Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iPhone 5 στην Ελλάδα: Κυκλοφορία στις 2 Νοεμβρίου με ΕΛΑΧΙΣΤΑ κομμάτια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1111   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 08/11/2012 - 16:16

Φίλε μου, υπολογιστής είναι στην ουσία, όλο και κάποιο κόλλημα θα φάει που και που.

Αν τώρα το κάνει συχνά, το κοιτάς παραπέρα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1112   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 17:54

Πάντως σήμερα που απεργούσα από τη δουλειά μου και γύρισα σχεδόν όλα τα καταστήματα της Θεσσαλονίκης, δεν υπάρχει Iphone 5 ούτε για δείγμα. Το χειρότερο είναι ότι όλοι μου είπαν ότι θα έρθει από 15 Νοεμβρίου και μετά. Τώρα πως στην Αθήνα υπάρχουν κομάτια δεν μπορώ να το καταλάβω.


Off topic...

Δεν θέλω να στην σπάσω, αλλά αυτό δεν λέγεται απεργία φίλε...

#1113   rakounakis

rakounakis

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:raccoun

Δημοσίευση 08/11/2012 - 18:26

καλησπερα παιδια.....να πω κ εγω τον πονο μου.. ;) ..μονο εδω πιστευω θα βρω λιγο κατανοηση.....!θα τα πω απο την αρχη....!ξημερωματα παρασκευης 2 νοε εκανα παραγγελια απο e-shop της cosmote!μου ηρθε e-mail πως ολα πηγαν καλως κ οτι η αγορα εγινε!καταχαρηκα μεχρι της 11 το πρωι της παρασκευης αφου μου ηρθε email πως η παραγγελια ακυρωθηκε!πηρα τηλ να δω τι εγινε κ η απαντηση ηταν οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμα κομματια!σκασμενος γι'αυτο που εγινε, μετα απο λιγο μου ερχεται ενα email απο oteshop που ειχα φτιαξει κ εκει μια φορμα παραγγελιας να κανω αγορα για το iphone.......δεν εχασα στιγμη κ κατευθειαν κανω παραγγελια...πραγματι μετα απο λιγη ωρα με πηρε μια κοπελα κ μου ειπε αν θελω να προχωρησω την παραγγελια για τον μονο λογο οτι η τελικη ημερομηνια παραδωσης ειναι παρασκευη 9 νοε το πρωι!σκεφτηκα πως οκ....θα περιμενω λιγες μερες μιας κ να το βρω καπου αλλου κ 32αρι ειναι λιγο δυσκολο!η παραγγελια προχωρησε με επιβαιβαιωση ενος email κ απο εκεινη την στιγμη ημουν ανυπομονως να ερθει η αυριανη μερα.....μεχρι που σημερα το πρωι με παιρνουν τηλ απο τα κεντρικα κ μου λενε πως δεν υπαρχει διαθεσιμο κ μου ειπαν οτι θα υπαρχει απο εβδομαδα....ψιλο της την ειπα κ ακυρωσα την παραγγελια γιατι αυτο ειναι κοροϊδια...ελεος..απο εβδομαδα σε εβδομαδα θα με πηγαινε...!!!οταν εκανα αγορα ηταν διαθεσιμο δηλαδη....! Μετα απο τοσες μερες μου το ειπαν σημερα...!εψαξα να βρω αλλα τπτ...τζιφος!το μονο που καταφερα ειναι να κανω μια παραγγελια απο γερμανο απο την σελιδα του στο internet αλλα ημερομηνια αγνωστη......κ ανυσηχω γι'αυτο γιατι ετσι οπως παει θα μου το φερει ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ.............................. :D

#1114   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 08/11/2012 - 18:35

Ολοι έχουμε τα ίδια θέματα . Δεν υπάρχει δείγμα πουθενά . Εγω έκανα παραγγελία σε ένα φίλο απο Γερμανία και θα το πάρω στα χέρια αρχές Δεκέμβρη . Νομίζω οτι όλοι εκείνη την εποχή θα έχουμε. Επειδή εχει κάνει και παραγγελία απο Αγγλία εχει την ίδια ημερομηνία παραλαβής τέλος μήνα. Αρα το πρόβλημα ειναι παντού . Μιλάω για 32 και τα δυο. Τι να πω κάποιοι εδω μέσα έχουν πάρει απο οτι έχω καταλάβει 16 και οι περισσότεροι με σύνδεση. Την ίδια εποχή τέλος μήνα πιστεύω οτι όλοι θα έχουν τηλέφωνα εδω μέσα.


#1115   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/11/2012 - 18:48

Ολοι έχουμε τα ίδια θέματα . Δεν υπάρχει δείγμα πουθενά . Εγω έκανα παραγγελία σε ένα φίλο απο Γερμανία και θα το πάρω στα χέρια αρχές Δεκέμβρη . Νομίζω οτι όλοι εκείνη την εποχή θα έχουμε. Επειδή εχει κάνει και παραγγελία απο Αγγλία εχει την ίδια ημερομηνία παραλαβής τέλος μήνα. Αρα το πρόβλημα ειναι παντού . Μιλάω για 32 και τα δυο. Τι να πω κάποιοι εδω μέσα έχουν πάρει απο οτι έχω καταλάβει 16 και οι περισσότεροι με σύνδεση. Την ίδια εποχή τέλος μήνα πιστεύω οτι όλοι θα έχουν τηλέφωνα εδω μέσα.


Και κάπως έτσι μιλάμε ότι το jb θα βγει ή τέλη Δεκέμβρη ή τέλη Ιανουαρίου αν δεν έχει ομαλοποιηθεί η κατάσταση.

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#1116   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 08/11/2012 - 19:41

Εγω εχω μαθει οτι η βοντα θα φερει πολλα κομματια 20/11 οποτε μην αγχωνεσται ολοι θα παρουμε κ καλυτερα διοτι οσο περνανε οι μερες τα προβληματα θελω να πιστευω ελαχιστοποιουνται..
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#1117   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 08/11/2012 - 19:47

εγω απο vodafone το βρηκα πολυ ευκολα ,σκετη συσκευη το πηρα 16 μαυρο

#1118   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 08/11/2012 - 20:19

γεια σας εχουμε κανενα νεο απο πλαισιο?παρηγγειλα 64αρι και ακομα τιποτα ποτε λετε να φερει?

#1119   dion75

dion75

    iPH Enthousiast

  • 442 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 20:42

καλησπερα παιδια.....να πω κ εγω τον πονο μου.. ;) ..μονο εδω πιστευω θα βρω λιγο κατανοηση.....!θα τα πω απο την αρχη....!ξημερωματα παρασκευης 2 νοε εκανα παραγγελια απο e-shop της cosmote!μου ηρθε e-mail πως ολα πηγαν καλως κ οτι η αγορα εγινε!καταχαρηκα μεχρι της 11 το πρωι της παρασκευης αφου μου ηρθε email πως η παραγγελια ακυρωθηκε!πηρα τηλ να δω τι εγινε κ η απαντηση ηταν οτι δεν υπαρχουν διαθεσιμα κομματια!σκασμενος γι'αυτο που εγινε, μετα απο λιγο μου ερχεται ενα email απο oteshop που ειχα φτιαξει κ εκει μια φορμα παραγγελιας να κανω αγορα για το iphone.......δεν εχασα στιγμη κ κατευθειαν κανω παραγγελια...πραγματι μετα απο λιγη ωρα με πηρε μια κοπελα κ μου ειπε αν θελω να προχωρησω την παραγγελια για τον μονο λογο οτι η τελικη ημερομηνια παραδωσης ειναι παρασκευη 9 νοε το πρωι!σκεφτηκα πως οκ....θα περιμενω λιγες μερες μιας κ να το βρω καπου αλλου κ 32αρι ειναι λιγο δυσκολο!η παραγγελια προχωρησε με επιβαιβαιωση ενος email κ απο εκεινη την στιγμη ημουν ανυπομονως να ερθει η αυριανη μερα.....μεχρι που σημερα το πρωι με παιρνουν τηλ απο τα κεντρικα κ μου λενε πως δεν υπαρχει διαθεσιμο κ μου ειπαν οτι θα υπαρχει απο εβδομαδα....ψιλο της την ειπα κ ακυρωσα την παραγγελια γιατι αυτο ειναι κοροϊδια...ελεος..απο εβδομαδα σε εβδομαδα θα με πηγαινε...!!!οταν εκανα αγορα ηταν διαθεσιμο δηλαδη....! Μετα απο τοσες μερες μου το ειπαν σημερα...!εψαξα να βρω αλλα τπτ...τζιφος!το μονο που καταφερα ειναι να κανω μια παραγγελια απο γερμανο απο την σελιδα του στο internet αλλα ημερομηνια αγνωστη......κ ανυσηχω γι'αυτο γιατι ετσι οπως παει θα μου το φερει ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ.............................. :D

Πιο πόνο φίλε μου ? Δεν πεθαίνεις της πείνας. Κανε λίγο υπομονή και θα πάρεις αυτό που θες, δεν χάθηκε και ο κοσμος

#1120   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 08/11/2012 - 20:54

ο γερμανος εχει αλλα κομματια; θα φερει; πότε; γνωρίζει κανείς;

#1121   trifon

trifon

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/11/2012 - 20:57

Off topic...

Δεν θέλω να στην σπάσω, αλλά αυτό δεν λέγεται απεργία φίλε...


Εγώ φίλε μου δεν είμαι τύπος που τρέχει σε πορείες. Πιστεύω ότι η απεργία είναι μια εσωστρεφής διαδικασία κοινωνικής επιλογής. τώρα αν θέλουμε να μιλήσουμε για κοινωνικούς αγώνες η αγορά ενος κινητού( κάτι που θα πράξω και εγώ ανεπιφύλακτα) 739 Ευρώ είναι τουλάχιστον κοινωνική πρόκληση για αυτούς που δεν έχουν δουλειά ή πέρνουν 300 Ευρώ τον μήνα.

#1122   neo_com_3

neo_com_3

    Newbie

  • 222 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/11/2012 - 01:24

Εγώ φίλε μου δεν είμαι τύπος που τρέχει σε πορείες. Πιστεύω ότι η απεργία είναι μια εσωστρεφής διαδικασία κοινωνικής επιλογής. τώρα αν θέλουμε να μιλήσουμε για κοινωνικούς αγώνες η αγορά ενος κινητού( κάτι που θα πράξω και εγώ ανεπιφύλακτα) 739 Ευρώ είναι τουλάχιστον κοινωνική πρόκληση για αυτούς που δεν έχουν δουλειά ή πέρνουν 300 Ευρώ τον μήνα.


Μην με παρεξηγήσεις. Δεν κρίνω την στάση σου - έτσι και αλλιώς οι κοινωνικοί αγώνες είναι αρκετά σχετικοί, χωρίς να θέλω να επεκταθώ παραπέρα. Απλά δεν το διατύπωσες σωστά, δηλαδή:

"Πάντως σήμερα που δεν πήγα στη δουλειά μου..."

Αυτό εννοούσα. Καλό βράδυ...

#1123   Aster

Aster

    iPH Addict

  • 733 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 09/11/2012 - 08:47

ο γερμανος εχει αλλα κομματια; θα φερει; πότε; γνωρίζει κανείς;


Μετά τις 20-25 του μηνός λένε θα φέρουν αρκετά κομμάτια. Προς το παρόν δύσκολο να βρεις από Γερμανο.

#1124   spl

spl

    iPH Addict

  • 749 μηνύματα
  • Twitter:@splallos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:spl 15

Δημοσίευση 09/11/2012 - 20:02

Μίλησα σήμερα με πλαίσιο μετά από μια εβδομάδα που το παρήγγειλα 64αρι και μου είπαν ότι δεν ξέρουν ποτε θα παραλάβουν.Είπαν ότι μέχρι τέλος του μήνα θα το έχω σίγουρα χαχαχαχαχαχα!!!!!!
Ακόμη μου λέει έχετε μπεί σε σειρά προετεραιότητας

#1125   marfa

marfa

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Twitter:@Marfa333Marfa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 09/11/2012 - 21:36

Σε απόθεμα

http://www.kinitoman...=com_virtuemart

Τελευταία επεξεργασία από: marfa, 09/11/2012 - 21:37


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες