Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iPhone 5 στην Ελλάδα: Κυκλοφορία στις 2 Νοεμβρίου με ΕΛΑΧΙΣΤΑ κομμάτια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#946   gotigreco

gotigreco

    iPH Member

  • 238 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2012 - 20:51

Παιδιά κολλητή μου στην cosmote μου είπε πως θα έρθουν 2 κομμάτια και είναι ήδη δωσμένα. Κανεις δεν ξέρει πότε θα είναι η επόμενη φουρνιά...

μετά τις 15 μου είπαν και απο γερμανό και απο plaisio.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#947   NIonio

NIonio

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Twitter:@grnionio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/11/2012 - 00:27

Ψαχνω κατι σε 12μηνες δοσεις, ειχα ακουσει για κοσμοτε και wind!
Ξερει κανεις αν ισχυει??


Εγώ το πήρα απο Cosmote με 12 άτοκες και 200Ε προκαταβολή, χωρίς όμως αυτή να είναι υποχρεωτική.

#948   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 05/11/2012 - 00:29

Η κοσμοτέ παρόλο που έχω ζητήσει να ακυρώσουν την παραγγελία μου και την ακυρωσαν οπως απαντηαν σε μεηλ εστειλε ξανα μεηλ οτι η παραγγελια παραδωθηκε στη speedex με τον αριθμό της φορτωτικής. Επομένως αύριο θα είναι εδώ (Κυπαρισσία Μεσσηνίας) .
Εγω το αγορασα από την Παρασκευη από γερμανο οπότε δεν θα το κρατήσω αυτό που στέλνουν. Αν κάποιο παιδί είναι από εδω γυρω, πχ καλαμάτα καιενδιαφέρεται και θέλει να έρθει να το πάρει ας στείλει ΠΜ. Αλλιως δεν θα το παραλάβω και θα πω να το στειλουν πίσω.
Φυσικά μιλάμε ότι δεν θα βγαλω τίποτα. 739€ κατευθειαν στον κουριερ θα πληρωσει οποιος το θελει.
Μιλάμε για μαυρο 16αρι

#949   thomasko7

thomasko7

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 05/11/2012 - 00:43

η κοσμοτέ μου πε πως παραλαμβάνουν κάθε δευτερα κ παρασκευή, οπότε αύριο για Αθήνα λέ´τε να χουμε καμία τύχη?

#950   panos207

panos207

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Call of duty 4

Δημοσίευση 05/11/2012 - 08:15

Καλημέρες

Αν έχει κανείς κανένα νεο απο Vodafone (παραλαβές) ας ενημερώσει!

#951   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 05/11/2012 - 08:47

Καλημέρα και απο μένα, σήμερα είναι να μου έρθει στο σπίτι απο την Vodafone. Μόλις έχω νέα θα ενημερώσω

#952   giwrgosd

giwrgosd

    iPH Enthousiast

  • 526 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/11/2012 - 09:05

Καλημέρες

Αν έχει κανείς κανένα νεο απο Vodafone (παραλαβές) ας ενημερώσει!


Από Vodafone της περιοχής μου , είπανε οτι παραλαμβάνουν Τρίτη
την δεύτερη φουρνιά
Είχα την δυνατότητα να το πάρω από την πρώτη μέρα αλλά με ενδιαφέρει αποκλειστικά το μαύρο

#953   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2012 - 09:15

Λευκά βρήσκεις εύκολα! Μαύρα εντός της εβδομάδας.

#954   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/11/2012 - 09:30

Λευκά βρήσκεις εύκολα! Μαύρα εντός της εβδομάδας.

λευκο από που φιλε?ξέρεις καπου να έχει διαθέσιμο σημερα?

#955   nomercy

nomercy

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 05/11/2012 - 10:15

εξελιξη on-line παραγγελιας παρασκευης με ανανεωση συμβολαιου σε vodafone: μολις με καλεσαν για να παραδωσουν τεταρτη.
Μαλλον τα εχουν κεντρικα και θα τα διοχετευουν στα καταστηματα οπου εχει ζητηση ....

Τελευταία επεξεργασία από: nomercy, 05/11/2012 - 10:24


#956   thomasko7

thomasko7

    iPH User

  • 169 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini 3

Δημοσίευση 05/11/2012 - 10:51

περaσa aπο γερμaνο,ειχaν τη πaρaσκευή μόνο 3 κομάτιa!!!!το πλaισιο aκόμη περιμένει....η κοσμοτε κaλλιθέaς μεσa στην εbδομάδa aνaμένει..πάντως το μaύρο κaτa τη γνώμη μου εινaι πολύ πιο όμορφο

#957   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/11/2012 - 11:03

εξελιξη on-line πaρaγγελιaς πaρaσκευης με aνaνεωση συμbολaιου σε vodafone: μολις με κaλεσaν γιa νa πaρaδωσουν τετaρτη.
Μaλλον τa εχουν κεντρικa κaι θa τa διοχετευουν στa κaτaστημaτa οπου εχει ζητηση ....


κaι εγω πaρaσκευη εκaνa την aνaνεωση/aγορa aλλa δε με κaλεσaν. εισaι aπ τους τυχερους ή ειμaι aπ τους aτυχους :)

#958   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/11/2012 - 11:32

κaι εγω πaρaσκευη εκaνa την aνaνεωση/aγορa aλλa δε με κaλεσaν. εισaι aπ τους τυχερους ή ειμaι aπ τους aτυχους :)


εγω πaρaσκευη νωρις το πρωι κaι με κaλεσaν το μεσημερaκι πως σημερa δευτερa θa το εχω! Το περιμενω πως κaι πως

#959   nomercy

nomercy

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 05/11/2012 - 12:48

κaι εγω πaρaσκευη εκaνa την aνaνεωση/aγορa aλλa δε με κaλεσaν. εισaι aπ τους τυχερους ή ειμaι aπ τους aτυχους :)


εγω πaρaσκευη νωρις το πρωι κaι με κaλεσaν το μεσημερaκι πως σημερa δευτερa θa το εχω! Το περιμενω πως κaι πως


τι νa πω , οτι νaνaι η vodafone, εγω μεσημερι πaρaσκευης ( 02/11/2012 14:33:48 ... ) τετοιa διaφορa στο χρονο πaρaδοσης ? τεσπa .... μην κaνουμε σaν γκaστρωμενες .... ενa τηλεφωνο / gadget εινaι afterall :rolleyes:

Τελευταία επεξεργασία από: nomercy, 05/11/2012 - 12:49


#960   ambrostag

ambrostag

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2012 - 14:51

Καλησπέρα σας παιδιά, είμαι νέος στο φόρουμ, αν και το διαβάζω αρκετό καιρό. Σκλάβος του symbian για αρκετά χρόνια,φέτος αποφάσισα να αναβαθμιστώ σε iphone 5.
Θέλω να σας πω την ιστορία μου για να μου πείτε αν έπραξα σωστά.
Μένω σε μια επαρχιακή πόλη της Μακεδονίας. Από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του στην Ελλάδα μέχρι σήμερα δεν κατάφερα να το πάρω στα χέρια μου . (Γερμανός - Λίγα κομμάτια και όλα κρατημένα , Oteshop - 1 κομμάτι και αυτό κρατημένο ,vodafone - κανένα κομμάτι με έβαλε να κάνω προ παραγγελία (χωρίς προκαταβολή) γιατί ανάλογα με την ζήτηση λέει θα τους αποσταλούν, Ιδιώτης- πήγε να μου πουλήσει κατά λάθος demo) .Και τέλος έρχομαι στην wind. Σκέφτομαι σήμερα να πεταχτώ μέχρι την wind που δεν είχα πάει γιατί σκέφτηκα πως εδώ δεν έχουν οι άλλοι θα έχει η wind?
Τέλος πάντων μπαίνω μέσα , λέω σε έναν κύριο ( ιδιοκτήτης ήταν) οτι ενδιαφέρομαι για το iphone 5 , μου λέει το έχω και το βγάζει από το ντουλαπάκι. Για κακή μου τύχη ήταν μαύρο και του λέω οτι ενδιαφέρομαι για το λευκό. Το σκέφτεται λίγο , μου λέει περίμενε και παίρνει ένα τηλέφωνο. Μετά από λίγο μου λέει έλα σε μισή ώρα, όπως και έπραξα . Όταν πήγα βγάζει το λευκό κουτί -απο το οποίο έλειπε η εξωτερική ζελατίνα- είχε μόνο δυο στραβοκομμένα ζελοτέιπ στις άκρες και το άνοιξε (ευτυχώς) μπροστά μου. Όταν το άνοιξε και μου το έδωσε στα χέρα συνειδητοποιώ οτι δεν είχε καθόλου προστατευτικές μεμβράνες ουτε στο μπροστά ούτε στο πίσω μέρος, επιπλέον είχε δακτυλιές στην οθόνη και παρατήρησα οτι και τα πράγματα μέσα στο κουτί ήταν τοποθετημένα πρόχειρα... Του λέω το και το και μου λέει οτι τώρα του το έφερε ο συνάδελφος σφραγισμένο και οτι έτσι είναι η συσκευασία. Επίσης του λέω οτι αν ανοίξει την συσκευασία από το μαύρο θα διαπιστώσει την διαφορά. Μου λέει οτι δικαίωμα μου είναι αν θα το πάρω ή όχι, τον ευχαρίστησα και έφυγα.... Για πείτε καλά δεν έκανα??

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες