Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Θα αγοράζατε το νέο iphone 5 με τις τιμές που έχουν διαρρεύσει ? ( ήτοι ο Θεός αγαπάει το χαβιάρι και ο Έλληνας το iphone 5 ? )


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
140 μηνύματα σε αυτό το θέμα

Δημοσκόπηση: Δημοσκόπηση για την αγορά του νέου iphone 5

Ποιος θα αγοράσει το νέο Iphone 5 σε περίοδο κρίσης και στις τιμές που έχουν διαρρεύσει ???

Δεν μπορείτε να δείτε τα αποτελέσματα αυτής της δημοσκόπησης μέχρι να ψηφίσετε. Παρακαλούμε συνδεθείτε και δώστε την ψήφο σας για να δείτε τα αποτελέσματα.
Ψηφίστε Οι επισκέπτες δεν μπορούν να ψηφίσουν

#106   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:31

Ignore αν δεν θες να διαβάζεις απανωτές "γκρίνιες".
Δεν έχω γίνει κατάσκοπος,είχα διαβάσει το συγκεκριμένο τόπικ.
Το αν έχω να κάνω κάτι πιο ουσιώδες άσε να το κρίνω εγώ κι όχι εσύ.
Πάλι ignore.

Εισαι μεγαλος κριτης φιλε, να το κοιταξεις αυτο.
και μολις εγινες ignore

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#107   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:32

Θα σου συνιστουσα να διαβασεισ ξανα το αρχικο μ ποστ στο οποιογελουσα ξεκαθαρα με εκεινουσ που δεν θα το αγορασουν μονο κ μονο για τη τιμη και μαλιστα ειχαν σκοπο να το αγορασουν αλλα στραβωσαν στη τιμη.. Το λεωξεκαθαρα κ πολλεσ φορεσ

#108   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:33

Εισαι μεγαλος κριτης φιλε, να το κοιταξεις αυτο.
και μολις εγινες ignore

ποοοοοσο μαρεσει που του το ανακοινωνεις κιολας!!!πολυ kinky!χαχαχχαχαχ

#109   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:35

ποοοοοσο μαρεσει που του το ανακοινωνεις κιολας!!!πολυ kinky!χαχαχχαχαχ

εσκασε μυτη και ο ''βοηθος'' χαχαχαχαχα

#110   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:39

Θα σου συνιστουσα να διαβασεισ ξανα το αρχικο μ ποστ στο οποιογελουσα ξεκαθαρα με εκεινουσ που δεν θα το αγορασουν μονο κ μονο για τη τιμη και μαλιστα ειχαν σκοπο να το αγορασουν αλλα στραβωσαν στη τιμη.. Το λεωξεκαθαρα κ πολλεσ φορεσ

ε δε νομιζω να συμβαινει αυτο σε κανεναν..απλα ειναι ενα επιπλεον μειον στο μυαλο τους να μη το αγορασουν

εσκασε μυτη και ο ''βοηθος'' χαχαχαχαχα

κατσε φρονιμα,γιατι ξερεις τι θα σου κανω?θα σου κανω ignore! :P

#111   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:41

Παντως πιστευω οτι περα απο τον αρχικο ψιλοντορο που θα γινει για καμμια εβδομαδα τα κομματια που θα φυγουν θα ειναι τραγικα λιγοτερα απο τα κομματια που πουλησε στην Ελλαδα το 4 και το 4s.Οι ντοπιοι εισαγωγεις και διανομεις θα κυνηγανε τους πελατες σε λιγο καιρο.
Το τηλεφωνο ειναι απαραδεκτα ακριβο για τα δεδομενα μας και δυστυχως δεν εκαναν τιποτα για να συγκρατησουν την τιμη του για τα ματια του κοσμου εστω...Μαλλον πολλοι ζουνε αλλου και δεν εννοουν να παρουν χαμπαρι τη σκληρη πραγματικοτητα.

#112   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:43

Παντως πιστευω οτι περα απο τον αρχικο ψιλοντορο που θα γινει για καμμια εβδομαδα τα κομματια που θα φυγουν θα ειναι τραγικα λιγοτερα απο τα κομματια που πουλησε στην Ελλαδα το 4 και το 4s.Οι ντοπιοι εισαγωγεις και διανομεις θα κυνηγανε τους πελατες σε λιγο καιρο.
Το τηλεφωνο ειναι απαραδεκτα ακριβο για τα δεδομενα μας και δυστυχως δεν εκαναν τιποτα για να συγκρατησουν την τιμη του για τα ματια του κοσμου εστω...Μαλλον πολλοι ζουνε αλλου και δεν εννοουν να παρουν χαμπαρι τη σκληρη πραγματικοτητα.

Πες τα ρε rromeo και με έχουν βγάλει μόνο εμένα γκρίνια. Δε φταίει βέβαια μόνο η τιμή, και στα ίδια με το 4S να ήταν λιγότερο θα πούλαγε αλλά πόσο μάλλον τώρα.

Αναρτημένη εικόνα


#113   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:48

Όντως,ειναι ακριβότερο! Όντως ειναι αδικαιολόγητα ακριβότερο στην Ελλάδα....διοτι η Apple,δεν άλλαξε τις τιμές τις....κι αν το έκανε,η αύξηση δεν εχει καμιά σχέση με το πως μεταφράστηκε στην Ελλάδα μας. Αν ομως ένα προϊόν ειναι ακριβότερο χρονο με τον χρόνο...αυτο δεν ειναι απολυτα παράλογο....μια μικρη αύξηση ειναι λογική,όμως,στην χωρα και στην συγκυρία που βιώνουμε μας φαίνεται ακόμα πιο βαρύ....! Τι θα λέγατε αν ολα αυτά συνέβαιναν πριν 2-3 χρόνια? Μαλλον η συντριπτική πλειοψηφία τιποτα απολύτως! Θα θελά ομως να σταθώ στο έξης....ναι στην χωρα μας ειναι τα πραγματα δύσκολα, ναι για πολλούς η λέξη δυσκολα που προανέφερα ειναι λίγο...καθώς γιαυτούς ειναι τραγικά...φαντάζομαι ομως πως δεν ειναι εδω στο φόρουμ και πολλοί συμπολίτες μας που εχουν χασει τις δουλειές τους...που έχουν παιδιά-οικογένεια και τα φερνουν δυσκολα βόλτα...φυσικά και θα μπορουσαν να είναι,αλλα δεν θα έπρεπε....(καταλαβαίνετε τι εννοώ...) συνεπώς...αν ολοι εμείς εδω που τόσο καιρο περιμένουμε με τόσο ''αγωνια'' να αποκτησουμε ενα iPhone 5....στην καλυτερη περίπτωση στην παλια τιμή...δηλαδή την τιμη ενός 4ς.....τωρα ξαφνικά μας φάνηκε απλησίαστο λογο του ότι (παράλογα βέβαια,αλλα δεν εξεταζουμε αυτό τώρα) αυξήθηκε 50-100 εύρω?! Και μάλιστα αλλαζουμε και γνωμη κάποιοι απο εμάς επικαλούμενοι την τιμη του!? Οχι δεν μου περισσεύουν τα 750 ευρω...ουτε τα 850 αλλα αυτο θα έπρεπε να το σκεφτώ πριν γράψω 250 μηνύματα ''απογνωσης'' περιμένοντας το iPhone 5! Απο την στιγμη που ειμαι εδώ,γνωριζω το κόστος του γκατζετ για το οποιο μιλάω και θελω να αποκτήσω (περιπου) οπότε τα 650 με τα 750 μου ''μοιάζουν ιδια''....(και πάλι ελπιζω να καταλαβαίνετε τι εννοώ...) οποτε τι καθόμαστε και λέμε ακριβώς?! Λετε να ειχα σκοπό να δώσω 650 και αν δωσω 750 (μιλαω γενικα και οχι εγω η καποιος απο εμάς) θα πεσω έξω??! Ειναι σα να πας στην αντιπροσωπία της Mercedes και να πέσεις απο τα σύννεφα οταν ακούσεις τις τιμες! Εκείνο λοιπον που θα έπρεπε να κανουμε ειναι να αναρωτηθούμε αν η συσκευη αξιζει τα χρήματα που κοστιζει σε σχεση με τον ανταγωνισμο και αυτο ειναι αλλη κουβεντα νομίζω. Αλλα,δεν μπορω αλλο να διαβαζω σχολια τυπου...''θα το επερνα αλλα με τις τιμες που ανακοινωθηκαν ειναι απλισιαστο και δεν θα το παρω''...γιατι τελικα μαλλον αρκετοι δεν εχετε τι να κανετε και απλα βρήκατε ενα φορουμ και γραφετε για να σας περνα η ωρα! Δεν εχω σκοπό να προσβάλλω κανενα με το ποστ μου,απλα διαβαζω καθημερινα και σιωπιλα τα οσα λεγοντε και ειπα να πω μια αποψη.

Και για να απαντήσω και στην δημοσκόπηση....ναι θα το αγοράσω, διοτι ούτως η άλλος είχα σκοπο να το κάνω!

Τελευταία επεξεργασία από: aliask, 28/10/2012 - 02:57


#114   costas1984

costas1984

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5C
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:49

απορω γιατι γκρινιαζετε ολοι!αυτοι που πανε και αγοραζουν το κινητο σκετη συσκευη ειναι λιγοι!οι περισσοτεροι το περνουμε μεσω επιδοτησης παντα.το απογευμα μιλουσα με την ξαδερφη μου στον καναδα και μου ελεγε το ιδιο ακριβως.οτι οι περισσοτεροι το αγοραζουν με συμβολαιο (πολλες φορες και 3ετες).σε ολες τις χωρες το ιδιο γινεται.

#115   IJOHN

IJOHN

    iPH User

  • 188 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:52

Οχι δεν το παίρνω το 4 είναι κορυφή.Το 5 ειναι ομορφο αλλα θα πέσει παντοφλα ίσως κανένα iPad 4gen

#116   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 28/10/2012 - 02:54

Ειναι σα να πας στην αντιπροσωπία της Mercedes και να πέσεις απο τα σύννεφα οταν ακούσεις τις τιμες!


Ρε μηπως σε λενε Μητσο??? Το ιδιο μου ειπε σε μια συζητηση ενας πολυ καλος φιλος!
Α ρε χρυσοστομε!
:D
Τοση ωρα μ εχουν βαλει κατω επειδη η mercedes χρεωσε παραπανω τα νικελα στις πορτες στο μοντελο του 2013...

#117   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 03:04

Ρε μηπως σε λενε Μητσο :huh: Το ιδιο μου ειπε σε μια συζητηση ενας πολυ καλος φιλος!
Α ρε χρυσοστομε!
:D
Τοση ωρα μ εχουν βαλει κατω επειδη η mercedes χρεωσε παραπανω τα νικελα στις πορτες στο μοντελο του 2013...


χάχα! Μπα...Αντώνης...χάρηκα! Οπως και να το κανουμε...κάποια πράγματα ειναι διαφορετικά...άλλες φορές με λόγο και αιτία...πασιφανή και άλλες όχι! Δεν μπορεί...κάποιο λογο θα έχει η Mercedes να έχει αλλη τιμή...αν όχι....αυτο θα το κρινει ο καταναλωτής!

#118   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 03:05

Εγω για να ειμαι σαφης...εχω προβλημα με τις ελληνικες εταιρειες που εισαγουν-διανεμουν το iphone.Eιμαι σιγουρος οτι κερδοσκοπουν και αυτο με εξοργιζει,ιδιως οταν γινεται υπο τετοιες συνθηκες.Δεν το ανεχομαι με τιποτα ιδιως οταν ξερω το αμαρτωλο παρελθον τους.

#119   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 03:07

Εγω για να ειμαι σαφης...εχω προβλημα με τις ελληνικες εταιρειες που εισαγουν-διανεμουν το iphone.Eιμαι σιγουρος οτι κερδοσκοπουν και αυτο με εξοργιζει,ιδιως οταν γινεται υπο τετοιες συνθηκες.Δεν το ανεχομαι με τιποτα ιδιως οταν ξερω το αμαρτωλο παρελθον τους.

Πως γίνεται να φταίνε οι εταιρίες όμως όταν η ίδια η Apple το πουλάει 729 στην Ιταλία; Σίγουρα θα μπορούσαν να απορροφήσουν κάπως τη διαφορά αλλά στις σκέτες συσκευές τι θα έκανες; Εκεί κι αν δεν θα έβρισκες συσκευή με τίποτα
χωρίς σύνδεση.

Αναρτημένη εικόνα


#120   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/10/2012 - 03:16

και στην ισπανια το εχει 669 ευρω η apple.... μηπως γιατι η ιταλια βαζει καποιους φορους επανω?Δεν ξερω ρωταω αλλα κατι τετοιο σκεφτομαι οταν βλεπω 2 χωρες με περιπου ιδια αγοραστικη δυναμη και στην ιδια γεωγραφικη περιοχη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες