Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iPhone 5 στην Ελλάδα: Κυκλοφορία στις 2 Νοεμβρίου με ΕΛΑΧΙΣΤΑ κομμάτια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#976   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2012 - 15:49

Ειναι και ''βλακες''...ας του ελεγε τουυ ανθρωπου,οτι ειναι το Demo...μιας και θελεις λευκο...για να μην περιπμενεις,μπορεις να το αγορασεις...
Τοτε ισως το σκεφτοταν και εκανε οτι ηθελε,το αγοραζε ή οχι.....Να σου λεει ομως ''ετσι ειναι η συσκευασια'',ειμαι κατι παραπανω απο ψεμα! Δεν μπορω να καταλαβω μερικους....ειναι απλα απαραδεκτοι!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#977   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/11/2012 - 15:50

Απο το site της vodafone μπορώ να παραγγείλω σκέτη συσκευή χωρίς συμβόλαιο? Όταν πατάω αγορά χωρίς να επιλέξω πρόγραμμα μου δείχνει οτι δεν έχει τίποτα το καλάθι.

μονο με συνδεση..και ετσι θα ναι για τους επομενους 6 7 μηνες...

#978   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:04

Απορια με πηραν τηλ απο την βοντα να παω να παρω το λευκο 16 και τους λεω οτι θελω να το βαλω σε δοσεις αλλα μου λενε οτι εχει χαλασει το μηχανημα για τις πιστωτικες εαν παω σε αλλο καταστημα της βοντα γινετε να κανω την πληρωμη με καρτα(δοσεις) σε εκεινω και να παω να παραλαβω την συσκευη απο το "δικο μου" καταστημα επειτα απο τηλ επικοινωνια των δυο καταστηματων?

#979   Adrianos

Adrianos

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:05

για 32 κανενας;


Και εγώ για 32 είμαι και μίλησα σήμερα με 2 καταστήματα Γερμανός στα οποία έχω κάνει προκράτηση. Η απάντηση ήταν ότι μετά τις 15 ... υπομονή

#980   tribal

tribal

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:10

Απορια με πηραν τηλ απο την βοντα να παω να παρω το λευκο 16 και τους λεω οτι θελω να το βαλω σε δοσεις αλλα μου λενε οτι εχει χαλασει το μηχανημα για τις πιστωτικες εαν παω σε αλλο καταστημα της βοντα γινετε να κανω την πληρωμη με καρτα(δοσεις) σε εκεινω και να παω να παραλαβω την συσκευη απο το "δικο μου" καταστημα επειτα απο τηλ επικοινωνια των δυο καταστηματων?


Φίλε μου λογικά γίνεται. Επειδή μ'ενδιαφέρει κ εμένα, πόσες δόσεις θα βάλεις? Γνωρίζεις αν ειναι άτοκες?

Τελευταία επεξεργασία από: tribal, 05/11/2012 - 16:15


#981   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:16

Φίλε μου λογικά γίνεται. Επειδή μ'ενδιαφέρει κ εμένα, πόσες δόσεις έβαλες? Είναι άτοκες?

δεν εχω βαλει αλλα θα βαλω 12 εαν ισχυει αυτο που θελω να κανω γιαυτο και ρωταω αν ξερει κανεις απο αλλο καταστημα να γινει η πληρωμη και απο αλλο η παραδοση.(απ'οτι ξερω απο εχει και 11% τοκο)

#982   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:24

δεν εχω βαλει αλλα θα βαλω 12 εαν ισχυει αυτο που θελω να κανω γιαυτο και ρωταω αν ξερει κανεις απο αλλο καταστημα να γινει η πληρωμη και απο αλλο η παραδοση.(απ'οτι ξερω απο εχει και 11% τοκο)

Σε wind που ρώτησα με δική μας κάρτα πιστωτική έχουν τόκο οι δόσεις . Αν θές άτοκα πρέπει να βγάλεις την δικιά τους κάρτα.

#983   tribal

tribal

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:27

Άτοκες κάνουν σίγουρα οι Κωτσόβολος και Electroworld αλλά είναι άθλια καταστήματα, άσε που δεν το έχουν και ποιος ξέρει πότε θα το φέρουν

#984   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/11/2012 - 19:44

Στην ενοτητα "παραγγελίες" από σε εξέλιξη, έγινε "εστάλει" (επαρχία, Δωδεκάνησα). λευκό 16άρι.

#985   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 05/11/2012 - 19:51

Κωτσοβολος λεειοτι δεν εχει συσκευες η apple....κλασικα ανιδεοι κασταναδες τουλαχιστον προπαμπουοινοι!αλλα τι να τους πεις.γενικα υπαρχει ελλειψη αλλα οχι τοσο....απλα δεν παραγγελνουν γιατι ειναι ακριβα και φοβουνται..δεν εχω αλλη εξηγηση..
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#986   xpep07

xpep07

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2012 - 20:06

Και εγώ ψάνχω 32αρι λευκό απο voda
Εχει παραγγείλει κανείς online ;
Είμαι πρώτος σε λίστα σε μαγαζί voda νοτειων προαστίων
Ετσι μου έρχεται να το πάρω online
Εχει παραλάβει κανείς 32 απο το voda E shop ;

Ισχύει αυτό που είπε ένας τηλε εκπρόσωπος ότι το online έχει προτεραιότητα;

#987   Manousos1994

Manousos1994

    iPH Contributor

  • 1.596 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 05/11/2012 - 20:15

Και εγώ ψάνχω 32αρι λευκό απο voda
Εχει παραγγείλει κανείς online ;
Είμαι πρώτος σε λίστα σε μαγαζί voda νοτειων προαστίων
Ετσι μου έρχεται να το πάρω online
Εχει παραλάβει κανείς 32 απο το voda E shop ;

Ισχύει αυτό που είπε ένας τηλε εκπρόσωπος ότι το online έχει προτεραιότητα;

Αν είσαι αρκετά ψηλά σε λίστα όπως λες περίμενε το απο εκεί καλύτερα....
Το πτυχίο μου αντί για βαθμό θα γράφει "Επιτέλους" !!!

#988   prophil

prophil

    iPH Contributor

  • 1.193 μηνύματα
  • Twitter:@prophil
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 05/11/2012 - 20:21

Καλησπέρα σας παιδιά, είμαι νέος στο φόρουμ, αν και το διαβάζω αρκετό καιρό. Σκλάβος του symbian για αρκετά χρόνια,φέτος αποφάσισα να αναβαθμιστώ σε iphone 5.
Θέλω να σας πω την ιστορία μου για να μου πείτε αν έπραξα σωστά.
Μένω σε μια επαρχιακή πόλη της Μακεδονίας. Από την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας του στην Ελλάδα μέχρι σήμερα δεν κατάφερα να το πάρω στα χέρια μου . (Γερμανός - Λίγα κομμάτια και όλα κρατημένα , Oteshop - 1 κομμάτι και αυτό κρατημένο ,vodafone - κανένα κομμάτι με έβαλε να κάνω προ παραγγελία (χωρίς προκαταβολή) γιατί ανάλογα με την ζήτηση λέει θα τους αποσταλούν, Ιδιώτης- πήγε να μου πουλήσει κατά λάθος demo) .Και τέλος έρχομαι στην wind. Σκέφτομαι σήμερα να πεταχτώ μέχρι την wind που δεν είχα πάει γιατί σκέφτηκα πως εδώ δεν έχουν οι άλλοι θα έχει η wind?
Τέλος πάντων μπαίνω μέσα , λέω σε έναν κύριο ( ιδιοκτήτης ήταν) οτι ενδιαφέρομαι για το iphone 5 , μου λέει το έχω και το βγάζει από το ντουλαπάκι. Για κακή μου τύχη ήταν μαύρο και του λέω οτι ενδιαφέρομαι για το λευκό. Το σκέφτεται λίγο , μου λέει περίμενε και παίρνει ένα τηλέφωνο. Μετά από λίγο μου λέει έλα σε μισή ώρα, όπως και έπραξα . Όταν πήγα βγάζει το λευκό κουτί -απο το οποίο έλειπε η εξωτερική ζελατίνα- είχε μόνο δυο στραβοκομμένα ζελοτέιπ στις άκρες και το άνοιξε (ευτυχώς) μπροστά μου. Όταν το άνοιξε και μου το έδωσε στα χέρα συνειδητοποιώ οτι δεν είχε καθόλου προστατευτικές μεμβράνες ουτε στο μπροστά ούτε στο πίσω μέρος, επιπλέον είχε δακτυλιές στην οθόνη και παρατήρησα οτι και τα πράγματα μέσα στο κουτί ήταν τοποθετημένα πρόχειρα... Του λέω το και το και μου λέει οτι τώρα του το έφερε ο συνάδελφος σφραγισμένο και οτι έτσι είναι η συσκευασία. Επίσης του λέω οτι αν ανοίξει την συσκευασία από το μαύρο θα διαπιστώσει την διαφορά. Μου λέει οτι δικαίωμα μου είναι αν θα το πάρω ή όχι, τον ευχαρίστησα και έφυγα.... Για πείτε καλά δεν έκανα??

κατά την ταπεινή μου άποψη τέτοιου τύπου <επαγγελματίες> χρειάζονται μέγα κράξιμο. Εγώ θα τον έδινα κανονικά στο forum και σε κάποια blogs, αναλυτικά τα στοιχεία του εν λογω καταστήματος προκειμένου να μην την πατήσει κανένας άλλος χριστιανός

Τελευταία επεξεργασία από: prophil, 05/11/2012 - 20:22


#989   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 05/11/2012 - 20:23

εγω παρελαβα σημερα λευκο 32ρι απο e-shop vodafone

#990   xpep07

xpep07

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2012 - 21:10

Sakis007,

Για πες....
Ποτέ το παρήγγειλες ? με επιδότηση ή σκέτη σύσκευή?
Κάρτα ή αντί καταβολή?


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 10

0 μέλη, 10 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες