Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

iPhone 5 από Cosmote. Τιμές - Προγράμματα - Διαθεσιμότητα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
278 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 30/12/2012 - 19:13

...... και κάτι ακόμα, εφόσον είμαι συνδρομητής cosmote το iPhone 5 είναι καλύτερα να το αγοράσω απο Cosmote ή δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν π.χ. το αγοράσω από Vodafone;
Τέλος, αν βγει το 4g για όλη την Ελλάδα (μένω στον Βόλο) θα πρέπει να ξανά αλλάξω nano sim για να υποστηρίζει το νέο δίκτυο ή δεν έχει καμιά σχέση η αναβάθμιση του δικτύου με τις κάρτες sim;

δεν θα υπαρξει προβλημα απο οποια εταιρια και να το αγορασεις, αν δεν εχεις επιδοτηση βεβαια.

Συμφωνα με τα οσα γραφει η cosmote στο faq της σελιδας 4G, δε θα χρειαστει να αλλαξεις την καρτα σου ξανα. Θα δουλεψει κανονικα με την υπαρχουσα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   guskoz

guskoz

    iPH Enthousiast

  • 547 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 31/12/2012 - 18:19

Την ίδια απάντηση είχα και εγώ με την αγορά του κιν. μου και την αντικατάσταση της microsim από το 4άρι μου. Twin sim με nano sim και κανονική δεν παρέχεται από την COSMOTE, ούτε από Γερμανό. Γενικά δηλαδή ο πάροχος δε δίνει αυτή τη δυνατότητα προς το παρόν.

#273   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:25

1.Η Cosmote παρέχει μόνο Twin-nano-sim, δύο δηλαδή nano sim με το σκεπτικό ότι χρησιμοποιώντας αντάπτορα την δεύτερη nano-sim την μετατρέπεις σε micro-Sim και Sim. Αυτή ήταν η απάντηση που μου έδωσαν, οπότε σύμφωνα με τα λεγόμενα τους τις δύο nano-Sim τις χρησιμοποιείς όπως θέλεις, γι' αυτό δεν βγάζουν ζευγάρι nano με micro και κανονική sim, πρακτικά είναι περιττό.....

2.Σε επικοινωνία που είχα με την Cosmote, iPhone5 δεν υπάρχει ούτε για δείγμα, πουθενά στην Ελλάδα, σε ερώτηση μου πότε θα παραλάβουν νέα δεν γνωρίζουν. Ξέρετε τι συμβαίνει; Γιατί δεν υπάρχουν διαθέσιμα iPhone5 για αγορά μετά από τόσο καιρό; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην παραγωγή τους; Η μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα εισαγωγής στην χώρα μας; Διεθνώς τι γίνεται υπάρχουν διαθέσιμα; :huh: :huh: :huh: :huh:

Τελευταία επεξεργασία από: mimis82, 07/01/2013 - 13:26


#274   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 07/01/2013 - 13:34

Μέσα στις γιορτές εγώ έβλέπα παντού 5άγρια σε καταστήματα και προσωπικά για την κοπέλα μου που αγόρασαν, απλά μπήκα στα public, το ζήτησα και το πήρα άμεσα.

Ίσως λόγω γιορτών να "στέγνωσε" η αγορά...

#275   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 15/01/2013 - 14:57

Μάλλον αύξησε τις επιδοτήσεις η Cosmote. Τεράστια η διαφορά από Vodafone για iPhone 5!

Cosmote: http://tinyurl.com/a7twmmp

Vodafone: http://tinyurl.com/anz4enn

Επειδή τα προγράμματα δεν είναι ίδια πρέπει να υπολογίσετε και την διαφορά.
Προκύπτει τελική διαφορά 299,00€ !!!

#276   mimis82

mimis82

    iPH User

  • 149 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 15/01/2013 - 19:00

Ξέρει κανείς τι συμβαίνει με το λευκό 16άρι iPhone;;; Ενώ πριν μερικές μέρες δεν υπήρχε καθόλου iphone5 στα καταστήματα της cosmote ξαφνικά εμφανίστηκαν όλα σαν διαθέσιμα εκτός απο λευκό iPhone 16gb που θέλω να αγοράσω;;;; Τι συμβαίνει έχουν έλλειψη σε λευκά 16άρια;;;;

#277   jimar

jimar

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/02/2013 - 17:53

παιδια εχει αγορασει η ακουσει τπτ καποιος για αυτο το καταστημα?
http://www.mobilehel...product_id=9566
εχω επιδοτηση απο κοσμοτε για το 5 κ εχει λιγο καλυτερη τιμη κ σκεφτηκα μηπως το παρω απο κει.Εχω παρει αλλη μια φορα αλλα νοκια χωρις κανενα προβλημα..

#278   htsopelas

htsopelas

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/02/2013 - 13:04

2 χρονια συμβολαιο για να σου κοψουνε 80ε :huh:? χαχαχαχαχααχααχαχ ποιος ειναι ο εξυπνος που το σκεφτηκε αυτο;;;;


Μόνο εμείς θα το σκεφτόμασταν αυτο! Πραγματικά δεν υπάρχουμε!

#279   Jason13

Jason13

    iPH Contributor

  • 986 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/09/2013 - 12:12

Για 3 συμβολαια σε οικογενειακα προγραμματα με μεσο μηναιο παγιο 85 ευρω, τι επιδοτηση μπορω να εχω σε συμβαση 24 μηνων;;(δεν μπορω να μαθω απο κοσμοτε γιατι η ανανεωση γινεται το Νοεμβρη). Τι καλο μπορουμε να κανουμε για να αυξησουμε την επιδοτηση; Τα 2 συμβολαια εκ των τριων ειναι 10 χρονια στην κοσμοτε!!


Τελευταία επεξεργασία από: Jason13, 11/09/2013 - 12:12





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες