Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iPhone 5 στην Ελλάδα: Κυκλοφορία στις 2 Νοεμβρίου με ΕΛΑΧΙΣΤΑ κομμάτια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:44

Με πηρε χθες τηλεφωνο η "προσωπικη συμβουλος" που εχουμε απο τη vodafone, και καλα τετοιον εχουν οι παλιοι πελατες, με μεγαλους λογαριασμους (εχουμε οικογενειακο 4 γραμμες). Με ρωτησε ποια εκδοση iphone 5 θελω, κι απο ποιο καταστημα vodafone θελω να το παραλαβω. Τωρα αν αυτο σημαινει οτι θα εξυπηρετησουν απο την πρωτη φουρνια αυτους που εχουν κανει την κρατηση αυτη, ο θεος και η ψυχη τους...


Και μένα με πήρε σήμερα ο προσωπικός σύμβουλος από την Cosmote να με ρωτήσει αν θέλω το νέο IPhone (πρόσφατα κάναμε ανανέωση σε εταιρικό 4 γραμμές) άμεσα αλλά δεν το ήθελα..:P
Που είναι αυτοί που λέγανε εχτές ότι δεν θα έβρισκε κανείς iPhone κτλ κτλ...Ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε.

Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:45

Εχει βρει κανεις στην πατρα τιποτα;

#423   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:45

Πάντως που διάβασα σε κάτι ποστ ότι τα καταστήματα του Γερμανου έχουν από σήμερα το demo και μπορείς να το δεις απο κοντα δεν είδα κάτι τέτοια σε 2 που πήγα σήμερα(Χολαργο,Mall)


το demo το εχουν ηδη και αυριο το βγαζουν!

#424   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:46

Πηρα public καλαματα και μου λενε θα εχουν καποια κομματια με συνδεση η φορητοτητα wind ομως. Και ρωταω. Εαν κανω μια συνδεση, την ελαχιστη και την διακοψω μετα θα μου βγει πιο ακριβα ε?


Πηγα πριν 2 ωρες και μου ειπαν οτι δεν ξερουν αν θα τα εχουν αυριο σιγουρα...μπορει Σαββατο μου ειπε.Αυτο που λες με τις συνδεσεις ισχυει στο συγκεκριμενο καταστημα τουλαχιστον γιατι μου ειπαν οτι θα τα δωσουν ολα με συμβολαιο...
Και δεν συμφερει να κανεις συνδεση...στους 9 μηνες νομιζω μπορεις να διακοψεις υπολογισε 9*25=225ευρω για ποιον λογο να τα παρει η wind και η καθε wind...

Τελευταία επεξεργασία από: omg, 01/11/2012 - 19:50


#425   nark3s

nark3s

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:47

Αναρτημένη εικόνα

Το ότι το iPhone 5 κυκλοφορεί στην Ελλάδα στις 2 Νοεμβρίου το γνωρίζουμε εδώ και αρκετές ημέρες (βλ. Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας), το ότι τα διαθέσιμα κομμάτια του iPhone 5 για την συγκεκριμένη ημερομηνία θα είναι πολύ λίγα το υποψιαζόμασταν. Σήμερα ωστόσο επιβεβαιώσαμε ότι τα iPhone 5 που θα έρθουν στις 2 Νοεμβρίου στην Ελλάδα θα είναι πραγματικά ελάχιστα!

Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας, τα καταστήματα των παρόχων θα έχουν από 0-1 διαθέσιμα τεμάχια ενώ τα APR (Golden-i, Systemgraph, iStorm, Document) θα διαθέτουν μονοψήφιο αριθμό συσκευών!

Σχεδόν όλα τα iPhone 5 που αναμένονται στην 1η παρτίδα (2 Νοεμβρίου) θα είναι μαύρου χρώματος και χωρητικότητας 16GB.

Όσοι λοιπόν θέλετε πραγματικά να αποκτήσετε το iPhone 5 στις 2 Νοεμβρίου θα πρέπει να "κατασκηνώσετε" έξω από το κατάστημα της αρεσκείας σας (προτιμήστε APR καθώς έχετε περισσότερες πιθανότητες) και ίσως τα καταφέρετε... ίσως.


θα πρεπει να διαφωνησω μαζι σου σε ενα μερος ... παρελαβα 2 ασπρα για πουλημα και ενα ασπρο για live demo
με οσα μαγαζια μιλησα της Εταιρειας Γερμανος ολοι παρελαβαν Ασπρο

Στα υπολοιπα ειμαι μαζι σου...

Τελευταία επεξεργασία από: nark3s, 01/11/2012 - 19:47


#426   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:47

Και μένα με πήρε σήμερα ο προσωπικός σύμβουλος από την Cosmote να με ρωτήσει αν θέλω το νέο IPhone (πρόσφατα κάναμε ανανέωση σε εταιρικό 4 γραμμές) άμεσα αλλά δεν το ήθελα.. :P
Που είναι αυτοί που λέγανε εχτές ότι δεν θα έβρισκε κανείς iPhone κτλ κτλ...Ονόματα δε λέμε υπολήψεις δε θίγουμε.

εμενα παντωσ δεν με εχει παρει ακομα κανεις τηλ απο βοντα και ασ εχω κανει κρατηση μεσω ιντερνετ και απο καταστημα μηπως να αρχισω να απογοητευομαι και να πειμενω την δευτερη φουρνια?

#427   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:48

εμενα παντωσ δεν με εχει παρει ακομα κανεις τηλ απο βοντα και ασ εχω κανει κρατηση μεσω ιντερνετ και απο καταστημα μηπως να αρχισω να απογοητευομαι και να πειμενω την δευτερη φουρνια?

να πάρεις να ρωτήσεις.

Αναρτημένη εικόνα


#428   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:50

να πάρεις να ρωτήσεις.

καθε μερα περνω στην βοντα στο κεντρο εξυπ. και μου λενε να περιμενω! :( οπωσ και πριν μια ωρα που πηρα παλι το ιδιο μου ειπανε.

#429   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:50

Πηγα πριν 2 ορες και μου ειπαν οτι δεν ξερουν αν θα τα εχουν αυριο σιγουρα...μπορει Σαββατο μου ειπε.Αυτο που λες με τις συνδεσεις ισχυει στο συγκεκριμενο καταστημα τουλαχιστον γιατι μου ειπαν οτι θα τα δωσουν ολα με συμβολαιο...
Και δεν συμφερει να κανεις συνδεση...στους 9 μηνες νομιζω μπορεις να διακοψεις υπολογισε 9*25=225ευρω για ποιον λογο να τα παρει η wind και η καθε wind...

Γιατί με αυτά τα 225 ευρώ πέρα από συσκευή έχεις και παροχή υπηρεσιών, γι'αυτό... Τώρα αν το θέλει κάποιος ή όχι είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο...

#430   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:52

Μόλις έκλεισα το τηλεφωνο. Με πήρε ο προσωπικός σύμβουλος από τον ΟΤΕ αφού είμαι καλός πελάτης. Με ρώτησε αν ενδιαφέρομαι για iPhone 5 και μου είπαν μετά τα μεσάνυχτα θα περάσουν και θα μου το δώσουν.

#431   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:53

Μόλις έκλεισα το τηλεφωνο. Με πήρε ο προσωπικός σύμβουλος από τον ΟΤΕ αφού είμαι καλός πελάτης. Με ρώτησε αν ενδιαφέρομαι για iPhone 5 και μου είπαν μετά τα μεσάνυχτα θα περάσουν και θα μου το δώσουν.

Χαχαχα καλώς..Αν θες ένα iPhone 16άρι προλαβαίνεις πάντως..:)
Δεν το λέω έτσι ότι με πήραν τηλ...

Αναρτημένη εικόνα


#432   omg

omg

    iPH Member

  • 230 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:54

Γιατί με αυτά τα 225 ευρώ πέρα από συσκευή έχεις και παροχή υπηρεσιών, γι'αυτό... Τώρα αν το θέλει κάποιος ή όχι είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο...


Ναι αλλα ετσι οπως το ειπε εγω καταλαβα οτι δεν ειναι στην wind,εχει μαλλον αλλο παροχο αλλιως γιατι να ρωτησει.Στο 25αρι σου δινει λιγα λεπτα απο οτι θυμαμαι. α ξεχασα οτι στα 225 ειναι 225-50(Η επιδοτηση που θα παρει)=175ευρω δηλαδη

#433   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:54

Χαχαχα καλώς..Αν θες ένα iPhone 16άρι προλαβαίνεις πάντως..:)
Δεν το λέω έτσι ότι με πήραν τηλ...


Στις 12 ανοίγει για μας τα χρυσά μέλη :D τις προκρατη΄σεις το golden i .. Οπότε δινω εκεί τις ελπίδες για 32άρι.. Έστω και μέσα σε 7 μέρες

#434   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:55

εμενα με πηρε ο προσωπικος συμβουλος και μου ειπε να πληρωσω το λογαριασμό μου που εχει λήξει!

#435   PavlosT

PavlosT

    iPH newbie

  • 12 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 01/11/2012 - 19:56

Μολις επικοινωνησα με Γερμανο της περιοχης μου. Τους εχουν ερθει 2 κομματια με τα οποια θα καλυψουν τους 2/35 της λιστας αναμονης :P


Το καταστημα της Wind μιλαει εδω και μιση ωρα! Θα βαρεθηκαν τα τηλεφωνα και θα το αφησαν ανοιχτο! χαχα! :lol:

Τελευταία επεξεργασία από: PavlosT, 01/11/2012 - 19:57


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες