Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Θα μας παρει και τα σωβρακα η apple !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
41 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2012 - 19:43

Σας πειραξε που ανταλλαζει οπως λεει τον σκυλο με 4s...θα προτιμουσατε να τον αφησει αδεσποτο?...μηπως να του βαλει φολα?...ο ανθρωπος μπορει να μην τον θελει τωρα και να θελει να τον δωσει..το οτι η αγγελια ειναι αστεια..οκ..αλλα ξαφνικα βγηκανε ολοι οι φιλοζωοι και λενε τα δικα τους...ο φιλοζωος κυριοι δεν υποστηριζει τα pet shop...ακου εκει να πουλανε μονο τα pet shop λεει...υπαρχει μεγαλυτερο εμποριο και εκμεταλευση ζωων?...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 29/10/2012 - 19:54

Ευτυχώς που το κουταβάκι ειναι μικρο ακομα, και δεν θα το επηρεάσει πολύ η αλλαγή περιβάλλοντος, και ιδιοκτήτη! (...ο θεος να τον κάνει ιδιοκτήτη)

Αλλα φανταστείτε να ειχε λιγο νοημοσύνη αυτο το ζωντανό, και να καταλάβαινε οτι το αφεντικό του τον πούλησε για ενα iPad!

Τι αίσχος θεέ μου! Εχει χαθει το μετρο πλεον, η ανθρωπιά, και η αυτοεκτίμηση.

Γιατι αν εκτιμας εστω και λιγο τον ευατο σου, δεν προβαίνεις σε τέτοια πράξη. Και για όσους δεν βλεπουν που ειναι το κακό, να επισημάνω απλός οτι ειναι ενα ζωντανό πλάσμα, με ψυχή, και οχι ενα ενα υλικό αγαθό για κατανάλωση. Δεν ζουμε στην Κινα, και εχουμε αφησει τις σπηλιες και τα δεντρα χιλιαδες χρονια τωρα πριν από πολλούς λαούς.

Και ναι, θα προτιμούσα να κρατήσει τα προσχήματα που λεει και ενα φιλος απο πανω, να παρει τα 400, και να τα κανει οτι θέλει! Αλλα οχι να βγαίνει ετσι απρόκλητα και να λεει οτι το ανταλλάζει με ενα iPad! Δεν θα τον συγχαρώ κιόλας επειδή ειχε το θράσος να μας πει την αλήθεια. Ας την κράταγε για τον εαυτό του καλύτερα.

Γιατι υπαρχουν και νεαρα παιδια, που θα το δουν φυσιλολογικο σαν πράξη, και αυριο θα πουλησουν την ιδια τους την μανα, για ενα iPad, πακετο τσιγάρα, ...για το τιποτα!


Ο εγωισμός σε ολο του το μεγαλείο.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 29/10/2012 - 19:59

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#18   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/10/2012 - 19:54

Σας πειραξε που ανταλλαζει οπως λεει τον σκυλο με 4s...θα προτιμουσατε να τον αφησει αδεσποτο?...μηπως να του βαλει φολα?...ο ανθρωπος μπορει να μην τον θελει τωρα και να θελει να τον δωσει..το οτι η αγγελια ειναι αστεια..οκ..αλλα ξαφνικα βγηκανε ολοι οι φιλοζωοι και λενε τα δικα τους...ο φιλοζωος κυριοι δεν υποστηριζει τα pet shop...ακου εκει να πουλανε μονο τα pet shop λεει...υπαρχει μεγαλυτερο εμποριο και εκμεταλευση ζωων?...


Η φιλοζωία του περιορίζεται στην αγορά του 4S !!! Aν δέν βρεί κανέναν ο σκύλος έχει να φάει κλωτσιά..... και είμαι σίγουρος για άτομα σάν αυτόν.Οποιος αγαπάει τα ζώα αληθινά δέν παζαρευει.... :(

#19   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2012 - 19:58

Ευτυχώς που το κουταβάκι ειναι μικρο ακομα, και δεν θα το επηρεάσει πολύ η αλλαγή περιβάλλοντος, και ιδιοκτήτη! (...ο θεος να τον κάνει ιδιοκτήτη)

Αλλα φανταστείτε να ειχε λιγο νοημοσύνη αυτο το ζωντανό, και να καταλάβαινε οτι το αφεντικό του τον πούλησε για ενα iPad!

Τι αίσχος θεέ μου! Εχει χαθει το μετρο πλεον, η ανθρωπιά, και η αυτοεκτίμηση.

Γιατι αν εκτιμας εστω και λιγο τον ευατο σου, δεν προβαίνεις σε τέτοια πράξη. Και για όσους δεν βλεπουν που ειναι το κακό, να επισημάνω απλός οτι ειναι ενα ζωντανό πλάσμα, με ψυχή, και οχι ενα ενα υλικό αγαθό για ανάλωση. Δεν ζουμε στην Κινα, και εχουμε αφησει τις σπηλιες και τα δεντρα χιλιαδες χρονια τωρα πριν από πολλούς λαούς.

Και ναι, θα προτιμούσα να κρατήσει τα προσχήματα πουλεει και ενα φιλος απο πανω, να παρει τα 400, και να τα κανει οτι θέλει! Αλλα οχι να βγαίνει ετσι απρόκλητα και να λεει οτι το ανταλλάζει με ενα iPad! Δεν θα τον συγχαρώ κιόλας επειδή ειχε το θράσος να μας πει την αλήθεια. Ας την κράταγε για τον εαυτό του καλύτερα.

Γιατι υπαρχουν και νεαρα παιδια, που θα το δουν φυσιλολογικο σαν πράξη, και αυριο θα πουλησουν την ιδια τους την μανα!


Ο εγωισμός σε ολο του το μεγαλείο.

Το να πουλας μια ψυχη οπως λες για χρηματα ειναι μια χαρα συμφωνα με εσενα αντι να το ανταλλαζεις με καποιο προιον....χαχαχα..ααιιντεε τι αλλο θα ακουσουμε...

Η φιλοζωία του περιορίζεται στην αγορά του 4S !!! Aν δέν βρεί κανέναν ο σκύλος έχει να φάει κλωτσιά..... και είμαι σίγουρος για άτομα σάν αυτόν.Οποιος αγαπάει τα ζώα αληθινά δέν παζαρευει.... :(

Δεν ξερω αν ειναι καλος ιδιοκτητης η οχι και σιγουρα ουτε εσυ ξερεις..παντως τα τυπικα απο οτι λεει τα εχει κανει..ενβολια κτλ κτλ κτλ...Η απαντηση και για εσενα ειναι η ιδια που εδωσα στον iluxus

#20   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:03

Εξακολουθεί να με ενοχλεί το όλο σκεπτικό..... δυστυχώς...

#21   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:04

Το να πουλας μια ψυχη οπως λες για χρηματα ειναι μια χαρα συμφωνα με εσενα αντι να το ανταλλαζεις με καποιο προιον....χαχαχα..ααιιντεε τι αλλο θα ακουσουμε...


Εσύ ξερεις πολλούς που δινουν ενα καθαρόαιμο τσάμπα!

Το οτι οι κοινωνία που ζουμε, εχει θεσπίσει και καθιερώσει την αγορα των ζωών έναντι κάποιου χρηματικου ποσού, αυτο δεν δικαιολογεί την απέραντη ηλιθιότητα, και εγωισμό που διακρίνει κάποιους από τους 'συνανθρώπους' μας!

Τι δεν καταλαβες απο τα παραπάνω.

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#22   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:06

Εσύ ξερεις πολλούς που δινουν ενα καθαρόαιμο τσάμπα!

Το οτι οι κοινωνία που ζουμε, εχει θεσπίσει και καθιερώσει την αγορα των ζωών έναντι κάποιου χρηματικου ποσού, αυτο δεν δικαιολογεί την απέραντη ηλιθιότητα, και εγωισμό που διακρίνει κάποιους από τους 'συνανθρώπους' μας!

Τι δεν καταλαβες απο τα παραπάνω.

Ολα τα καταλαβα.πολυ απλα το να πουλανε ψυχες για χρηματικο ποσο και αλλοι να κανουν εμποριο ψυχων κιολας δεν σε πειραζει καθολου..σε πειραξε καποιος που λεει οτι το ανταλλαζει με κατι αλλο....Ας σταματησουμε να το παιζουμε καποιοι τοσο φιλοζωοι...και αν εισαι τοσο δωστου το ipad σου να παρεις το κουταβακι να το προστατεψεις.

#23   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:08

Το συγκεκριμενο σκυλι εχει αξια.κοστιζει σιγουρα πανω απο 300 ευρω..δυσκολα θα φαει κλωτσια ;)

#24   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:13

Αντι να το πεταξει στους 5 δρομους καλυτερα αυτο...εστω και ετσι....δεν πειραζει....ξεφτιλα ναι γιατι ΕΙΝΑΙ ΞΕΦΤΙΛΑ!!!ας αγοραζε τηλεφωνο μετα ας πληρωνε και το νοικι του ....απο την στιγμη που βαζει αυτο τον τιτλο στην αγγελια το λιγοτερο που θα πρεπε να νιωσει κανεις ειναι ΝΤΡΟΠΗ!!!και στην τελικη δεν μας νοιαζει τι θα κανεις τα λεφτα καλως η κακως "πουλαει"
ενα σκυλακι....αλλα αυτο παρα ειναι,το λιγοτερο, θρασος...και ας με κραξετε ετσι ειναι!!!

Τελευταία επεξεργασία από: Manousos1994, 29/10/2012 - 20:14

Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#25   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:18

Ολα τα καταλαβα.πολυ απλα το να πουλανε ψυχες για χρηματικο ποσο και αλλοι να κανουν εμποριο ψυχων κιολας δεν σε πειραζει καθολου..σε πειραξε καποιος που λεει οτι το ανταλλαζει με κατι αλλο....Ας σταματησουμε να το παιζουμε καποιοι τοσο φιλοζωοι...και αν εισαι τοσο δωστου το ipad σου να παρεις το κουταβακι να το προστατεψεις.


Οπως το φανταστικά,

Τιποτα δεν καταλαβες. Φιλόζωος δεν ειμαι, και για αυτο δεν εχω και κάποιο 'ζωντανό' στο σπιτι μου. Αλλα να βλέπω αυτήν την κατρακύλα που εχουν πάρει οι θεσμοί και οι ανθρώπινες αξιες, αυτο ειναι κατι που με λυπεί, και με εξοργίζει ταυτόχρονα.

Το τι θα κανω εγω, και που θα δώσω το iPad μου, αφορα μόνο εμένα. Και ενδείξεις απο ασχετα άτομα δεν δεχομαι. Τις 'συμβουλές' σας, και τις 'διαταγές' εκει που περνάνε.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 29/10/2012 - 20:25

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#26   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:19

Σκυλι ειναι ρε παιδια..δεν ειναι μωρο που το ξεπουλανε...τα σκυλια αγοραζονται και πωλιουνται καθημερινα..και σκυλια τετοιας ρατσας πιανουν τετοιες τιμες..φαινεται καπως "αμηχανο" να το βρισκεις σε ανταλλαγη με iphone αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο..

#27   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:28

....φαινεται καπως "αμηχανο" να το βρισκεις σε ανταλλαγη με iphone αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικο..


'Αμήχανο' το λεμε τωρα!

Καθε μερα μαθαίνω. Παλια στην εποχη μου το λεγαμε απάνθρωπο.

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 29/10/2012 - 20:28

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#28   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:33

'Αμήχανο' το λεμε τωρα!

Καθε μερα μαθαίνω. Παλια στην εποχη μου το λεγαμε απάνθρωπο.

Μην γραφεις αλλα αγορι μου δεν μου εχουν μεινει likes ;) πραγματικα συμφωνω απολυτα να σαι καλα φιλε μου εφτιαξες την μερα και το εννοω :)
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#29   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:37

Δε καταλαβαινω..η ανταλλαγη θεωρειται απανθρωπη πραξη?ή το πωλητηριο του κουταβιου?

#30   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 29/10/2012 - 20:43

Δε καταλαβαινω..η ανταλλαγη θεωρειται απανθρωπη πραξη?ή το πωλητηριο του κουταβιου?


Απάνθρωπο θεωρείται να δίνεις, πουλάς, ανταλλάζεις, ενα ζώο με ενα: PlayStation3/2/1, (το Slim μοντελο επίσης) Wii, PSP, iDevices, το καινουργιο ταμπλετ της Microsoft, το Galaxy Note, S II, III, etc, ..... να συνεχίσω, η το κατάλαβες!

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες