Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5 από Vodafone. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
157 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 14:54

Να πω την γνωμη μου για τις λυστρικες τιμες των εταιρειων.Το 2008 που ηρθε το iphone 3g και ειχα συμβολαιο για να το αγορασω μπηκα σε ενα προγραμμα των 69 ευρω το μηνα για ενα χρονο και εδωσα 275 ευρω( εχω ακομη την αποδειξη).Λογικη τιμη και το πακετο ηταν δεν θυμαμαι ποσα λεπτα και μνμ αλλα τα MB ηταν σιγουρα 500 που τοτε δεν ξοδευα ουτε 100 τον μηνα.Αφου με ληστεψε η Βοντα για τα επομενα 2-3 χρονια αλλαξα κινητο το 2010 Οκτωβριο αγοραζοντας το 4αρι στα 550 μετρητα (οταν ειχε 659 στην Βοντα) και το εκανα καρτα.Τα χρηματα που ξοδευω κανοντας τα ιδια πραγματα ακριβως ειναι 10 φορες πιο λιγα.Και το βασικοτερο δεν βλεπω πλεον κανενα λογαριασμο και κανενα συμβολαιο.Καποτε για καποιους μηνες πηγα ανετα στην Wind και επεστρεψα παλι πισω.Κανω οτι γουσταρω χωρις το συμβολαιο.Δεν συμφαιρει σε καμια περιπτωση να παρεις επιδοτηση συσκευης γιατι οι εταιρειες τα βγαζουν διπλα σε βαζουν να πληρωνεις δυο φορες την συσκευη και σε δενουν με 1 η 1μιη χρονο συμβολαιο.Ασε που πας μια βολτα εξωτερικο και μολις επιστρεψεις ο λογαριασμος σου εχει εκτιναχθει στο 3πλασιο.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 02/11/2012 - 15:00

Να πω την γνωμη μου για τις λυστρικες τιμες των εταιρειων.Το 2008 που ηρθε το iphone 3g και ειχα συμβολαιο για να το αγορασω μπηκα σε ενα προγραμμα των 69 ευρω το μηνα για ενα χρονο και εδωσα 275 ευρω( εχω ακομη την αποδειξη).Λογικη τιμη και το πακετο ηταν δεν θυμαμαι ποσα λεπτα και μνμ αλλα τα MB ηταν σιγουρα 500 που τοτε δεν ξοδευα ουτε 100 τον μηνα.Αφου με ληστεψε η Βοντα για τα επομενα 2-3 χρονια αλλαξα κινητο το 2010 Οκτωβριο αγοραζοντας το 4αρι στα 550 μετρητα (οταν ειχε 659 στην Βοντα) και το εκανα καρτα.Τα χρηματα που ξοδευω κανοντας τα ιδια πραγματα ακριβως ειναι 10 φορες πιο λιγα.Και το βασικοτερο δεν βλεπω πλεον κανενα λογαριασμο και κανενα συμβολαιο.Καποτε για καποιους μηνες πηγα ανετα στην Wind και επεστρεψα παλι πισω.Κανω οτι γουσταρω χωρις το συμβολαιο.Δεν συμφαιρει σε καμια περιπτωση να παρεις επιδοτηση συσκευης γιατι οι εταιρειες τα βγαζουν διπλα σε βαζουν να πληρωνεις δυο φορες την συσκευη και σε δενουν με 1 η 1μιη χρονο συμβολαιο.Ασε που πας μια βολτα εξωτερικο και μολις επιστρεψεις ο λογαριασμος σου εχει εκτιναχθει στο 3πλασιο.

Συμφωνώ ειδικά πάντα πρέπει να βλέπεις και αν το χρειάζεσαι το πακέτο . Για μένα σε wind το προγραμμά μου στο τηλέφωνο είναι πολύ χαμηλό και δεν μου χρειάζεται κατι καλύτερο . ¨ Όλη την ημέρα είμαι σε γραφείο. Αρα θα το πάρεις μόνο στην περίπτωση που έχεις πραγματική ανάγκη το πρόγραμμα .... και βεβαία ενα μεγάλο για να σου πάει και η συσκευή φθηνά ..

#33   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 16:44

Τον τελευταιο ενα-μιση χρονο εχω καρτα.10 ευρω βαζεις 180 λεπτα παιρνεις και 60MB(που τωρα γινανε 500) Οκ αυτα κοστιζουν μαζι 12 ευρω.Απο εκει και περα ψιλοκλεψιμο ειναι και το minimum 3 λεπτα που χρεωνουν αλλα ενταξει με 30 ευρω τον μηνα νομιζω οτι ενας κανονικος χρηστης τηλεφωνου κανει την δουλεια του.Ουτε συμβολαια ουτε δεσμευσεις ουτε και καλα επιδοτηση συσκευης που απο οτι διαβαζω τις κοψανε γιατι ο κοσμος γυρισε τα τηλεφωνα του στην καρτα.Αυτην την στιγμη θελω να αγορασω καινουριο τηλ. και την συσκευη την εχουν ολοι(μα ολοι) οι παροχοι 699 ευρω.Εγω την βρισκω απο Γερμανια 400 ευρω.Το κανουν επιτηδες για να σου κανουν μια τυπικη επιδοτηση των 200 ευρω και να την πληρωσεις σε 1 η 1μιση χρονο διπλασια(μεσω του πακετου).Ευχαριστω δεν θα παρω.
Αλλωστε αν προσεξετε ολες οι προσφορες για χρονο ομιλιας και MB για καρτοκινητα γινονται κι οχι για συμβολαια τα τελευταια χρονια.

#34   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 16:49

ρε παιδια σκεφτειτε το αλλο
με συμβολαιο 2 χρονια παγιο 50 ευρω παιρνεις το 5αρι στα 550 περιπου
610 το παιρνεις απο εξωτερικο
για ποιο λογο να μην το παρεις απο εξω και να ζητησεις μειωση παγιου εδω?


1.200 εννοείς.

#35   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/11/2012 - 17:33

Ενα τεράστιο ειρωνικό μπράβο στην Vodafone που μας άφησε χωρίς iphone5 την πρώτη μέρα. Πήραν όλα τα υπερβύσματα όλες τις ελάχιστες συσκευές που ήρθαν σήμερα και ο απλός λαός που είχε κάνει κράτηση σε 6-7 καταστήματα εδώ και 2 εβδομάδες πήρε από τα 3 το μακρύτερο...Αίσχος ξεφτίλες...Να δω πότε θα μου το φέρετε...

#36   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 02/11/2012 - 18:10

Καλα μην τα μεγαλοποιουμε όλα .. " απλός λαός " " βυσματα" δεν μιλάμε και για τροφή , νερο ,τις βάρκες στον τιτανικο , για μια απλή συσκευή μιλάμε .. Ειναι off topic το ξέρω αλλα ..

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 02/11/2012 - 18:12


#37   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 18:36

ειμαι βοντα ενα χρονο περιπου και ηρθε η ωρα για ανανεωση συμβολαιου και επεσε γελιο
δινω παγια 123 ευρω σε δυο γραμμες και μου δινουν για ενα χρονο ανανεωση 237 ευρω
μια που μου το ειπε και μια που του το εκλεισα στα μουτρα!!
ασε που λογο δουλειας ειμαι συχνα εκτος ελλαδος ,και εκει να δεις σκισιμο
ειμαι σε διαδικασια προσφορας απο cosmo μιας και την wind δεν την εβλεπα με καλο ματι ποτε,και μεχρι στιγμης ειμαστε στα 4 παγια περιπου για συσκευη δηλαδη 480 ευρω και συζηταμε για καποια εκπτωση στο παγιο,για ενα χρονο συμβολαιο
ισως να κατσει και κατι λιγο καλυτερο...

#38   miloc

miloc

    iPH newbie

  • 63 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 19:04

ρε παιδια σκεφτειτε το αλλο
με συμβολαιο 2 χρονια παγιο 50 ευρω παιρνεις το 5αρι στα 550 περιπου
610 το παιρνεις απο εξωτερικο
για ποιο λογο να μην το παρεις απο εξω και να ζητησεις μειωση παγιου εδω?


Νομιζω οτι εχεις δικιο,δεν ειναι η καλυτερη λυση να το παρεις απο εξω(π.χ αμερικη 500ευρω το 16gb) και να διαπραγματευτεις μειωση παγιου εδω?αρα μεγαλυτερο δεν θα ειναι το οφελος?συμφωνειται?

#39   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 19:10

ειμαι βοντα ενα χρονο περιπου και ηρθε η ωρα για ανανεωση συμβολαιου και επεσε γελιο
δινω παγια 123 ευρω σε δυο γραμμες και μου δινουν για ενα χρονο ανανεωση 237 ευρω
μια που μου το ειπε και μια που του το εκλεισα στα μουτρα!!
ασε που λογο δουλειας ειμαι συχνα εκτος ελλαδος ,και εκει να δεις σκισιμο
ειμαι σε διαδικασια προσφορας απο cosmo μιας και την wind δεν την εβλεπα με καλο ματι ποτε,και μεχρι στιγμης ειμαστε στα 4 παγια περιπου για συσκευη δηλαδη 480 ευρω και συζηταμε για καποια εκπτωση στο παγιο,για ενα χρονο συμβολαιο
ισως να κατσει και κατι λιγο καλυτερο...


Δινεις δηλαδη 1476 ευρω κατα μεσο ορο τον χρονο.Ποσος ειναι ο χρονος ομιλιας/μνμ/data που σου δινουν βγαζεις τιμη συγκρινντας το με καρτα το διαιρεις δια 12 και βλεπεις ποσο σου χρεωνουν την συσκευη.
Ασε που μπορεις να τος τρομοκρατησεις οτι θα φυγεις απο το δικτυο τους για να σου ανεβασουν την επιδοτηση.

#40   valandis

valandis

    iPH Member

  • 310 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 19:42

Πέρσι αρχές Νοεμβρίου που πήρα το 4s μου έδωσε η Voda 150€, σήμερα μου δίνει μόλις 50€ για ένα χρόνο, δηλαδή το 5άρι 64 GB θα το πάρω 900€ περίπου συν τα 35€ σχεδόν για τον αντάπτορα που θα χρειαστώ σίγουρα, δηλαδή σχεδόν 950€ !!!!!! Σίγουρα βέβαια δεν με συμφέρει να κάνω συμβόλαιο 2 χρόνων μιας και του χρόνου τέτοιες μέρες θα βγει το 5s !

#41   eliask

eliask

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/11/2012 - 20:56

Είχα κάνει συμβόλαιο για 2 χρόνια και είχα πάρει το iphone 4. Το είχα πάρει 250 ευρώ στο vodafone 50 σχεδον 400+ επιδότηση. Με τα νέα δεδομένα θα κρατήσω το 4αρακι μου θα κόψω το συμβόλαιο και θα το κάνω καρτοκινητό με 26 ευρώ το μήνα ( πακέτα της βοντα για ομιλία & internet και απλά θα κόψω και τα πολλά τηλέφωνα...2 χρόνια δέσμευση με αυτές τις γελοίες επιδοτήσεις ποτέ ξανά ! Του χρόνου τα Χριστούγεννα και βλέπουμε ...Και επειδή δεν είναι και είδος πρωτης ανγκής μπορούμε να κάνουμε και χωρίς αυτό ( όσο δυσκόλο και να είναι αυτό :-) )

#42   katakefalos

katakefalos

    iPH Member

  • 265 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:45

Είχα κάνει συμβόλαιο για 2 χρόνια και είχα πάρει το iphone 4. Το είχα πάρει 250 ευρώ στο vodafone 50 σχεδον 400+ επιδότηση. Με τα νέα δεδομένα θα κρατήσω το 4αρακι μου θα κόψω το συμβόλαιο και θα το κάνω καρτοκινητό με 26 ευρώ το μήνα ( πακέτα της βοντα για ομιλία & internet και απλά θα κόψω και τα πολλά τηλέφωνα...2 χρόνια δέσμευση με αυτές τις γελοίες επιδοτήσεις ποτέ ξανά ! Του χρόνου τα Χριστούγεννα και βλέπουμε ...Και επειδή δεν είναι και είδος πρωτης ανγκής μπορούμε να κάνουμε και χωρίς αυτό ( όσο δυσκόλο και να είναι αυτό :-) )


Εχεις απολυτο δικιο.Και να σου πω την αληθεια ειναι πολυ σουπερ το 4αρι για τουλαχιστον 1 χρονο ακομη.

#43   KyriakosX

KyriakosX

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Kyriakos-X

Δημοσίευση 02/11/2012 - 23:34

Αυτό που λέει ''iphone 5: Η μεγαλύτερη εξέλιξη που έγινε στο iphone μετά το iphone.'' Θα έπρεπε να πήγαινε κάπως έτσι... "iphone 5: Το πιο ακριβό iphone που κυκλοφορήσαμε ποτέ''

#44   dnik69

dnik69

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 03/11/2012 - 00:06

Πάντως παιδιά δεν έχουν καταλάβει ότι θα πάρουν τον πουλο φέτος; Ξέρω πολλά άτομα που κάθε χρόνο άλλαζαν iPad - iPhone (καλά είχαμε φτάσει σε σημείο ξεφτιλας) και τώρα κόπηκε το iPad και τώρα σιγά σιγα και το iPhone.

Οταν καταλάβουν αυτοί που μας κυβερνούν σε τι αθλιότητα θα έχουμε φτάσει θα ειναι αργά.
Φαντάζεστε να πάρει κάποιος το 5 και του χρόνου να βγάλουν κανένα πιο φτηνό επειδή θα πανε χάλια παγκόσμια;
Που σε ρε jobs....

#45   speedakias

speedakias

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2012 - 10:38

Πάντως όσον αφορά την διαθεσιμότητα στο τοπικό κατάστημα (επαρχίας) της Vodafone έφερε να διπλάσια κομμάτια (4) σε σχέση με το 4s.
Περιμένω να οριστικοποιηθεί το θέμα με την επιδότηση στην βονταφον ώστε να δω τι θα κάνω. Ίσως να συμπληρώσω μια διαφορά και να το αγοράσω.

Βέβαια δεν καίγομαι τόσο πλέον για την αγορά του μιας και θα μου κακοφανεί αφού τα τελευταία 3-4 χρόνια ουδέποτε έδωσα επιπλέον λεφτά για αγορά κινητού. Δίνω αρκετά σε πάγια γραμμών όποτε είναι too much τα επιπλέον χρήματα για συσκευή σε αυτούς τους ανθρώπους.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες