Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iPhone 5 από Cosmote. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   Vikentios

Vikentios

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Twitter:@Vincent1980
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2012 - 16:32

Εγώ είχα περιπέτεια με τον Γερμανό στα Βριλήσσια διότι έκανα παραγελία ηλεκτρονικά την Δευτέρα και επειδή δεν μου ήρθε κανένα mail ενημέρωσης απο τότε τους πήρα τηλέφωνο και μου είπαν οτι δεν έχουν λάβει τίποτα επειδή έχει πρόβλημα το σύστημα τους,και αναγκάστηκα και έδωσα ξανά απο τηλεφώνου τα στοιχεία και υποτίθεται οτι έχω προτεραιότητα έναντι άλλων τουλάχιστον που θα το κλείσουν άλλη μέρα. Απο πλευράς διαθεσιμότητας μου είπαν να ξαναπάρω κατά τις 20 με 25 του μήνα να μου πουν αλλά αναμένεται απο Δεκέμβρη νέα παρτίδα :huh: ας ελπίσουμε να έχουμε εξέλιξη απο εβδομάδα :rolleyes: τουλάχιστον στο συγκεκριμένο έχει άλλες 4 κρατήσεις μόνο οπότε θέλω να πιστεύω οτι θα πάνε καλά τα πράγματα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:06

Μετά από αίτηση φορητότητας στην vodafone για 2 γραμμές οικογενιακό πακέτο με πήρε τηλέφωνο μια υπάλληλος από cosmote και μου πρότεινε για 18μηνο 370 ευρώ συνολική επιδότηση και για τις 2 γραμμές.Ποιο συγκεκριμένα 110 ευρώ για την γραμμή που θα είναι στο unlimited 25 και 260 ευρώ για την άλλη που θα είναι στο unlimited 55.
Το παλιό μου πρόγραμμα στην cosmote ήταν πάλι οικογενειακό με συνδέσεις για δύο αριθμούς στα unlimited 25 και unlimited 45 το οποίο μου έβγαινε γύρω στα 70 ευρώ κάθε μήνα συνυπολογίζοντας και τους φόρους κινητής και το φ.π.α.
Τους εξήγησα ότι δεν με ενδιαφέρει το πρόγραμμα που μου προτείνουν γιατί θα έπρεπε να πληρώνω ποιο ακριβό πάγιο κατά 10 ευρώ.
Η πολύ ευγενική κυρία μου είπε ότι θα μου γίνει έκπτωση στο ποσό του παγίου και τελικά μαζί με όλα θα πληρώνω ακριβώς 64 ευρώ και για τις δύο γραμμές.Επίσης όταν είδε ότι δεν είχα μήνει και τόσο ευχαριστημένος μου είπε ότι θα μου κάνουν δώρο και τα δύο πρώτα πάγια,δηλαδή άλλα 128 ευρώ τα οποία μπορώ να τα υπολογίσω στην ουσία σαν παραπάνω επιδότηση.
Να σημειώσω ότι η vodafon μου είχε προσφέρει 24μηνο για δύο γραμμές πάλι το αστρονομικό ποσό των 203 ευρώ με 60 ευρώ πάγιο στο σύνολο αλλά η μία γραμμή θα ήταν στο αντίστοιχο 25 και η άλλη στο αντίστοιχο 60.
Για να μην κουράζω άλλο θα σας πω ότι τελικά δέχθηκα την προσφορά της cosmote φυσικά.
Την άλλη μέρα και αφού ακύρωσα την φωρητότητα στην vodafon ,πήγα σε έναν Γερμανό για να δω αν έχει ενεργοποιηθεί η επιδότηση που μου προσέφεραν τηλεφωνικώς.Πράγματι ο υπάλληλος βρήκε την προσφορά που μου έκαναν αλλά κατά το ήμισυ.
Δεν μπορούσε όπως μου είπε να δει την έκπτωση στο συνολικό μου πάγιο αλλά έβλεπε τα 25+55=80 ευρώ και όχι τα 64 ευρώ που εγώ συμφώνησα.Επίσης δεν μπορούσε να δει πουθενά αυτό που μου είπαν για τα δωρεάν πάγια τους 2 πρώτους μήνες.Μπορούσε όμως να δει τα 370 ευρώ επιδότηση για συσκευή.
Όταν λοιπόν ρώτησα και πως εγώ διασφαλίζομαι ότι η cosmote θα τηρήσει αυτά που μου είπε από το τηλέφωνο ένας υπάλληλος(φυσικά έχω κρατήσει όνομα) ?
Μου απάντησε ότι όταν θα έρθει η ώρα να υπογράψω το νέο 18μηνο συμβόλαιο θα τους πάρω τηλέφωνο για επιβεβαίωση όλων αυτών αλλά αυτό δεν θα μπορέσω να το δω κάπου παρά μόνο όταν θα μου έρθει ο πρώτος λογαριασμός διότι λέει αυτά είναι ιδιωτικές συμφωνίες που κάνει η εταιρεία με πελάτες και δεν φαίνονται στο δίκτυο τους.
Ρωτάω λοιπόν εσάς που έχετε σίγουρα πιο πολύ εμπειρία από μένα να κοιμάμαι ήσυχος ή θα βρεθώ ξαφνικά με πιο μεγάλο πάγιο και θα χτυπάω το κεφάλι μου?
Τέλος μου είπε ότι πιθανόν την άλλη Τετάρτη ή παρασκευή θα έχουν και το μαύρο 32αρι που θέλω.

#63   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:35

Μετά από αίτηση φορητότητας στην vodafone για 2 γραμμές οικογενιακό πακέτο με πήρε τηλέφωνο μια υπάλληλος από cosmote και μου πρότεινε για 18μηνο 370 ευρώ συνολική επιδότηση και για τις 2 γραμμές.Ποιο συγκεκριμένα 110 ευρώ για την γραμμή που θα είναι στο unlimited 25 και 260 ευρώ για την άλλη που θα είναι στο unlimited 55.
Το παλιό μου πρόγραμμα στην cosmote ήταν πάλι οικογενειακό με συνδέσεις για δύο αριθμούς στα unlimited 25 και unlimited 45 το οποίο μου έβγαινε γύρω στα 70 ευρώ κάθε μήνα συνυπολογίζοντας και τους φόρους κινητής και το φ.π.α.
Τους εξήγησα ότι δεν με ενδιαφέρει το πρόγραμμα που μου προτείνουν γιατί θα έπρεπε να πληρώνω ποιο ακριβό πάγιο κατά 10 ευρώ.
Η πολύ ευγενική κυρία μου είπε ότι θα μου γίνει έκπτωση στο ποσό του παγίου και τελικά μαζί με όλα θα πληρώνω ακριβώς 64 ευρώ και για τις δύο γραμμές.Επίσης όταν είδε ότι δεν είχα μήνει και τόσο ευχαριστημένος μου είπε ότι θα μου κάνουν δώρο και τα δύο πρώτα πάγια,δηλαδή άλλα 128 ευρώ τα οποία μπορώ να τα υπολογίσω στην ουσία σαν παραπάνω επιδότηση.
Να σημειώσω ότι η vodafon μου είχε προσφέρει 24μηνο για δύο γραμμές πάλι το αστρονομικό ποσό των 203 ευρώ με 60 ευρώ πάγιο στο σύνολο αλλά η μία γραμμή θα ήταν στο αντίστοιχο 25 και η άλλη στο αντίστοιχο 60.
Για να μην κουράζω άλλο θα σας πω ότι τελικά δέχθηκα την προσφορά της cosmote φυσικά.
Την άλλη μέρα και αφού ακύρωσα την φωρητότητα στην vodafon ,πήγα σε έναν Γερμανό για να δω αν έχει ενεργοποιηθεί η επιδότηση που μου προσέφεραν τηλεφωνικώς.Πράγματι ο υπάλληλος βρήκε την προσφορά που μου έκαναν αλλά κατά το ήμισυ.
Δεν μπορούσε όπως μου είπε να δει την έκπτωση στο συνολικό μου πάγιο αλλά έβλεπε τα 25+55=80 ευρώ και όχι τα 64 ευρώ που εγώ συμφώνησα.Επίσης δεν μπορούσε να δει πουθενά αυτό που μου είπαν για τα δωρεάν πάγια τους 2 πρώτους μήνες.Μπορούσε όμως να δει τα 370 ευρώ επιδότηση για συσκευή.
Όταν λοιπόν ρώτησα και πως εγώ διασφαλίζομαι ότι η cosmote θα τηρήσει αυτά που μου είπε από το τηλέφωνο ένας υπάλληλος(φυσικά έχω κρατήσει όνομα) ?
Μου απάντησε ότι όταν θα έρθει η ώρα να υπογράψω το νέο 18μηνο συμβόλαιο θα τους πάρω τηλέφωνο για επιβεβαίωση όλων αυτών αλλά αυτό δεν θα μπορέσω να το δω κάπου παρά μόνο όταν θα μου έρθει ο πρώτος λογαριασμός διότι λέει αυτά είναι ιδιωτικές συμφωνίες που κάνει η εταιρεία με πελάτες και δεν φαίνονται στο δίκτυο τους.
Ρωτάω λοιπόν εσάς που έχετε σίγουρα πιο πολύ εμπειρία από μένα να κοιμάμαι ήσυχος ή θα βρεθώ ξαφνικά με πιο μεγάλο πάγιο και θα χτυπάω το κεφάλι μου?
Τέλος μου είπε ότι πιθανόν την άλλη Τετάρτη ή παρασκευή θα έχουν και το μαύρο 32αρι που θέλω.

Έπρεπε να κρατήσεις το όνομα αυτουνου που σου είπε όλα αυτα για τα δωρεάν πάγια και την επιδότηση.

#64   andrewntua

andrewntua

    iPH User

  • 159 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:38

Αμα στο είπαν ισχύουν όλα καταγράφονται. Χωρίς να σου λέω να μην φοβάσαι , πολυεθνικές ειναι δεν ειναι η γιαγιά της διπλανής πόρτας (που μπορεί να πουλάει παράνομα cd)

#65   omokas

omokas

    iPH Contributor

  • 1.188 μηνύματα
  • Twitter:@orestismokas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:39

Πειτε μου καπου που να ειναι τωρα διαθεσημο ασπρο iphone 5 16gb :/

Εχω ψαξει παντου δεν υπαρχει τιποτα και σημερα εχω την δυνατοτητα να το παρω και δεν το βρισκω πουθενα:/

#66   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:49

Έπρεπε να κρατήσεις το όνομα αυτουνου που σου είπε όλα αυτα για τα δωρεάν πάγια και την επιδότηση.

Οπως έγραψα έχω κρατήσει το όνομα της υπαλληλου αλλά δεν παύω να έχω τους φόβους μου....

#67   Lefty79

Lefty79

    iPH Addict

  • 665 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:49

Πειτε μου καπου που να ειναι τωρα διαθεσημο ασπρο iphone 5 16gb :/

Εχω ψαξει παντου δεν υπαρχει τιποτα και σημερα εχω την δυνατοτητα να το παρω και δεν το βρισκω πουθενα:/


Mόνο σήμερα έχεις τη δυνατότητα?

#68   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:50

Αμα στο είπαν ισχύουν όλα καταγράφονται. Χωρίς να σου λέω να μην φοβάσαι , πολυεθνικές ειναι δεν ειναι η γιαγιά της διπλανής πόρτας (που μπορεί να πουλάει παράνομα cd)

Νομίζω ότι έχεις δίκιο αν και στον Γερμανό μου είπαν ότι δεν υπάρχει περίπτωση να μην τηρήσουν όλα όσα μου υποσχέθηκαν.

#69   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 14/11/2012 - 17:52

Οπως έγραψα έχω κρατήσει το όνομα της υπαλληλου αλλά δεν παύω να έχω τους φόβους μου....

Sorry φίλε το διάβασα στα γρήγορα. Εφόσον έχεις το όνομα μην αγχωνεσαι για τίποτα :)

#70   liodim

liodim

    iPH Enthousiast

  • 415 μηνύματα
  • Twitter:@aliento1983
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:aliento1983

Δημοσίευση 15/11/2012 - 01:06

Ξερει κανεις για iphone5 32gb λευκο διαθεσιμοτητα για cosmote.....σε γερμανο?

#71   Vikentios

Vikentios

    iPH User

  • 121 μηνύματα
  • Twitter:@Vincent1980
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2012 - 11:21

εχω παει σε καμια 10αρια μαγαζια μαζι με Γερμανο και δεν υπαρχει καμια διαθεσιμοτητα και καμια ενημερωση για το ποτε εμενα με ενδιαφερει 32αρι χωρις να εχω αποφασισει χρωμα ακομα!!! το μαυρο ειναι πανεμορφο δε λεω αλλα με γρατζουνιες θα κλαιω τα λεφτα μου. ισως παω για το λευκο!

Ξερουμε σε πιο τηλ παιρνουμε cosmote για να το ζητησουμε κ απο αυτους? η εστω να μου πουνε για την επιδοτηση σε διαφορα πακετα? 13838?

ναι 13838 αλλά εμένα μου είπα οτι δεν έχουν ενημέρωση και μου έδωσαν το τηλέφωνο απο τα κεντρικά>2102505777

#72   dimitrisgf

dimitrisgf

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Twitter:@dimitrisgf
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:dimitrisgf

Δημοσίευση 15/11/2012 - 22:26

Να κανω μια ερωτηση αν σας εχει τυχει κατι αναλογο.. Εχω επιδοτηση 440€ για 2 χρονια συμβολαιο στο απεριοριστα 70. Υπαρχει περιπτωση μεμονωμενα καποιο καταστημα Γερμανος να δωσει τιποτα παραπανω για να παρει την ανανεωση; Το 440 ειναι μεσα απο το myaccount

#73   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2012 - 22:32

νομιζω πως πλεον, θα συνεχισω και φετος να ειμαι με καρτουλα και ξυσιμο και να αγορασω συσκευη!
Δεν συμφερουν οι επιδοτησεις για νεα γραμμη, + για 2 χρονια + 45 παγιο (ας παμε στο πιο κλασσικο) με επιδοτηση τοσο μικρη.!
τα σκας με μια πιστωτικη σε δοσουλες, βαζεις και καρτουλα, και ειναι οκ για εμενα..ετσι θα πορευτω και φετος το βλεπω..!

Τελευταία επεξεργασία από: NiKlaus, 15/11/2012 - 22:33


#74   eddy888

eddy888

    iPH Enthousiast

  • 550 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 15/11/2012 - 22:41

εγω εκανα αιτηση φορητοτητας στη wind..ειμαι κοσμοτε..!με παιρνουν απο κοσμοτε και μου λενε να παραμεινω λυνοντας το προβλημα μου με την εταιρια..ε τους ειπα οτι δεν δινουν καλη επιδοτηση..!χωρις να λεω πολλα πολλα..ειμαι σε καρτοσυμβολαιο 30 και το γυρισα σε cosmote απεριοριστα 45 με παγιο 39 ευρω το μηνα..και μου δωσανε 350 ευρω επιδοτηση για iphone 5 προσφορα μεχρι την αλλη βδομαδα...και ετσι ακυρωσα την αιτηση στην wind και καλωσ ηρθα στην κοσμοτε παλι..!το θεμα ειναι οτι δεν βρισκω πουθενα μα πουθενα το iphone 5 εδω και δυο μερες..!κοσμοτε με λενε 20-25 θα εχουν διαθεσημοτητα θα εχει τελειωσει η προσφορα και παει η επιδοτηση!...Εχω αγανακτησει οσο να ναι ασχετα αν εχω παρει καλη επιδοτηση...

Τελευταία επεξεργασία από: eddy888, 15/11/2012 - 22:42


#75   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2012 - 22:52

Θα πάρεις τηλέφωνο παλύ τη Cosmote , θα τους πεις το λόγο που δεν έχεις ανανεώσει ακόμα το συμβόλαιο σου και θα σου δώσουν παράταση μέχρι να βρεις iPhone 5 . Πες τους πως σε έχουν και σε λίστα αναμονής . Μη τρελενεσε

Τελευταία επεξεργασία από: parex, 15/11/2012 - 22:53


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες