Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iPhone 5 στην Ελλάδα: Κυκλοφορία στις 2 Νοεμβρίου με ΕΛΑΧΙΣΤΑ κομμάτια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:52

ρε παιδια δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα....εδω τριιπολη πχ...εχουνε 2 γερμανοι...απο ενα δικο τουσ και μ ειπε οτι τηα φερει 4-5 κομματια ....δν μπορει αν ειναι τοσο τραγικα οσοσ τα λετε.....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:53

ρε παιδια δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα....εδω τριιπολη πχ...εχουνε 2 γερμανοι...απο ενα δικο τουσ και μ ειπε οτι τηα φερει 4-5 κομματια ....δν μπορει αν ειναι τοσο τραγικα οσοσ τα λετε.....


ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ ΘΑ

#18   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:55

ρε παιδια δεν ειναι τοσο ασχημα τα πραγματα....εδω τριιπολη πχ...εχουνε 2 γερμανοι...απο ενα δικο τουσ και μ ειπε οτι τηα φερει 4-5 κομματια ....δν μπορει αν ειναι τοσο τραγικα οσοσ τα λετε.....


Live demo υπάρχουν σε καταστήματα. Προς πώληση δεν έχουν. πάντως αυτό για το Γερμανό το άκουσα και από αλλού για άλλο κατάστημα. Δεν ξέρω μήπως δεν έχουν κάποια τελευταία ενημέρωση ή ξέρουν κάτι που όλοι οι υπόλοιποι δεν ξέρουμε

Τελευταία επεξεργασία από: katsulas, 31/10/2012 - 15:56


#19   hulio

hulio

    iPH Enthousiast

  • 426 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:55

μαλλον δεν θα παρουμε τηλεφωνο την Παρασκευη...

#20   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:55

Είχε πάρει ένας γνωστός golden-i πριν λίγο να ρωτήσει(είναι πελάτης πολύ καιρό) και του είπαν ότι αν πληρώσει με πιστωτική πέμπτη ,παρασκευή πρωί θα το έχει Πάτρα.
Έτσι το είχα πάρει κι εγώ πέρυσι.

Θα έχουν οι APR αλλά θα τηρούν προτεραιότητα.

Αναρτημένη εικόνα


#21   KAVATZAS

KAVATZAS

    iPH Member

  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:57

εμενα μου ειπε πεμπτι απογευμα η παρασεκυη πρωι να παω να το παρω......τωρα δεν ξερω παιδια τι να σασ πω.....εχουμε 2 γερμανουσ εδω και μ ειπε θα φερουνε 3-4 κομματια....λογιακ ολα 15αρια ....τωρα χρωματα δν ξερω αλλα μ ειπε θα μ κρατησει λευκο

#22   etsi

etsi

    iPH User

  • 185 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:57

Μετα θα λένε μεγάλη επιτυχία εξαντλήθηκαν .... τα 10 τεμάχια που φέρανε....

#23   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:01

Είχε πάρει ένας γνωστός golden-i πριν λίγο να ρωτήσει(είναι πελάτης πολύ καιρό) και του είπαν ότι αν πληρώσει με πιστωτική πέμπτη ,παρασκευή πρωί θα το έχει Πάτρα.
Έτσι το είχα πάρει κι εγώ πέρυσι.

Θα έχουν οι APR αλλά θα τηρούν προτεραιότητα.


Αυτό πάλι εμένα γιατί μου ακούγεται τρελό? Δηλαδή πρώτα να έχουν οι APR και μετά οι Εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.
Κάθομαι και σκεφτομαι το εξής. Για να τα έχουν οι APR πρέπει να τα έχουν παραλάβει από την iSquare, δηλαδή Infoquest. Σε προσωπική μου επικοινωνία με τον Product Manager των προϊόντων της Apple τα μόνα που περιμένουν είναι τα νέα imac και Macbook με Retina. Έτσι και αλλιώς η infoquest παραδοσιακά δεν τα έχει και πρώτη.

Εγώ έχω και άμεση πρόσβαση στο Online σύστημα για μεταπωλητές από την Quest δεν υπάρχει ούτε κωδικός για iPhone 5 μέσα...

#24   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:02

Δηλαδή αν πάω Πέμπτη απόγευμα και βρώ διαθέσιμο 5αρι, θα μου το πουλήσουν;

#25   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:05

Αυτό πάλι εμένα γιατί μου ακούγεται τρελό? Δηλαδή πρώτα να έχουν οι APR και μετά οι Εταιρίες κινητής τηλεφωνίας.
Κάθομαι και σκεφτομαι το εξής. Για να τα έχουν οι APR πρέπει να τα έχουν παραλάβει από την iSquare, δηλαδή Infoquest. Σε προσωπική μου επικοινωνία με τον Product Manager των προϊόντων της Apple τα μόνα που περιμένουν είναι τα νέα imac και Macbook με Retina. Έτσι και αλλιώς η infoquest παραδοσιακά δεν τα έχει και πρώτη.

Εγώ έχω και άμεση πρόσβαση στο Online σύστημα για μεταπωλητές από την Quest δεν υπάρχει ούτε κωδικός για iPhone 5 μέσα...


Σου λέω τι του είπαν. Μπορεί να έχουν πληροφόρηση ότι θα παραλάβουν Χ κομμάτια και να διαθέτουν τα Χ-Υ σε αυτούς που θέλουν και είναι πελάτες για να τους ευχαριστήσουν.
Μπορεί να τα παραλάβουν και αύριο ποιος ξέρει. Ότι θα έχουν είναι σίγουρο.

Αναρτημένη εικόνα


#26   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:05

και ξαναρωτω nano sim εχουν;

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#27   gsfakianakis2

gsfakianakis2

    iPH Member

  • 324 μηνύματα
  • Twitter:@gsfakianakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:gsfakianakis7

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:11

και ξαναρωτω nano sim εχουν;



Κανονικα φιλε ολοι οι παροχοι

#28   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:11

και ξαναρωτω nano sim εχουν;


Έχουν εδώ και αρκετό καιρό.

Αναρτημένη εικόνα


#29   ipuserjim

ipuserjim

    iPH Member

  • 275 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:12

Παιδιά όμως θα είναι καλή η παρτίδα ή θα παει όπως του 4, οπου καλά κομμάτια ήρθαν Ελλάδα μετά απο 3μήνες περίπου??? Μήπως είναι ριψοκίνδυνο να πάρουμε τα πρώτα...

#30   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 31/10/2012 - 16:13

Πριν λίγη ώρα είχα συνάντηση με στέλεχος της Cosmote σε ότι αφορά την εταιρική επιδότηση της εταιρίας που εργάζομαι.
Πρόκειται να κάνουμε ανανέωση και ώς είναι ευνόητο τους καλούς πελάτες τους προσέχουν λίγο περισσότερο.
Έτσι λοιπόν αυτό που μου είπε είναι πως ακόμα δεν έχουν φτάσει στη Cosmote οι συσκευές . Επίσης μέσα στο σύστημα που παραγγέλνουν τα καταστήματα Cosmote στην Cosmote iPhone 5 ναι μεν έχουν βάλει από τη Δευτέρα προπαραγγελίες συσκευές (το ένα κομμάτι που λέμε) αλλά δεν το βγάζει ακόμα διαθέσιμο αλλά σαν αναμονή. Το είδα πριν λίγη ώρα με τα μάτια μου από φίλο σε κατάστημα Cosmote, συνεπώς αυτό σημαίνει πως η θεωρία οι πάροχοι είναι ψιλοαπίθανο να διαθέσουν συσκευές την παρασκευή.

Το στέλεχος της Cosmote με ενημέρωσε πως όντος περιμένουν πολύ άμεσα δεύτερη παρτίδα και πως " ίσως " να τα βγάλουν όλα μαζί , δηλαδή πρώτης και δεύτερης παρτίδας μαζί.

Τώρα μεταφέρω ακριβώς ότι μου είπε. Θα έχω πάλι μια συνάντηση μαζί του την Παρασκευή , γιατί θα μου φέρει και τις ανανεώσεις για υπογραφές οπότε και ίσως να γνωρίζουμε περισσότερα. Μακάρι να μην βγει αληθινός αλλά όλα εκεί δείχνουν, πως δηλαδή δεν θα υπάρχουν κομμάτια την παρασκευή 2/11.

Επίσης μου ψιλοεπιβεβαίωσε το πλήθος των τεμαχίων που αναφέραμε. Δηλαδή πως η Cosmote έχει σε πρώτη φάση 2000 τεμάχια και αντίστοιχο νούμερο και η Vodafone και πως περίπου 1000 είναι για τη Wind. Θα ενημερώσω αν έχω κάτι νεότερο...

Παραπονο μου εμεινε οτι δεν εμαθα για εκεινη την περιφημη παρτιδα που ειχες αναφερει οτι βρισκοταν σε ελληνικο εδαφος...δε μας ειπες ποτε τι απεγινε ;)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες