζαν το καινουριο μηλο μονο και μονο γιατι αυξηθηκε η τιμη του 60 ευρω... δλδ αποφασισαν να διαθεσουν 679 για μια συσκευη και το μετανιωσαν γιατι τελικα θα δωσουν 739 ... Τρατζικ!

Like!!!

Σωστοτατος!!! Το εχω γραψει και εγω...τρως τον γαιδαρο και σε χαλαει η ουρα :)

Like!!!

#51   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:40

Μονο για γελια ειναι οσοι λενε οτι δεν θα αγοραζαν το καινουριο μηλο μονο και μονο γιατι αυξηθηκε η τιμη του 60 ευρω... δλδ αποφασισαν να διαθεσουν 679 για μια συσκευη και το μετανιωσαν γιατι τελικα θα δωσουν 739 ... Τρατζικ!


Δηλαδη κατα την αποψη σου υπαρχουν μονο αυτοι που θα το αγορασουν οσο και να εχει ή αυτοι που δεν θα το αγορασουν οσο και να εχει; Καποιος που αποφασισε οτι δεν θα το αγορασει επειδη δεν θελει να δωσει 60€ παραπανω σπο οτι περίμενε ειναι για γελια;

#52   Feregorn

Feregorn

    iPH User

  • 133 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Feregorn

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:41

Σκέτη συσκευή λογικά την αγοράζουμε εν μέσω κρίσης (εν όψει περικοπών μισθού) με αυτοεπιδότηση... ο μπαμπάς, μαμά, θείοι, η γιαγιά, το τζόκερ - στοίχημα , το παλιό μου τηλέφωνο κτλ.. γι'αυτό δεν το έβαλα στη δημοσκόπηση...



Αυτό το ενδεχόμενο, είναι θετικό ή αρνητικό; Πως το αντιλαμβάνεται κανείς; Εμένα μου φαίνεται, ότι κάποιοι την έχουν δει "χλιδάνεργοι"!

#53   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.699 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/10/2012 - 00:59

Εγω καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το αγοράσω ωστόσο δεν καταλαβαίνω γιατι γίνεται όλος αυτός ο ντορος για τις τιμές.

Δεν το περιμένατε μήπως όταν σε ολόκληρη την Ευρώπη είχαν ήδη πάρει αύξηση;

Σε όποιον αρέσει και διαθέτει τα χρήματα θα το αγοράσει. Απλά τα πράγματα.

#54   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:06

Ο ντορος δεν γινεται γιατι δεν ηταν αναμενομενη η τιμη (αφου κυκλοφορησε πρωτα σε ολη την Ευρωπη), αλλα γιατι ειναι πολυ ακριβη σε σχεση και με το παρελθον και με τον ανταγωνισμο.Αλλοι μπορει να την δικαιολογουν,αλλοι παλι οχι.Εξου και ο ντορος.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 28/10/2012 - 01:11


#55   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:09

Το περιμέναμε αλλά δεν είναι απαραίτητο να το δεχτείς χωρίς να πεις τίποτα όταν στην Αμερική οι τιμές έμειναν ίδιες.
Δεν υπάρχει κάποια επίσημη δικαιολογία για την αύξηση των τιμών στην Ευρώπη.
Εμένα μου αρέσει και διαθέτω τα χρήματα αλλά δεν την θεωρώ worth value αγορά.Η διαφορά είναι 70 για το 16άρι και για το 32 είναι ακόμα μεγαλύτερη. Νομίζω 80Ε.
Αν δεν είχα το 4S και είχα το 4 ίσως το έπαιρνα.

Αναρτημένη εικόνα


#56   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:14

Δηλαδη κατα την αποψη σου υπαρχουν μονο αυτοι που θα το αγορασουν οσο και να εχει ή αυτοι που δεν θα το αγορασουν οσο και να εχει; Καποιος που αποφασισε οτι δεν θα το αγορασει επειδη δεν θελει να δωσει 60€ παραπανω σπο οτι περίμενε ειναι για γελια;


Ναι για μενα αυτος που θα ειχε προφανως καποιους προσωπικους λογους για να αγοραζει/σει αππλε κινητο και το μετανιωσει μονο για τα 60 ευρω διαφορα στην τιμη ειναι για γελια....

#57   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:18

Και για μένα είναι για γέλια όποιος θεωρεί ότι ντάξει μωρέ τι είναι τα 70Ε μπροστά στα υπόλοιπα που θα δώσω σιγά. Δεν πάει έτσι προφανώς γιατί αν πάει έτσι θα έλεγες και τα εξής:

Έλα μωρέ σιγά τι είναι ο φόρος επιτηδεύματος μπροστά στο φόρο εισοδήματος
Έλα μωρέ σιγά τι είναι ο φόρος αλληλεγγύης μπροστά στην αλληλεγγύη
Έλα μωρέ τι είναι ο φόρος ακίνητης περιουσίας μπροστά στα υπόλοιπα
Έλα μωρέ τι είναι το χαράτσι της ΔΕΗ μπροστά στα υπόλοιπα

Τα λες όλα αυτά τα παραπάνω και άλλα τόσα; Εκεί γιατί δεν ισχύει το "έλα μωρέ" μήπως γιατί δεν κάνουμε το χόμπι μας;

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 28/10/2012 - 01:19

Αναρτημένη εικόνα


#58   apostolo

apostolo

    iPH Addict

  • 747 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:19

Ναι για μενα αυτος που θα ειχε προφανως καποιους προσωπικους λογους για να αγοραζει/σει αππλε κινητο και το μετανιωσει μονο για τα 60 ευρω διαφορα στην τιμη ειναι για γελια....


Οκ Δεκτον.Μπορεις να γελασεις ελευθερα και μαζι μου γιατι ειμαι σε αυτην την κατηγορια η οποια της αρεσουν τα κινητα της Apple αλλα δεν εχουν καμια ψευδαισθηση οτι το να αγορασεις κινητο Apple ειναι κατι σπουδαιο ή προσωπικο ή αιώνιο.

Τελευταία επεξεργασία από: apostolo, 28/10/2012 - 01:20


#59   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:21

Τι ειναι ο φορος αλληλεγγυης μπροστα στην αλληλεγγυη!χαχαχαχχαχαχ πολυ γελασα με αυτη την ατακα.χαχαχχαχαχ

#60   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 28/10/2012 - 01:26

Οκ Δεκτον.Μπορεις να γελασεις ελευθερα και μαζι μου γιατι ειμαι σε αυτην την κατηγορια η οποια της αρεσουν τα κινητα της Apple αλλα δεν εχουν καμια ψευδαισθηση οτι το να αγορασεις κινητο Apple ειναι κατι σπουδαιο ή προσωπικο ή αιώνιο.


Δηλαδη θελεις να μου πεις οτι εκανες μια χαρα τη δουλεια σου με το κινητο σου, σκοπευες να παρεις το καινουριο και ακριβως τη στιγμη που εμαθες για την τιμη ξενερωσες και ειπες "ως εδω"...
Ε οκ και εγω θα σου πω δεκτον αλλα μου φαινεται πολυ αστειος ο λογος που αλλαξες τη γνωμη σου...
Χωρις παραξηγηση παντα...

Και για μένα είναι για γέλια όποιος θεωρεί ότι ντάξει μωρέ τι είναι τα 70Ε μπροστά στα υπόλοιπα που θα δώσω σιγά. Δεν πάει έτσι προφανώς γιατί αν πάει έτσι θα έλεγες και τα εξής:

Έλα μωρέ σιγά τι είναι ο φόρος επιτηδεύματος μπροστά στο φόρο εισοδήματος
Έλα μωρέ σιγά τι είναι ο φόρος αλληλεγγύης μπροστά στην αλληλεγγύη
Έλα μωρέ τι είναι ο φόρος ακίνητης περιουσίας μπροστά στα υπόλοιπα
Έλα μωρέ τι είναι το χαράτσι της ΔΕΗ μπροστά στα υπόλοιπα

Τα λες όλα αυτά τα παραπάνω και άλλα τόσα; Εκεί γιατί δεν ισχύει το "έλα μωρέ" μήπως γιατί δεν κάνουμε το χόμπι μας;


Για μενα η τιμη του iPhone ειναι απαγορευμενη ουτως ή αλλως και οπως πολυ ευστοχα λες τι 679 τι 739 τι 1039... οταν αγοραζεις τοσο ακριβο τηλεφωνο κανεις εγκλημα ουτως η αλλως τωρα τι να πας μεσα για 1 φονο τι να πας μεσα για 2 .. θα πας μεσα ουτως η αλλως το χεις αποφασισει τη στιγμη που τα βγαζεις απο την τσεπη!

Τελευταία επεξεργασία από: EliasMavropoulos, 28/10/2012 - 01:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες